Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 3. března 2018 ve 12:25® Salmon

Máte někdo naviják NAVIJÁK WYCHWOOD RIOT BIG PIT 75 REEL? Můžete mi někdo podat podrobnější recenzi tohoto navijáku? Sháním větší naviják na dlouhé náhozy na lov s boiliem.

foto/diskuze/kaprarina/2018/th-img128364.jpg
Pondělí 5. února 2018 v 17:35® Cimra

Zdravím, neví někdo jak to opravit? Nebo kam to dát opravit. Předem děkuji.

foto/diskuze/kaprarina/2018/th-img128242.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2018/th-img128243.jpg
Středa 10. ledna 2018 ve 22:22® Pallo

Ktory navijak je vhodnejsi pre rekreacne rybarcenie, sposob lovu – na polozenu, kapor – zubac, hody tak do 50m ale skor +/-(20–30). Udice telescop +/- 3,6m. Limitujuca je aj cena, preto neriesim kvalitnejsie a drahsie navijaky..

MIVARDI MORPHEUS / LINEAEFFE VIGOR CARP / LINEAEFFE VIGOR COMMANDO / NGT Carp Runner MAX40

idealna verzia cievka 40 s bait runner

Tento příspěvek byl editován 10.1.2018 21:23:03 uživatelem Pallo.
Pátek 8. prosince 2017 v 19:07@ LukášM

Zdravím , má někdo zkušenost s obchodem ekapr.cz nebo také alkar.cz ( Jablonec n. N. ) , moc děkuju za jakoukoliv odpověď. Chtěl bych si tam něco objednat za suprovou cenu , co jinde není , jen o tom obchodu nejsou žádné recenze , nic …

Neděle 26. listopadu 2017 v 10:09® Pepeokoun

Dobrý den chtěl bych se zeptat do jaké zátoky na Orlíku na amury a kapry z hladiny ještě jsem tam nikdy nebyl a rybařím 2.rokem .

Úterý 24. října 2017 v 16:47® patast

HonzaRybář> taky používám naviják s přední brzdou je to asi o zvyk

Úterý 24. října 2017 v 7:56® HonzaRybář

Ahoj, používáte na kapry spíš naviják s přední nebo volnoběžnou brzdou? Já už nějaký čas používám s přední (tento http://bit.ly/2zzZajH ) a různě se dovídám, že volnoběžná je vhodnější :-D A jestli ano, tak proč. Díky

Středa 27. září 2017 v 16:14® Valtris

Zdravím chodí někdo chytat na 441049 dubice 1.2.3 v česke lipě? Jak to tam vypada s většími kapry a lovem na boilies? dik za odpovědi

Středa 23. srpna 2017 v 15:33® DASAD

Ahoj, chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s pěnovýma nástrahama od Carp servis a popř. jestli někdo zkoušel jejich dipování v IQ dipu. Docela mě to zaujalo, tak se chci zeptat na vaše tipy a názory

Neděle 20. srpna 2017 v 15:33@ maxagusta

Ahoj,

z čeho se skládá průběžná montáž při lovu na boilies? Můžete mi prosím napsat co a jak navázat. Díky.

Sobota 5. srpna 2017 v 9:18@ maxagusta

Ahoj,

rád bych se Vás zeptal zda mám správnou montáž při lovu na kukuřici. Mám navázaný háček s očkem vel. 2 za očkem mám asi 25 cm návazcové šňůry vedoucí k obratlíku. Za obratlíkem pokračuje vlase a na vlasci mám malou gumičku a za ní krmítko (uvnitř krmítka je olůvko). Na háček dávám 2 až 3 zrnka kukuřice a nechávám koukat špičku. Dělám tuto montáž správně, abych měl záběry ryb, nebo je něco špatně?

Budu rád, když mi poradíte, abych měl nějaké úlovku na tuto nástrahu. Na kukuřici jsem předtím nechytal a chci vyzkoušet změnu. Díky.

Středa 2. srpna 2017 v 16:52@ dufisek

zdenkas> dám tip,snad to nebude reklama… na Aukru…krmítková směs za 99kč/5kg, od krmení Konárovice, já osobně ji používám řadu let…

Středa 2. srpna 2017 v 16:49@ dufisek

JardaVojtek>

já používám raketu od LKBaits, mám návázec cca 10m pletenky od Mivardi-Terminal0,20 a standartní vlasec 0,25. Házím to prutem teleskop 3,3m na vzdálenost 25–30m dál to stejně nemá cenu, to je lépe použít lodičku. Musím ale přiznat, že tyto technické vychytávky nepoužívám. Chytám 40 let a zastávám názor, kam dohodím, tam je ryba.

Středa 2. srpna 2017 v 11:13® patast

maxagusta> zkus dávat kukuřici na vlas

Středa 2. srpna 2017 v 10:51@ maxagusta

Ahoj,

potřeboval bych prosím poradit. Začal jsem chytat na kukuřici (jde o kukuřici koupenou ve sklenici s různou příchutí). Dnes ráno jsem měl dva krásné záběry, oba dva jsem stihl zaseknout, ale ryba se na háčku déle, než 30 vteřin neudržela. Používám háčky Kamatsu velikost č.2 a napadli 2 možnosti proč se ryba vysmekla:

  1. háček je moc malý, byl by potřeba větší
  2. na háček dávám 4 kousky kukuřice a jak zaseknu, tak háček projde skrz první kousek pouze asi o 2 až 3 mm, protože celému průniku háčku brání ostatní kousky kukuřice, které se na háčku neposunout, ale spíš slouží jako zarážka

Děkuji za radu v čem je chyba a pěkný den.

Pátek 28. července 2017 v 9:17@ JardaVojtek

Ahoj, má někdo zkušenosti se šňůrami? Navázal jsem si šňůru na odhoz rakety, ale prakticky po každém hodu dojde při průletu šnůry očky k jejímu zamuchlání. Většinou tehdy, když se do toho víc opřu. Zkoušel jsem už 3 šňury a děje se to vždy. Zpočátku jsem dal obyč šnůru, pak nějakou lepší. Ani jedna nebyla odhozová originál. Nicméně vím, že tu rybáří vážou běžně čínskou šnuru a lítá jim to. Nevíte čím to, že se při odhozu šnůra zamotá? Zkoušel jsem i při letu přibržďovat, aby ve finále nedošlo k menšímu pnutí šnury a neměla možnost se zamotat, ale nepomohlo. Přijde mi že se to děje při průletu očky v době, kdy tam letí uzel. Zkoušel jsem i delší konec šnury v uzlu, také nepomohlo. Vyřešila by to případně originál odhozová šnura? Nebo může to být malými očky na prutu? Koupil jsem na doporučení surfový prut 3,90 s odhozovou zážěží 250gr, ale přijde mi, že má dost malá očka. Děkuji za rady.

Středa 26. července 2017 v 18:31® Valtris

Zdravím jak vam funguje krmny boilies od extra carpu? https://www.chytapust.cz/…ie-20mm-5-kg?… diky at to jezdí

Středa 19. července 2017 v 15:17® hraji
hraji

zdenkas> kolego, ono je těžké vám něco doporučit, protože zaručeně nejdou na nic. Problém je v tom zaručeně. Kdo si dovolí říct, že v různých vodách, v různých teplotních a povětrnostních podmínkách, v různou denní dobu nějaká směs zaručeně přiláká kapry? Já tedy po více než 40-ti letech ne. Určitě nepokazíš nic použitím vnadících směsí od firmy Mivardi, hodně dobré jsou i směsi od firmy Lorpio. Nejsou drahé a přitom velmi účinné. Konkrétní název je zbytečné uvádět, protože jinou směs bych doporučil na jaře a jinou v létě či zimě. Musíš trochu zkoušet i sám.

Úterý 18. července 2017 ve 22:58® zdenkas

Má někdo zkušenosti s touto směsí na kapry? https://www.chytapust.cz/…-Extreme-3kg Děkuji.

Úterý 18. července 2017 ve 22:55® zdenkas

Dobrý den,

můžu poprosit o doporučení na hotový šrot na kapry? Přímo název krmné směsi na kterou zaručeně jdou.

Děkuji.

Čtvrtek 11. května 2017 v 9:46® patast

wh1t3> na řeku mám raději feeder a na stojáku podle podmínek někdy předšpičák někdy feeder oboje má něco do sebe

Čtvrtek 11. května 2017 v 8:50® Bigpista
Bigpista

Draky> Možná některé řetízkové swingery napodobí policajta mezi oka i v citlivosti, ale feeder / předšpičák jsou o kilometry jinde, to je fakt.

wh1t3> Feeder vs policajt před špičkou: Za mě 90% feeder, ale jsou situace, kdy je lehounký policajt lepší. Kamarád často dá feeder rovně a pověsí před špičku malou polystyrenovou kuličku a někdy vidí věci, která já vedle něj na 0,75oz špičce nevidím.

Středa 10. května 2017 v 11:24@ wh1t3

@Bigpista: ok díky, občas zajdu i na řeku a tam mi to právě přišlo hrozně senzitivní. @Draky: Díky za názor, asi budu muset zvážit zda nevyměnit náčiní za ten feeder :-)

ještě jednou díky za názor!

Středa 10. května 2017 v 11:11® Draky
Draky

wh1t3> Swinger není příliš citlivá věc, pokud budeš umisťovat nástrahu na háček, tak máš jednoznačně lepší policajta. Jestli chceš být „moderní“, tak chytej na feeder. Pokud ovšem budeš umisťovat nástrahu pod háček, tak nepotřebuješ ani jedno, stačí povolit brzdu u navijáku a on se prostě pak roztočí.

Swinger se používá z toho důvodu, aby zajišťoval napnutý vlasec u hlásičů, který díky tomu může spokojeně pípat. :-)

Středa 10. května 2017 v 10:25® Bigpista
Bigpista

wh1t3> Proč ne, ale je to otázka citlivosti. Myslím, že předšpičák je citlivostí někde jinde.

Středa 10. května 2017 v 10:15@ wh1t3

Ahoj, chtěl bych se zeptat odborníků, jelikož se po několika letech vracím k tomuto krásnému sportu, rád bych šel z dobou a otázka je směřována na swingery vs policajt / předšpičák. Chtěl jsem se zeptat jestli je možné nahradit policajta swingerem aniž bych používal hlásiče záběru. Díky moc za odpověď Michal

Pondělí 8. května 2017 v 18:29® mašety311
mašety311

SimBlack> Není proud jako proud.Pokud máš pochyby,vyzkoušej si to někde kde vidíš na dno.Pravda je že v cejnovém pásmu kde kapry lovím je proud sice silný,ale pomalý.

Pondělí 8. května 2017 v 10:35® SimBlack
SimBlack

mašety311> Takže to funguje. Mě se jedná o to jestli to neztrácí efekt. Když tu PoPku proud přitáhne ke dnu

Neděle 7. května 2017 ve 14:19® kekso63

Pánové co koupit? Free Spirit E-CLASS 12ft 3,25lb nebo Sonik Gravity X 12ft 3,25lb. Chci házet 120–150 m. Dík za odpověď

Úterý 2. května 2017 v 15:44® VeselaSardinka

Koupila jsem klukovi i tátovi super tričko s kaprem:)

Tento příspěvek byl editován 2.5.2017 15:58:21 administrátorem Draky.