Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 29. dubna 2017 v 17:31® mašety311
mašety311

SimBlack> Používám průměr 8 a 10,lovím vesměs tržní ryby které samozřejmě pouštím.

Sobota 15. dubna 2017 v 17:34® SimBlack
SimBlack

Ahojte

Jen dotaz. Jaký máte názor na POPky v řece? Má to nějaký účinek?

Pátek 14. dubna 2017 ve 21:51® ranger

Draky> No zatím žádného,chodil jsem jen na svazovky,kde nic většího ani nežije.Nepočítám li bobra :-) Ale teď s novou výbavou už mám v plánu soukromé revíry,kde takové velké ryby nejsou vyjímkou.Proto se ptám.Bylo by škoda ztratit svou první větší rybu jen proto,že jsem něco podcenil…

Úterý 11. dubna 2017 v 15:44® Draky
Draky

ranger> Kolik kaprů 10+ si zatím chytil, že se tak ptáš? :-D

Pokud nejsou v místě, kde chytáš vázky, tak ho utaháš i na 0,14…

Úterý 11. dubna 2017 ve 13:51® ranger

Pořídil jsem vlasec Shimano Technium 0,255 mm a kolega mě říkal,že na slušnější kapry (10kg+) to je slabé.Co na to zdejší odborníci.Bavíme se o lovu na položenou. Je fakt,že jsem mohl vzít raději větší průměr,ale bohužel jiný neměli v této značce.

Neděle 9. dubna 2017 ve 21:32® ranger

Tak po návštěvě veletrhu,kde jsem řešil stejnou otázku jako zde,jsem byl nasměrován od navijáku Baitruner 6000D k Baitruneru XT-A Long Cast,Obojí Shimano.Důvot zcela prostý,cívka toho druhého je mnohem šiřší(delší) a tudíž se s ním dá nahazovat dále něž s 6000D. To jen kdyby někdo řešil stejný problém,tak mu to třeba pomůže…

Pondělí 3. dubna 2017 v 18:12® patast

Los bomberos> hezká voda

Pondělí 3. dubna 2017 v 11:09® Los bomberos
Los bomberos

Zdravím nemáte někdo zkušenost s liščím jezerem chceme se tam vypravit a tak sháníme nějaké informace díky

Neděle 2. dubna 2017 ve 20:49® Los bomberos
Los bomberos

Ahoj nemáte někdo recept na obalovací těsto? díky

Čtvrtek 23. března 2017 v 17:18® ladamaj
ladamaj

ranger>je vše jen otázkou názoru,jezdím na velké vody kde musím i kolikrát zavážet tak raději volím větší kapacitu,pokud toto nepreferuješ tak stačí i menší.

Čtvrtek 23. března 2017 ve 14:56® Draky
Draky

ranger> Určitě je zbytečný kupovat velký naviják, 6000 je až až. :-)

Čtvrtek 23. března 2017 ve 14:01® ranger

ladamaj> dik za nazor,jen upozornuji,ze velikost navijaku je stejna,lisi se jen kapacitou civky.Ma smysl tam mit 400m vlasce,kdyz jsem jeste nikdy nemel vymotano vic nez 150m ?Na velkou vodu jezdim opravdu minimalne.

Čtvrtek 23. března 2017 v 9:12® ladamaj
ladamaj

ranger>raději bych šel do většího pokud nekupuješ mašinku jen na nějaký čas :-)

Čtvrtek 23. března 2017 v 1:13® ranger

Ahoj,chtěl bych požádat o radu ohledně navijáku Shimano baitruner 6000D.Zajímá mě,jestli si mám vzít 6000 nebo 8000.Liší se pouze ve velikosti cívky a jelikož lovím ze břehu pouze nahazováním,ne zavážením,tak si říkám,že udávaná kapacita vlasce 0.30mm/270m by mohla stačit.Když vezmu v úvahu,že budu chytat na max. 0.25mm šňůru,tak tam navinu ještě minimálně o 50 metrů víc.Nebo vzít ten větší a mít raději rezervu,kdyby náhodou?Ale je fakt,že jsem doposud měl na cívkách 300m vlasce a vždy mi to bohatě stačilo.Děkuji za rady.

Úterý 21. března 2017 ve 23:24® Donald
Donald

mašety311> Zdravím tě.

Já zas rád chytám na Moravě 12 a Moravu 13 občas taky navštívím. Mám nějaké kapry i nad 10 kg, ale jak říká kamarád – je to vždy o čase. No v každém případě, v Babicích bydlí nějaká paní (nechci zkomolit její jméno…Šustalová?) a ta celkem dobře kontroluje vody v Napajedlích, Otrokovicíh i Kvasicích. Jsem přesvědčený, že se dostanou i na ten Váš úsek vody. A hlavně se nebojí dojít i po půlnoci :-) .

Pátek 10. února 2017 v 10:22® roumenz

Zdravim všechny. Mam dotaz má někdo zkušenosti s kaprovim navijákem MIKADO LENTUS 10007FD. Docela mne zaujal,tak mně zajímá jestli je kvalitně udělanej atd. Dík za info.

Neděle 5. února 2017 v 11:39® patast

mašety311> tak to je potom těžké něco dělat to chápu

Neděle 5. února 2017 v 9:38® mašety311
mašety311

patast> Na řece Moravě úsek Kroměříž nad jezem,tudíž nad městem rybářská stráž nevleze.Jednou až výjmečně dvakrát za rok udělají s profíkama razii a konec.Zavolat stáž o víkendu večer nemá smysl.Vím že pár lidí to udělalo a nic se nedělo.V loděnici Hradisko kvůli pytláctví udělali na 500m řeky zákaz lovu.Je to i v řádu.Cedule jsou ve vodě a loví se dál.I ve dne.Sice mínˇ ale loví.Vědí to i ti porybní. A nic.

Sobota 4. února 2017 ve 22:31® patast

mašety311>no jestli není lepší zavolat rybářskou stráž

Sobota 4. února 2017 ve 21:16® mašety311
mašety311

patast> Povím ti to takto. Když jsem viděl že kořeni mají nahozeno více prutů úplně v klidu jsem je vždy dořval.Když jsem viděl že berou vše co chytí opět řev a přednáška o stavovské cti.Reakce jsou jak kdy.Někdy brblou a pruty smotají,někdy jsou napití a chtějí se prát.Mě příroda obdařila 115Kg a tavím na obloukové peci.Nikdy naštěstí k ničemu nedošlo ale i kdyby ano do hodiny by byla odveta .Upytlačené ryby jsem nikemu nepustil,stejně jsou omlácené od projíždějících lodí a nemám na to právo.Ale tyto hovada co na řece Moravě rabují ví že si nemůžou dovolit všechno.

Úterý 31. ledna 2017 v 1:35® patast

mašety311> zajímalo by mne co jsi udělal když jsi ty nešvary u vody viděl

Pondělí 30. ledna 2017 v 9:58® patast

ve vodě nejsou přece jen kapři

Středa 4. ledna 2017 ve 21:30® Hora
Hora

bleks> co to blekotáš pane kapraři,já za loňský rok neměl ani jednu prasorybu odnesenou od vody,co já vím,tak si je kapraři přemístili do soukromých vod,aby je masaři neodnesli,:-P :-P :-D

Úterý 27. prosince 2016 v 16:03® mašety311
mašety311

bleks> Masaři byli a budou.Bohužel doba jde rychle dopředu a vyrabovat revír je snadnější.Můj oblíbený revír je Morava 13.Od povodní 97 kdy do moravy uniklo velé množství kaprů začaly nájezdy rybářů i masařů.Nevěřil bych že ten úsek se dá vyrabovat.Netvrdím že tam nejsou ryby,ale oproti minulosti to je špatný.Jelikož jsem jakej jsem,tak jsem měl s masaři spoustu ostrých konfliktů.Je třeba jim stále dávat najevo že onich víš a znepříjemnit jim jejich praktiky.Viděl jsem lovit 4 lidi na 20prutů,lov dravců v dubnu,sakování více ryb než je limit a rybářská sráž udělá 1–2 razie za rok.

Pátek 23. prosince 2016 v 19:08® bleks

Rok 2016 byl co se týče mých ulovků velice bídný na to že jsem měl 60 vstupů na povolence -jsem chytil 4 kapry 50–56 cm.Ryby prostě nebraly-ne oni tam prostě nejsou!Slyšel jsem to z ust mých kamarádů rybářu že tento rok je na Ostravě a Bohumíně a zarostlým Hlučíně velká bída!je to nuda u vody když nic nepotáhne a nepípne a vy jen platíte drahé povolenky! otázka je proč tomu tak je??Ryby tam prostě nejsou-rybářský svaz píše kolik nasadil-ale tak uplná pravda to není!Byl jsem u toho na Vrbici-pár kádí těch nejmenších kaprů 20–30 cm možná i někde 40 cm.Tito kapři Vám vezmou vše co je na háčku a staří-důchodci tzv. masaři to vyloví za týden všechno a pomelou do karbenátku! Mladí rybáři to nedělají a loví spíše sportovně a pouštějí to zpět.Ale čím starší rybář-tím větší masař!ani to nepíšou do povolenky a balí to do igelitek a do kufru svého auta!Odnesou i 5 kaprů malých denně-sedí tam pořád od rána do večera a zakrmují jeden flek na kterým se i 3 měsíce střídají. Všichni rybáři by se měli zamyslet co vlastně chcou ze státních vod odnést domů! Kapitální ulovky ryb 70–100 cm už skončily v soukromých rybnících kde to naši rybáři prodali. A tak to prostě je! Takže tam sedíme všichni u vody a nikomu nic nebere jelikož malý kapr tam ani nevyroste! je sežraný dřív než stačí vyrost! i kdyby se zvýšila lovná míra kapra tak to nepomůže! masaři to prostě upytlačí!!! proto povolenku na příští rok ani už nekupuji a najdu si jinou zábavu než čumět do prázdné vody! Pokud má jiný někdo podobný či jiný zážitek at se ozve. Petrův zdar.

Neděle 20. listopadu 2016 ve 20:05® ulrich

80martin80> Raději ne, kdo ví co by jsi tam po mě ještě chtěl.

Neděle 2. října 2016 v 16:56® 80martin80
80martin80

Ahoj vsem kaprarum hledam kolegu, partaka.Na lov kapru pouze svazove vody nejlepe jen v cechach diky

Pondělí 12. září 2016 v 15:49® bruny

Ahoj prodám kaprařský set, 2 pruty Black Phantom II 360 2,75 lbs, 2 navijáky Helius Runner 4500, a obal na pruty. Pruty jsem měl cca 4 roky, nebyly tak často používané, cena 900 za vše, preferuji osobní převzetí v Chomutově, Plzni, nebo po domluvě zašlu ale k ceně plus poštovné.

foto/diskuze/kaprarina/2016/th-img120605.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2016/th-img120606.jpg
Neděle 11. září 2016 ve 20:59® LukasN

Ahoj, hledám soukromý revír v okolí Poděbrad +/- 100km. Místo kde je povoleno chytat na pevnou montáž s háčkem S protihrotem. Nemám svazovou povolenku.

Víte o něčem?

Úterý 30. srpna 2016 v 15:17® Stano12

I na kůrku od chleba se dá chytit pěkný kapr… :-)