Chytej.cz

Kaprařina

V diskuzi je 10.829 příspěvků, z toho 10829 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 27. srpna 2016 v 15:02® cupsa
cupsa

Zdravim, nemuzu se nikde dozvedet zadny informace o kaprech na ohri… mohl by mi nekdo poradit jak je to s kaprarinou treba na lounsku?? a jestli jsou tam i trofejni kusy?? … diky

Sobota 13. srpna 2016 v 9:04® ulrich

imrich vydra> Stačí zapojit mozek a hned to půjde válet lépe.

Sobota 13. srpna 2016 v 9:01® ulrich

Stanley.j> Pokud jsi schopen svázat uzlem 2 konce k sobě, máš s PVA šňůrou skoro vyhráno. Dále se ještě musíš pokusit to celé svázané zaháknout na háček. Pokud jsi tohle všechno pečlivě udělal, můžeš nahodit. To předpokládám dokážeš.

Pátek 29. července 2016 v 16:05® Kejza
Kejza

zdravim

poradte nekdo nejake misto na orlíku,kam se tak jezdi na kapra a sumiky. nikdy jsem tam nebyl a nemam vubec poneti kde se da dostst k vode a tak. koukal jsem na mapy a je to spiš sama skala. staci nejake mesto kde se da bez problemu zajed k vode a zaparkovat a nahodit

Neděle 24. července 2016 ve 14:57® Stanley.j

Zdravím. Prosím vás chtěl bych se zeptat, jak se používá PVA šňůra, jak se zajistí,aby boilies nebo pelety na šňůrce nevypadaly při náhozu ? Stačí třeba udělat na koncích nějaká očka a dát tam zarážku? Používal jsem PVA punčochu,ale přijde mi zbytečně drahá,ale pravda je, že se s ní dobře pracujte. Nevím,jestli si raději nemám koupit opět punčochu,nebo to zkusit s tou šňůrkou. Prosím o radu z praxe, jestli někdo máte. Díky Petrův zdar

Úterý 21. června 2016 ve 21:13® Janko
Janko

Palivec> Poprosím tě, aby sis tyto připomínky nechal pro sebe ano? Nepsal sem to sem, abych se dočkal tak tupé odpovědi a ještě urážek, děkuji ;-)

Neděle 19. června 2016 v 19:35@ Palivec

Janko> Stále je nejúčinnejší Semtex a Danubit. Jen tě nesmějí chytit, troubo.

Neděle 19. června 2016 v 19:34@ Palivec

Draky> Vypadni Draky, sem nepatříš ty, ani já.

Neděle 19. června 2016 v 19:33@ Palivec

bruny> Pokud se ti někdo neozve, pošlu ti kopii věrnou z Al slitiny za cenu poštovních nákladů.

Samozřejmě musíš poslat ten dobrý kus. Nabízím ti to z čiré kolegiality. Pokud nevěříš v takovou nezištnost, ser na mne a vypichni si voko…

Neděle 19. června 2016 v 19:29@ Palivec

Nechcete někdo tzv. surfové pruty Byron??? 200 g vrhnete cca 150 m, pokud nejste třasoŕitka…Levně, za 50% …

Sobota 18. června 2016 v 9:36® bruny

Ahoj, sháním přední matici k navijáku okuma longbow lb 40, kdyby jste jí někdo měl napište, odkoupím.

Pátek 17. června 2016 v 7:36® Draky
Draky

imrich vydra> Já bych řek, že máš moc velkej průměr toho válce. :-)

Čtvrtek 16. června 2016 v 1:50® imrich vydra

Zdravim ,prosim mate někdo zkušenost s domaci vyrobou boilie? Těsto mam super jen když valim s valečku v rolbalu tak se mi nedělaj kulicky ale spiše takové rozmazle patvary

Úterý 24. května 2016 v 17:47® copkin23
copkin23

Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo z vás nemá zkušenosti se svazovou vodou v jihočeském kraji, kde se může zavážet člunem a může se postavit brolíčko.

Děkuji.

Pondělí 23. května 2016 v 19:06® krill
krill

Zdravím.Nemáte někdo zkušenosti ze sukromáku Božejov.

Pátek 13. května 2016 ve 14:18® Draky
Draky

teddyL> Osobně preferuji háčky s očkem, ale paradoxně můj nejoblíbenější háček má lopatku. Pokud se bavíme o tom sklouznutí, tak k velikosti háčku musí odpovídat i tloušťka návazcového materiálu a samožrejmě zvládnutí potřebného uzlu. Já vždy používám jako návazcovej materiál silon, zatím jsem nenašel důvod k tomu, abych používat pletenku.

Jinak doporučuji krmítko, pochopitelně pokud budeš používat krmení k lovu, ale kapr se bez krmení špatně loví (tohle tvrzení výjmečně nemusí být pravda, ale obecně platí :-D ). Tedy v případě, že se bavíme o lovu násaďáků. :-)

Pátek 13. května 2016 ve 13:10@ teddyL

Jaký háček je lepší při lovu na položenou, s lopatkou, nebo s očkem. Ptám se z důvodu, co je lepší na klasickou jednoduchou montáž na položenou, když se musí vytvořit návazec? Mám trochu obavy, aby návazcová šňůra nesklouzla přes užší lopatičku háčku, velikosti 2. Mám i větší háčky s lopatičkou, ale ty jsou na naše vody moc velké.

Doporučujete dát olůvko 20 g, nebo 20 g krmítko, které slouží jako zátěž?

Pondělí 2. května 2016 ve 21:39® Janko
Janko

Jaká je podle Vás nejlepší nástraha v této roční době? Jedu o víkendu na dva dny na malou řeku?

Sobota 23. dubna 2016 v 15:16® ulrich

hypac.cz> Já nemám

Sobota 2. dubna 2016 ve 21:12® hypac.cz

Ahojte, máte někdo zkušenost s konzervací při výrobě boilies pomocí kyseliny sorbové (potravinářská E200) ? Nemůže se stát, že by chemická stopa kapry a amury pak odrazovala? Případně co krom soli použít?

Pondělí 29. února 2016 v 17:14® SimBlack
SimBlack

Zdravim potřeboval bych radu. Chci si koupot stojan na pruty. Doteď jsem chytal na dlouhé vydlice ale boužel občas se naskytne voda kde se s vidličkama nedá. :/. Co je lepší tripod nebo rodpod? nějaké zkušenosti? děkuju

Pondělí 29. února 2016 v 9:48® ulrich

Markoman> Zkušenost je taková, že jsou to všechno klumpy na nic. Myslím teda ty solární nabíječky. Kdysi jsem se taky spletl. Ten solární článek na tom má tak maličký výkon, že tu vnitřní baterku by jsi dobíjel asi tak půl roku. Ta lampička možná funguje, ale jinak je to všechno ztráta peněz. Za sebe mohu jedině doporučit koupit normální solární panel, tak 5–10 W a tím dobíjet nějakou gelovou baterku, to mi zajistí energie dostatek na všechna zařízení co na rybách používám, chytrý telefon, tablet, televize… Když jedu na kolo na víc dní a nemám kde dobíjet telefon, beru si klasickou powerbanku 10000 mAh, ta je schopná třikrát dobít telefon, více není třeba.Píšeš o napojení hlásiče na solární panel, k čemu to je dobré, dnešní hlásiče vydrží na baterku i několik let a příposlechy řádově týdny :-)

Tento příspěvek byl editován 29.2.2016 08:51:16 uživatelem ulrich.
Neděle 31. ledna 2016 ve 21:55® Markoman

Zdravím, trochu odbočím od diskuze. Během delších výprav za kapry, jsem neustále řešil světlo v bivaku a tak vůbec. Když pominu čelovku, tak nabízejí různá světla na baterky, nebo na plyn. Mnohokrát jsem řešil, že jsem nedobil baterie atd. Plynového se bojím, ptz. když zhasne může se člověk udusit. Po delším hledání jsem narazil na solární věcičku, kt. je fakt super a chci se s váma o to podělit, ptz to určitě řeší každej rybář, co je u vody na delší dobu. (pozn. Rád si v bivaku po večerech čtu :-) Jde o : http://www.solarislights.cz/…etleni/preno​sny-solarni-lampa/. Solární panel mám na bivaku a přes den dobíjím. Večer si ji pověsím do bivaku a krásně svítí až do rána. Nabíjí, ikdyž je pod mrakem. Co je ale super, že si přes ní nabiju i mobil přes usb a dokonce funguje jako obyčejná žárovka a nabije se tím. Jo a málem bych zapomněl, že má dálkové ovládání :-D …Takže ani nemusím vylézat ze spacáku, když ji chci zhasnout, nebo změnit intenzitu světla. Nikde jinde jsem na to nenarazil. Zajímali by mne vaše názory. Přemýšlel jsem, na panel zkusit napojit i hlásiče :-) . Ještě přemyšlím, jestli pořídit tuhle lampu: http://www.solarislights.cz/…etleni/solar​ni-lampa-na-cesty-s-klickou-na-dobijeni-telefonu/ . Má kličku, kterou když točíte, tak se dobije a lze jí nabít přes adaptér v autě. Nebo jestli ještě nepořídit solární nabíječku, abych mohl bejt v klidu online, kámoš má podobnou a nemá problém. Použil bych ji i když vyrazím někam na kole. http://www.solarislights.cz/…ijecky/solar​ni-cestovni-nabijecka/. Máte někdo zkušenosti se solární nabíječkou tohoto typu? Díky za názory.

Středa 27. ledna 2016 ve 12:22® Kuky

Vlasec prodávaný pod značkou FIN ARMADA carp kamufláž.Má někdo zkušenost s kvalitou tohoto vlasce?

Neděle 24. ledna 2016 v 16:49@ Ronnie

Pro zkrácení zimních večerů… ¨Mě se to moc líbilo…

Neděle 24. ledna 2016 v 8:37® Alov
Alov

zak14> Nevím, jestli už si nakoupil, každopádně Ti poskytnu i můj postřeh.
Netuším, proč Ti kolega radí na chytání a vychutnání si každého souboje prut 3,5 lbs. To už je docela tyčka a takový prut využiješ hlavně ve chvíli, kdy se do ryby je třeba opřít, aby Ti nezajela do vázky atd. Ale pětikilového kapra s tím vytáhneš jak cejna po hladině.
Být Tebou, tak se dívám po prutech jemnějších (říkám jim žvejky :-) ). S prutem 2,5 – 2,75 lbs si fakt vychutnáš i menší rybu, a když si vychytáš zátěž, tak s tím mrskneš i přes těch Tvých 100 m.
Koukej se i po bazarech. Třeba u sousedů na MRKu se v bazaru každou chvíli objeví slušná koupě. Já osobně před lety koupil žvejky CHUB Snooper 3,66 – 2,75 lbs a nemůžu si je vynachválit. Mají plně parabolickou akci, tenoučký blank a s nima si fakt vychutnám i menší rybu. Po velkých kapřech cíleně nejdu. Na to nemám čas. A konkrétně tyhle pruty se občas na tom bazaru objeví.
Takže netřeba se ukvapovat. Do jara daleko :-) Hodně štěstí při výběru :-)

Sobota 2. ledna 2016 v 16:20@ JH.Seminko

Dobrý den, chtěl bych se zeptat chytá zde někdo na soutoku Vltavy a Berounky? Dá se zde něco chytit nebo je to tam ztráta času jak mi řekl rybář, kterého jsem tam potkal? Nedávno jsem se nastěhoval do Prahy, tak tu žádné revíry neznám. Bohužel nemám auto, tudíž bych upřednostnil dostupnost MHD. Nebo kdyby mi někdo mohl dát typ, kam to jít zkusit, budu moc vděčný. :-) děkuji předem za odpověď, ať se v Novém roce daří! :-)

Pátek 1. ledna 2016 v 9:43® begby

Skus mrknout na Prologi c1 dvou dilne 3,90m 3,5 lb mají je v RSFish 1+1 zdarma za 2400,Předni očko 5cm.

Středa 30. prosince 2015 ve 20:44® zak14
zak14

Ps.: Chci s prutama házet tak do 100m a hlavně si vychutnat souboj s každou rybou ruzné velikosti :P .

Středa 30. prosince 2015 ve 20:30® zak14
zak14

Zdravíčko rybáři :-) ,

Mám v plánu si kupovat kaprařské pruty, nemám s tím moc zkušeností. Do ted jsem měl takový krátký teleskopický dětský pruty :-D . No k věci, něco málo jsem si o tom četl, ale přesto se radši poradím se zkušenějšíma… Nechci do prutů vrážet nějaké extra peníze samozřejeme budu očekávat kvalita/cena . Našel jsem tyhle co vy na to ? https://www.chytapust.cz/…-6-m-2-75-lb

Nejsem si jistý s tou libráží jestli 2,75 nebo 3lb. Nebo v tom není až takový rozdíl ?