Chytej.cz

České Budějovice a okolí

V diskuzi je 1.404 příspěvků, z toho 1404 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 3. prosince 2014 v 19:51® Draky
Draky

BigMike> Neboj dravců bude dost. ;-)

Středa 3. prosince 2014 v 19:43® BigMike

Kazan> průser je ten, že se tam moc dravcem nezarybní! Tedy není moc čím! Lerak povídal… Jako voda vybagrovaná z dotací nesmí pár let pojmout duháky, náhradu škody za uhynulé ryby při protržení hráze nezaplatí nikdo paňvádž za to nikdo nemohl… Blil by, blil…

Takže něco jako národ sobě – nakoupit načerno rybu a potmě jí tam sypat.))

Úterý 2. prosince 2014 ve 20:39® Kazan

Scanix> asi tak, mohly by tam být zajímavé fišky

Úterý 2. prosince 2014 v 16:16® Scanix
Scanix

Kazan> to vypada, ze v roce 2017 z toho budou dravci jatka, teda pokud se nebudou jeste hajit :-)

Pondělí 1. prosince 2014 v 17:22® Kazan

Z dodatku na r.2015 pro Jordán
Zakázané vnadění ale lov s krmítky povolen.
Lov z plavidel a zavážení povoleno
Hájen candát, štika, sumec pro r.2015, 2016, zároveň je v těchto letech zákaz lovu na živou a mrtvou rybku a zákaz lovu přívlačí.
Dále obvyklé souvětí o vyznačení cedulí PHO I a bojkách na hladině :-)) )

Pondělí 24. listopadu 2014 ve 14:11® Taborak Tom

To listí je opruz,máš recht.

Středa 19. listopadu 2014 ve 23:48® Draky
Draky

Taborak Tom> No já mám teď pauzu s feedrem, protože je v řece moc listí. :-D

Úterý 18. listopadu 2014 ve 22:25® Taborak Tom

Letos je to slabota.Taky je fakt že nechodím tak často proti lonsku.Co kecám s chlapama,tak dost nadávaj.Je pravda že na feeder je to super a vláčka taky docela funguje.

Neděle 16. listopadu 2014 ve 21:40® Draky
Draky

Taborak Tom> Já jsem spokojen. Ryby koušou, skáčou nad vodu, jsou hezky bojovný, prostě nemůžu si stěžovat. :-)

Mimochodem na to, že se ti nedaří se ti docela daří. :-D

Ryby co jsem nachytal jsou v „Z lovu“, takže se konala jak štika, tak i okouni, dokonce pár tloušťů se ukázalo, což mě mile překvapilo a na plavanou ostroretky a plotičky. :-)

Candáta jsem letos tady u nás zatím nechyt, ale na jejich obhajobu, zatím jsem je nehledal. :-D

Tento příspěvek byl editován 16.11.2014 20:41:05 uživatelem Draky.
Neděle 16. listopadu 2014 v 18:35® Taborak Tom

Tak jak vám to šlape? Já proti lonsku slabota.Minulou sobotu pokus o vláčení a pár okounů se povedlo.Na závěr štika 66.V pátek na chvilku a dvě kudličky kolem 50 plus pár okounků.Lužnice jinak hodně bordelu.

Sobota 4. října 2014 v 17:35® Nils Master
Nils Master

barbel68> zkuste tohle…

http://www.mirvav.cz/…nu-v-tabore/

Pátek 3. října 2014 v 16:11® barbel68

Zdravím, nevíte někdo kde by se dali sehnat nějaké fotky vypuštěného odbahněného Jordánu. Případně jestli je někdo máte, můžete je poskytnout. Díky.

Pátek 19. září 2014 v 16:48® TJSS

TaborakTom: Já tady u nás ani nevylejzám, čekám až padne voda, už to leze dolů…

Čtvrtek 18. září 2014 v 19:53® Taborak Tom

Tak pokus o vláčku na Lužnici dopadl katastrofálně.Vůbec nic.Kalno a masakr vody.

Pondělí 25. srpna 2014 v 19:39® Jirka 75
Jirka 75

Taborak Tom> Jo, jo, tam je krásně všude. Příroda nádherná a celkem klid jak píšeš.

Neděle 24. srpna 2014 v 16:42® Taborak Tom

Jirka 75> Taková samota kousek od Borotína.Hlavně je tu klídek.

Pátek 22. srpna 2014 ve 20:58® Jirka 75
Jirka 75

Taborak Tom> Tak hlavně že nebyla nuda… Ty jsi z Borotína? Trochu to tam znám.

Tento příspěvek byl editován 22.8.2014 20:59:30 uživatelem Jirka 75.
Pátek 22. srpna 2014 v 19:41® Taborak Tom

Tak návrat od Vlkova nedopadl tak špatně.Je pravda že jen cejni,ale fajn.Lužnice vedle na plavajdu super.Pár kapříků,mrak karásků a cejnků.Dravcům se moc nechtělo.Jen okounci a bolen.Celkově zábava.Pozdrav od Borotína všem bláznům jako já posílá Tom

Pátek 8. srpna 2014 v 15:07® Taborak Tom

hezoun> Na Vlkově se nesmí stavět nic kromě deštníku.Jezdíme tam a je to tak.Nejhorší je že tam fakt neni kde tábořit,tak jezdíme dodávkou a necháme na parkovišti.Do kempu ani náhodou.

Neděle 3. srpna 2014 v 11:56® Ftmči
Ftmči

BigMike> On je celkově děsnej bordel s těma přístřeškama u vody. Někde to RS v podstatě tolerují a jinde řeší s pomocí PČR. Do toho je plno lidí zblblých a myslí si, že když mají stan bez podlážky, tak je vše v pořádku… A třeba na Hněvkovicích je od letoška zákaz přístřešku, kempování, stanování, úpravy porostů a pozemků atd. přímo v popisu revíru.

Neděle 3. srpna 2014 v 9:50® BigMike

Doudleban> proto jen vláčím a nebo do 16.6. za světla plavačkařím:) Ale o to více mě právě zaráží, že ty přístřešky tam vzadu na V. normálně vidím. Takže někdy se to toleruje, někdy ne!? Je jasné, že tam pan V. nejezdí každý den, takže někdo se vejde do „mezery“ a někdo je přistižen.

Neděle 3. srpna 2014 v 9:31® Ftmči
Ftmči

BigMike> Ve Veselí jsem se pohyboval 4 roky, takže tuším, o kterého strážníka se jedná :-) , na věci to ale nic nemění. Jo a jestli se nepletu, tak přístřešky u vody RS postihovat nemůže, pokud to tedy není ještě extra zakázáno v popisu revíru a to právě kvůli tomu, že jde o přestupek proti zákonu o ochraně přírody a né o přestupek proti tomu ,,rybářskému zákonu". To právě podle mě musí řešit buď stráž přírody, lesní stráž nebo policie. A třeba takové rozdělávání ohňů je podle mě ten samý případ.

Neděle 3. srpna 2014 v 9:17® Ftmči
Ftmči

hezoun> To, že v obci můžeš jet maximálně padesátkou, v rybářském řádu taky není a přesto to platí.

,,Bivakování", tak jak ho chápou rybáři je totiž v podstěte zakázané všude, protože se jedná o docela obyčejné táboření a řeší to zákon o ochraně přírody. Na Veselských pískovnách to platí tuplem, páč jsou v CHKO Třeboňsko.

Naproti tomu opravdové bivakování je dovoleno téměř všude i v CHKO (výjimkou jsou NP, NPR…). Bivak ovšem znamená 1 místo, 1 noc a ŽÁDNÝ přístřešek. Je k tomu i precedentní případ. Popsáno je to třeba tady: http://www.silvarium.cz/…ani-dovoleno

PS: Na netu už se to řešilo mockrát.

Neděle 3. srpna 2014 v 8:52® BigMike

http://www.veseli.cz/…776/p1=35422

Článek 3, bod j)

Co naděláš, je to tam! Ale vím, že tam normálně na té velké vzadu přístřešky mají. Možná to někomu místnímu nebo známému tolerují, když jede jiný strážník nebo RS tak přivřou oko, když jinak neděláš bordel… Prostě máš smůlu, příště vzít pláštěnku, pončo..:))

Tento příspěvek byl editován 3.8.2014 08:56:04 uživatelem BigMike.
Neděle 3. srpna 2014 v 8:41® BigMike

hezoun> nebyls tam v pátek večer? Já ho potkal jak jede na kole směr pískovny.)) Je to pako, to ví ve Veselí každej, ale má holt uniformu. Já tam na položenou nejezdím, ale jsou tam občas cedule okolo pískovny s návštěvním řádem, tak jestli tam nebude nějaká zmínka o tom, co můžeš, nemůžeš! Ale měl ses ho optat, kde je výslovný zákaz! Tam se to řeší pořád, někdo říká, že je to v klidu, další je buzerován… Možná je ten řád i na stránkách města Veselí!?

Sobota 2. srpna 2014 v 16:02® hezoun
hezoun

Zdarec.Chci se jen zeptat,máte někdo zkušenosti bivakovat na Vlkovské pískovně?Já tam totiž byl a měl jsem tam postavenej bivak-přístřešek a dělal tam nehoráznou buzeraci chytrolín od městské policie,že ho musím složit nýbrž to tam je zakázaně. Jak to tam teda je,když v rybářském řádě o tom nepíšou.

Pátek 25. července 2014 v 8:28® PetrZ

Sintrix> Malše nad Římovem je dobrá snad všude. Já rád chodím mezi Skoronice a Nažidla, okolo Louzku. Sice ryba tam je malá a málo, ale když se podaří tak super klid. No a na dálnici – Vltavě pod Rožmberkem mě jednou málem utopil školní výcvikový kurz nějakých středoškolaček na lodích. Tak za klidem většinou jezdím až pod Čertovku…

Čtvrtek 24. července 2014 v 19:18® Taborak Tom

Tady na to všichni kašlou,protože to moc nebere.Proti lonsku je to tragedie.Na přívlač kudla 72 v den zahájení se povedla,ale jinak prckové.Pozdrav od Tábora všem bláznům

Čtvrtek 24. července 2014 ve 13:52® Ovar

Dobrý den, chystáme se s kámošem vyrazit na dva až tří dny na Hněvky. Pár let jsem tam nebyl, dřív jsme jezdili pod Poněšice, jak to tam vypadá teď? Dříve se tam tolerovalo přespávání ve stanu. Platí to pořád? Někde jsem četl že ne. Dále jak je to s tyčovkama? Zde píšou, že jsou povoleny http://www.rybarskereviry.eu/…vice-421-03/ ale jinde zase že ne. Tak nevím?

A jinak jak to tam jde? Kolik je vody a je stabilní, nebo s ní pořád hýbou jako v minulých letech?

Chystáme se převážně na kapry. Jaký příchutě by jste nám doporučili? Spíše masové nebo ovocené? Vidím to na boilies + pelety a kukuřice.

Díky za odpovědi :-)

Čtvrtek 24. července 2014 v 7:36® Sintrix
Sintrix

PetrZ> U mě je chytání na MP jen pro velmi odolné jedince. Na vodě je provoz stejný jak na silnici. Uvažuji o chytání v úseku most E. Beneše a jez pod zámkem. Zde je hloubka a větší tloušti. Teoreticky i šance na dravce. Loni jsem tam dostal i mníka. Nebo uvažuji i o tom, že bych vyrazil pod Větřní. Pokud však Vltva bude moc kalná, pak jedu na Malši k Pořešínu. Zde je úžasný klid. Maximálně koupající se děti chatařů.