Chytej.cz

Brno a okolí

V diskuzi je 717 příspěvků, z toho 717 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 8. dubna 2009 ve 14:52® kubas
kubas

Švejk> no já se tam chystám na zahájenou příští čtvrtek, tak snad to bude chytatelný :-)

Středa 8. dubna 2009 v 9:24® Švejk
Švejk

Tak dnes jsem šel kolem Svitavy, proti včerejšku je mírně přikalená, průtok 6,47 m3 v půl deváté. To přikalení by mohlo aktivovat parmy…:-)

Úterý 7. dubna 2009 ve 20:33® kubas
kubas

Švejk> no asi tak nějak to vzniklo :-)

Úterý 7. dubna 2009 ve 20:23® Švejk
Švejk

Kubas> :-)) Tu plotici jsem chytl taky, ale nefotil… Taky jsem mohl dát popisku k tomu obrázku a bylo to jasný. njn příště ;-)

Úterý 7. dubna 2009 ve 20:07® kubas
kubas

Švejk> j su nějakej přetaženej, sem četl plotice místo podoustev, sem si říkal :-) , njn měl sem si to radši ještě přečíst. sry :-)

Úterý 7. dubna 2009 ve 20:03® Švejk
Švejk

Kubas> Není, byl to čistokrevnej nosál, frgál nebo jak se tomu ještě říká :-) na téhle fotce bez prutu ten hrbol nad tlamkou bude snad líp vidět

foto/diskuze/brno_a_okoli/2009/th-img23002.jpg
Úterý 7. dubna 2009 v 19:38® kubas
kubas

Švejk> není to nějakej kříženec s cejnem? Jinak dík za info :-)

Úterý 7. dubna 2009 v 19:10® Švejk
Švejk

Regulus: Máš pravdu taky jsem si tak nějak představoval, kolem toho jezu v Obřanech se to dá a je tam i hospůdka. Šalina mi jede až domů, to se taky hodí :-) Kubas: Dneska jsem byl na Svitavě u splavu na Cejlu (interspar) voda je pročištěná, teče 6,79 kubíku a rozhodně se dá chytat, alespoň s feederem. Dneska jsem chytil svou nej plotici cca 30+ Nejdřív jsem myslel, že je to jesen, krásně vybarvený ploutve a ta velikost mě nejdřív zmátla. Bojovala fakt pěkně. Potom ještě přišla podoustev a taky jsem musel použít podběrák vzhledem k asi 3m výšce od hladiny kde jsem stál. Bohužel kolem 11,15 záběry téměř ustali a tak jsem to zabalil

foto/diskuze/brno_a_okoli/2009/th-img23001.jpg
Úterý 7. dubna 2009 ve 14:40® Robur
Robur

Regule, nebo každej na svým a pak uděláme telekonferenci:-D

Úterý 7. dubna 2009 v 8:13® kubas
kubas

regulus> díky, to to zatím se zahájenou nevypadá nějak růžově, snad to spadne :-)

Pondělí 6. dubna 2009 ve 21:53® regulus
regulus

kubas> teče 10 kubíků, normál je myslím 1,5, dnes jsem potkal njeska, je to zatím téměř nechytatelný. Sledovat můžeš tady: http://www.pmo.cz/…cz/index.htm

Pondělí 6. dubna 2009 ve 21:30® kubas
kubas

Nevíte někdo jak to teď vypadá na Svitavě?

Pondělí 6. dubna 2009 ve 20:58® regulus
regulus

Švejk> uvažuj rozumně, sejde se nás pět a půl a i kdyby několik. Koho pověříš zajištěním občerstvení??? Já vím, Robur si to vymyslel tak ať si to slízne :-)) ) . Z druhé strany nebuďme zase takový k***y, vždyť by si chudák přes samý připravování žrádla a čepování piva ani nezachytal. Teď vážně, je naprosto nutný dělat nějakou akci a nazvat ji honosně srazem??? Už několikrát jsem napsal, že nejsu zrovna kolektivní rybář, o stojáky moc nestojím a každýmu nemusí zrovna vyhovovat to co vyhovuje mě. Viděl bych to např. spíš takhle, v Obřanech na Babické (konečná šaliny) je jakási hospůdka, ze pár sedavejch rybářů se domluví, že si sednou nad splav, já si to v klidu projdu z Bílovic a posléze se přidám, někdo jinej to vezme od Majlontu a pokud se domluvíme, že si dáme scuka na konečné dejme tomu v pět nebo sedm odpoledne, tak pak můžem zasednout na škopíček a pokecat, prostě nic nenásilnýho, přeorganizovanýho a hlavně se šalinou za zadkem.

Pondělí 6. dubna 2009 ve 12:03® Švejk
Švejk

Mě by taky nevadilo, se ten kousek od parkoviště projít, možná bych to zvládl i od MHD :-) abych se nemusel ohlížet na noty :-) S tou magistrálou to máš pravdu, manželka tam byla včera a prej dost hrozný. Ale občerstvení je tam zase za zadkem… Tak ti nevím, nebylo by lepší si postavit něco svýho? :-))

Pondělí 6. dubna 2009 v 10:39® regulus
regulus

Švejk> Svitava taky ještě teče jako sviňa i když to už jde dolů. Řekl bych, že pokud nezačne pršet je to do týdne v normálu, snad. K těm Ponětkám, já na stojáky moc nechodím, ale podle toho co jsem slyšel, tak je to prej zoufalý. Občerstvení tam myslím žádný není. Ještě by byla alternativa Říčky pokud se týká občerstvení je to OK, ryby se tam taky dají chytit, jen je tam provoz jako magistrále. Další mínus, je to, že se autem dá zajet jen na parkoviště a pak štreka šourem, což mě nevadí, ale jsou tací, kterým by to vadit mohlo.

Pondělí 6. dubna 2009 v 8:00® Švejk
Švejk

Ty Ponětky by šli, jen nevím jak je to tam s tím občerstvením, ledaže bychom se zásobili sami… Jinak na Svitavě jsem byl v sobotu s feederem a a něco šlo dopoledne, kolem půl dvanácté to ustalo a šel jsem domů asi v jednu. Pokud by někdo chtěl na parmy, tak zatím jsem je ještě neobjevil, ani při prohlížení toku se tam nic neblíská :-(( Jo a konečně jsou na Svitavě parmy CELOROČNĚ hájené. Co tam někteří taky rybáři předváděli bylo až zoufalý…

Sobota 4. dubna 2009 v 19:44® čabi
čabi

Robur,to je pravda,na to jsem nemyslel s těma flekama

Sobota 4. dubna 2009 v 19:33® Robur
Robur

čabi, Hrotovice jsou dost malé a felyk daleko öd sebe, pokud nemyslíš koupaliště či jak se to jmenuje v tom pračíku. Mně by se líbilo na zkoušku něco víc ve středu Moravy, tedy spíš u Brna. Ještě mne napadly Ponětovice

Sobota 4. dubna 2009 v 19:28® čabi
čabi

co takhle do Hrotovic na ryby a do Dalešic napivo:-)

Sobota 4. dubna 2009 v 1:24® regulus
regulus

Ještě by mohla jít Bobrava, ale to je va-bank, nicméně myslím, že by to mohlo být chytatelný (pokud jsou tam nějaký ryby), sníh je dávno v prdeli, pramení to kousek od Rosic, žádný podstatný přítoky, kromě pár potoků, myslím že by to mohlo jít. Auta by jsme hodili semka Loc: 49°8'1.54"N, 16°31'46.584"E a kousek by jsme se prošli. Já chlupatý háčky, ty bys zkusil plavajdu nebo taky muchu.

Sobota 4. dubna 2009 v 1:14® regulus
regulus

Robur – průtok jo, celkem si to pamatuju, měření je pod Vírem (to je pro MP nerelevantní, po proudu jsou sice malý, ale přece jen přítoky co to hodně ovlivní, navíc pouštijou jako diví), pak je měření ve Veverské Bítýšce (momentálně nechytatelný) a pak u Ronda (zhruba o 2 hodiny to koresponduje s puštěním príglu). Svitava je taky KO, jednak je to kalný a teče tam 10 kubíků (běžně s bídou dva). Prakticky všechno co teče je poblíž 1 stupně PA. Takže leda tak stoják, buď prigl, u nás nebo Líšeň.

Pátek 3. dubna 2009 ve 20:34® Robur
Robur

nějaká metalíza, taková modrošedá

Pátek 3. dubna 2009 ve 20:32® njesek

Robur:barva??

Pátek 3. dubna 2009 ve 20:30® Robur
Robur

středa

Pátek 3. dubna 2009 ve 20:29® njesek

Robur:už to máš doma???

Pátek 3. dubna 2009 ve 20:10® Robur
Robur

umíš zjisti průtok Svratky, co je norma a co už je hodně, např. někde pod Vírem

Pátek 3. dubna 2009 ve 20:04® Robur
Robur

to je jednoduchý, pod Březinu nebo k nám do Komína s fídrem

Pátek 3. dubna 2009 v 19:58® regulus
regulus

Robur> sobota nehrozí, jdu pracovat protože sobotu sem měl včera (mimochodem bylo úplně luxusní počasí, jen sníh už dost měkkej). Pokud by šla neděla, tak by to mohlo vyjít, ještě nevím, budu vědět zejtra večer. Průtok S4 mě ale značně odrazuje (furt teče kolem 25 kubíků i víc)i když taškařice s chlupatejma háčkama by mi proti srsti nebyla. Připadne mi, že je to dost kalný a docela nerad bych dopadl jak v tom vtipu (Víš kde má ryba ****. Na břehu.). Jet přes půl Brna a pak dopadnout takhle??? Písni GPS kam chceš jít.

Pátek 3. dubna 2009 v 19:22® Robur
Robur

dle mého Prygl mohutně upouští, mám cukání jít na S4 s muchou, co ty na to? Na S4 se vracáček vždycky najde a bílá ryba půjde v pohodě. Sobotu mám celou volnou, tedy do 16:00 kdy máme schůzi v Sokole. Už se těším na ségry. Je jiem 50+, a to v lepším případě, ale aktivní holky:-D

Pátek 3. dubna 2009 v 18:54® regulus
regulus

Mimochodem, vo kolik je spuštěnej prígl???