Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

Malá prezentace SŠRV Jakuba Krčína v Třeboni necteno

3.12.2010 | Nezařazeno | 12.288 čtenářů | hodnocení: velmi dobrý | komentáře: 1

Malá prezentace SŠRV Jakuba Krčína v TřeboniPo nedávné prezentaci SRŠ Vodňany poskytneme na tomto místě prostor další instituci připravující nové generace rybářských profesionálů – Střední škole rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni. I s ní udržujeme tradičně dobré vztahy, díky nimž můžeme našim návštěvníkům ukázat například zákulisí umělého výtěru některých našich ryb.
Co je v Třeboni nového a jaké studijní možnosti nabízí tamní vzdělávací ústav, o tom si můžete přečíst v následujících řádcích.

 

 

Žákům SŠRV nedávno skončila doba podzimních výlovů. Ale zatímco dvouměsíční žně na rybnících dospěly k závěru, povinnosti rybářů tím ani zdaleka nekončí. Nyní nastává doba, kdy je potřeba vylovené ryby dopravit ke spotřebitelům u nás i v zahraničí, připravit ryby na vánoční stůl a to jak živé, tak i zpracované a věnovat se reprodukci ryb, kterým nastala doba tření.

Na všech těchto činnostech se podílejí i žáci Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni, neboť jejich praktická výuka probíhá přímo v rybářských provozech. Mezi nejvýznamnější smluvní pracoviště školy patří Rybářství Třeboň a. s., Rybářství Hluboká nad Vltavou s. r. o., Rybářství Nové Hrady s. r. o., Rybářství Kardašova Řečice s. r. o., Štičí líheň ESOX s. r. o. Tábor, Pstruhařství ČRS Kaplice s. r. o., Rybářství Klatovy a. s.,  Pstruhárna Annín a další.

003.jpg

 

Během podzimu a začátkem zimy se žáci školy kromě teoretické výuky účastní hlavně výlovů rybníků, ale také výtěru  lososovitých a síhovitých  ryb. Spolupráce s rybářskými provozy úspěšně pokračuje a stále se rozvíjí již od roku 1951, kdy byla škola založena, to znamená, že v příštím roce oslaví 60 let své existence. Za tuto dobu škola připravila stovky absolventů, z nichž většina pracuje v rybářských provozech na území celé ČR.

002.jpg

 

V současnosti škola využívá širokou škálu projektů, se snažíme modernizovat naše zázemí. Důležité jsou pro nás zahraniční stáže  na školách s obdobným zaměřením. Udržujeme partnerské vztahy se školami v Norsku, Polsku, Francii, Slovensku a snažíme se navázat kontakty v dalších zemích.

Zde žáci získávají odborné znalosti v chovech jiných, i exotických druhů ryb a vodních živočichů, poznávají jiné kultury a hlavně mají možnost konverzovat v cizích jazycích.

001.jpg

 

 

Budoucí absolventi se mohou přihlásit na tyto obory:

učební obor Rybář ( 3 – letý) - s možností maturitního nástavbového studia s rybářskou specializací

studijní obor Ekologie a životní prostředí – vodohospodář

 

Pokud navštívíte město Třeboň, můžete shlédnout stálou expozici věnovanou škole a historii rybářství a rybníkářství na Třeboňsku umístěnou v Krčínově domě.

 

Leták s podrobnou nabídkou studijních oborů je uložen v sekci „Soubory ke stažení“ zde na CHYTEJ.cz a pokud byste chtěli navštívit internetové stránky SŠRV Jakuba Krčína, pak jejich adresa je:

www.ssrv.cz

 

Na základě dodaných materiálů zpracoval: Osprey

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

1 hodnocení, v průměru 4 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Neděle 5. prosince 2010 v 19:57® čingi

Už jsem se jednou k tomu co je zde uvedeno, vyjadřoval.Ab­solventi této školy musí být fanatici.Platy a a pracovní zařazení(i když máte maturitu)jsou v prvním bodě jen na přežití a to zařazení na funkci technika na nějakém středisku, jen hodně a hodně dlouhou vizí.Znám ročník kde z asi 24 maturantů jsou u řemesla 4lidé.Osprey zjisti. taky podrobnosti ať Ti co to chtějí dělat,vědí do čeho jdou