Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Nástražní větev necteno

23.5.2010 | Tipy & triky | Sumec velký | 16.671 čtenářů | hodnocení: dobrý | komentáře: 0

Nástražní větevTuto montáž lze zařadit spíše mezi kuriozity a její využití je vhodné jen na některých typech vod. Převážně se mi osvědčila na mírně tekoucích zarostlých řekách, kde jsou potopené stromy a převislé větve sahají až do vody. Dále pak na slepých ramenech a na přehradách nad vykácenými lesy - všude tam, kde jsou ryby zvyklé lovit v překážkách.

 

Tuto netradiční montáž můžeme nastražit jak  k hladině, kde jí přivážeme na trhačku k převislé větvi, tak i ke dnu k nějakému vyvrácenému stromu do koryta. Účel montáže je, aby na sebe nástražní rybička  upozornila zvýšenými vybracemi ve vodě, které způsobuje ona větev.

Dalším plusem je omezení pohybu rybičky, aby ji sumec neminul a snížení možnosti, že dravec zavadí o železo vousem  a  odplave pryč. Kromě toho v konečné fázi, když se nám podaří nějakého fousáče ošálit, nám částečně ochrání nezaseklé háčky před nechtěnou vázkou.

sestava.jpg

 

Samotná montáž pak vypadá  následovně - asi metr dlouhou tenkou větvičku (do šířky malíčku), která je zakončená 3 až 4 výhonky na hlavním kmenu zbavíme listí a drobných výhonků, k této větvi připevníme kmenovou šňůru s olovem, olovo asi v polovině pevně zafixujeme, izolačka k tomu plně postačí.

Na připravený návazec skládající se z jednoháčku a dvou trojháčků připevníme nástražní rybičku (jednohák za hřbetní ploutev) a dotáhneme tak, aby jednohák byl přímo v rozsoše mezi větvičkami. Pak ještě kmenovou šňůru a návazec zafixujeme na konci větve a přímo za jednohákem, aby se nám rybička nezamotala do okolních větviček.

ryba.jpg

 

Důležitý je výběr vhodné větve a pevné přichycení šňůry. Na tuto montáž nejraději používám jako nástražní rybu velké plotice, nebo malé jelce do 35cm. Celou sestavu můžeme ještě vylepšit nějakou hrkačkou, ale ne vždy to funguje a většinou pak zaberou menší kusy  do 120cm.

Tak šťastný lov a hodně zdaru.

 

Text i foto: ZV

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

7 hodnocení, v průměru 3 hvězdičky

Kam dál?

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.