Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

Událost léta 2009 - CHYTEJ.cz má nového redaktora necteno

30.7.2009 | chytej.cz | 22.938 čtenářů | hodnocení: vynikající | komentáře: 34

Událost léta 2009 - CHYTEJ.cz má nového redaktoraServer CHYTEJ.cz za posledních několik let udělal hodně kroků vpřed. Samozřejmě byly i kroky stranou, ale tak to v životě bývá a naštěstí posuny vpřed převládaly. V posledních dvou letech se seznam našich činností natolik rozšířil, že původní tým, kde jsem byl hlavním tvůrcem serveru já, přestal stíhat. Srpen 2009 by měl být z tohoto pohledu zlomový. CHYTEJ.cz bude mít redaktora na plný úvazek, skvělého rybáře, oblíbeného autora, fotografa– Ospreye...

Nastrahy.cz - Daiwa akce

David: O přijetí stálého redaktora jsme uvažovali delší dobu,  nicméně z mnoha důvodů jsme tento krok odkládali. Poslední měsíce, kdy jsme navázali spolupráci s Českou televizí (zatím na nerybářských projektech) začalo být zřejmé, že je situace neúnosná i přes celou řadu externích spolupracovníků. Rozhodnutí tedy muselo přijít a ...přišlo!

Od 1. 8. 2009 se začíná psát nová historie CHYTEJ.CZ – Miroslav Horáček alias OSPREY, který je autorem více než 100 odborných článků, spoluautor několika rybářských DVD, rybářský fotograf, skvělý rybář – se zařadil oficiálně do týmu CHYTEJ.cz.

Osprey: Rád bych pozdravil všechny návštěvníky chytej. cz ze své nové pozice. Možná jste si poslední dobou všimli mé daleko výraznější přítomnosti na stránkách Davidova serveru. Tato změna nesouvisí s tím, že po několika letech mám doma opět Internet, ale s tím, že od 1. 8. 2009 pracuji na plný úvazek pro firmu CHYTEJ.cz. Co přesně bych měl dělat, se Vám napřed pokusí nastínit David.

p2.jpg

David: Čtenáři si asi budou klást otázky, co vlastně bude Míra dělat. Pokud bych měl být konkrétní, budou to rybářské články, reportáže, rozšiřování encyklopedií, odborné rady v diskuzích a fórech, novinky na trhu atd. Po pravdě řečeno ale není zadání činností zatím zcela konkrétní a ponechávám prostor pro vlastní kreativitu.

Co je však jasné, to je CÍL – CHYTEJ.CZ by se mělo stát, a já vím, že stane, ještě respektovanější, oblíbenější, navštěvovanější, přínosnější... A to díky většímu množství informací, aktuálnosti, díky novým rubrikám apod. Konkrétní být nemohu, jelikož konkurence nikdy nespí a ráda opisuje, ale věřte, že pro Vás s Mírou budeme v budoucnu připravovat větší a větší porce všeho, co se rybařiny týká!

Osprey: To, co tady David ve stručnosti nastínil samozřejmě není všechno a jak řekl, očekává se, že moje práce pozdvihne celkovou úroveň serveru, oživí ho a zvedne jeho návštěvnost – už proto, že si na svou existenci musím nějak vydělat. CHYTEJ.cz nemá být zastrčené místo, kde se schází komunita skalních příznivců, ale rozsáhlý otevřený prostor pro každého, kdo hledá zábavu, radu či vytržení z nudy a spojuje si tyto věci s rybařinou.

David v tomto ohledu poměrně dost spoléhá na mou kreativitu a nechává mi hodně volný prostor pro seberealizaci. Než ho ale dokážu využít, bude to nějakou dobu trvat. Nečekejte proto s mým příchodem nějaké zásadní změny, spíš postupné zvyšování objemu nových informací, zavádění nových rubrik a zejména si kladu za cíl oživení některých skomírajících diskuzí. V tomto ohledu má CHYTEJ. cz obrovské rezervy – diskuze, kde hodiny čekáte na reakci kolegy a jejichž týdenní objem nepřekročí deset přístupů, postrádají smysl. Jenže není třeba takové debaty zrušit (i s tímto názorem jsem se na CHYTEJ.cz setkal) – je třeba je naplnit.

p1.jpg

Pro rozhýbání komunikace bude třeba udělat hodně a přesvědčit návštěvníky, že stojí za to jednotlivá diskuzní fóra navštěvovat. Budu tedy přispívat všude, kdekoli budu mít pocit, že mám k tématu co říct a pokusím se odpovědět na každý dotaz, který na CHYTEJ.cz objevím bez reakce někoho jiného.

p7.jpg

Ale jednotlivec z dlouhodobého hlediska nic nevytrhne. Poprosil bych tedy zároveň na tomto místě dlouholeté chytejáky o pomoc – potřebujeme, aby server žil a přinášel lidem zábavu i informace. Nejcennějšími částmi diskuzí jsou debaty a spory bohaté na argumenty a fakta. Mám pocit, že na CHYTEJ.cz vládne z podobných konfrontací do určité míry strach a podle mě je to škoda.

p3.jpg

Ptal jsem se proto jednoho dobrého přítele, který tráví večery nad klávesnicí u konkurence, co bych měl s CHYTEJ.cz jako nově příchozí tvář udělat. Odpověď byla zrušit tu pohodovou ospalou atmosféru, která tu místy panuje. Pořádně to nakopnout a rozhýbat. Lidé jdou tam, kde se něco děje. Kolega o tom něco ví, protože jím založené fórum má přes 60 000 zápisů.Takže se pokusím věci trochu rozhýbat. Proto se předem omlouvám všem, s jejichž názory budu někdy v budoucnu polemizovat – nebude to ve snaze udělat z kohokoli hlupáka, ale rozjet debatu, do které se zapojí co nejvíc lidí. Výrazně zvednout úroveň aktivity veškerého dění na CHYTEJ.cz bude jedním z mých prvořadých cílů a věnuji mu dost času a energie.

p4.jpg

Psal jsem také o zvýšení objemu informací pro rybáře. I tady bych rád nabídl návštěvníkům daleko víc než tu mohli nalézt doposud. V tomto ohledu ale nechci být úplně konkrétní – jednak nechci naslibovat víc než dokážu splnit a navíc málokterá firma zveřejňuje svou konkrétní strategii pro nejbližší období. Zhruba do roka by ale měl být vidět dost zřetelný rozdíl oproti současnému stavu.

Předem ale varuji optimisty očekávající záplavu kvalitních článků z mojí klávesnice – po letech psaní a zveřejnění asi 120 článků s různou náplní se mi zásoba témat výrazně vyčerpala a moje dřívější top výtvory vznikaly často měsíce (v jednom případě i půldruhého roku). V nových podmínkách se budu muset naučit fungovat jinak. Navíc netoužím vyplnit celý server svými výtvory - daleko víc hodlám uplatňovat strategii, kterou jsem používal ve službách časopisu Kajman – podporu jiných autorů.

p5.jpg

Proto na tomto místě nabízím bezplatnou a anonymní pomoc každému, kdo by chtěl na CHYTEJ.cz publikovat svoje články. Tato podpora zahrnuje rady, náměty na rozvinutí původního tématu, konstruktivní kritiku, pořízení fotografií a nákresů, úpravu pravopisu a stylizace... prostě cokoli, co pomůže nezkušenému nováčkovi vytvořit slušné a publikovatelné dílko.

Když jsem přemýšlel o názvu svého současného postavení, dospěl jsem k názoru, že pokud je David šéfredaktorem CHYTEJ.cz, připadne na mě pozice redaktora a jako redaktor bych měl psát a vyrábět i různé reportáže. Pokud to tedy čas dovolí, pokusím se s blokem, tužkou, fotoaparátem a možná i kamerou navštívit zajímavá místa a tak, jak to dělají i jiní redaktoři, zprostředkovat čtenářům pohled na věci všední i zřídka vídané.

p6.jpg

Víc slibovat nebudu, raději za sebe nechám v průběhu příštích měsíců mluvit svou práci. Doufám, že skutečně povede ke zkvalitnění obsahu i úrovně dění na CHYTEJ. cz a že se za ni nikdy nebudu muset stydět.

Zbývá už jen poděkovat všem, kdo se dočetli až sem a jít něco dělat.

Hodně zdaru přeje Míra Horáček – Osprey.

 

PS: A na závěr Vám společně připomínáme, že poslední víkend v srpnu proběhne již 6. sraz serveru CHYTEJ.CZ a my se moc těšíme, že se zde společně potkáme, zachytáme si ryby, něco pojíme a popijeme a třeba i prodiskutujeme budoucnost serveru CHYTEJ.CZ

Článek o srazu >>>

Přihlášky na sraz >>>

D+M

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

10 hodnocení, v průměru 4.6 hvězdiček

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Úterý 29. ledna 2013 v 15:12@ axiom

Ano, chytej má nového redaktora! Ešče že si Mirek neplánoval u toho tady zemřít, jak napsal. Tak se mu to povedl, jako redaktor chytej.cz asi neumře. Ty transparenty o spolupráci, co jsou vyvěšeny v tiráži, neberu vážně.

Neděle 9. srpna 2009 ve 22:25® s0krates
s0krates

No konečne ! Už som jeho články postrádal. Posledné boli tuším v apríli. Je to bezkonkurenčný autor a jeho nové články si určite prečítam.

Neděle 2. srpna 2009 v 18:21® lusox

Zdravím. Videl som inštruktážny film o feedri s Mírom a myslím si že bude naozaj veľmi dobrý redaktor. Prajem mu, aj vám všetkým veľa úspechov. Asi budem na tomto servery častejšie. Majte sa.

Neděle 2. srpna 2009 v 17:19® osprey
osprey

zadar: I když jsem nějaké srovnání s konkurencí použil, nehodlám jakýmkoli způsobem navozovat konfrontační atmosféru.

Byl bych rád, aby to tu bylo tak dobré, že sem prostě bude chodit hodně lidí. Nic víc.

Neděle 2. srpna 2009 v 10:14profil byl smazán

Je pravda, že v poslední době je chytej tak nějak o ničem, už to zde navštěvuji jenom tak ze zvyku, kliknu zjistím, že není nic nového co by mě zaujalo a přeskočím zase na MRK. Myslím si, že pokud bude chtít osprey nalákat lidi od konkurence, bude to mít hodně těžké. Mě se třeba vůbec nelíbí neustálé měnění tváře chytej, vypadá to sice na pohled hezky, ale když si zvyknu na nějaký vzhled a ono se to za pár měsíců změní k nepoznání, musím znova zjišťovat co se kde nachází, tak raději odejdu. Zlatej starej dobrej chytej. Přeji ti Míro hodně úspěchů a doufám, že sem časem zase budu rád chodit.

Sobota 1. srpna 2009 ve 23:12® osprey
osprey

Chose: Některé už se hnuly. Dělat to násilím tam, kde není o čem mluvit, to je zbytečné.

Sobota 1. srpna 2009 ve 20:08® dobber
dobber

Ahoj přidávám se taky s gratulací a práním ať Míra v nové práci najde úspěch, porozumění od chytejáků a i radost. To Ti přeji opravdu od srdce. Davidovi patří taky dík,věřím, že Mírova práce bude přínosem pro náš všechny,kteří tento server navštěvují a mají rádi, ale i pro server Chytej.cz

Sobota 1. srpna 2009 v 16:50® Chose
Chose

Ahoj,taky moc gratuluji a věřím že se redaktorem stal ten správný člověk.Rozhodně podporuji snahu o přínosnější,nav­štěvovanější…web ,ale co se mi moc nezdá je budoucí snaha uměle rozpoutávat diskuze,to mi příjde naprosto neproduktivní a tak trochu nucené.Neříkám nechat je umřít,ale podle mě pokud se nesejde správná „parta“ lidí tak ty diskuze budou „žít na přístrojích“.Berte to jako konstruktivní kritiku,myslím že lepší cestou je právě naplnit web informacemi…,díky kterým budou mít návštěvníci chuť a zájem sdělit si názory a oživí tak fóra a diskuze sami.Doufám že tenhle text bude pochopen tak jak to zamýšlím.Jinak samozřejmě přeji hodně úspěchů a inspirativních rybářských zážitků.

Sobota 1. srpna 2009 v 15:28® andy.tomas
andy.tomas

osprey> Taky musím poblahopřát a mám radost, že jsi neodmítl takovou šanci pozvednout prestiž serveru Chytej.cz a věřím ,že už jen podpisem smlouvy prestiž stoupla a konkurence muže litovat, že nepřišla za tebou dřív.

Pátek 31. července 2009 ve 14:44® hajan

osprey> Gratuluju, pro mě osobně si už jenom svým příchodem do firmy hodně pozvedl prestiž serveru Chytej.cz. Doufám, že na tom v budoucnu vydělají obě (raději všechny tři) zůčastněné strany a bude se na co dívat a těšit. Tvoje články patřily vždy k tomu nejlepšímu, k čemu se může obyčejnej rybář dostat. Ať se daří, good luck!!!

Pátek 31. července 2009 ve 12:52® Jak.novi
Jak.novi

Ted bude chytej jen vzkvetat. Gratuluju

Pátek 31. července 2009 ve 12:16profil byl smazán

Také gratuluji. Myslím že je to dobrá volba ;-) Jinak moc pěkná polemika o musení, nemusení a rybaření. Hned po přečtení mailové notifikace mě to také napadlo. Upřímně závidím lidem jejichž prací je rybaření a zároveň přeji aby se jim tato práce/koníček nikdy neznechutilo jen proto že je to práce. To by byla moc velká škoda.

Pátek 31. července 2009 v 11:00® sus1

osprey> Jo,jo, ve školství dělam,tak asi vim,co…

Pátek 31. července 2009 v 10:53® osprey
osprey

sus1: Životní rozhodnutí bylo trochu jinde. Tohle mi spadlo do klína skoro náhodou a v dost nečekanou chvíli. Ale řešení odchodu ze školství provázelo obě ty záležitosti.

Ano, odešel jsem. Dělal jsem tu práci rád, ale je poslední dobou strašně nevděčná. Tady mám pocit, že když se s něším půl roku patlám, že se najde někdo, kdo to ocení.

Takže doufám, že mi to vydrží i teď.

Pátek 31. července 2009 v 10:23® HaD
HaD

Já gratuluji Mírovi, i sobě, i všem návštěvníkům CHYTEJ.cz. Pevně věřím, že se nám povede vše, co bychom chtěli a oceníme to my všichni. Zachovejte nám prosím přízeň a když budete v našem rozvoji nápomocni, budeme Vám vděčni. Díky. David

PS: Následující tři týdny budu mimo ČR, tak prosím buďte na Míru hodní a tolerujte případné chybičky, které mohou ze začátku nastat. I když, myslím, že nenastanou :-)

Pátek 31. července 2009 v 10:21® Kobr
Kobr

Paráda! Gratuluji

Pátek 31. července 2009 v 9:31® kety.vydra
kety.vydra

Osprey: Pevné nervy a hodně štěstí v nové pozici.GRATULUJI!

Pátek 31. července 2009 v 8:39® crazykapr
crazykapr

Super zpráva…gratulace :)

Pátek 31. července 2009 v 8:11® sus1

Osprey:Nedavno si tady psal,že musíš udělat životní rozhodnutí,byla to tahle práce??S učite­lováním je teda konec??

Jinak přeju hooooodně elánu a chutě.:-)

Pátek 31. července 2009 v 7:45® petrcech
petrcech

gratuluji, myslím že chytej bude jen lepší a lepší

Pátek 31. července 2009 v 7:42profil byl smazán

Osperey: Přeju ti ať ti to jde, jak si přeješ a ať tě to baví, ještě o trošku víc než doufáš.

Pátek 31. července 2009 v 7:03® Robur
Robur

dívejme se na to obchodně, za kolik prodáš svoje rybářské vybavení, stejně nebudeš mít čas chodit na ryby?:-D

Pátek 31. července 2009 v 6:41® Fugas

Já to tušil:-). Tak držím celému chytej palce!

Pátek 31. července 2009 v 6:14® olda
olda

osprey> Upřímně držím palce a pěsti v nové práci at se moc daří.

Čtvrtek 30. července 2009 ve 23:37® Mr.Stick
Mr.Stick

@osprey: Na druhou stranu, pokud se to musení zvládá tak, jak to zvládáš ty, v podstatě to ani musení není. Jsou totiž lidi, kteří mají talent a lidi, kteří to jen předstírají. A ačkoliv to vypadá hrozně vlezle, klidně to napíšu, protože si za tím stojím. U mě patříš jednoznačně do první skupiny a teď máš navíc větší manévrovací prostor.

Čtvrtek 30. července 2009 ve 23:32® osprey
osprey

Mr. Stick: Díky moc. Prvek „musíš“ mi vstoupil do koníčku už dávno. Dokonce už jsem asi dvakrát chtěl všeho toho psaní a focení nechat, protože už roky musím mít ryby, nápady, fotky,… Máš pravdu, že to musení je hrozná věc.

Čtvrtek 30. července 2009 ve 23:18® Mr.Stick
Mr.Stick

@osprey: Něco se ke mě taky doneslo a já o tom chvíli přemýšlel. Sám sebe si nedovedu představit v pozici, kdy bych se rybařinou živil, nutně by do koníčku nastoupil, byť třeba ve velmi omezené míře, prvek „musíš“ a s tím já mám problém. Proto držím palce, ať všechno klape. Myslím, že server získal hodně silného hráče.

Čtvrtek 30. července 2009 ve 23:06® mekvak
mekvak

také gratuluji a myslím si, že chytej udělalo další krok kupředu

Čtvrtek 30. července 2009 ve 22:45® mihy.san
mihy.san

Hodně štěstí, bude to stát hodně úsilí … Poslední stav návštěvnosti není právě lichotivý, tak jsem zvědavý co nového se bude dít. Držím palce a abych nebyl jen ten „co kecá“, mám pár myšlenek jak n. zvýšit. ETC viz můj mail.

Čtvrtek 30. července 2009 ve 22:41® osprey
osprey

Děkuju včem.

regulus: Je to zaměstnání, nehodlám u toho zemřít. Chci odvést solidní práci a něco tu po sobě nechat. Možná navíc něco málo změnit, i když to je spíš zbožné přání. Nic víc.

Je to pro mě taky další životní zkušenost a myslím, že dál nebo výš už stoupat nechci. Jestli se pár let dokážu uživit rybařinou, tak to bude fajn.

Jinak nevím, co nehezkýho sis o mě myslel, ale nech si to pro sebe:-))

novější starší
Stránky:   2 1  Komentáře prostřednictvím FACEBOOKu