Chytej.cz
NOVINKA 2018/2019 RedBass KICKER

Fotoreportáž z akce pro rybáře necteno

20.12.2006 | Literatura | 6.887 čtenářů | hodnocení: velmi dobrý | komentáře: 2

Fotoreportáž z akce pro rybářeDne 19.12.2006 proběhl v útulné prodejně Tomi-Korda na Maninách v Praze křest nové knihy Vaška Fikara: "Štika – královna českých vod"...

Jedná se již o druhou autorovu publikaci, kterou vydal ve spolupráci s nakladatelstvím Fraus v Plzni. Stejně jako první kniha "Přívlač na mimopstruhových vodách", tak i "štika" byla netrpělivě očekávaná rybářskou veřejností. A očekávání milovníků dravců určitě splnila…

Samotné pokřtění knihy se nedobrovolně pozdrželo, za což mohl zalomený špunt od sektu, ale tento drobný zádrhel byl první a současně i poslední. "Sudičkami" knihy se stali mediálně známí rybáři – Rudolf Hrušínský a Pavel Tomi. Po přípitku a krátkých projevech autora a obou kmotrů začala vlastní autogramiáda. Zájemci o knihu si nechávali psát originální věnování a bylo patrné, že hodně knih skončí jako dárek pod vánočním stromečkem. Mnohým návštěvníkům zbyl i čas popovídat si s autorem i všemi přítomnými o našem "šupinatém koníčku". V komorní atmosféře a mezi přáteli ubíhá čas rychleji než kdykoli jindy. Jen neradi jsme se loučili a vraceli se zpět do táborské redakce.

Autorovi V. Fikarovi ještě jednou přejeme lehké přenášení tvůrčích myšlenek na papír a nové knize, aby ji přečetlo co nejvíce rybářů. Opravdu si to (oba) zaslouží…

text: Tomáš Rozsypal, foto: David Havlíček


autor knihy - Václav Fikar a komtři knihy - P. Tomi a R. Hrušínský


čekání na autogramiádu


snaha o otevření láhve skončila ulomením korkové zátky

 korkový špunt definitivně ulomen


až Pavel situaci zachránil a lahev otevřel


a šampaňské teklo "proudem"


a jde se na věc :-)


křest knihy a přípitek autora, kmotrů a vydavatele


začátek autogramiády...


zájemců o podpis byla celá řada


prohlídka knihy


příležitost je potřeba využít


kmotr musí také dát podpis


a podepisovalo se...


rozesmátý Václav při podpisování asi dvacáté knihy


Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

4 hodnocení, v průměru 4 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pátek 5. ledna 2007 v 5:47® Vaclav

Mildo, nevím, co říct – děkuji.

Středa 27. prosince 2006 v 17:34® HaD
HaD

O vánočních svátcích jsem se dostal k přečtení nové knihy ŠTIKA od Václava Fikara. Vlastní kniha je velmi pěkně zpracovaná, což se dalo očekávat, neboť nakladatelství FRAUS (které knihu vydalo) je u nás zárukou profesionálního provedení každé odborné rybářské literatury. Čím mě ale kniha opravdu překvapila, je autorův citlivý přístup k čtenářům. Z některých pasáží je doslova cítit, že píše pro normální rybáře, kteří mají různé přednosti i nedostatky – jako každý jiný. Že jsou mezi nimi i rybáři vyjmeční, inteligentní i méně nadaní je jisté. Ti všechni, ale jeho vhodně poskytnutou radu a pomoc při lovu štik určitě ocení. Václav patří k těm autorům, kteří mají mimořádný dar. Umí nejenom správně číst v otevřené knize přírody, ale umí o tom ještě i pěkně napsat. Nemá oči jen k vidění, ale dokáže napsat i o tom, co nikdo z nás nikdy neuvidí. To je dáno jeho rybářskou duší a srdcem. Má tak v rukou klíč od nejedněch zavřených dveří. Po jejichž otevření může ukázat čtenářům netušené a opojné krásy rybolovu. Poděkování za zdařilou publikaci si určitě zaslouží nejenom autor, ale i všichni, kteří se na ní podíleli.

Milá ŠTIKO, ať přinášíš kromě poučení také radost, potěšení a otevíráš nové rybářské obzory…

to ti přeje Milda – Milan Rozsypal