Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Malý tip pro kapraře necteno

8.5.2006 | Položená | 12.399 čtenářů | hodnocení: nic nepřinášející | komentáře: 13

Malý tip pro kaprařeKaprařů, kteří si své nástrahy vyrábějí sami, neustále přibývá. Při různých četných diskuzích na břehu je často probírána otázka, zda je vhodnější boilí vařit, či pouze napařovat. Odpůrci vaření boilí většinou argumentují tím, že těstová hmota ztrácí během varu část svých prioritních atraktorů, aromatických složek či vitamínů...

V jednom článku jsem dokonce četl studii, ve které autor procentuelně vyjádřil úbytek zejména stimulačních látek z boilí v závislosti na délce varu. Tehdy jsem nad tímto článkem trochu zakroutil hlavou. Je mi pochopitelně jasné, že část některých aromatických složek a živin pohltí vroucí voda, ale pochybuji o tom, že by nějaký živočich (člověka nevyjímaje…) dokázal svými smyly posoudit rozdíl v zachované výživnosti potravy (myšleno boilí) vařené a napařené. Podstatné je, zda mu onou sousto chutná či nikoli.

Každý z nás jistě (většinou nechtěně) okusil pokrm jaksi nedovařený, který moc libě nechutnal. Jde většinou o to, že teplené zpracování ovlivnilo pouze řekněme povrchové vrstvy potravy a samotného jádra se „dotklo“ méně či vůbec. No a v případě napařování boilí k tomuto tepelnému nedotažení může rovněž dojít. Sám jsem také krátce zkoušel boilí napařovat, ale posléze jsem se vrátil ke klasické tepelné úpravě boilí ve vroucí vodě. Znovu opakuji, že nepopírám možnost úbytku některých látek do vroucí vody, ale na druhou stranu se nabízí řešení, jak tyto uniklé látky znovu využít, i když připouštím, že to nejde pokaždé. Dospěl jsem k tomu vlastně náhodou před dvěma roky.

Tehdy mi volal kolega z Kladna, že se chystá na Labe, ale že nemá parťáka a zda bych neměl chuť s ním strávit tři dny lovem kaprů. Což o to, chuť jsem měl, ale mrazící box, ve kterém mám většinou železnou zásobu boilí, zel prázdnotou. Neměl jsem ani nachystaný partikl a bylo by sobecké v tomto směru spoléhat na připravenost kladenského kolegy. V pátek jsem tedy vstal ve dvě hodiny ráno, připravil jsem směs z ptačího zobu, mléčných proteinů a rybích mouček, uválel jsem těsto, z něj kuličky a šup s nimi do velkého hrnce s vroucí vodou. Když se kuličky uvařily, dal jsem je sušit a pohled mi sklouzl na hrnec plný horké vody. Z hrnce ještě stoupala pára, která „libě“ voněla obdobně jako již sušící se kuličky boilí. Bylo mi jasné, že v této vařící vodě je část aromatických a stimulačních látek jako pozůstatek z vařících se kuliček. Napadlo mne tehdy tyto látky ještě využít a nasypal jsem do tohoto velkého hrnce s horkou vodou řepku, kterou jsem musel tak jako tak spařit.

Ve tři hodiny odpoledne jsem přijel domů z práce. Otevřel jsem dveře svého bytu a udeřil mne do nosu „silný ozón“. Ten se linul jak ze sušícího se boilí, tak z namočené řepky. Řepka do sebe pohltila všechnu vodu včetně pozůstatků z vařeného boilí.

Pokud si dělám boilí do zásoby, tak jsem pochopitelně nucen vodu, ve které jsem boilí vařil, vylít. Ovšem pokud připravuji boilí jen několik dní před vlastním lovem, vždy využívám tuto „ochucenou“ vodu ke spaření řepky. Je to možná titěrnost, kdo ví, ale když už nic jiného, tak plýtvat se nemá, a pro kapry přece jen to nejlepší…

I.Sláma

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

8 hodnocení, v průměru 2.4 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Čtvrtek 15. května 2014 v 15:42® cervena
cervena

něcotoma do sebe ja zase si udelam ste vody testo do krmytek

Úterý 7. února 2012 v 19:16® beda6a

Moc pěkný článek,tip určitě vyzkoušim mně by to nenapadlo dík

Pátek 2. ledna 2009 ve 13:37® IVO
IVO

kkarlos: nechci rejpat, ale zkus tuto informaci včetně souvislostí popsat ve třech řádcích tak, aby to každý pochopil. Rád se poučím.

Středa 10. května 2006 ve 12:33® pepino99
pepino99

Jo Milki a Had to trefili přesně!!! Navíc info v holých větách je na nic. V holých větách jsou inzeráty !!!!
A i kdyby Ivoš nenapsal žádnou radu , tak si jeho článek vždycky rád přečtu ať je o čemkolif :o)))

Středa 10. května 2006 v 8:14® Milky
Milky

pro reptálky: Jsou prostě lidé, co jsou zvyklí hovořit obsáhleji a ne v holých větách. Ještě než začnete kritizovat, doporučil bych vám přečíst nějakou knihu našeho exprezidenta a pak vám dojte, že je tohle milé vyprávění, jak Ivo přišel na to, že …¨ pro Ivoše: Příště napiš nadpis vyprávění …dvojtečka a nakonec tučněji tip a trik. Abys pro některé oddělil zrno od pleffff. :o)

Úterý 9. května 2006 v 18:02® kkarlos
kkarlos

no, psat pise pekne, jen je to takova informace ktera je zbytecne napsana na stranku no… :D

Úterý 9. května 2006 v 15:17® HaD
HaD

Mě osobně se to líbilo a kdybych kaprařil a tohle nevěděl, tak bych to ocenil.

Úterý 9. května 2006 ve 13:38® Shrek
Shrek

romi: navíc jako malý tip pro kapraře :-) Možná bych taky držkoval,jenže já chytám na housky a pufi,nemám nárok si stěžovat.:-)))))

Úterý 9. května 2006 v 10:34® pepino99
pepino99

ale ale ale , přestaňte qerulovat a sskuste něco napsat sami. Pěkněs to Ivošku napsals. Mně by to třeba nenapadlo. Ale možná proto že si kuličky kupuju :o))

Úterý 9. května 2006 v 8:18® romi

ved to bolo uvedene ako tip pre kaprarov, tak to treba brat ako tip…

Pondělí 8. května 2006 ve 21:47® kkarlos
kkarlos

a co tam vlastne bylo napsano na tej strance kdyz to jde napsat na trech radkach? hm ;) :D

Pondělí 8. května 2006 ve 20:27® Tomash
Tomash

Snad první článek od Ivoše Slámy, který mě nenadchnul. Upřímně – dal jsem mu 4ku – nic nepřinášející.

Pondělí 8. května 2006 v 19:23profil byl smazán

Pan Sláma prostě umí, napsat stránku o tom, že do vody z vaření boiles namočil řepku, to chce talent.