Obr.1 – základní potřeby, dle uvážení každého. Asi není třeba komentovat. Snad ještě chybí na obrázku svěrák z venkovní dílny.

Obr.2,3 – z velkého prkna balzy vyřízneme potřebný rozměr, nakreslíme požadovaný tvar a lupínkovou pilkou vyřízneme.

Obr.4 – hrubý tvar již doladíme brusným papírem.

Obr.5 – upneme do svěráku a pilkou na železo uděláme do břicha drážku.

Obr.6 – čelem malého plochého pilníčku můžeme drážku prohloubit. Drážku začistíme a někdy rozšíříme brusným papírem.

Obr.7,8 – z vhodného drátku uděláme vnitřní kostru.

Obr. 9 – vložíme kostřičku, dle zkušeností či záměru „naplníme“ břicho olovem a na vícekrát pořádně zakapeme vteřinovým lepidlem.

Obr.10 – po zaschnutí zalejeme drážku do roviny nějakým epoxydem či podobným vytvrzovacím lepidlem, tmelem atd.

Obr.11,12 – vystřihneme lopatku a doladíme brusným papírem. Používám krabičky od fotofilmů a mým posledním objevem je rozstřihaná 5 litrová nádoba od náplně do otřikovačů. Tyto lopatky jsou snadno opracovatelné, pokud o ně uváznete – ohebné, nelámavé. A pokud se nepovede postavení v tělíčku wobleru, snadno se uřízne a dá se jiná pod jiným úhlem.

Obr. 13 – vyřízneme pilkou drážku na lopatku, vsadíme, doladíme postavení a na párkrát zakápneme vteřinovým lepidlem. V tomto případě jde o plovoucí, hlouběji potápivého buclíka.

Obr.14 – po zaschnutí připravíme barvy a barvíme dle představ, vzorů, fantazie i možností.

Obr.15,16,17 – lihovou fixou dáme závěrečný dotek, nalepíme třeba 3D oči, nalakujeme a je hotovo. Doladit chod kleštičkami ve vaně či přímo v terénu a čekat na zahájení.

Postup výroby wobleru typu Shad

Takže stručně, snad i jasně. Pokud by byly nejasnosti, předešlý článek jde více do detailů a nebo mail seženete někde na Chytej Fóru v mém profilu.