Chytej.cz

Mé setkání s boleny necteno

21.10.2015 | Přívlač | Bolen dravý | 2.003 čtenářů | hodnocení: dobrý | komentáře: 0

Mé setkání s bolenyBoleni jsou nádherné kaprovité ryby. Kromě toho jsou i dravci, navíc strašně opatrní! Rozhodně existuje daleko víc rybářů, kteří boleny viděli, než je doopravdy ulovili...

 

Klasická sobota. Výjezd směr Nechranická přehrada, konkrétně Čachovický přítok. Dorazit až po šesté hodině ranní se ukáže jako zásadní chyba! Obě strany už jsou rybáři beznadějně obsazené.

„Tak co, jak to jde?“ ptám se.

„Stojí to za houby, od čtyř ani ťuk. Nikdo!“ zní odpověď.

Panuje nízký stav vody a koryto přítoku spíš připomíná kaňon. Sice se vmáčknu mezi ochotné kolegy, ale po čtyřech hodinách chytání jsem stále bez záběru. Svou marnou snahu vzdávám. Respektuji mínění ryb: Dneska, prostě, ne! 

Odcházím od vody a v ruce svírám prut s utrženým návazcem. Poslední ohlédnutí do kaňonu. 

A hele, něco v něm loví! Občas to zašplouchalo i předtím, ale rybičku nastraženou na těžko ani na plavanou nic nechtělo.

 

bolen.jpg

 

Nedá mi to. Spíš z lenosti tentokrát vynechávám splávek i olůvko. Jen tak na holý vlasec navážu samotný háček. Napíchnu malého okounka a trpělivě čekám na další zálov. V okamžiku, kdy se hladina rozvíří útokem, rybičku zhoupnu do vody. Bum! Škub! A už hrčí brzda...

Ze složených věcí si vezmu vidličku, vezírek, podběrák a opatrně scházím po svahu až k vodě. Chvíle napínavého souboje a hezký bolen - rovných 70 cm, končí v síti. Za obdivu a možná i závisti ostatních rybářů. 

 

bolen.jpg

 

Během necelé půlhodinky jsem takhle slézala ze stráně celkem 6x! Boleny v rozmezí 40 – 80 cm hned pouštím. Žádný z přítomných kolegů už se mnou nepromluvil. Posledním „dravcem“, který se nechal na rybičku nalákat, byl kapr 54 cm. Toho jsem si ponechala. Při odchodu od vody mi nikdo neodpověděl ani na pozdrav. 

Odjížděla jsem od vody a vzpomněla si přitom na Otu Pavla, hlavně na jeho: Petrova vůle - dneska jo!

 

Text: Monika

Fota:  redakce Chytej.cz

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

7 hodnocení, v průměru 3.1 hvězdičky

Kam dál?

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.