Chytej.cz

Tlouští pobláznění 8. (závěr) necteno

12.1.2015 | Přívlač | Jelec tloušť | 29.230 čtenářů | hodnocení: dobrý | komentáře: 24

Tlouští pobláznění 8. (závěr)Snad každý, kdo aspoň jednou vyrazil cíleně na tlouště, ví, co to dá práce a přemlouvání nějakou rybu přinutit k výpadu. Jenže co dělat, když se jim nechce vůbec? Je celkem těžké objevit správný recept na tlouští netečnost. Každý vláčkař by měl mít v záloze „nouzovou strategii“, kterou vytáhne, když je opravdu zle. V první fázi je potřeba se obrnit trpělivostí a vyburcovat v sobě schopnost s danou situací se vyrovnat. Pak nastává ta pravá chvíle pro improvizaci.
Jelikož už je skoro sezóna za námi, tak je na čase trochu bilancovat a shrnout úspěchy a samozřejmě i neúspěchy. Rekapitulace výsledků lovu vede k získání nových zkušeností pro následující sezony...

 

 jelec_tloust.jpg

Větší kusy nejčastěji chytíme až po tření.

 

Jarní oťukávání

Na jaře je s tloušti těžké pořízení! Přitom bývají v čisté a studené vodě velmi často dobře vidět. Už od malička jsem slýchával rybářskou zásadu, že rybu, kterou vidíš – neulovíš! Toto pravidlo však platí pouze někdy. Pokud ale platí, je dobré uvažovat o změně způsobu lovu a vytáhnout plavačkovou sestavu nebo muškařinu. Cílevědomého vláčkaře by to však nemělo odradit a měl by pokračovat v započatém lovu. 

V dubnu se otevírají pstruhové revíry a je mezi nimi spousta lokalit, kde se tloušti běžně vyskytují. Voda v těchto pásmech bývá chladnější, takže tření tloušťů je posunuté až do června až července. Ryby se mnohdy vytírají na více etap. 

Na pstruhových revírech je tloušť (dle řádu) rybou nežádoucí a škodlivou. Ale jeho výskytu stejně nezabráníme. Vyskytuje se hlavně na pomezí pstruhových a mimopstruhových pásem a do vyšších úseků většinou nezasahuje. Má zde své místo odnepaměti. 

V těchto jarních měsících tloušti berou velmi opatrně a preferují menší nástrahy. Nejčastěji proto lovím na malé rotačky a woblírky. Jenže i malé nástrahy jsou někdy příliš velké. Takže se dostávám k velikostem „ultratitěrným“. To jsou třpytky nejmenších možných rozměrů až do velikosti 00. Wobblery pak kolem 1 cm délky. Skvělou nástrahou může být i malý streamer, který při vhodně zvoleném pohybu často tloušti atakují častěji než předešlé nástrahy. 

V tuto dobu přesto zažívám první rybářská zklamání. Tloušti jsou ve vodě dobře vidět, takže je mám jako na dlani. Jenže jejich reakce jsou hluboko pod úrovní mých zbožných přání. Nástrahu dokážou doprovázet pár metrů bez toho, aby se jí dotkli. Někdy ji naopak zlehka oťukávají zavřenými pysky, ale opravdu zaútočit nechtějí. Tloušti jsou ryby velmi zvědavé, ale obezřetnost je u nich na prvním místě! 

Zde velmi často pomůže zmiňované zmenšování nástrahy. Ryby nemají tolik důvěry k větší lesknoucí se nástraze, a tak řídké útoky vyprovokuje spíše menší sousto. Důležitým aspektem úspěchu je vhodná barevná kombinace nástrahy. Lesklé nástrahy ryby mohou (ale nemusí) úplně ignorovat, ale podstatně víc je bude zajímat spíš tmavší a nenápadnější kořist. Nikdy však nepohrdnou nějakým pestrým detailem – např. barevným korálkem na konci tělíčka nástrahy, tečkou na křidélku rotačky apod. Stává se, že žádná nabízená variace není ta pravá, a tak nezbývá nic jiného, než důsledně zkoušet a vyměňovat další a další nástrahy. 

V tuto dobu vynikne práce při ovládání nástrahy v kombinaci s celkovým zjemněním vybavení. Určitě se vyplatí volit velmi tenký vlasec, který není tolik vidět, a tudíž nedává rybám důvod k nedůvěřivosti. 

V jarních měsících neplatí nic dlouho. Jestliže jeden den akceptovali tloušti nějakou nástrahu, druhý den už to nemusí platit. Jejich lov je hra trpělivosti. Kdo nedokáže získat vnitřní souhru, nebude úspěšný. Jarní přívlač tloušťů je zatěžkávací zkouškou, co rybář snese. Ale rozhodně není na škodu si ji vyzkoušet. Pokud nebudete úspěšní a tloušti opravdu nebudou spolupracovat, je možnost vyrazit na pstruhy. Ti bývají v braní spolehlivější, takže si spravíte chuť i sebevědomí.

 

jelec_tloust.jpg

V době tření mají tloušti jiné starosti, než spolupracovat s rybáři.

 

Letní rybačka

V létě se loví tloušti přívlačí nejlépe a nejčastěji! Ovšem i zde se vyskytnou situace, které „zavání peklem“.

Klasikou je dlouhodobě vysoký stav vody a její ochlazení, kdy tloušti odloží tření. Jakmile jsou skoro v nejlepším, přijde opět vysoká a kalná voda a milostné hrátky jsou přerušené. Dokonce se někdy může stát, že se tloušti vůbec nevytřou, což je patrné na množství potěru v řece na konci léta. Potravní řetězec tak je pro další rok citelně narušen. 

Hodně poznatků o stavu vody a její osádce poznám při závodech, kdy se s podmínkami musím vyrovnat. Vyberu pár nejdůležitějších...

 

jelec_tloust.jpg

V září aktivita tloušťů graduje, tehdy se dají ulovit ty největší ryby.

 

Změna počasí

Poslední dobou se počasí v létě neustále střídá. Těch opravdu ustálených dní bývá jen pár. Na braní tloušťů se to samozřejmě dokáže citelně podepsat. Jakmile dorazí studená fronta, je vymalováno! Ryby neustále cestují a nedrží se svých obvyklých stanovišť. Nicméně tyto změny pozic se dají vysledovat. Mělčiny obsazují hlavně menší ryby. Zato ty větší jsou neustále v pohybu. Pokud je slunečno, najdou se tam, kde by je rybář očekával, a také se tam dají (u)lovit. Jakmile začne pršet, nebo se ochladí, tloušti ihned opustí místa, kde je relativně nejlepší přísun potravy a přesouvají se do hlubších tůní, kde se loví jen těžko. Co s tím? Nezbývá než trpělivě prochytávat každý centimetr vody a hlavně přesně nahazovat do míst, kde tloušti mají svůj úkryt. Když jsou zalezlí pod travou nebo ve větvích, není to ještě takový problém - přesné hody a dobrá práce s nástrahou je dokáže z takových úkrytů vytáhnout. Pokud jsou ale sjetí v hlubokých tůních, je to podstatně horší.

 

Nástrahy

Existuje jich neskutečné množství. Nejen druhů, ale i kombinací tvarů, barev, velikostí a materiálů. Je otázkou času, kdy každý z lovících si vytřídí těch svých pár nejúčinnějších modýlků. Tím si trochu výběr zúží a netahá sebou k vodě úplně všechny nástrahy.  Co ovšem dělat, když ani „favoritky“ nefungují? 

Osobně nejdříve zkouším změnit barvu nástrah. Mám nepřeberně variant k experimentování. Je dobré sledovat okolí a vžít se do role tlouště. Zkrátka popřemýšlet, co zrovna asi může baštit. Těch možností už tolik není. Buď se ve vodě objevuje potěr, hmyz nebo semínka rostlin. Každou nástrahu za pomocí lihové fixy domaluji dle fantazie. Stačí ovšem malý, možná i nepatrný, detail a nemusí fungovat, anebo zrovna ano. 

Dále se zabývám velikostí nástrahy. Buď zvolím menší, nebo větší a výsledek se dostaví. Na začátku léta chytám na miniaturní nástrahy, protože ve vodě je čerstvý potěr. Postupem doby nástrahy zvětšuji s ohledem na velikost odrůstajících rybek. 

Tloušti se samozřejmě živí vším možným, takže i v září není problém použít rotačku velikosti 000. Velmi ale záleží na typu vody. Pokud je řeka hlubší a není v ní dostatek mělčin, tak mininástrahy nejsou moc platné. Naopak na mělkém toku nebudu lovit s rotačkou č. 2 nebo wobblerem v délce 7 cm. 

Nikdy není dobré zůstat pouze u jediného typu nástrahy. Přestože miluji rotačky, tak se jí nebudu zuby nehty držet, když ji ryby odmítají. Proto ji ihned měním za wobbler, plandavku, gumku či streamer.

Důležitou součástí lovu je i pohyb nástrahy. Lov tloušťů je neustálým hledáním ideálního chodu nástrahy. Stačí nepatrná změna rychlosti nebo směru, a ryba se může o nástrahu začít zajímat. Je dobré sledovat, zda nástraha pracuje hned po dopadu do vody a ne až opustí předpokládané stanoviště ryby. Tloušť díky své zvědavosti vyjede za nástrahou a ta, pokud perfektně nepracuje, v něm vzbudí zradu. Při dalším náhozu, byť přesném, se už o nástrahu nebude zajímat a spíš zajede ještě hlouběji do úkrytu.

Tím jsem se dostal k přesnosti hodů! Troufám si tvrdit, že můžu mít stovky výborných nástrah, ale pokud se neumím přesně trefit do místa předpokládaného stanoviště tlouště, tak je šance na jeho úlovek minimálně poloviční. Kolikrát se zlobím sám na sebe, že jedním zkaženým hodem přijdu o rybu. Na přesnosti doporučuji hodně zapracovat, je to jeden z rozhodujících prvků úspěchu při lovu tloušťů!

 

jelec_tloust.jpg

V létě bodují nástrahy napodobující hmyz.

 

Vybavení

Pokud tloušti berou mizerně, většinou přejdu k zeslabení kompletní výbavy. Zjemním prut, vlasec, nástrahu, brzdu navijáku... Prostě úplně vše. 

Stává se, že ryby pouze oťukávají nástrahy a na klasické vybavení je nejsem schopen ulovit. Na špičce jemnějšího prutu se často projeví už opatrné „olizování“ nástrahy. Vítězí trpělivost, a tak nikdy nepřisekávám. Pokud má ryba opravdu zájem, tak nástrahu dobere, a pak stačí pouze zatočit rychleji kličkou navijáku. Při „olizování“ je dobré nástrahu na chvilku zastavit a pak ji opět uvést do pohybu. Tato změna chodu nástrahy rybu dokáže vydráždit k útoku. Někdy to je ovšem hra o nervy. Vím, že je ryba u nástrahy, ale jede s ní dlouhé metry než se rozmyslí. Nikdy si nejsem jistý konečným výsledkem.

 

Opatrnost

Vím, že se neustále opakuji, ale je to nutné. Ryby o nás často ví dřív, než my o nich. Velice záleží na přístupu k vodě a ještě víc na pohybu v ní. O poznání víc brodím směrem po proudu. Chce to posunovat se velmi pomalu a pozorně při tom prochytávat břehové partie.  Na středu toku se tloušti drží spíš výjimečně. Pokud brodím proti vodě a proud v místě není zrovna silný, vlnky často plaší ryby. Po vodě dolů nešířím takový nežádoucí ruch a ryb se dá nachytat podstatně víc. Hlavně se nikdy nesmí do vody zbrkle vletět - to je na čas po záběrech.

 

jelec_tloust.jpg

Splavy jsou skvělým lovištěm po většinu roku.

 

Doba lovu

Velmi často se stává, že tloušti nejsou aktivní hned po ránu. Mlžné opary nad hladinou nejsou zrovna tím, co by v tlouštích probouzelo apetit. Jakmile je slunce výš, ryby vytáhne za potravou. To samé platí i o večerním chytání. Ryby jsou většinou vidět při sběru hmyzu na hladině, ale jejich aktivita při braní vláčecích nástrah je podstatně nižší. Proto radši chodím na jelce během bílého dne. V parných dnech to však také nemusí být úplně ideální. Je potřeba to vyzkoušet.

 

Podzimní zklamání

Jakmile se voda v řekách citelně ochladí, nastane tlouští migrace do hlubších partií. Vždy mě překvapí. Jsem zvyklý chodit na oblíbená místa a najednou házím, měním nástrahy a zjemňuji, ale je mi to k ničemu. Ryby už opustily letní stanoviště a úlovky výrazně poklesnou. Pokud se prodlouží babí léto, stěhování ryb se zpomalí, ale i tak už to není ono. Mohu se namáhat, jak chci. S chladnoucí vodou tloušti pomalu snižují aktivitu. Naštěstí si můžu spravit chuť na jiných dravcích, kterým začíná pravá sezóna.

V tuto dobu už víc používám větších nástrah. Malých tlouštíků se chytne opravdu málo. Tloušti se zdržují ve větších skupinách, ale velikosti ryb v nich bývají dosti podobné. Nad rotačky začínají mít navrch wobblery a gumky. Chod nástrah už nesmí být tolik agresivní, ale i tak musí upoutat. 

S nástupem zimy se pomalu s tlouští přívlačí loučím a o to víc se začnu těšit na další sezónu. Vždy si dávám závazek, že se na ni připravím líp než na tu odcházející. Vyplatí se nezahálet.

 

jelec_tloust.jpg

Podzimní ochlazení vody apetitu tloušťů nesvědčí.

 

Text: David Maixner (Dam)

Fota: autor a přátelé

  

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

12 hodnocení, v průměru 3.4 hvězdičky

Kam dál?

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pátek 16. ledna 2015 v 9:37@ Palivec

kingkubik> Kurva štelung, co je to ta tvoje „pravá“ výzva? Tenhle zmrd a jeho ejakulát z května? http://euportal.parlamentnilisty.cz/…u-pravu.aspx

Výzva českého muslimského duchovního: Neberte ohledy na nemuslimy a podrobte je islámskému právu

Pátek 16. ledna 2015 v 1:30® kingkubik

skwor> jasny tresne jsou top…ale to neni ta prava vyzva:D

Pátek 16. ledna 2015 v 1:29® kingkubik

dam> vubec…vsechno jsem zkusil:Dkrome ty uplny mikromrdkariny:D

Čtvrtek 15. ledna 2015 ve 22:37® Sintrix
Sintrix

Dobrý článek, hezké fotky. Tloušť je dobrá ryba. čím větší, tím opatrnější. Já vláčím velmi sporadicky. Spíš chodím s mouchami. Pár pěkných 45+ za sezónu mám. Na třešně jsem nikdy nic nechytil. Protože jsem neodolal a všechny snědl. :-)

Tento příspěvek byl editován Čtvrtek 15. ledna 2015 ve 22:42 uživatelem Sintrix.
Středa 14. ledna 2015 ve 20:06@ Palivec

skwor> Já aplikoval i na měkké třešně to, co jsem si před lety vymyslel na řídká těsta, játra a jiné dobroty, které nedrží na háčku. Zabalíš to do řídké síťky (já používám už jen obyčejnou gázu, dámskou punčochu jsem opustil), zavážeš ten balíček nití, odstřihneš zbytečnou část, na háček dáš na vlákno jako boilies (pokud jdeš na kapra), nebo zavěsíš za tu síťku a je to. Chce to trochu ruční práce, ale dá se tak chytat na každou sračku. Rybám ta řídká síťka nevadí ani v nejmenším. A dokonce jsem náhodou našel v obchodě otřesně drahé punčošky od FOXů určené ke stejnému účelu. Podívej:

Středa 14. ledna 2015 v 19:44® skwor
skwor

Palivec> Ale hůř drží na háčku. Třešňovačka je fajn (loni 50 a 56cm), ale s vláčkou to je zajímavější, i když daleko těžší.

Středa 14. ledna 2015 v 19:38@ Palivec

František> Já su prostě starý a kousavý.

Středa 14. ledna 2015 v 19:00@ Palivec

skwor> To jsou nejlepší mušky. Už to nějaký čas nepraktizuji, ale chodíval jsem 1–2× ročně s třešněmi a je to pěkná zábava. Ale víc se mi osvědčil tento vzor (teče z něj tmavočervená šťáva):

Středa 14. ledna 2015 v 16:47® skwor
skwor

kingkubik> :-)

Středa 14. ledna 2015 ve 13:34® dam
dam

kingkubik> vykašli se na ty mini nástrahy a dej jim hladinovku, větší rotačku nebo wobler…:-)

Středa 14. ledna 2015 ve 12:51® kingkubik

chlapi ja mam na stojaku takovy tlouste az to pekny neni…ale jeste jsem nechytnul ani jedinho na vlacku:Dneco uz odvlaceno mam… kdyz jsem o tom rikal kolegovi klepal si na celo a jel to zkusit…dopadl stejne jako ja:D letos zkusim zjemnit na maximum…0,12vlasec +1g marmiska a neni boha…nic lepsiho uz me nenapada:Dmini­woblery ci nulky rotacky ignoruji uplne…jediny za cim se snad nekdy otoci ze je to zajima jsou microgumy ale nevzal mi to ani jeden:D

Středa 14. ledna 2015 v 10:42® skwor
skwor

dam> Tyhle situace znám :-) Ta voda, o které jse psal kingkubikovi je vysloveně stoják – rybník, ale tloušti tam jsou. A v naprosté většině to je tak, jak popisuješ :-) Když se chytí, tak většinou menší, největšího tam mám právě při vycházce, která mířila úplně jinam :-) Jinak samozřejmě taky preferuju řeky.

Úterý 13. ledna 2015 ve 21:16® dam
dam

skwor> klidná letní voda, kdy jsou tloušti přes den vidět u hladiny, je občas deptající…často zareaguje jediná ryba na dopad nástrahy na hladinu záběrem , anebo se všechny rozprchnou…ty ryby tam jsou i když je stín, ale nemusí být tolik vidět, proto je dobré si tyto časy osahat a vyzkoušet nástrahy. Tloušť reaguje velmi rychle a já vždy doufám, že to jako první neuchvátí nějaký mrňous, protože udělá binec a je na chvilku po chytání…nebo taky už ten den úplně. Tloušť je docela chytrá ryba a pamatuje si, další den se na ně musí jít zase jinak…Ale to ty víš :-) Proto radši vyrazit do proudu:-)

Úterý 13. ledna 2015 ve 21:11® dam
dam

Palivec> já ty ryby neberu spíš z toho důvodu, že by tím doma poznala, že jsem u vody byl a taky bych si to kolem sebe dost odrybnil:-) a taky většinou bych rybu tahal půl dne někde v teple, tak radši ať si plave:-)) Nikomu to nezazlívám, když je to v rozumný míře, ale otázkou je, co je rozumná míra?:-) Žabožrouti mě mají docela rádi, tak si to i trochu užívám, a to by k rybařině mělo patřit…mít fajn pocit z toho, že je člověk u vody, v přírodě, mezi komáry a netrápit se s vybavením:-) Dříve jsem na tlouště chodil rád s mouchou a už asi tři roky si říkám, že bych zrovna v tuhle dobu měl oprášit mušák, něco uvázat a vyrazit je poškádlit…ovšem nejlepší to bylo vdy v létě před setměním z hladiny, to už nevíš, jak velká ryba ti to sebere…balzám na duši:-)

Úterý 13. ledna 2015 v 19:09® František
František

Palivec> Tak to se omlouvám, ale mě to přišlo, jako zbytečně kousavá poznámka pod docela zajímavým článkem. :-)

Úterý 13. ledna 2015 v 16:05@ Palivec

Jinak je tento seriál o tlouštích velmi dobře napsaný a autor má problematiku v malíčku a je pěkmné, že se o své vědomosti a poznatky s námi dělí. Já nějak nemám tlouště rád, ale jako sportovní ryba je čím dál oblíbenější. Je vychcaný a opatrný. Ale zažil jsem na Váhu mezi RK a ZA hlavně v létě k večeru chvíle, kdy v přechodech z proudů do hlubších táhlých úseků brali jako diví. A stačil jeden vzor mokré mušky. Říkali jsme jí „osička“. Na háčku 6, 8, 10 vřetenovité tělíčko v barvě žluté, oranžové se širokým černým kroužkováním, řídké rezavé nožičky. Tenší jako muška Wasp (vosa). Když jsem se podíval na web, zda nenajdu něco podobného, narazil jsem na foto tiplice (Crane fly), co se tváří (mimikry) jako vosa. Taková tiplice u nás žije (Tiplice polní, Nephrotoma crocata, Linnaeus, 1758) a její „model“ byl pro tlouště mimořádně atraktivní. Známý takhle tlouště doslova těžil a udil a uchovával v mrazáku na zimu. Už jsem tuhle mušku na tlouště snad 15–20 let nenasadil. Letos to zkusím, ale tloušťů je teď málo. Asi kormorán. https://www.flickr.com/…photostream/ https://www.flickr.com/…photostream/ Tak jsem do přívlače zavlekl zase muškaření… Snad mi to David odpustí. Jinak těch tiplic vosími mimikry je několik druhů: http://www.biolib.cz/…lery/dir192/ Nikdy jsem nevěděl, co vlastně imitujeme, na vosu to bylo tenké a někdy dlouhé. A ani teď nevím, či tu naši osvědčenou mušku brali tloušti jako tiplici, nebo jako vosu. Nejspíš jako něco dráždivého, co vypadalo, že je k jídlu, jak psal Zdeněk Šimek.

Tento příspěvek byl editován Úterý 13. ledna 2015 v 16:16 uživatelem .
Úterý 13. ledna 2015 v 15:23@ Palivec

dam> Nevidím nic špatného na tom, když si rybář vezme rybu. Samozřejmě ne jako kormorán pažravý, nebo přemnožená vydra. Já si minulý rok vzal cca 7 kilo ryb. To si někteří odnesou víc „masa“ každý den. Pstruhy a lipany má manželka ráda. Občas se přistihnu, že mám výčitky svědomí, když rybu nepustím. Ale velký lipan i tak možna brzy pojde a taky musím mít důkaz, že chodím na ryby, ne chlastat.

Úterý 13. ledna 2015 v 15:16@ Palivec

František> JÁ MÁM DAMA RÁD A NEMÁM PROČ RONIT LÍTOSTIVÉ SLZIČKY. JE TO ŠIKOVNÝ RYBÁŘ, AKORÁT S TOU REKLAMOU MI JDE NĚKDY NA NERVY. NO ALE MUSÍ PEČOVAT O SPONZORA, TO CHÁPU. KDYBY ASPOŇ DĚLAL REKLAMU DAMU, ALE ON JAKÝMSI ŽABOŽROUTŮM A JEŠTĚ NA ŽÁBY I RYBY CHYTÁ.

Úterý 13. ledna 2015 ve 13:41® skwor
skwor

kingkubik> Z jedné takové vody, co popisuješ, mám pětačtyřicítku na trojkové kopyto :-)

Úterý 13. ledna 2015 ve 13:18® dam
dam

kingkubik> tak jdou takové vody, ale vždy se najde nějaká doba, kdy se rozhýbou a vezmou:-)

Úterý 13. ledna 2015 ve 12:24® kingkubik

dam> uz jsi se setkal s vodou(stojakem) kde tloust na privlac neveme zadnou nastrahu?a muze se stavet na hlavu klidne…

Tento příspěvek byl editován Úterý 13. ledna 2015 ve 12:25 uživatelem kingkubik.
Úterý 13. ledna 2015 v 8:48® dam
dam

Palivec> To je tak, když se kaprař začne u vody nudit a dá se na přívlač:-) Candáta jsem nechutnal už několik let, tedy kromě restaurace :-) ale už budu muset občas něco domů donést, protože už mi pomalu nevěří, že chodím na ryby:-) Jo a Illexu toho ještě bude, jen před těmi lety, kdy jsem tyhle články psal, tak v krabičce byl možná jeden a toho jsem se pomalu bál vyndat:-))

Pondělí 12. ledna 2015 v 19:33® František
František

Palivec> Že by lítostivá slzička?

Pondělí 12. ledna 2015 ve 13:46@ Palivec

A kde je nějaká reklama na Gunki, nebo Illex? Aspoň na žábu… Už mi to „chybí“. Už jsem si zvykl, že kde se vyskytneš, je to k tobě přilepené jako infekce. Teď tě se žábou zase vylepil Fabian ve Slovenském rybářovi 1/2015. On má candoš i lepší maso, že?

Tento příspěvek byl editován Pondělí 12. ledna 2015 ve 13:50 uživatelem .