Chytej.cz
NOVINKA 2018/2019 RedBass KICKER

Setkání s říčním obrem necteno

16.12.2014 | Přívlač | Pstruh obecný | 27.211 čtenářů | hodnocení: velmi dobrý | komentáře: 8

Setkání s říčním obremJá a můj stejně „střelený“ bratr máme rybařinu zakořeněnou hluboko v srdci. Převážně se sice věnujeme kaprařině, ale kouzlo přívlače nám také není cizí. Popravdě řečeno jsme k této metodě tlačeni hlavně nedostatkem volného času. Čas od času se nám podaří pěkný úlovek a někdy je ten úlovek dokonce i výjimečný. Dokládá to následující zážitek z letošního května...

 

Bylo krásné odpoledne, a tak se vydali zavláčet na blízkou říčku Svitavu. Zpočátku jsme jen tak zbůhdarma koupali naše smáčky a doufali v záběr jelců, popřípadě menších pstruhů. Pár jelečků se nám zdolat podařilo, ale pstroužek žádný. Najednou brácha Lukáš uviděl v čisté vodě velkou rybu, která majestátně a beze spěchu sjela do hlubší tůně. 

„To by bylo něco, zapřáhnout takové torpédo!“ povzdechnul si nahlas. Opatrně jsme slezli co nejblíže k řece a vytvořili si tak ideální místo pro náhozy. Chvíli jsme čekali a jen tak monitorovali vodu. Najednou se ode dna odlepil velký stín a dostal se do našeho zorného pole.

Byl to obrovský pstruh! Okamžitě jsme se snažili nahodit naše nástrahy kus za něj. Jen, aby se velikán nepolekal! Potom jsme se ho jemným třepáním špiček snažili vyprovokovat k záběru. Dvakrát se ryba bez zájmu od gumových rybek odvrátila. Teprve napotřetí, v momentu, kdy se smáček ocitl přímo před jeho tlamou. Až napotřetí, nástraze popojel vstříc a slupnul ji jak malinu. Začalo rodeo! 

Nebyl to však nijak divoký souboj doprovázený výskoky a bleskovými výpady do hloubky. Ryba se spíš válela v proudu a snažila se využít svou váhu a mohutnost. Ale i to stačilo, aby byl zápas napínavý až do konce. Když už měla dost, musel jsem pro ni vlézt do vody, aby nedošlo k jejímu poškození. Potom už následovalo rychlé focení a měření, aby byl pstruh co nejdříve zpět ve vodě. Naštěstí máme v tomto směru nějakou tu praxi z kaprařiny, Po krátkém rozplavání tečkovaný krasavec odplaval zpět do tůně.

 

p1.jpg

 

p2.jpg

To je on, 69 cm dlouhý král tůně!

 

Odjížděli jsme domů s pocity vítězů. Hřál nás pocit, že jsme zdolali a pustili potočáka 69 cm dlouhého!

S přáním pěkných ulovků 

 

Ondřej Karas

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

14 hodnocení, v průměru 4.4 hvězdičky

Kam dál?

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pondělí 22. prosince 2014 ve 20:28® Bořík

takový kus bývá už kanibal

Sobota 20. prosince 2014 v 19:49® juráš

Nádhera,smekám před Vaším sportovním duchem.

Pátek 19. prosince 2014 v 8:10® Chose
Chose

Rarach má pravdu, parádní ryba ale vyřazená generačka z líhně. Tahle ryba v té říčce nevyrostla…ale určitě zážitek a ryba fakt pěkná.

Čtvrtek 18. prosince 2014 ve 21:19® rarach

Velká ryba, wo tom žádná, ale je to vyřazená generačka…

Středa 17. prosince 2014 v 16:29® Klobasa
Klobasa

Paráda, to je kusanec a Vy jste frajeři.

Úterý 16. prosince 2014 ve 14:53® 1Mara
1Mara

Gratulka , moc pěkný úlovek !

Úterý 16. prosince 2014 ve 14:22® cormoran
cormoran

To je mazec, že v takovým potůčku/říčce při dnešní návštěvnosti revírů, může ještě taková ryba dorůst. Gratulace :->

Úterý 16. prosince 2014 ve 12:45® Tony.26
Tony.26

krasavec !!!