Chytej.cz

A co na to rybářská stráž? 3. - závěr necteno

24.6.2014 | Legislativa | 8.175 čtenářů | hodnocení: vynikající | komentáře: 48

A co na to rybářská stráž? 3. - závěrK závěrečnému dílu mé trilogie o rybářské stráži mě donutily praktické zkušenosti z různých období mého rybářského života. Zpětně tak mohu konstatovat, že vše by mohlo být úplně o ničem jiném, kdyby...

 

Co vás k tomu vede?

Největším problémem zodpovězení otázky je už samotná funkce RS, která je takzvaně dobrovolná! Zkrátka, když není motivace, není ani výkon. Proto bych rád vyzval ty, kteří již tuto funkci vykonávají, nebo ty, kteří mají zájem stát se členy RS, aby zapřemýšleli nad tím, co vás k této činnosti vede. Co je vaší motivací? Dostat povolenku zdarma? Mít moc nad rybáři? Vlastnit nějakou funkci? Udržet kázeň u vody? Potírat pytláctví? Vychovávat rybáře?

 

Praxe vs. teorie  

Moji motivací k napsání těchto řádků jsou, jak jsem už v úvodu naznačil, negativní i kladné zážitky ze setkání s RS. Domnívám se, že uvedené příběhy dají čtenářům mnohem víc, než různé diskuze a strohé právní rozbory. Myslím si, že je v tomto směru pořád co zlepšovat, tak jistě nikoho neurazím. Koneckonců i těch opravdu dobrých porybných je pořád dost. Takže pojďme se tedy podívat na porybné s pohledu několika příkladů.

 

Nebij, pokud nejsi sám bit! 

Kontroly vzpomínaného porybného se opakovaly léta a skoro každý rok měly i podobný scénář. Četnost stížností na MO, včetně podání trestného oznámení, na dotyčného člena RS u různých úřadů nebraly konce, bohužel všichni úředníci vždy byli hluší a slepí. A tak tento člen RS funguje dodnes, jen se snad už o něco méně koupe. 

Osobně jsem se s ním měl čest poznat už před pár lety. Když se tehdy u vody zjevil, kolega rybařící vedle mě jen tiše poznamenal: „To zas bude peklo!“ Neměl jsem tehdy ani ponětí, o čem to mluví, tak jsem bedlivě sledoval kontrolování ostatních rybářů a čekal, až přijde řada na mě. Jelikož jsem nebyl domorodcem, porybný si mě brzy všiml a šel po mě jako pes po buřtu. Bez pozdravu si vyžádal povolenku a začal mě lustrovat, odkud jsem, co chytám, jak a čím jsem přijel, apod. Byl dotěrný až nepříjemný. Po jeho odchodu mi soused prozradil, že to je starý hulvát, ať si na něj dávám pozor. Je to prý velmi konfliktní člověk, který pro facku nejde daleko, a tak ho několikrát do roka někdo z přespolních hodí do vody.

Při další návštěvě onoho revíru se mi podařilo chytit asi dvoukilového kapra. Ponechal jsem si ho s vidinou čerstvých řízků na nedělní oběd. Úlovek jsem uložil do vezírku, zapsal si ho a pokračoval v lovu. Po chvíli se u mě zjevil morous porybný! Opět bez pozdravu. Hlučně se zabrodil k vezírku a vytáhl ho z vody. Na břehu rybu několikrát přes síťku přeměřil. Naštvaně pak praštil kaprem do vody a teprve potom promluvil. Přesněji řečeno přikázal: „Ukaž povolenku!“ Nato jsem se ohradil, že díky jeho přístupu mi vše živé vyplašil a navíc si nepamatuji, že bychom si potykali. Ani to s ním nehnulo. Při kontrole najednou zjistil, že jsem kaprovi napsal váhu 2 kg. Podle jeho tabulek to mělo být pouze 1,8 kg! Zeptal jsem se slušně, zda na tom tak moc záleží, když se jedná pouze o orientační váhu. Zavrčel, že jestli s ním míním diskutovat, tak se můžu na čas rozloučit s papíry. Ještě dodal, že takové chytré cizáky má nejraději a přitom si mou povolenku cpal do kapsy. V tu chvíli i mi došla trpělivost a docela důrazně jsem požádal o vrácení dokladů, že jsem se žádného přestupku nedopustil. Neochotně povolenku vytáhl, ale hodil mi ji pod nohy s vyhrůžkou, že ještě mě jednou nachytá, tak jsem bez ní. Silou vůle jsem udržel nervy na uzdě a požádal, ať mi doklady vrátí do ruky. Poslal mě do prdele! A to doslova! V tu chvíli jsem pochopil, proč se podle místních tak často koupe. V cuku letu jsem ho do ní poslal i já, což v dubnu nemohla být moc osvěžující koupel...

Kupodivu se od té doby ke mně choval docela slušně. Myslím si, že v takových případech moc možností šikanovanému rybáři nezbývá. 

 

p1.jpg

 

 

Jelec nebo amur?

Jedná se o hodně dávný příběh. Tehdy jsem byl ještě malý kluk a jezdil jsem s rodiči na dovolenou k jednomu rybníku. U přítoku jsme se s tátou bavili lovem tloušťů na kobylku. Vše bylo v pořádku až do okamžiku, kdy nás navštívil místní porybný a sebral mi povolenku, že mám ve vezírku podměrečné amury. Tedy podle jeho tvrzení. Já už nabíral na pláč, ale otec si to nenechal líbit. Začal se s porybným dohadovat, že se jedná o tlouště, a ne o amury. Porybný se argumentoval slovy: „Kde by se v rybníce vzala říční ryba!“ Jeho absolutní neznalost otce rozpálila do ruda. Rybáři lovíci nedaleko se přišli do diskuze zapojit. Pouze jeden z nich si nebyl jistý, o jakou rybu se jedná, ale ostatní jasně potvrdili, že to jsou tloušti. Porybný si však stál tvrdošíjně za svým. 

Protože v té době ještě mobily neexistovaly, nezbylo nám nic jiného, než zajet do nedaleké vesnice pro hospodáře, aby nás rozsoudil. Jeden z ochotných kolegů se úkolu ujal a funkcionáře k vodě přivezl. Ten mrknutím oka potvrdil, že se jedná o tlouště a porybnému doporučil nastudování knihy Ryby našich vod. Mně se ulevilo, jako nikdy... 

Tato oprášená vzpomínka se dnes může zdá být úsměvná. Tedy za předpokladu, že současní porybní nemají problém rozeznat jednotlivé druhy ryby.

 

Blýská se na lepší časy?

Následující příběh se odehrál docela nedávno. Může to být asi tři roky zpět. Měl jsem tu čest poznat mladého porybného, o kterém jsem se dozvěděl, že je členem RS, až po mnoha společných návštěvách u vody. Choval se zcela profesionálně i přesto, že mu rozhodně nebylo víc, než nějakých 25 let. Měl svůj osobitý přístup, a bylo vidět, že má o kontrolní činnost opravdový zájem. Rozhodně mu nebylo fuk, co se u vody děje a na kontroly šel od lesa.

V jediné sezóně jsem se s ním potkal možná desetkrát, ale nikdy na sobě nedal znát, že je nositel placky. Vždy pozdravil a dal se do řeči. Z nezávazného rozhovoru získával důležité informace, například: „Tak co ti tam naproti? Chytili něco? Brali ryby, nebo je pouštěli? Jsou tam autem? Na kolik chytají prutů?“ Vždy byly jeho otázky nenápadné a připadaly mi naprosto přirozené díky obecnému klábosení. Tak si udělal obrázek o rybářích odnaproti a na protějším břehu zase získal informace o nás. Docela si tímhle fíglem usnadnil práci, protože když už někoho kontroloval, šel po konkrétní věci. Třeba, že když měl rybář úlovek, pak ihned požadoval, jestli je zapsaný a kolik měří.

Byl jsem svědkem, jak mu jeden sdílný rybář vyprávěl, jak to právě skvěle bere, a že si každý den odnese kapra, nebo i rovnou dva. Mladík jakoby naivně pronesl, že si přece může vzít jen 10 kusů ušlechtilé ryby za měsíc. Chlubící se rybář jen mávl rukou: „Ále, kdo by to tady kontroloval?“ Nato posluchač vytáhl průkaz a placku a řekl: „No, tak třeba já!“ Dodnes vidím ten překvapený rybářův pohled... 

Od okamžiku, kdy jsem věděl, s kým mám tu čest, musel jsem se obdivovat zvolené taktice mladého porybného. Byla mimořádně účinná. Nebývá zvykem, aby se rybáři sami doznávali k vlastním přímo kontrolnímu orgánu. Po odmaskování mladíka to pro ně bylo bolestné ponaučení a zároveň i trest, když zjistili, že se zpovídali přímo RS.

 

A pak, že to nejde!

Další příběh z činnosti RS se stal na jedné štěrkovně, kam jsem se vydal navečer vyzkoušet dravce s mrtvou rybkou. Po příchodu k vodě a nahození prutů jsem se pohodlně usadil a trpělivě čekal na nějakou jízdu. Po chvíli se vedle mě usadil rybář se stejným úmyslem. Jak už to u vody tak bývá, dali jsme se do řeči. Všimli jsme si přitom, že se naproti nám ubytovala partička kaprářů, kteří okázale dávali najevo, že jim o rybolov půjde až v poslední řadě. Ještě ani pořádně nerozbalili a už se rozlévalo dokola. Se sousedem jsme si posteskli, že z klidného chytání asi nic nebude. Partička odnaproti se po nahození prutů přemístila k bivakům, které byly postavené dobrých třicet metrů od vody, a začala mastit karty. Vesele se u nich popíjelo. Hulákali u hry jako na lesy a postupně došlo i na rozbíjení láhví. Kolega - rybář mě najednou požádal o ohlídání věci, že je půjde navštívit, aby je zklidnil. Kývnul jsem na souhlas. Soused si stáhl pruty a odešel. Teprve tehdy mi docvaklo, že to jistě byl porybný. Naproti se mezitím hluk, hádky a rámus stále zvyšovaly a kontrola nikde. Najednou naproti vidím přijíždějící auto. Při příjezdu vozidla k partičce, jeden z opilců na ně posvítil čelovkou. Policie! Porybný rozumně vyhodnotil situaci jako vážnou a povolal posilu. Nějakou dobu bylo slyšet hlasité dohadování, z kterého jsem vyrozuměl, že parta spáchala hned několik přestupků najednou. Následovalo ověřování totožnosti a po něm si policie jednoho mladíka odvezla sebou. Nastal najednou absolutní klid. Vše utichlo, jen v dáli jsem slyšel kroky přicházejícího kolegy. Po příchodu mi ve stručnosti sdělil, že přivolaná PČR nařídila kaprařům sbalit bivaky, jelikož se tam stanovat nesmělo a vykázala je od vody. Jako „pozornost“ jim vystavila bločky ve výši 1000 Kč na hlavu. Sám porybný dvěma hříšníkům odebral povolenky a třetí, který chytal bez ní, byl odvezen policií k dalšímu řízení. 

Druhý den jsem se byl jen ze zvědavosti na místo podívat. Po partě nebylo ani památky. Dokonce i jejich místo bylo vzorně uklizeno. Když se chce, tak to jde!

 

Na pstruhovce jen na zahájení!

Všimli jste si někdy skutečnosti, že pokud chcete narazit na pstruhovce na RS, tak největší pravděpodobnost setkání připadá právě na 16.4. - tedy na zahájení? Já v ten den zatím držím rekord v podobě šesti zápisů během dvou hodin lovu! Přesněji řečeno, ani jsem toho tehdy moc nenalovil, protože jsem se pořád brodil tam a zpět. Nabízím vám podrobný sled všech kontrol...

Je to asi pět let zpátky, co jsem zažil zahájenou, na kterou jen tak nezapomenu. Přijel jsem tehdy brzy po ráno ke své oblíbené říčce. Auto jsem nechal u silničního mostu, kde jsem byl, co do pořadí zaparkovaných aut, asi desátý. Bude narváno, říkám jsem si v duchu. Chystal jsem se přezout do broďáků, když vidím, že vedle právě parkuje další nedočkavý kolega. Vystoupil z vozu, pozdravil a hned mě požádal o povolenku. Na můj dotaz, jak na to přišel, že jsem rybář, odvětil: „Kdo jiný by tady teď strašil!“ V zápisu byl rychlejší než já a vytvořil mi první rekord - poprvé v životě jsem měl dříve zapsanou kontrolu než vycházku. Když jsem měl zase papíry v ruce, abych si zaznamenal datum a revír, zaujalo mě, že do kolonky pro kontrolu uvedl - bez závad! Přitom mě viděl jen obouvat broďáky. Asi jsem to dělal přesně tak, jak se to dělat má...

Po příchodu k říčce navážu blešivce a vstoupím do vody. Než stačím rozkmitat mušák, zastaví mě nějaký cizí hlas, otočím se po něm a někdo na břehu požaduje, ať vylezu ven. Po vybrození koukám na dalšího porybného. Se smíchem mu povídám, že jsem ještě nenahodil a už mám druhou kontrolu. Stroze odvětil, že pstruhovky je třeba hlídat! Mám o hlídání pstruhovek jinou představu, ale budiž. Po druhém zápisu se vracím zpět do vody. Nevím už, kolik hodů jsem proved, když na mě zase někdo volá. Otočím se a on to porybný, který mi uštědřil první zápis ještě na parkovišti. V domnění, že si se mnou chce vyměnit informace o braní, vylézám z vody. Chce po mně opět papíry. Povídám, že už mě kontroloval. Nato mi odsekl, že je to sice možné, ale že si nemůže každého pamatovat. Docela mě přecházela chuť na další lov. Přesto jsem se nevzdal a šel dál po proudu. Doufal jsem, že tam najdu větší klid. Po pár hodech se ke mně z protější strany brodí nějaký rybář. K mému údivu další člen RS! Ještě stále s úsměvem si neodpustím poznámku, aby mi nechal nějaký řádek pro případný úlovek. Vyfasuji od něj další zápis „bez závad“. Ještě chvíli ze setrvačnosti házím, ale nakonec se rozhodnu pro přesun o 10 km proti proudu. Znám tam místa, kde nepotkám ani živáčka. Po přejezdu rozbaluji mušák a mířím k prvnímu slibnému místu. Dlouho však nelovím a už mě zase někdo tahá z vody ven. Další zápis! Definitivně balím a vracím se k autu. Při přezouvání mě odchytí další porybný. Paradoxně je jediný kontrolor toho dne, který chtěl vidět háčky, peán, míru, podběrák a zeptal se, co jsem vlastně chytil. Od toho posledního porybného jsem také zápis „bez závad“ považoval za opravdový kontrolní zápis. 

Po zbytek sezony jsem už na porybného na žádném pstruhovém revíru nenarazil. Bude to asi tím, že v průběhu sezóny se rybáři u vody musí hledat, kdežto na zahájenou jsou pěkně pohromadě asi tak, jako zvěř v zimě u krmelce...

 

Porybný nebo podnikatel?

Poslední z příběhů, o který se s vámi podělím, je o jednom podnikavém porybném, který si pronajal malinký rybníček k chovu ryb. Všem velkohubě prezentoval, kolik ho starostlivost kolem vody stojí času a peněz, a to jen proto, aby rybáři měli co chytat. Na počkání všem tvrdil, že násadu kupuje ze svého a co odchová, prodá místní MO za levnější peníz než na sádkách. Že jen díky němu se tak může vysadit víc ryb různých druhů. Vše se hezky poslouchalo a mnozí mu jeho chvástání docela žrali. Jenže věc měla háček! Ten háček spočíval v tom, že přibližně v průběhu dvou let tento pán každodenně lovil na svazovkách a veškeré úlovky nenápadně svážel do svého rybníka. Po výlovu pak ryby prodal své domovské MO, která tím pádem vlastně zaplatila dvakrát větší částku! A co řádoví rybáři? Vybojovali si, že byl podnikavec vyloučen z organizace, ztratil funkci RS a navíc ho zažalovali.

Jak to s ním dopadlo dál? Nevím. Ale vypočítané a naplánované to měl perfektně. Placku vlastně nosil jen proto, aby si pohlídal pouze svůj rybník, aby mu ho nikdo nevypytlačil a přitom sám drancoval svazovky pro vlastní obohacení.

 

Co říci závěrem...

Každý jsme nějaký... Vždy je vše jen a jen o lidech a jejich přístupu. I strážci vod jsou každý jiný, ale čím víc bude přibývat těch zodpovědných, tím nám – rybářům, bude u vody lépe.

Ať u vody máte štěstí jen na samé správňáky!

 

Text: Petr Ramian alias Petula

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

24 hodnocení, v průměru 4.8 hvězdiček

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Čtvrtek 29. června 2017 v 15:09® milhom
milhom

Božínku to je zase počteníčko… kakr: Jednak by jsi měl vědět že ve článku je uvedeno, že se to stalo před lety… neznám nikoho kdo by si archivoval kopie docházky aby z nich pak někdy tahal čísla RS. Koupel je dle mého a i mnoha jiných (dle četnosti této praktiky) podstatně lepší volbou reakce něž rána pěstí nebo facka a pokud si o to někdo přímo říká, tak proč mu nevyhovět. Lidé jsou různí… od internetových válečníků, schovávajících se za bezpečí monitoru a klávesnice někde v pokojíčku, až po ty schovávajíce se za ochranu placky a statusu VČ. Nicméně každá akce vyvolá reakci a pak se dotčený nemůže divit a tlouct do klávesnice, nebo mávat lejstrama když se choval jak se choval… Dle tvého postoje a neustálého napadání ostatních v diskuzích mě přijde že jsi zřejmě duševně nemocný člověk, nebo hodně nudící se zneuznaný člověk… popřípadě bývalý člen RS. Omlouvám se tímto ostatním za tyto řádky, nicméně mě to nedalo nereagovat.

Neděle 29. června 2014 v 10:16® Petula
Petula

kakr> no koment

Sobota 28. června 2014 ve 20:26® kakr

Petula Kdepak jsem napsal, že jsi někoho fackoval? Nebo si fakt myslíš, že facka je argument? Bohužel už dochází k tomu, čeho jsem se obával,další internetový hrdina v tobě vidí geroje, který neváhá řešit vše z pozice síly. Naštěstí jsi jen obyčejný lhář ,na to bys někoho házel do vody a pak o tom psal oslavnou ódu nemáš koule. Pokud je vše pravda tak písni jméno či číslo RS ke kterému jsi se tak hrdinně zachoval. Nebo máš strach, že bude lež odhalena?? Neznám totiž RS. která by si něco podobného o čem píšeš nechala líbit,zato znám pár „hrdinů“, kteří skončili před soudem a plakali tam, že to tak nemysleli a prosili za odpuštění. Zkus článek poslat na úřad, který RS ustanovil. Určitě ti potvrdí, že jsi se choval správně, přesně v souladu ze Stanovami ČRS.

Sobota 28. června 2014 v 16:00® rybokj

ode dneska si musim nechat libit od porybnych vse.sebrani povolenky za nic.hazeni povolenky na zem.poslani rybare porybnym do prdele nehlede na dalsi popisovane chovani.tedy podle diskuze zde.

Sobota 28. června 2014 v 15:56® rybokj

zdravim.vetsinou se do ruznych sporu nevmesuji a u rybarskych uz vubec.ale tady je v clanku popsano velice vystizne vse podstatne a z vysledkem muzu jen souhlasit jelikoz mam podobnou zkusenost.nikoho a nic neobhajuji ale kakr zije opravdu v jine dobe a jeho pohled na konkretni priklad o kterem je rec je dost pomateny.troufam si rict zoufaly

Sobota 28. června 2014 v 15:26® Petula
Petula

kakr> Přestaň už prosím tě.Meleš neustále páté přes deváté.Už nevíš jak ustát tuto diskuzi?Ustojíš ji,když ji opustíš.Kde se někde píše o nějaké facce?Kdybys četl pořádně co je v článku,nepsal bys tady ty žvásty co tu meleš dookola.Za chvíli to bude kopanec a jak už to tak bývá u takových lidí jako jsi ty,za měsíc z toho udělají hospitalizaci v nemocnici.Dí­tě,když má horkou hlavu,tak je taky nejdoporučovanější lék schlazení ve studené vodě,pokud to má pomoct,tak je to skvělé.Jednou mě obviníš,že lžu,po druhé,že někoho fackuji,kde na to chodíš?Věřím,že už máš problém si zapamatovat na konci článku,co bylo na začátku,proto už na to kašli.Jinač pro tvé info,každý článek po čtyřech dnech zapadne a vyjde nový,ale toho si jistě nedokážeš všimnout,tak si zkus přestat všímat i mně a hrábni si do svědomí,zřejmě tě propleskávají u vody běžně,že ses nám tak rozepsal o fackách.

Sobota 28. června 2014 ve 14:55® kakr

Petula> Vycházím pouze z toho, co jsi napsal. Pokud jsi nadále přesvědčen, že se verbální konflikty řeší fyzickým napadením tak to jen ukazuje tvou ubohost a malost. Je úsměvné, že tvůj článek ze 17000 registro­vaných hodnotilo 16. A už zapadl, zřejmě ani redakci se moc nezamlouvalo jak dramaticky popisuješ chování k RS. Ještě jednou opakuji, RS jsou jen lidé a lidé mohou dělat chyby. Facka není argument, ale ubohost…

Sobota 28. června 2014 ve 12:22® Petula
Petula

kakr> Vidíš,pořád trpíš svým přesvědčením,ob­viňovat někoho ti jde perfektně,ale mít argumenty na obhajobu svého tvrzení ti stále chybí,proto tě prosím,nepiš už,když nemáš čím doložit to co tvrdíš,jsi zde asi jediný z bezmála 17000 zde registrovaných rybářů-nerybářů.Zřejmě jsem se trefil tímto článkem právě tobě do černého což mě z druhé strany moc těší,právě kvůli takovým ten článek vznikl.Měj se hospodáři!!!

Sobota 28. června 2014 ve 12:00® kakr

Petula> Samozřejmě jsi žádný TČ nespáchal, neb lhaní na webu není TČ. Nikde jsem se RS nezastával, moc dobře vím že ne všichni jsou Mirkové Dušínové. Pokud jsi přesvědčen, že arogantní a neetické chování se řeší vhozením dotyčného do vody, tak je tě líto, navíc by hrozily povodně neb arogantního a neetického chování je okolo nás víc než dost a Archimédův zákon stále platí. Vše ostatní je zbytečné komentovat, ale i bájná lhavost kterou trpíš se dá léčit.....

Sobota 28. června 2014 v 10:34® Petula
Petula

kakr> Takže za 1)žádný trestný čin jsem nespáchal,než něco plácneš popřemýšlej nad tím co plácáš.2)Usilovně tady zastáváš chování RS,to jak se v popisovaným příběhu choval ho zcela jistě okamžitě zbavilo všech požitků RS.3)Koupajících se porybných je hafo,to víme všichni a taky víme proč se koupou.4)Jak si vy funkcionáři vychováte své strážce,tak to potom dělá zrcadlo na fungování dané MO.Jestli mi připadá koupel takového porybného etická???Myslím si,že to bylo při nejmenším lidské,mohlo to dopadnout mnohem hůř ze strany zákona.Mohl se bránit,přivolat na mně PČR,proč to asi neudělal?Věřím,že takového hulváta by hodili zpět do vody i samotní policisté.Marné s Tebou něco řešit,když máš pouze jeden úhel pohledu a jednu a tu samou obhajobu postavenou na záchodové míse.

Sobota 28. června 2014 v 9:52® kakr

Petula> Pouze osoba ducha mdlého nebo nemocná může napsat, že porušení etiky ze strany RS se řeší jeho koupelí. To ti připadá etické?? Etika a napadení úřední osoby nějak nejde dohromady, navíc porušení etiky se dá hodnotit jako chování neetické, koupel RS je trestný čin. Veřejně se tu chlubíš spácháním TČ. Naštěstí jen virtuálního........

Sobota 28. června 2014 v 9:43® Petula
Petula

kakr> Uvidentně by sis měl užívat důchodu a vše ostatní už pustit z hlavy.Jestli dokonce zastáváš nějakou funkci nedej bože ještě hospodáře MO,věř že je to ze soucitu s tebou.Vážně to už zabal a ty psycho kecy si nech pro sebe,jelikož jedině psychopat může napsat to co tady sám prezentuješ.Typický mrský morous,tak jak je známe

Sobota 28. června 2014 v 8:46® kakr

Petula> I kdyby tě RS poslal do zadele a hodil povolenku na zem, tak tě jeho chování v žádném případě neopravňuje k udělení koupele. Je mi zcela jasné, že sis vše vymyslel v rámci „čtivosti“ článku, ale i tak je to na pováženou. Jsi nebezpečný psychopat a měl bys vyhledat ve vlastním zájmu lékaře.

Sobota 28. června 2014 v 8:29® Petula
Petula

kakr> Díváš se na to jen ze svého úhlu pohledu a po několika větách,které jsi zde uštědřil si troufám říct,že asi patříš taky k těm mrským nedotknutelným RS,pokud né,tak se omlouvám.Koupel byla po zásluze a zopakoval bych to i sto krát znovu,když arogance a porušování etiky ze strany RS,tak je těžko něco vyčítat prostému rybáři.

Pátek 27. června 2014 ve 21:20® Mrknato

tucnak11> Těch 50,–Kč jsi si mohl ušetřit, kdyby jsi si stáhl zákon99/2004 a jeho prováděcí vyhlášku…

Pátek 27. června 2014 v 15:36® tucnak11
tucnak11

kakr>sory kamarade to bylo na HOSPODAŘE TERAS SI VSPOMINAM BYLO IH 4 KANDYDATI OGAROVI JSEM VOLAL A ON MI ŽEKL ŽE JSEM POPLETA.

Tento příspěvek byl editován Pátek 27. června 2014 v 16:43 uživatelem tucnak11.
Pátek 27. června 2014 v 15:28® kakr

mekvak> Profi RS má naprosto stejné kompetence jako všechny jiné RS. Jediný rozdíl je, že kontrolní činnost dostane částečně uhrazenou, ale žádný balík za ni není…

Pátek 27. června 2014 v 15:20® kakr

tucnak11> Ogar kecá, neb zkušební komisař zkouší adepty na RS při poznávačce jednotlivě, žádná nápověda není možná.

Pátek 27. června 2014 v 15:18® kakr

petrikveprik> RS musí poznat ze všech rybích druhů které se i nás vyskytují 10 z 10ti. Opakuji ze všech druhů které jsou náhodně seřazeny. Netvrdím, že to všichni adepti dokáží, nedávno jich z 11 čtyři vypadli. Poznávačkou ryb zkoušky začínají, když nepoznáš tak končíš a jdeš domů. Bláboly o tom, že RS nerozezná tlouště od amura jsou vhodné tak pro večerníček.

Pátek 27. června 2014 v 15:15® tucnak11
tucnak11

mekvak> Kamarade v Polsce je uš tak 3 rokem rybařska policje jak v Německu no a Lesni.

Pátek 27. června 2014 v 15:13® tucnak11
tucnak11

malamut>Bulbě se mi to žika jen ogar jak byl na zkouškach RS tak pulce pomohl v rozpoznavani ryb a otazcich.On to měl za 15 min mi žekl, a to ještě ryby vyměnil v latině cos nemusel.Je pravda že hodil do rybařske školy,jen mi žekl hudaci rybaři jak takovi lempy budou kontrolovat,ja jsem mu odpověděl tak na jakou pi… si jim pomahal kdo se bude u vody s nima užerat.? a co jsem měl dělat jak lozili zamnou? stejně to ma pod sebou Městki Uřad!

Pátek 27. června 2014 ve 14:40® mekvak
mekvak

Domnívám se, že do budoucna to bez profi RS a hospodářů nepůjde.

Pátek 27. června 2014 ve 14:40® mekvak
mekvak

Domnívám se, že do budoucna to bez profi RS a hospodářů nepůjde.

Pátek 27. června 2014 ve 14:38® mekvak
mekvak

Ona ta neznalost ryb u RS je možná také částěčně díky tomu, že u zkoušek se ve většině případů používají notoricky známé kresby ryb, které se dotyčný našprtá a má vystaráno. Nejlepší by podle mě byla databáze několika stovek (možná tisíců) fotek ryb a jejich náhodné generování. Máte někdo zkušenosti s profi RS?

Pátek 27. června 2014 ve 13:36® malamut
malamut

tucnak11> to si nemyslím, ani opakování z dementa neudělá normálního, prostě to tak má. Ona ta RS má určitě nejméně jednou ročně nějaký proškolení nebo opáčko, si myslím, to by mohl napsat kakr, jak je to s jejich průběžným vzděláváním a aktualizací na nové BPVRP a novely. Ale je fakt, že ryby se zas tak nemění, tak tam asi není o čem :-)

Pátek 27. června 2014 ve 13:34® malamut
malamut

petrikveprik> ne, že bych jím být nemohl, ale velet tomuhle bordelu by mě asi nebavilo :-)

Pátek 27. června 2014 ve 13:27® tucnak11
tucnak11

malamut> Za 20 let praci s děckama v kroužku a každem rokem opakovani tak i s demeta by byl mistr světa.

Pátek 27. června 2014 ve 13:01profil byl smazán

malamut> no měl jsem zato, že jsi náměstek ředitele zeměkoule :-D (nic ve zlém v podstatě s tebou souhlasím)

Pátek 27. června 2014 ve 12:32® malamut
malamut

petrikveprik> proč se na to ptáš mě? Možná, že v době největšího carpboomu by Svaz, potažmo MO nestíhaly přijímat nové členy, tak se členem, a tedy zpravidla i kaprařem, stal každý, kdo měl zájem a do prdele díru, možná stačilo slíbit, že bude pouštět :-)

Pátek 27. června 2014 ve 12:28profil byl smazán

kakr> znalost rybích druhů musí(měli by) prokázat i rybáři. S tím, že stráž musí poznat 10ryb jsi mě fakt rozesmál. Ostatně od toho se odvíjí i profesionalita mnohých těchto „dobrovolníků-odborníků“..:-)) Tipuji, že v těch 10rybách je kapr, sumec, úhoř, štika…které si snad ani nejde splést.

novější starší
Stránky:   2 1