Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Ať Ti v nebeských vodách berou, kamaráde! necteno

29.1.2014 | Nezařazeno | 5.677 čtenářů | hodnocení: vynikající | komentáře: 11

Ať Ti v nebeských vodách berou, kamaráde!Nestává se každý den, abychom z ničeho nic zjistili, že je na světě o jednoho skvělého člověk méně. Navíc neobyčejného člověka, přítele, rybáře. Je jasné, že pro ostatní byl asi ještě člověkem mnohem větším, ale i přesto nám kamarád - Ruda Bayer - neskutečně utkvěl v mysli, duši i srdci...

 

 ruda.jpg

Věčně optimisticky naladěn a se svým potutelným úsměvem.
Rudolf Bayer 22.7. 1953 - 27.1.2014.

 

Existují blízcí lidé, se kterými se potkáváte rádi co nejčastěji. Kdyby to bylo možné, tak vlastně nejlépe každý den. Pak ale jejich náhlý odchod zamrzí o to víc. A ať je vzdálenost mezi námi jakákoli, nelze na ně nemyslet. Právě Ruda Bayer patřil mezi ně... 

 

p1.jpg

2007: Ruda na závodech na Sázavě v Havlíčkově Brodě

 

 

 

p.jpg

Dravé ryby, to byla jeho láska

 

Znali jsme se řadu dlouhých let. Podnikli spolu spoustu zajímavých výletů na ryby u nás i do ciziny. Vždy to byl chlap, který kam vstoupil, tam s sebou přinesl dobrou náladu a pohodu. Každá chvíle s ním byla zábavná i poučná. 

V osobním životě zastával mnoho rolí, těžko lze všechny vyjmenovat a přitom na některou nezapomenout. My, rybáři, ho máme však spojeného hlavně v souvislosti se společným „mokrým“ koníčkem – rybařením. A asi je vcelku jedno, jestli s tím běžným nebo závodním. Dlouhá léta působil v rybářském sportu na všech úrovních a v rozličných disciplínách. Znala ho asi většina sportovních rybářů z Tábora, z jihu Čech, ale i z ostatních koutů naší vlasti.

Jeho životní láskou byla přívlač a té se věnoval dlouhá léta. V nedávné minulosti se ještě účastnil i rybářských klání coby zkušený a výborný závodník. V těch posledních několika sezónách byl ale především obětavým a pracovitým organizátorem nejrůznějších soutěží LRU na domácí, ale i mezinárodní scéně. A staral se nejen o dospělé rybáře, značnou část své nekonečné energie věnoval i dětem a mládeži a při svém náročném povolání zvládal celý život úzce spolupracovat s vedením Táborské MO.

 

p.jpg

2006: S přáteli z Čech i Slovenska v Norsku

 

p.jpg

2009: Přívlač na moři

 

p.jpg

2013: Rudolf jako hlavní pořadatel MS v přívlači v České republice

 

p.jpg

2007: Závodní úlovek na Sázavě

 

p.jpg

2011: Rudolf coby pořadatel 1. kola extraligy v Boršově nad Vltavou

 

p.jpg

2008: Uvláčená treska v Norsku

 

p.jpg

2007: Organizátor a účastník 2. kola 1. ligy v přívlači v Týně nad Vltavou

 

ruda.jpg

2007: Rudolf se všemi účastníky 1. ligy v přívlači 2007 v Havlíčkově Brodě

 

ruda.jpg

2013: MS v přívlači 2013 v Ivančicích

 

U vody byl těžko přehlédnutelnou postavou. Mimo svérázný humor vynikal tento bodrý chlapík i svérázným stylem oblékání. Vyhlášená a snadno rozpoznatelná byla hlavně jeho mikina čítající snad všechny známé barvy. Stejně tak i tradiční ručník kolem krku. Neznáme také nikoho, kdo by i na pstruhy chodil s pletenkou a přitom byl úspěšný stejně, jako my kolem s tenkými vlasci. Naše narážky vždy přijímal s úsměvem a těžko opakovatelným nadhledem. Vždy měl po ruce známé vtipné hlášky a zábava v jeho podání pokaždé nabrala správný směr. 

 

Bohužel, nyní už víme, že si s ním na ryby k oblíbené Vltavě nikdy nevyrazíme! A ani nepřipijeme na jeho zdraví panáčkem Tullamore Dew. Ani s ním neshlédneme DVD koncertu s jeho oblíbenou skupinou Metallica. Stejně tak už neuslyšíme jeho obvyklou odpověď: „Jasná páka!“...

Těžko se to přijímá, vyslovuje, ale odešel skvělý člověk a kamarád...

 

Rudo, přejeme Ti, ať to v rybářském nebi bere skvěle!

 

David a David

 

ruda.jpg

2007: Na poradě před závody na Lubině - 1. liga v přívlači.

 

ruda.jpg

2013: I na MS v přívlači 2013 v Ivančicích nosil svůj nezapomenutelný ručník kolem krku.

 

ruda.jpg

2008: Úlovek tresky, který Rudu na jemný vláčák potěšil.

 

ruda.jpg

2008: S přáteli z celé ČR na rybách v Norsku.

 

ruda.jpg

2007: Při závodech v Týně nad Vltavou

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

21 hodnocení, v průměru 4.6 hvězdiček

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pondělí 3. února 2014 v 8:23® albin
albin

Když zemře člověk dlouho nemocný a starý tak s tím okolí počítá,když však odejde Člověk z plného života,který má plány do budoucna je to velmi skličující.Rudo,za všechny západočechy Ti přeji nebeskou Vltavu plnou pstruhů.Čest Tvojí památce.

Neděle 2. února 2014 ve 14:12@ jambik

O Rudovi jsem toho slyšel hodně a jen to nejlepší. Přál jsem se s ním setkat. Loni na závodech se mi to poštěstilo a dělal mi i rozhodčího. Snažil se mi poradit a pomoct jak jen to šlo. Během závodu i mimo jsem poznal jak je to (a už bohužel i byl) skvělej člověk. I za tu trošku Ti Rudo moc děkuji. Tak ať Ti tam na hoře berou ve všech vodách.

Pátek 31. ledna 2014 ve 22:36® Forest

Čest Tvojí památce Rudo.

Pátek 31. ledna 2014 v 10:34® ala

Čest Tvojí památce! Ať Ti tam nahoře berou.

Čtvrtek 30. ledna 2014 v 18:54® Jíra2

Čest Tvojí památce,Rudo.

Čtvrtek 30. ledna 2014 v 15:02@ rybarik_

Říká se, že všichni lidé jsou nahraditelní, protože to tak musí být, aby se běh věcí nezastavil. Některé však nelze plnohodnotně nahradit ani několika najednou, protože originál je vždycky jen jeden. Už nikdy to nebude takové, jako s Tebou, Rudo. Rybařík Tomáš.

Čtvrtek 30. ledna 2014 ve 14:32® Balkansky_Kral
Balkansky_Kral

Rudo, kamaráde, ani nevíš, jak je mi líto, že Tě už nepřivítám na Hustopečském poháru. Ať Ti berou v té Nebeské Bečvě…

Čtvrtek 30. ledna 2014 ve 12:37@ Palivec

Je to složité. Umře jeden kamarád a bereme to smutně. Tragédie. Umřou 2 Ukrajinci a všichni světoví idioti ječí,i když to byli asi čuráci, co si to vykoledovali. Denně zemře 15.000 dětí, protože neměli kvalitní vodu. A většina našinců o tom nic neví. Kde je míra? RIP Bayer…

Středa 29. ledna 2014 ve 20:13® tiki

Těžko se to příjímá. Ruda byl Velký člověk a zanechal po sobě velký kus práce, která nám všem bude navždy připomínat, co je v životě opravdu důležité. Rudo, kamaráde, teď sedíš u té nebeské řeky, na krku máš svůj ručník a vím, že Ti berou…

Středa 29. ledna 2014 v 18:03@ Mikulda

Co říct. Znal jsem Rudu jen několik málo roků. Byl to především skvělý člověk, rybář. Čest jeho památce a Petrův zdar, Rudo!

Středa 29. ledna 2014 v 17:33@ M.Čepelák

Odešel bezva člověk a velký kamarád, všem nám Rudo budeš chybět, tak ať ti berou........ MIC­HAL