Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Je to vůbec možné? necteno

4.12.2012 | chytej.cz | 15.636 čtenářů | hodnocení: dobrý | komentáře: 237

Je to vůbec možné?Redakce Chytej.cz obdržela dopis od rozhořčeného člena MO Radlice – p. Tomáše Kerna. Podle jeho názoru se děje v jeho domovské organizaci cosi nekalého. I z pouhého náhledu do připojených příloh se zdá, že tam opravdu setsakramentsky "smrdí ryba od hlavy!"...

Pokud jsme v redakci situaci pochopili správně, celý problém spočívá v tom, že pan Horký, který je vrcholným představitelem MO Radlice, problémy své prodejny, která se údajně potýkala s finančními problémy, vyřešil tak, že ji "prodal" Místní organizaci MO Radlice. Podle dostupných a níže uvedených informací to však nebylo zcela košér.

Pokud se vše zakládá na pravdě, došlo k mimořádně smutné situaci, kdy konání jednotlivce vrhá špatné světlo i na Český rybářský svaz, i když je údajně ještě reálné celou věc zvrátit. A jak? Následovně:

Členové Mo Radlice pozor!

Už tuto sobotu – 8. 12. 2012 od 10:30 hod. – vypukne mimořádná schůze, kde budete seznámeni s osahem stížnosti podané Územnímu Svazu města Prahy a jeho odpovědí. Pokud si sebou nezapomenete vzít členský průkaz, můžete osobně vyjádřit svůj názor na horké téma. Nedopusťte ať to není: „O vás, ale bez vás…“

Další vývoj událostí budeme bedlivě sledovat. Stejně tak i reakce zúčastněných stran.

David Havlíček, CHYTEJ.cz

PS: zajímalo by nás, zda jste se již někdy s něčím podobným v rybařině setkali. Pište prosím do komentářů.Výzva člena MO Radlice:

Vážení kolegové rybáři.

Jsem členem MO Radlice. Dne 27.3.2012 proběhla členská schůze, která dle mého názoru proběhla v rozporu se Stanovami a jednacím řádem ČRS. Proto po získání podkladů (např. Usnesení z této schůze) jsme podali spolu s dalšími členy MO Radlice na tuto schůzi stížnost k Územnímu Svazu města Prahy.

Vzhledem k faktu, že další schůze MO Radlice se koná již tuto sobotu 8.12. od 10:30, si dovoluji Vás seznámit s obsahem stížnosti a s odpovědí Územního Svazu města Prahy. Stížnost i odpověď by měly být na této schůzi projednány.

Členská schůze je nejvyšším orgánem místní organizace. Proto pokud jste členové MO Radlice, je ve Vašem vlastním zájmu se této schůze zúčastnit. Nezapomeňte si vzít na schůzi Váš členský průkaz.

Děkuji.

Tomáš Kern

 

Stížnost na výroční schůzi - žádost o zrušení její platnosti

Ospověď na stížnost

Oba dokumenty ke stažení:

Stížnost strana 1
Stížnost strana 2
Odpověď ÚS strana 1
Odpověď ÚS strana 2 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

7 hodnocení, v průměru 3.1 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pátek 14. prosince 2012 ve 22:37® jepice-zruseno

David Havlíček> Články by nemusely být vůbec časté, zato by musely být kvalitní, seriozní, týkaly by se samozřejmě rybářství. Témat se nachází mnoho – třeba jak v reálu vypadá dohoda mezi státem a uživateli revírů (potažmo ČRS, MRS), vnitřní funkce a toky peněz v ČRS, aktuální problémy jako bývá vytrávení řeky (nestranné vyjádření rybářů, viníka, inspekce žp, atd.), našlo by se mnoho dalších témat bezprostředně souvisejících s rybářstvím na našich vodách. Ostatně poměrně nedávno zde bylo úspěšně zpracováno téma kormorán. Nemáme tu nějakého studenta žurnalistiky? Taková občasná brigádka by mohla prospět jak jemu, tak těmto stránkám a potažmo i rybářské veřejnosti, která by mohla být lépe informována. Žurnalista by měl kromě dobrého pocitu i smlouvou sjednanou odměnu a získával by praxi v jeho oboru. Ber to prosím jen jako nápad. A zpět k tématu: Seriozní článek o MO Radlice bychom si možná zasloužili, protože se zde už dávno vydali jinou cestou, než tou vyšlapanou a to je samo o sobě zajímavé i bez aktuální kauzy.

Pátek 14. prosince 2012 ve 20:27® HaD
HaD

jepice> Myslím, že čas od času ano. Nicméně priorita tady vždy bude rybářský obsah. Klasická novinařina je něco jiného a tím směrem se asi nikdy ubírat nebudeme.

Pátek 14. prosince 2012 v 19:33® jepice-zruseno

David Havlíček> Odpovím za Robura: Bohužel ne – alespoň pro tentokrát. Celkově vzato nedovedu posoudit, zda by byli přínosem. Minimálně články zde mi nahrazují rybářské časopisy, KVALITNÍ novinář by možná čas od času splodil něco užitečného a je to zajímavý nápad. Otázka na tebe: je realizovatelný?

Pátek 14. prosince 2012 v 19:24® HaD
HaD

Robur> tady jsou nějací novináři?

Pátek 14. prosince 2012 v 18:50® Robur
Robur

tak jse se sem podíval, jak fungují novináři. Davide promiň, ale jako čtenář jsem se dověděl jendnostranný názor doncoyota, který se zaregistroval na Chytej jen za účelem medializace radlického problému. Neříkám, že nemá pravdu nebo že tam něco nesmrdí. Ale pokud se Chytej do nějakého článku pustí, tak bych čekal, že se to někam dotáhne. Takhle jsem si jen přečetl, že jsi poslal někam 3 maily, což asi není vrchol novinařiny. Takhle je to reportáž z fotbalového zápasu, který novináři vyprávěl fanoušek 1 klubu.

Pondělí 10. prosince 2012 v 0:08® HaD
HaD

doncoyote> Budeme držet palce!

Neděle 9. prosince 2012 ve 22:53® doncoyote

Tak schůze MO Radlice proběhla v režii vedení. I když ne zcela. Hlasujících bylo 47, na konci jen 42. Nás bylo 15, víc lidí nepřišlo. Kupodivu byla kooptována dozorčí komise, jejíž činnost byla posouzena jako porušování jednacího řádu (viz přiložené dokumenty. Myslím si ale, že se situace krapet vyrýsovala, někteří členové výboru (minimálně jeden) je na diskusi a považuji ho člověka uvažujícího a ochotného některé „podivnosti“ změnit. Tedy doufám. Do výroční schůze jsou asi 3 – 4 měsíce, máme na čem pracovat.

Usuzujeme však, že došlo k tomu, že někteří šlenové o tom začali přemýšlet a že věc není ztracena.

Na začátku jsme předali všem příchozím text naší stížnosti a vyjádření územního svazu., čímž jsme dozajista odebrali část prostoru k manipulaci s fakty. Jako úspěch považuji, že v usnesení je uvedeno, že členové mohou nahlířet do soupisu majetku, což bude velmi zajímavé a máme možnost sledovat vývoj tržeb v prodejně, jejíž odkup stále nemůžeme skousnout. Advokátní kancelář, se kterou jsme v procesu, prodej označila za typ tunelul, který se užíval v 1. polovině let devadesátých. Je úsměvné, že lid žehrá tunelářům a nyní věc principielně blízkou posvětí, No, hlas lidu, hlas Boží. Neházíme flintu do žita a organizaci neopouštíme. Na závěr ještě asi podesáté uvedu, že nechceme organizaci likvidovat, ale zprůhlednit její hospodaření. A přiblížit ji více lidem. Ne úzké skupině.

Neděle 9. prosince 2012 ve 21:18® HaD
HaD

hm… bezva

Neděle 9. prosince 2012 ve 21:03® Mrknato

David Havlíček> Na sousedním webu účastník schůze říkal, že se z cca 1700 členi sešlo 47. Pan Horký jistě měl většinu a tak mohl nedostatky vytýkané mu ÚS napravit.

Ono je spíš zajímavé, za co taková to MO utrácí onen cca milion ročně od členi? Asi za rychlé vyřízení povolenek (vydávaných a zadržených)......

Neděle 9. prosince 2012 ve 20:59® kakr

David Havlíček> Musíš si to dočíst na MRKu.......

Neděle 9. prosince 2012 ve 20:20® HaD
HaD

No ta haló haló? Nebo to bylo natolik šokující, že došly slova?

Neděle 9. prosince 2012 v 19:36® jepice-zruseno

Pepé> A jestli neumřeli, schůzují tam ještě dnes … :-D Také by mě to zajímalo.

Neděle 9. prosince 2012 v 18:41® Pepé
Pepé

TAK JAK DOPADLA ONA SVOLANÁ SCHŮZE???

Sobota 8. prosince 2012 v 19:01® jepice-zruseno

Tak co klucí – jak jste se domluvili?

Sobota 8. prosince 2012 v 9:51® toro
toro

Bosanac> Tak dneska se to rozsekne? Aby to nedopadlo jako jednání o začátku letošní sezóny v NHL…

Pátek 7. prosince 2012 v 18:03® Bosanac

Místo konání mimořádné členské schůze MO Radlice je tuto sobotu 8.12.2012, začátek v 10,30 hodin. Místo konání je zasedací místnost Úřadu městské části Prahy 5, Štefánikova 13. – 15 (naproti kostelu). Děkujeme za účast. Nezapomeňte si vzít na schůzi Váš členský průkaz.

Čtvrtek 6. prosince 2012 ve 20:04® chosebaits
chosebaits

Mrknato> Právě už jenom to co se bude dít s korunami.

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 17:43® Mrknato

chosebaits> Vem prosím rozum do hrsti a odpověz si, jakou že má vazbu přítomost člena na schůzi s tím, co se bude dít na územních (státních) revírech? V ČRS žádnou zákonnou. Na schůzi můžeš navrhovat a hlasovat, co se provede s korunami z rozpočtu MO, ale to o lovu na územích revírech není… Jediným rozumným krokem je umožnit koupi povolenky na základě platného RL, třeba v ceně vyšší právě o brigády a část členských.

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 17:23® chosebaits
chosebaits

Co vubec chceme páni rybáři??? Odpovím. Jen ryby ve vodě a nonstop chytání!!!

Tady to je důsledek veškerého našeho počínání.Nikdo na schuze nechodí a když už přijdou tak vše rychle odhlasují a ani téměř neposlouchají a čekaj jen na to kolik se kam nasadilo kaprů a pak se čeká na závěr a nějaké připomínky typu proč nezajedu autem tam či tam.

Dokud bude duležité jen toto,tak to bude vypadat takto všude.

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 16:38® Mrknato

kakr> Karle, jsi dost nervózní, neblbni, nestojí ti to za to..... Myslím, že to co jsem napsal níž, stačí průměrně inteligentnímu členovi, aby začal uvažovat a vyhodnotil si to. Pokud by to u nás fungovalo jako u Vás, tak by se na Orlík a Vltavu v Praze, přes „tlak“, či jak tomu u vás říkáte, vysazovaly 3 vagóny ryb denně. To není společný rybolov ani náznakem. O zarybňování vašeho „čůrku“ by neměli rozhodovat členi. Kdo o tom rozhoduje v ČR jistě víš. Jestliže to u Vás fakt řeší místní sověty v MO, pak vám skutečně nezbývá, než blahopřát. Vedle Kubánské , mongolské a severokorejské delegace se k blahopřání připojuji.

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 10:39® AdamHT
AdamHT

Podle toho co jsem četl a to nemám o té kauze jiné informace než z tohoto článku a z fora uživatelů, tak si myslím, že pokud MO Radlice sháněla prostory pro své zázemí, tak to udělala dost nešťastně. Pokud by MO Radlice měla zájem o prostory ryb.obchodu ať už k podnikání prodejem ryb. potřeb nebo jen pro své zázemí, tak měl pan Horký odejít z MO a pak jim to prodat, aby nedošlo ke střetu zájmů.

Z mého čistě osobního pohledu si myslím, že šlo o promyslený podvod. A to proto, že v oběžníku nebyly uvedeny body projednávání. Proč taky, že? Kdyby členové věděli co se bude dít tak by se schůze zučastnili a hlasovali by proti. Proto si myslím , že tam o tom nebyla zminka, aby si řekli to bude nuda pořád to stejné tam nepujdu. Stím asi počítali lidé co chtěli ten obchod prodat MO.

Ale co však já jim to prodám oni mi dají peníze a já budu spokojený a, že ty peníze jsou vyhozené z okna je mi fuk, však nejsou z mojí kapsy. Tím narážím na odpovědi některých uživatelů co napsali , že ten obchod je prodělečný, ale pokud nejsou papíry z finančního auditu , tak je to jen čistá doměnka, bez důkazů. Omlouvám se za chyby, to mi nikdy moc nešlo. :D

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 9:25® kakr

Mrknato> Fakt jsem nechtěl nic psát, ale tvá demence způsobovaná pravděpodobně čilimníky začíná gradovat. Zřejmě už zapomínáš brát i léky od pana doktora. Když se peníze za ryby neutratí, je špatně. Když se utratí, je ještě hůře. Tvá mozkovna, pokud se to co máš na krku dá tak nazývat nedokáže přešrotit, že existuje rybářský spolek v dnešní mluvě MO, který nemá žádný revír místního významu, po našem záhumenek. Má ovšem peníze, které má z organizační činnosti. Za tento obulus nakoupí ryby (převážně reofilní v kategori roček) a nasadí je do revíru, kde může lovit dalších cca 70 000 rybářů MRS + dalších hafo rybolovců ČRS, kteří si zakoupí patřičnou povolenku. Chápu, že je to pro Tebe něco tak absurdního a odporujícímu tomu na co jsi zvyklý u vás, že z pouhé představy, že se tak fakt děje dostáváš kopřivku. Tak se přestaň srát do věcí, které jsou prokazatelně mimo Tvé rozumové schopnosti. Aby bylo vše košer, tak našim členům každoročně při zprávě o hospodaření, navrhneme kolik peněz u prostředků MO dáme do zarybnění revíru ,který obhospodařujeme. Je neuvěřitelné, ale zatím nám to vždy schválili a tak se částka objeví v usnesení schůze. Jo a když nebudeš vědět, co je organizační činnost, tak se někde zeptej.........

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 8:37® Mrknato

hraji> Kdybych byl vůl, tak ti to spolknu. Ty i pan Horký se v mnohém podobáte, proto to zmiňuji v této záležitosti. Pan Horký chce dát rybářům tackles a bolelís se slevou, jak zde mnozí píší, ty zase svým členi mraky ryb. Obojí má tu pověstnou pichu na kráse – . Je to na úkor společného rybolovu.

Kdyby Váš plán, na Vaši řeku byl obvyklý, nějakých cca 50tis a i když by jste to čáry máry povýšili na násobek, 100tis ze společného a těch 650tis dali ze svého, pak budu skutečně zírat s obdivem. Pokud je pravdou co psal Karel, tak jste hbitým manévrem celou částku 750 tis, i kdyby to bylo „jen“ těch 500tis svazových zavázali svaz, ty 4 „chudáky“, kteří jsou zcela závislí na MO, rok co rok tyto peníze pro Vaši řeku garantovat.

Pak si taky špoříte, k důchodu na nové revíry..... a z čehopá je budete zarybňovat? Členská schůze se usnese, že těch svých 250tis nepošle do územní řeky, ale svého, nově nabytého rybníčku...... No a svazík to položí, pokud by se takto u vás ve moderněfedera­lizovaném svazu choval každý. Stejně tak by to dopadlo, kdyby se každá MO v ČRS chovala jako ty kvelbové..... Slušovice fungovaly, protože byly jen jedny. Stejně tak může obdobně fungovat jedna MOMRS, ale ne celý svaz. Čuba se znal ze Štrougalem..... ty se taky musíš s někým znát, protože jsi mi nevysvětlil, proč na těch zázračnách 500tis na 29ha, což je reklám jako prase a na MRKu běží furt, dosáhne jen jedna MO.....

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 7:58® hraji
hraji

Mrknato> Pavle, bohužel to musím napsat, ty jsi naprosto neuvěřitelný vůl. Ve své omezenosti nejsi schopen pochopit, že ten rozdíl v množství peněz, které se dostanou na vysazení ryb v MRS, není dám žádným leštěním klik, ale je to systémová odlišnost. Protože každý revír v MRS dostává peníze podle pevně stanoveného klíče. Prostě MRS obecně dává na hektar plochy revíru dvojnásobnou finanční částku na zarybnění než ČRS. Prostě to tak je. Proč? Protože ty peníze neutratíme v organizační struktuře. To, že naše MO věnuje z ročního zisku ještě 100 000 korun na dodatečné zarybnění, to je věc MO. Použijeme peníze MO, a prospěch z toho mají všichni členové svazu, protože na náš revír hojně jezdí. Vyndej si prosím konečně hlavu z té své antisvazové prdele a začni se dívat na svět kolem sebe reálněji. Protože ono by to šlo, kdyby lidé jako jsi ty, přestali žvanit na internetu a začali dělat.

Čtvrtek 6. prosince 2012 v 1:40® Mrknato

hraji> Ono to je v ČRS i MRS téměř stejné, spíš jde o charakter. To co si v Radlicích odhlasují budou mít, stejně jako tam u vás.

Mnozí se na pražské MO bez „revírů“ dívají skrz prsty a kauzy s kvelby tomu dodávají šťávu. U vás je to obráceně, jste tak vlivní, nebo úspěšní leštitelé klik, že se vám podařil kousek, jako nikomu a myslím, že ostatní rybáři, kde „jejich revírům“ váš svaz asi zarybňováky neaktualizoval a nevyrovnal částku na Vaši úroveň s té samé kasičky MRS, se také na vás dívají nejspíš skrz prsty, i kdyby jste za stejný peníz vysazovali 2× víc než my v ČRS. Takový heslo můžeš říci jen ty, nebo Kim čog.

V ČRS by mnohé MO mohly vysazovat též 500tis. na 29ha, ale to by pak systém společného rybolovu šel do háje. Možná to je i cíl......

Středa 5. prosince 2012 ve 23:39® jepice-zruseno

Podle toho, co tu čtu, se za chvíli rybářský svaz úplně rozpadne. Lepší bordel, ve kterým si za pár šušňů ročně zachytám ryby, než abych si na každej metr vody musel kupovat jinou povolenku za nehoráznej peníz, jak je tomu v některých jiných zemích (a zde to k tomu pomalu směřuje). Jestli za těch pár korun chytnu deset hrouzků, nebo jednoho hrouzka a jednoho duháka, kterýmu už narostly ploutve, a od dubna už devět hrouzků sežral, je mi vcelku jedno.

Středa 5. prosince 2012 ve 20:40® Prichy
Prichy

vidím to na střed naprosto dvou odlišných světů..... podnikatelský s jasným úkolem vydělat příspěvkový s jasným úkolem utratit ( v tom dobrém smyslu slova)

Středa 5. prosince 2012 v 19:07® Martin Chmelík

toro> No aby čert neodnesl někomu účetnictví. :-)

Středa 5. prosince 2012 v 18:55® toro
toro

Všechny odnesl čert…

Středa 5. prosince 2012 v 17:14® Luccini

hraji> děkuji, myslím, že je to úplně stejné jako v ČRS

novější starší
Stránky:   8 7 6 ...