Chytej.cz
Jigy Teflon RUGBY LURE HOLDER

Ryby z přehrady Pařížov necteno

9.10.2012 | Položená | 8.705 čtenářů | hodnocení: dobrý | komentáře: 1

Ryby z přehrady PařížovTak tedy Petrův zdar. Nebudete mi věřit, ale z pracovních důvodů a vytíženosti jsem nebyl již měsíc na rybách. Už jsem byl skoro nemocný a moc jsem si přál strávit klidné dopoledne u vody. V sobotu 8.9.2012 zazvonil telefon a na druhém konci slyším svého známého: „Zítra se chystám na údolní nádrž Pařížov, pojeď se mnou, prý tam berou ryby“.Ani si nedovedete představit jaké blaho se mi rozhostilo po těle a hned jsem se vrhnul do přípravy věcí, návnady a nástrah.

Druhý den jsem nemohl dospat a již v pět ráno jsem stepoval před domem a vyhlížel vozidlo, které nás tam mělo dopravit. Nakonec jsem odjeli tři s bagáží, která se nám do auta ani nemohla vejít. Cesta rychle ubíhala směrem na Habry, Vilémov a Heřmanice, kde jsme odbočili k přehradě.

Místa ve středu přehrady byla již před šestou ráno poměrně hojně obsazena místními rybáři, proto jsme se uchýlili na konec přehrady k přítoku, kde jsme našli místo, které poskytlo dostatek prostoru pro nás tři. Právě se rozednívalo a tak jsme horečně rozbalili náčiní a v krátké době i nahodili.


Po rozednění se před námi otevřela překrásná scenérie přehrady s kamennou hrází zasazenou do lůna Železných hor. Dovolím si tvrdit, že tato přehrada je jedna z nejhezčích, které jsem kdy viděl. Leží na řece Doubravě nad obcí Pařížov. Podnět pro její výstavbu daly velké povodně na konci devatenáctého století. Výstavba byla zahájena v roce 1908, dokončena byla v roce 1913 a díky povodni byla naplněna za čtyři dny, oproti plánovaným čtyřem týdnům.  Na zdivo hráze byla použita rula v množství 35 tis. m3, dále bylo spotřebováno 310 vagónů písku a 460 vagónů cementu. Později byla přehrada prohlášena technickou památkou. Toť něco málo k její historii. Přehrada Pařížov je navíc rybářským revírem Doubrava 4 o rozloze 10 ha, který obhospodařuje MO Běstvina.


Jak se začalo rozednívat, ryby začaly brát. Vyšlo sluníčko, které nádherně svítilo, hřálo nás a utvářelo výbornou náladu, záběr střídal záběr a všech šest prutů bylo neustále v permanenci.  Ryby byly pěkné, zdravé, ale hlavně bojovné, takže při zdolávání si každý z nás přišel na své. Všichni ulovení kapři byli míroví, největší z nich pak měřil 52 cm, i když rybáři na protějším břehu chytali kapry i větší. Jako nástraha to na plné čáře vyhrála pařená houska. Vyzkoušeli jsme i jiné nástrahy, ovšem bezvýsledně.

Kapr 2.jpg

Kapr 1.jpg


Lov jsme ukončili po jedenácté hodině, celá akce v nás však zanechala příjemný pocit a velký a nezapomenutelný zážitek. Rozhodně se k přehradě chceme co nejdříve vrátit, neboť jsme v ní objevili nový, řekl bych neodolatelný revír.


Text:  TANGO

Foto: Osprey

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

1 hodnocení, v průměru 3 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pátek 12. října 2012 ve 23:21@ rybomil 2

Dříve jsem občas na tento revír zajížděl, hlavně vláčet. Od čištění přehrady jsem tam nebyl. Dnes vláčka od 16. do 18. hod. Bylo zataženo, sychravo, mírný deštík občas přecházel v nepříjemný prudký. Zkoušel jsem nové nástrahy, ale bez kontaktu s dravinou. Jen jednou jsem zapřáhnul cejna cca 30 za triko. Hodně náhozů končilo zavěšeným listem, někdy i více najednou. V závěru jsem chvíli pokecal s místním kaprolovcem. Byli tam celkem 3, ale rybu jsem vytáhnout neviděl. Pro vláčkaře to chce zvolit asi jiný revír ??? I na kapry asi znám podstatně lepší místa ??? Je to asi také tím, že od doby kdy rybáři z G. Jeníkova přišli o rybník Jezulák, soustředí se tam daleko víc rybářů ???