Má to tu výhodu, že dovnitř se dá cokoli vložit, aby bylo čihátko těžší a dopnuli jste si vlasec podle potřeby. To jsem se svými „policajty“ nemohl a proto jsem se rozhodl, že si podobná čihátka také vyrobím.
Není na tom nic složitého. Budete potřebovat kindervajíčko (hlavně tedy obal od toho překvapení uvnitř), nerezový drát, kombinačky, vrtačku, menší vrták a pokud byste chtěli, tak případně ještě dva korálky.
Postup:
1. Vezmeme prázdný obal
2. Provrtáme ho na jednom konci
3. Ustřihneme si kousek nerezového drátu (podle toho, jak dlouhý ho chceme)
4. V polovině uděláme smyčku a drátek zarovnáme
5. Protáhneme drát otvorem v obalu tak, aby očko bylo uvnitř vajíčka. Na konce drátu můžeme dát korálky.
6. Konce drátů stlačíme jeden k druhému
7. Na druhém konci vajíčka vyvrtáme také jeden otvor a pomocí provázku ho přivážeme k vidličce. Tím je vše hotové. Hmotnost čihátka si můžete upravovat kdykoli vložením různé zátěže (kamínek apod.). Je to jednoduché, levné a funguje to.
Pokud se rozhodnete si takovýto signalizátor vyrobit, přeju vám s ním hodně úspěchů a radosti.
Text i foto: Martin Mošna
Pozn. redaktora: Autorovi je dle karty 13 let.
Dik za dobry napad.
když jsem to dělal já tak jsem to vylepšil tak že jsem na konec těch dvou drátů přilepil 2 korálky a funguje to perfektně a navíc se vyvaruji požkození vlasce
Robur> obal na hračku z kindervajíčka asi tak nejak me to napadlo pojmenovat
Martin Chmelík> to chválím též, navíc autor dostane kindervajíčko, což svědčí o tom, že autor ví, co dělá.
Pokud je věk autora 13 let, pak oceňuji především to, že nejde za rodiči a neřekne kupte. Přemýšlí o rybolovu a ekonomické stránce věci. Funkčnost je stejná a díky možnosti volení různé gramáže závaží možná některé „policajty“ převyšuje. Někdo musí mít „policajty“ za stovku korun, někomu stačí za pár korun, někomu z domácí výroby. Já počin chválím.
Za cenu kyndervajíčka už mám číhátko ale vypadá to dobře a uřčitě to funguje.
Ještě líp to možná funguje, pokud na horní stranu (to co dáváte na vlasec) použijete gumový kroužek, který naříznete. K vlasci je to šetrnější.
a který pták to vlastně snáší ty vajíčka? Jinak autor nás mistifikuje, obal od kindervajíček je alobal.:-D Ale sám nevím, jak bych to žluté vlastně nazval.