Chytej.cz

Rozhovor s ředitelem veletrhu MODERNÍ RYBÁŘ necteno

7.1.2012 | Rozhovory s rybáři | 8.031 čtenářů | hodnocení: velmi dobrý | komentáře: 26

Rozhovor s ředitelem veletrhu MODERNÍ RYBÁŘVeletrh MODERNÍ RYBÁŘ je za dveřmi, do jeho otevření zbývá 19 dní. Proto jsme si do redakce pozvali Martina Chmelíka, ředitele veletrhu, aby nám prozradil něco ze zákulisí příprav celé akce.

 

001.jpg

Martin Chmelík, který je vášnivým rybářem, stál u zrodu obou veletrhů, které se v lednu 2012 v Praze uskuteční


Martine, zaujal mne název veletrhu, MODERNÍ RYBÁŘ. Co stojí za tímto názvem?
Když jsem přišel s myšlenkou nového veletrhu, hlavou se mi honilo mnoho věcí. Ale asi tím nejpodstatnějším bylo to, že by bylo v dnešní ekonomicky složité době chybou orientovat se pouze na veletrh. MODERNÍ RYBÁŘ není tedy pouze veletrhem, ale projektem, který bude rybolov propagovat celoročně. Zkrátka je to takový moderní pohled na budoucnost veletrhu s rybářskou tematikou. Odtud tedy název MODERNÍ RYBÁŘ.Hovoříš o celoroční propagaci. Co to obnáší?
Nejsilnější stránkou projektu bude samozřejmě veletrh. Ale jak možná již někdo zaregistroval, v minulém roce se uskutečnil premiérový závod MODERNÍ RYBÁŘ CUP, který byl primárně určen pro naše obchodní partnery, tedy pro vystavovatele. Bylo to velmi příjemné přátelské setkání. Do budoucna máme s tou akcí další plány.

006.jpg

007.jpg

Momentky ze závodu Moderní rybář cupProzradíš jaké?

Pro nadcházející ročník plánujeme otevření závodu veřejnosti. Součástí tohoto závodu budou promo akce vybraných značek s následným testováním. Do testování chceme zapojit veřejnost. Smysl této akce spatřuji v setkání oficiálních distributorů, prodejců a koncových zákazníků. Do budoucna mám další plány, rád bych vybudoval něco jako věrnostní systém, který by měl fungovat na základě registračních karet MODERNÍ RYBÁŘ. Ale to hodně předbíhám.Martine, vraťme se k veletrhu.  Jaká je situace?

Dnes je situace okolo veletrhu velmi pozitivní. Řekl bych, že díky obrovské podpoře všech našich partnerů, odborných poradců a hlavně vystavovatelů se podařilo zrealizovat projekt, který bude pro všechny rybáře svátkem.

004.jpg

Holešovické výstaviště, kde se veletrh koná

Hovoříš o všech rybářích…

Ano. Když se podívám na skladbu vystavovatelů a na sestavený doprovodný program, pak je veletrh průřezem všech rybolovných technik. V minulosti jsem velmi často slýchal názory, že ten či onen veletrh byl zaměřen hlavně na kaprařinu, že tam bylo málo pro vláčkaře, nic pro muškaře atd. Jsem velmi rád, že veletrh MODERNÍ RYBÁŘ skutečně nabídne pohled na všechny rybolovné techniky.To je příslib do budoucna, ne?
Věřím, že ano. Máme smluvně vázáno několik prestižních firem i na rok 2013 a také se na veletrh přihlásilo několik firem, které v posledních letech nevystavovaly, nebo se prezentovaly na jiných akcích. Těší mne, že máme velmi slušně zastoupenou oblast muškariny. Návštěvníci se mohou těšit např. na soutěž ve vázání streamerů. Na své si přijdou milovníci přívlače, plavané, feederu, sumcařiny, mořského rybolovu, ale i často zmiňované kaprařiny.Zaregistroval jsem, že se na veletrhu budou prezentovat firmy, které jsem na výstavách dlouho neviděl.
Ani nevíš, jak mne to těší. Důvěra, kterou tyto firmy do projektu MODERNÍ RYBÁŘ vkládají, je pro mě zavazující a motivující do další práce. Věřím, že budou návštěvníci spokojeni, a že je značky DAIWA, CORMORAN, DAM, ALBASTAR, LOWRANCE, EAGLE, LOS-CORMORAN či DRAGON potěší.A co další značky?

Samozřejmě nemůžu opomenout ani další prestižní značky jako jsou SHIMANO, MIVARDI, TRABUCCO, IMPERIAL BAITS, RAPALA, HUMMINBIRD, POWER PRO, MINN KOTA, FLADEN, ROBINSON, OWNER, JIG SWENSON, KRYSTON, KORDA, FOX, G LOOMIS, SOUL, CARP'O, AMIAUD, ESOX, STRIKE PRO, CLIMAX, PETZL, PINEWOOD, LED LENSER, STONFO, KINETIC, DYNAMITE BAITS, HOOKSTAR, ESCA, STORM, EXTRA CARP, MAPSO, FALCON, GOLDY, TOMMI-FLY, FISH SKULL a mnoho dalších. Celkem bude na veletrhu zastoupeno okolo 220 značek.Jaký je připraven doprovodný program?

Tak na ten jsem pyšný a musím poděkovat všem, kteří se na přípravě podíleli. Velký dík patří Zdeňkovi Edelmannovi z CK PEPA,  serveru CHYTEJ.cz, firmě DAIWA a dalším. Návštěvníci se po dvou letech mohou těšit na přednášky Volkera Dapoze, jednoho z největších odborníků na rybolov v Norsku. Milovníky přívlače potěší přednášející ze Švédska Greger Jonson a Gunnar Ahlström. Miguel Sanz ze Španělska a Pavel Tomi pak potěší sumcaře. A bylo by neslušné nejmenovat Jiřího Ouředníčka, Tomáše Blažka, Michala Tichého, Miroslava Horáčka, Davida Maixnera, Tomáše Sýkoru, Jana Kretka, Zdeňka Hofmana. Rád bych také chtěl informovat o velmi atraktivních soutěžích.To jsi mi vzal další otázku…
Pro návštěvníky jsme připravili několik soutěží a velmi lákavé ceny. Soutěže probíhají již od listopadu a do této chvíle byl mezi výherce rozdělen „rybářský vercajk“ v hodnotě přes 50 000 Kč. Další soutěže probíhají a je možné se do nich zapojit. A pokud na veletrh návštěvníci zavítají, mohou se těšit na okamžité výhry. Firma VIPA připravila soutěž „Na veletrh MHD, domů skútrem, aneb Za woblera skútr“, firma FISH-PRO (Mivardi) realizuje soutěž o ceny v celkové hodnotě 500 000 Kč.Přiblížíš prostory holešovického výstaviště?

Úvodem této otázky bych chtěl čtenáře upozornit, že se nejedná o Veletržní palác, kde se konala rybářská výstava v minulosti. Veletrh MODERNÍ RYBÁŘ se koná na výstavišti PRAHA-HOLEŠOVICE, v prostorách Průmyslového paláce. Toto výstaviště snad každý zná, vždyť kdo by nebyl např. na Matějské pouti či na hokeji ve Sportovní hale, nyní Tesla aréně. Prostory pro veletrh tohoto typu jsou ideální, haly v secesním stylu dodají veletrhu patřičný lesk. Návštěvníky jistě potěší kvalitní zázemí, dobré gastronomické služby, snadná dopravní obslužnost a parking v těsné blízkosti výstaviště.

002.jpg

005.jpgJak se návštěvníci na výstaviště dopraví?

Pro mimopražské návštěvníky bych asi doporučil dopravu MHD. Ve spolupráci s DP Hl. m. Prahy jsme připravili Veletržní linku, která bude ZDARMA v provozu po celou dobu veletrhu na trase Nádraží Holešovice – Výstaviště Holešovice v 15. Min. intervalu. Ideální je tedy auto zaparkovat na okraji Prahy na záchytných parkovištích P+R a trasou metra „C“ se dopravit na stanici Nádraží Holešovice. Tam se přestoupí na Veletržní linku, která návštěvníky doveze před pokladny výstaviště Praha – Holešovice.Jaká je výše vstupného?

Základní vstupné je 150 Kč, pro držitele Poukázek na zlevněnou vstupenku pak 100 Kč. Vstupné platí i na souběžné veletrhy DIVING a BOAT EXPO.To je co za veletrhy?

Oba veletrhy jsou zaměřeny na vodní sporty a potápění. Návštěvníci rybářského veletrhu budou mít možnost prohlédnout si lodě, čluny a pramice, které velmi často při rybolovu využívají. Tahákem bude nabídka společnosti Magická modrá, která bude nabízet velmi výhodně zkušební ponory pro rybáře. Po základním kurzu Vás pak zkušený instruktor vezme na oblíbenou lokalitu a ukáže svět pod hladinou. No, kdo by z rybářů nechtěl vidět, kde chytá a co se pod hladinou odehrává. :-))Ještě se vrátím ke vstupnému. Kde je možné získat Poukázku na zlevněnou vstupenku?

Tyto poukázky byly primárně určeny pro předplatitele časopisu RYBÁŘSTVÍ. Po úvaze jsme však vytiskli dalších 20 000 poukázek, které jsme rozeslali na cca 70 MO ČRS. Vybrali jsme především větší MO, nebylo v našich silách obeslat všechny MO. Takže se omlouváme těm organizacím, které jsme nevybrali. Jinak veškeré podrobné informace o veletrhu jsou k dispozici na nových, interaktivních stránkách veletrhu http://www.modernirybar.cz

 


Co říci závěrem?

Osobně bych chtěl poděkovat všem, kteří se podílejí na zrodu nové tradice. Obrazně řečeno, byť nám bylo do řeky naházeno mnoho klacků, vázek je nakonec minimálně. :-))
Věřím v úspěch a budoucnost projektu, protože mám kolem sebe prakticky celý tým, který při mně stál v minulosti. Toho si moc cením. Věřím, že veletrh, který pro návštěvníky připravujeme od léta 2011 bude úspěšný a budou s ním spokojeni všichni zainteresování. A jak jsem říkal, MODERNÍ RYBÁŘ není pouze veletrh, s MODERNÍM RYBÁŘEM se rybáři budou potkávat po celý rok.

003.jpgDěkujeme za rozhovor.

 

Otázky kladl: David Havlíček

 

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

6 hodnocení, v průměru 4 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Středa 18. ledna 2012 v 17:05® HaD
HaD

Dnes večer na www.chytej.cz videoreportáž o veletrhu MODERNÍ RYBÁŘ!

Pátek 13. ledna 2012 v 17:57® hecht
hecht

All Armor> Jo, tohle říkal možná K.H.Mácha :-))

Čtvrtek 12. ledna 2012 v 8:51® All Armor
All Armor

sethy> V Česku není nic daleko ani pěšourem.

Středa 11. ledna 2012 v 17:59® sethy
sethy

David Havlíček> Kurňa Dejve je to daleko, bez auta fakt je. Kdyby nebylo Brno, tak by se o tom dalo uvažovat, ale jelikož za měsíc a něco po Praze je Brno, nemá to smysl (pro mě)

Středa 11. ledna 2012 v 15:57® HaD
HaD

sethy> Daleko je to do jihovýchodní Číny :-)

Úterý 10. ledna 2012 v 19:08® Martin Chmelík

skwor> To věřím. I já se těším na proutky DRAGON.

Úterý 10. ledna 2012 v 17:33® sethy
sethy

elhierro> To potom jo :)
Škoda že je to tak daleko :(

Úterý 10. ledna 2012 v 10:00® skwor
skwor

elhierro> Tak to je výborná zpráva. Pro mě asi největší lákadlo výstavy.

Pondělí 9. ledna 2012 v 19:48® chosebaits
chosebaits

sethy> V Brně jsem nikdy nebyl! Byl,ale služebně na věčírku -)))

Pondělí 9. ledna 2012 v 19:30® Martin Chmelík

rompeprop> :-) Přeji příjemný pobyt na veletrhu a jen pozitivní zážitky, popřípadě výhodné nákupy. Rybářského vercajku není nikdy dost.

Pondělí 9. ledna 2012 v 19:08® Martin Chmelík

skwor> viz níže, RSP Fishing vystavovat bude.

Pondělí 9. ledna 2012 v 19:07® Martin Chmelík

sethy> RSP Fishing vystavovat bude na ploše přes 160 m2. Čekáme pouze na zápis do katalogu, obratem se objeví v seznamu vystavovatelů. Firma přiveze na veletrh okolo 2000 položek, návštěvníci se mohou těšit na obrovský výběr zboží.

Pondělí 9. ledna 2012 v 18:59® rompeprop
rompeprop

elhierro> Diky za radu,nijak to řešit nebudu pajska mě doufám nepřivede k vyhlášení bankrotu.Na veletrh se už těším.

Pondělí 9. ledna 2012 v 18:32® skwor
skwor

sethy> Asi chybka, Dragony tam má mít LB Fish.

Pondělí 9. ledna 2012 v 17:06® sethy
sethy

elhierro> rsp-fishing zde nevidím, kde je chyba? http://www.modernirybar.cz/…onent/sobi2/

Pondělí 9. ledna 2012 v 17:03® sethy
sethy

chosebaits> Ale jo v Brně Daiwa byla (už nevím kdy, cca 2–3 roky zpět).

Pondělí 9. ledna 2012 v 15:51® Pandion haliaetus
Pandion haliaetus

Bez fotky Havlíčka by to nešlo?

Neděle 8. ledna 2012 ve 20:40® chosebaits
chosebaits

elhierro> Děkuji za odpověď a pokud budu moc tak se přijedu podívat.DAIWA přiláká hodně rybářu,nebo nepamatuji tuto značku na veletrhu.CORMORAN také rád po leteh uvidím.

Neděle 8. ledna 2012 ve 20:37® chosebaits
chosebaits

sunet> souhlas,nebo já jí mám také

Neděle 8. ledna 2012 ve 20:16® sunet

rompeprop> Jsem předplatitelem Rybářství a slevněná vstupenka tam byla. Možná, že šlo v tvém případě opravdu o výjimku.

Neděle 8. ledna 2012 v 19:04® Martin Chmelík

Co se časopisu Rybářství týče, Poukázka na zlevněnou vstupenku byla součástí lednového čísla pro všechny předplatitele. Pokud jste ji v časopise nenašel, mohla se chyba stát. Prosím kontaktujte šéfredaktora časopisu Rybářství a informujte ho o tom. Děkuji

Neděle 8. ledna 2012 v 19:04® Martin Chmelík

chosebaits> věřím, že budete s nabídkou vystavovaných exponátů maximálně spokojen. Veletrh se věnuje všem rybolovným technikám, žádná výrazně nepřevyšuje druhou. Navíc se návštěvníci mohou těšit na takové značky, které v Praze dlouho nevystavovaly. DAIWA s CORMORANEM připravují ojedinělou prezentaci, MIVARDI bude mít expozici plnou novinek, zrovna tak TOMAS CARPIO, který představí premiérově novinky od FOXe. To samé platí pro značku TRABUCCO (VIPA) a DRAGON (RSP Fishing). A jistě potěší návrat značek DAM, ALBASTAR, LOWRANCE a mnoho dalších. Nerad bych na někoho zapomněl, proto doporučuji stránky veletrhu www.modernirybar.cz. Tam je k veletrhu vše.

Neděle 8. ledna 2012 v 18:42® rompeprop
rompeprop

Dobrý den jsem předplatitel časopisu RYBÁŘSTVÍ,ale žádná poukázka na slevu v časáku nebyla krom dvoustránkové reklamy na veletrh.Tak nevím jestli to někde neskřípe.

Neděle 8. ledna 2012 ve 13:58® chosebaits
chosebaits

elhierro> jen se bojím aby nebyl jen omezený na ty nejprodávaněší kusy co maj téměř všude.Jeden kus na stánku od Fa. Tonda a vlastně jí zastupuji.Na druhou stranu co je platnej dovozce který nemuže nic prodat jako bylo loni v Letňanech. Snad se to povede a bude o čem diskutovat v dobrém.Přeji dobrou návštěvnost a aby vše klaplo dle vašich představ.

Neděle 8. ledna 2012 ve 13:27® Martin Chmelík

chosebaits> Ano máte pravdu. Rybářské potřeby U Habakuka nejsou oficiálním dovozcem uvedených značek. Tato firma však bude na veletrhu tyto značky zastupovat a bude mít rozsáhlý výběr.

Neděle 8. ledna 2012 v 10:51® chosebaits
chosebaits

Mám dotaz.Dovozce některých věcí(SHIMANO ,RAPALA) není Fa. Habakuk. Fa. Habakuk je normálním prodejcem rybářských potřeb.Bude mít Fa. Habakuk na veletrhu vše od uváděných značek a nebo jen to co má klasicky v prodeji na obchodech.