Chytej.cz

Příspěvky v diskuzích od uživatele "Robur"

Toto jsou chronologicky seřazené příspěvky od uživatele Robur, které napsal v diskuzi Rybaření v zahraničí. Zajímá-li vás jiná diskuze, vyberete ji zde.

Středa 27. ledna 2010 ve 12:37® Robur
Robur

nadji si kolegu Tučňáka, ten ti určo poradí. viz. klub Chytej

Sobota 9. ledna 2010 ve 12:37® Robur
Robur

Stepka, dej si zde do vyhledávání Maďarsko a pak Balaton, moc toho tady není, ale oživ to. Tuším nějaký Zoles a Adam zde i maďarsky hovoří viz, klub Chytej

Čtvrtek 29. října 2009 ve 23:00® Robur
Robur

nemáš zač, jako obvykle si dělám prdel, akorát ten odkaz mně byl jak šitý na míru, jen stačilo napsat, že buňky jsou krom žluté i černé. Ale bohužel pro kolegu Fajta to tím pádem nemohu ani potvrdit ani vyvrátit.

Tento příspěvek byl editován 29.10.2009 22:00:50 uživatelem Robur.
Čtvrtek 29. října 2009 ve 22:51® Robur
Robur

stačí sledovat ordinaci, tam člověk pochytí ledacos, teďka chudák Běla má nějakého prazita z Brazílie, klidně bych mohl napsat co má, ale nechci ostatním zkazit zážitek z dalších dílů.

Čtvrtek 29. října 2009 v 19:46® Robur
Robur

Lymphocystis /neboli rybí chřipka/- Virus způsobuje gigantický růst buněk , kdy je následné onemocnění urychlováno vyšší teplotou vody a ryby na něj mohou hromadně hynout. Napadené buňky jsou velké 2 mm i více, čiré, černé někdy až nažloutlé barvy, přičemž pevně drží na těle. Během doby 6–14 dnů (výjimečně i déle) je rybka celá pokrytá velkými tuhými nádory, začíná to pod kůží. Přímá léčba není možná! Napadené rybky je nutné ihned odlovit a utratit, jinak mohou být zdrojem nákazy pro ostatní ryby, které uhynulé kusy ožírají. Určitá možnost vyléčení existuje pouze v případě, že jsou napadené jen menší okraje měkkých částí ploutví. Rybku tehdy odlovíme a uřízneme nebo ustřihneme zasažené části ploutví, které pak ošetříme trypaflavinem. Odříznuté nemocné buňky nesmí přijít do styku se zdravými. Poškozené paprsky ploutví pak po vyléčení rybám dorostou. Takže pokud si jídlo pokapeš trypafalinem, tak to jíst můžeš.

Tento příspěvek byl editován 29.10.2009 18:47:59 uživatelem Robur.
Čtvrtek 29. října 2009 v 11:47® Robur
Robur

normální tresčí chřipka

Pondělí 28. září 2009 ve 21:11® Robur
Robur

na dřevo můžeš platit cokoliv, druhá věc je, že ti to pojišťovna v ČR proplatí, a to jak komerční tak zdravotní, otázka je, s jakou spoluúčastí či do jakého limitu.

Čtvrtek 24. září 2009 v 11:01® Robur
Robur

kuwa, si to přivoala, právě se mně rozlomil zub a zubařka má dovolenou

Čtvrtek 24. září 2009 v 10:21® Robur
Robur

ale určitě existuje spešl pojistka na lodičky, prostě povinné ručení na loď a samozřejmě havarijní.

Jendou to dělala kolegyně na přepážce, cca 15 let dozadu. Došel maník, že si koupil jachtu a že to chce pojistit. Kolegyně nezpanikařila a řekla, jasně, to se ale musí napřed prohlédnout, takže maník do centra za 3 hodiny přivezl jachtu, kolegyně se to do té doby nastudovala, pak vylezela v centru před barák, pokývala hlavou, jako že jachtu vidí a šla to sepsat:-D

Čtvrtek 24. září 2009 v 8:59® Robur
Robur

mike, osprey – na dokotra se sjednává tzv. pojištění léčebných výloh aje v tom i zubař. Otázka je, jaká tam bude spoluúčast, která třeba na zubařinu může být vyšší než na jiné léčení. Co se týče odpovědnosti, tak pozor, nevzatahuje se to na věci převzaté, takže poku svojí půjčenou lodí nabouráš, tak máš smůlu. Pokud ale nabouráš do cizí lodi, tak se z tvé pojistky uhradí oprava cizí lodi, aot ještě za určitých okolností. A to nejlepší na konec: nemusí se hradit ekologické škody, což by mohlo být z vyteklé nafty a pojištěná loď má být jen nemotorové plavidlo. Ale to bych musel dost hledat.