Vyhledávání
Komentáře od uživatele "Boleslav"
- Čtvrtek 22. února 2018 ve 12:26
Příběhy (ne)obyčejného rybaření 15.
-
V myslivosti je stejná „tradice“ s albíny jelena a srnce.Podobně je to mezi původním obyvatelstvem na Sibiři, půjde o hodně archaický zvyk…
- Sobota 23. března 2013 v 10:14
Na náhody nehraju, ale...
-
Gratauluji, takoý úlovek v domácích vodách je motivační! Jsou tam, a čekají… Když se zde vzedmula vlna lynče, tak se taky vyjádřím: Vzal bych či nevzal podle momentálního rozpoložení a nijak mě nepohoršuje, že si ji šťastný lovec vzal. Daleko horší je vidět, jak se po 16. červnu morduje vše kolem 55–60. Např. na soutoku v MB.
- Středa 26. prosince 2012 ve 12:17
OSMERO CEST K ÚSPĚCHU (2.díl)
-
Dobre, asi to neumim tak jako mistri (podobne jako 99% rybaru, protoze nechytam tak malo), ale proste se mi stiky a candati mixuji a to i tehdy, kdy se snazim o vyslovene candata. Dost candatu jsem ulovil na humpolacke sestavy (napr. hodne velke kopyto s lankem) a nejake stiky jsem naopak ulovil s velkym stestim pri nocni vlacce. Vejry, co placi, ze ´jim to zrovna ukousla stika´ potkavam v sezone tak jednou do tydne a je opravdu otazkou, jestli ty stiky mohou jeste vubec nekomu zabrat. Ty, o kterych jsem psal, tak to byla tak jednicka rotacka, sedmicka original a trojhak na podivne snure. Vsechno to byly ryby do 50 cm. Nevim, proc to pokouset. I pres dusledne uzivani lanek se mi letos podazilo jednu stiku s rotackou v hube utrhnout a jedna, buddhazel, mi taky ´ukousla´ nulku pri lovu tloustu. Nicmene blbec nejsem, kdyz vlacim boleny, tak bez lanka, ale tehdy jedu dusledne rychle u hladiny – a i tak tam mam aspon dvojhak bez protihrotu.
Jeste by me zajimaly ty me ´zrejme duvody k biti´, jak uvadi pan sefredaktor. Lozim na Chytej leta a myslim, ze jsem se tady neprojevoval jako nejaky prudic z principu. Ale jinak me ´zrejme duvody´ vyplyvaji jak z teto debaty, tak z mych zverejnenych clanku: neni mi jedno, co se u nasich vod deje.
- Úterý 25. prosince 2012 v 18:12
OSMERO CEST K ÚSPĚCHU (2.díl)
-
Pokud známý rybář a šéfredaktor zveřejní jinak kvalitní článek, jehož vyvrcholením je ulovení velkého candáta na woblera bez lanka, aniž by bylo nějak zřejmé, proč chybělo, tak je to propagace. Jelikož jsem jen letos ulovil 3 sešité zubožené štiky, tak pro to prostě opravdu nemám pochopení. Dříve mi připadalo, že Chytej má šmrnc i v tom smyslu, že články měly kapku etikého ladění a tím se lišilo od ostatních webů plných článlů „chytil jsem rybu“. Nicméně, chápu, že nejde o fórum ale solidní podnikatelský záměr, takže abych nekazil selanku, k dalším článkům už vyjadřovat nedubu.
- Úterý 25. prosince 2012 v 9:22
OSMERO CEST K ÚSPĚCHU (2.díl)
-
Pěkný článek. Nejvíc se mi líbí propagace lovu ve dne na (patrně) štičím stanovišti na wobler se dvěma trojháky bez lanka.
- Úterý 18. prosince 2012 v 11:09
Svéráz národního rybolovu – 1. díl
-
Regulus a FlySKM: Hitparáda to není, ale co mi připadalo jako zajímavé, nebo důležité, to jsem publikoval. Např. témata týkající se stavu našich revírů a toho, co se na nich děje, mi připadají důležitá, ale chápu, že jejich čtení není taková zábava. Akci jsem zažil a nemusím proto jezdit na Sibiř. Navíc až příliš „akční“ rybařina je mi odporná. Sibiř teda absolutně nezávidím, protože jsem tam prožil více než rok a – nechci se vytahovat – sám mezi „domorodci“. Smysluplný článek jsem, doufám, vypotil, psaní, sice ne o rybařině, mě živí. Uvedení vlastního, doufám, že zasvěceného názoru není buzerace. Ještě k vlastnímu článku: mě se líbí, i to jak je napsaný. Oceňuju i autorovu snahu o neprozrazení konkrétního místa. Bohužel ale prostě nemůžu odhlédnout od toho všeho, co vím z první ruky, co nájezdy cestovek pro místní lidi znamenají. Pro ně to není prdel, pro ně je to holé živobytí.
- Neděle 16. prosince 2012 ve 12:41
Svéráz národního rybolovu – 1. díl
-
Několi nesouvislých komentářů k článku.
- O panenskou přírodu se jedná z pohledu tůristy z Čech; lidé zde žijí tisíce let.
- Úvodní komentář ostře konstrastuje se zbytkem článku a je tak pokrytecký.
- Geology a těžaře nic nezastaví. Navíc mají oblast nepochybně už zmapovanou.
- Trvale udržitelná „soft“ turistika je naopak jednou z mála šancí, jak umožnit žít domorodcům tařka tradičním způsobem života – pokud se toho ujmou sami, což by byl zázrak. Oblast, tak jako ostatní, budou drancovány cestovkami z měst.
- Málo co více kontrastuje s původních chápáním místa člověka v přírodě, než sranda lov zahraničních „dobrodruhů“.
Je to ryze můj soukromý názor, ale podobné články mě opravdu neberou. Připomínají mi přístupem popisy cest „bílých sahibů“ z 19. století.
- Pátek 16. listopadu 2012 v 17:43
Pstruhové opojení 9 – Woblery
-
axiom> Ve Finsku se na lososy používalo pra-voblerů už v 18. století. Čímž nijak nepopírám slovenský původ „oren“. Asi paralelní vývoj.
- Čtvrtek 8. listopadu 2012 ve 12:11
Lov na cit
-
Lov na cit a pro (po)cit. Je to přesně tak. Vercajk, brutalní vnadění, pípáky atd., to vše staví bariéru mezi nás a ryby-jako-tovry-žijící-v přírodě, tedy ne ryby jako maso, trofeje, fotky, fetiš. Znám to i z turistiky. Goretex, stan, vařič…a prožitků je polovina oproti dobám „kongo, kanady a khaki-kabát“:)
- Pondělí 28. května 2012 ve 14:13
Míra pro život
-
Článek má v mnohém pravdu, ale navrhované řešení problém řeší jen částečně a jednostranně (ochrana lovených ryb, nikoliv ryb nástražních). Lov na živou rybku zakazoval de fakto zákon na ochranu zvířat par.4, ods.6. Přidání věty „aniž by to vyžadoval lov“ v novele z r.2006 lov zase povolilo (upravuje prováděcí předpis min. zemědělství). DOMNÍVÁM SE, že dodaná věta je jednak v rozporu s duchem vlastního zákona a jednak neobhajitelná věcně – každá ryba u nás je ulovitelná jinak, než jedině na živou rybku. Kdyby si někdo dal tu práci, může dát podnět správnímu soudu na zrušení tohoto „opatření obecné povahy nebo jeho částí pro rozpor se zákonem“. Vyřízení bude trvat tak 4 roky.
Proto snad lépe věnovat se životu vlastní MO a prosazovat zákaz lokálně…zajímavé, jak často je zakázaná přívlač.
A ještě si neodpustím: Masové prznění malých ryb při mikropřívlači, populární streamerování v době hájení dravců atd atd…
Minimalizace poškozování ryb: Lov na velké nástrahy (dobrovolně), omezení počtu docházek, při kterých se loví dravci Řádem (např. vyznačením v povolence). A samozřejmě důsledná kontrola a možnost doživotního vyloučení z ČRS/MRS – což by zasloužilo překvapivé množství „kolegů“, jak např. ten chlápek ze článku. Chyba, že pan autor prostě jen odešel.
- Středa 23. května 2012 ve 12:14
Příroda na Alandech
-
K zachovalosti severské přírody: Ono jde taky hodně o vztah Finů, Norů a Švédů ke svému životnímu prostředí obecně, ne jen o počet obyvatel na km2. Příroda je krásná a čistá prakticky pár kilometrů od centra Stockholmu, například, a na druhou stranu jsem viděl strašný věci uprostřed Sibiře…a na březích našich revírů.
- Pondělí 30. ledna 2012 v 17:52
Lov ryb u Lesních Něnců
-
superweb> Já jsem na videu viděl něco podobného taky, ale to vytahovali vrš a tloukli do ryb lopatou. V tomto případě domorodci. My jsme lopatou do ryb netloukli, v tom mrazu to měly docela rychle za sebou…
- Pátek 27. ledna 2012 ve 20:02
Lov ryb u Lesních Něnců
-
Zdravím a děkuji za kladné přijetí článku. Cedry jsem nijak zvlášť nezkoumal:) říkají tomu prostě „kedr“ a je tam i pták „kedrovka“. Když jsem v ČR, tak mi Sibiř a Něnci chybí, ale ono to tam zase tak super není. Je buď zima, nebo strašně komárů, krajina je jak placka a je taky hodně poničená. Domorodci (stejně jako Rusové a další v oblasti, kromě muslimů) problém s pitím mají, nejhorší je, že jak začnou, tak se zlijí do němoty. Já jsem ale měl štěstí na dobré rodiny, kde staří nepili vůbec a mladí tak 2× do měsíce. Víc je ohrožuje devastace životního prostředí. Nejvíc pijí ti, kdo jsou nuceni žít ve městech.
- Pondělí 13. září 2010 v 0:57
Nymburské revíry
-
(Asi i) my přespolní pěkně děkujeme za reklamu:) Ačkoliv jsou pro mě informace k užitku, protože některé zmíněné revíry navštěvuji, podobný článek na „své“ revíry bych nepřivítal. I tak je tady pražáků a liberečáků až moc…
- Čtvrtek 28. ledna 2010 v 8:14
Zubatý svět - seznámení
-
„Nový“ díl Zubatého světa mě po ránu mile překvapil a potěšil. Díky.
- Úterý 29. prosince 2009 v 11:49
VIDEO: Rybář Jakub Vágner se chystá do Amazonie na 300kilového d
-
Já jeho rybářsko-komerční aktivity nijak nesleduju, ale když jsem jej oslovil emailem s konkrétním dotazem, tak mi věcně a přátelsky odpověděl. Chci říct, že věčné karikování Vágnera připadá trapné. Každý, kdo pracuje v jakékoliv oblasti, kde je závislý na investorech, publiku či komisích (ať je to rybařina nebo věda) musí dělat věci i na efekt. Záleží jen na míře vkusu.
- Pátek 4. prosince 2009 v 7:06
INDIE - nechutné
-
Ty trapné komentáře jsou skoro tak stejně hnusné, jako motivace k tomu toto fotit. Dejte to fakt na Novu, to je vaše intelektuální prostředí. Nebo že by Hrom?