Aktuální díl:

Jak na ryby s Rudou Hrušínským 2.

V současné době pro Vás natáčíme nové díly pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, na jejichž vysílání se můžete těšit od 16. dubna každou sobotu odpoledne.

JAK NA RYBY 4. - 7.5.2011 - Jednou z nejoblíbenějších a moderních technik současnosti je tzv. feeder, který pochází z Anglie. Pavel sice odjel do Španělska, ale Ruda s Davidem se dnes vydají na velkou přehradu, aby představili tuto metodu vhodnou na lov ryb všech velikostí. Na pomoc si přizvou odborníka Miroslava Horáčka alias Ospreye, aby divákům ukázal, jak se na feeder loví. Vysvětlí nám základy lovu, jak vybrat správnou špičku, jak postavit prut a jakou použít montáž. David představí novinku tzv. Method feeder a podaří se nám ulovit pěkné ryby. Rudovi stále telefonuje jeden rybář a zve ho na Chrudimku a tak si za ním Ruda zajede. Ze setkání je sice mírně překvapen, nicméně Chrudimku skutečně uvidíme. Po návratu k feederu pohodičku přeruší příchod rybářské stráže. David si ale zapomněl rybářské doklady v autě. Kdoví jak to dopadne. Samozřejmě dobře a společně ještě navštívíme feederového závodníka a trochu ho vyzpovídáme. Pak ale už musí David pospíchat na Moravu, kde se uměle odchovává candát. A Ruda zase spěchá za Mírou Mužíkem, který ukáže velmi jednoduchý a vynikající recept z candáta s mátovým přelivem. Strašně nám chutnal!

JAK NA RYBY 3. - 30.4.2011 - Tentokrát se vypravíme na obyčejné kapry na malý obyčejný jihočeský rybníček. Průvodcem nám bude Zdenda Samec, specialista na kapry, který je současně šéfkuchař a v závěru dílu nám něco dobrého i uvaří. Pavel s Rudou tentokrát Davida najdou bez problémů. Společně se Zdendou se dozvíme, kde kapry zkraje sezóny hledat a co jim chutná. Ukážeme si jak namíchat správně krmení, jakou použít montáž a co dát na háček a samozřejmě si i nahodíme. David jako vždy ochutnává a většinu kapřích dobrot ocení, jen červi a rousnicemi pohrdne. Rad od Zdendy dostaneme opravdu hodně a jelikož jsou dnes navíc ryby při chuti, všichni si kapříka ulovíme. Ruda dokonce pěkně velkého. V druhé části se přesuneme ještě jižněji, na Třeboňsko, k nádhernému rybníku Nový Kanclíř, který nejenom představíme, ale Ruda s Pavlem zde i uloví nádherné ryby. Pak si společně ukážeme, jak se rodí malé štičky ve štičí líhni v Táboře a nakonec se vrátíme za Zdendou, který nás naučí vařit „štiku po chalupářsku“. Určitě Vám bude chutnat!

JAK NA RYBY 2. - 23.4.2011 - V dnešním pokračování pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se vypravíme na pstruhy. Pavel Tomi s Rudou sice trochu zabloudí, ale nakonec Davida Havlíčka s Tomášem Krejčou, který nás dnes bude učit, v lese najdou. Tomáš je Davidův kolega ze závodního vláčecího týmu a pravidelně jezdí na mistrovství světa v přívlači. Výzva ke společnému závodu dvojic patří k těm, které se neodmítají. Vítěz bude pro vás možná překvapením, ale v každém případě se dozvíte, jaká barva a tvar rotační třpytky je nejlepší, jak funguje tzv. hauserovo peří, speciální gumová nymfa či jak upravit chod malého woblírka.

Silný déšť rybolovu moc nepřeje, a tak si v reportáži s Davidem a Tomášem zavzpomínáme na jejich báječné úlovky v krásném pstruhovém revíru na Vltavě. Prší stále více a na některých místech jakoby všechny ryby zmizely. Možná tu totiž zimovali kormoráni. Vypravíme se na rybářský veletrh, abychom zjistili, jak se na problém kormoránů a ryb dívají sportovní rybáři. Na názor se zeptáme také nového předsedy Českého rybářského svazu JUDr. Alexandera Šímy. Z veletrhu vám přineseme ještě zajímavý tip na muškařskou krabičku.
Pak se vypravíme na výlov do Blatné, odkud se nasazují ryby do svazových vod a navštívíme kouzelný rybářský revír u Blatenského zámku. Nakonec si s Pavlem vyudíme kapra v malé přenosné udírně. To potěší především Davida, který přizná, že tak dobrou a navíc čerstvou uzenou rybu ještě nikdy nejedl.

JAK NA RYBY 1. - 16.4.2011 - V první dílu "Jak na ryby s Rudou Hrušínským" se nejprve seznámíme s moderátory pořadu. Spolu se známým hercem, který je i vášnivý rybář, Rudolfem Hrušínským, pořad uvádějí Pavel Tomi a David Havlíček. Pavel Tomi, který pořad s Rudolfem uváděl již v minulosti, je jedním z nejlepších českých sumcařů a rybám velmi dobře rozumí, jen občas přijde pozdě, nebo na natáčení úplně zapomene :-) "Nováček" David Havlíček, který provozuje rybářský server CHYTEJ.cz a natáčí rybářské filmy, Vám toho o rybách řekne taky velmi mnoho, neboť toho o rybách ví hodně a chytat je opravdu umí. Pokud ovšem nemá plnou pusu, protože velmi rád jí a ochutnává a občas to přehání :-).

Společně pak vyrazíme chytat ryby na dírky. Ukážeme, jaké jsou vrtáky na led, vysvětlíme, proč se používají krátké pruty a samozřejmě jak a na co chytat. Rus Sergey Mezentsev, odborník na lov ryb pod ledem, nás zasvětí do historie lovu na marmyšku a představí originální ruský prut, tzv. "balalajku". Ryby nám sice moc nebraly, ale pár pstruhů jsme ulovili a diváka necháme nahlédnout i pod vodní hladinu. V prvním dílu společně se Zdeňkem Samcem představíme i český revír - krásnou jihočeskou Nežárku a vypravíme se za Ing. Míškem na jižní Moravu na první jarní výlovy, kde uvidíme pěkné ryby a velikou štiku a navíc se dozvíme, že ryba by měla patřit na velikonoční stůl.

Nakonec si společně uvaříme dva velmi jednoduché a chutné recepty na grilu. Kapra na divoko a amura na vavřínu.