Chytej.cz

Ryobi Arctica necteno

23.11.2014 | Dany73 | 12.311 zobrazení | 79 odpovědí

Obracím se na vlastníky navijáku Ryobi Arctica. Chci si ho pořídit ve vel. 4000 na vláčku hlubokopotápivých wobů se šňůrou. Zatím jsem moc nepobral nevýhody té tzv. rychlosklopné kličky. Chci ho v té starší verzi, pěnovku na kličce a kulatou kličku už nechci. Jak jste s ním spokojeni? Díky zdar

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Sobota 3. ledna 2015 v 1:52 @ Lumenit

Kamaráde, tak to máš štěstí, mě ulítla západka rychlosklopky na druhých rybách. Chtěl jsem po Adlerovi, aby mi dodali šroubovací, ale to prý nejde, že tam nepasuje (pěkná blbost). Tak jsem si přečetl německá fóra (WFT Europe děla asi stejné problémy) a požádal o náhradní kličku od SPRO (pan Srp ochotně vyšel vstříc), která je naprosto stejná, takže teď velká spokojenost. Další Arcticu kupuji v Polsku s šroubovací kličkou, ale bez náhradní špulky za 199 zlotých :-) – s Adlerem jsem skončil.

reagovat
Sobota 6. prosince 2014 v 11:08 @ technik

Na těžkou práci bych nebral tu CF. Ta rychlosklopná klička, co všichni řeší, je naprosto v pohodě. Stejná je u Applause, Zaubera a drží léta i těm, kdo s tím jezdí do Norska. U některých řad se liší 3000–4000 nebo 4000–5000 pouze cívkou.Neřešil bych to, za ty prachy dobrej stroj.

reagovat
Úterý 2. prosince 2014 ve 21:50 ® BigMike reakce na …

technik> a jéje, já to věděl – jak s těmi potravinami! No, co třeba nějaká Arctica ve velikosti 3000? To jich je tolik typů? I když Oktávka se dělá také od… až do… Poradíš, klidně i z venku?

reagovat
Úterý 2. prosince 2014 v 17:27 @ technik

Arctica se vyrábí v mnoha provedeních s různým počtem ložisek, různými kličkami, v různých barvách a z různých materiálů… Takže je třeba se bavit o konkrétním modelu, nejlépe upřesnit fotkou. To co se dostane k nám je jen odvar toho, co nabízí Ryobi v zahraničí.

reagovat
Úterý 2. prosince 2014 v 7:04 ® troutkiller reakce na …

Hony>Neni to jen o kvalitě,ovce chtějí vše co nejlevnější,kvalita je nezajímá a pak se diví:-((

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 21:08 ® Hony reakce na …

troutkiller> Souhlasím s tebou. Mám komunistické kolo, které jenom dvakrát ročně dofukuji. Na jaře a na podzin, kdy se ochladí. Ženino kolo již z nové doby dofukuji dvakrát do týdne. Koupil nové duše a je to samé. Inu kvalita se pozná.

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 v 19:20 ® BigMike

Jak nemá silnička duši, není to o ničem.))) Se 110kg rozhodně gramy nehoním.))

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 ve 13:59 ® troutkiller reakce na …

kerob>Já třeba jo:-) Po té co mně ohodil jujce z bezdušáku je ze mně zapřísáhlej odpurce.

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 v 11:30 ® Klobasa
Klobasa

A to se s ní nemazlím, občas když rybka uteče, tak s ní švihnu o strom nebo o zem, i když za to nemůže chudinka. Ve vázkách s ní rumpluju vostošest a ve slabé chvilce dostane pár kapiček oleje:-)

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 v 11:23 ® Klobasa
Klobasa

Jestli tady všichni nejste nějací ten hrabě Fóóóón z..... Mlsné Lhoty třeba? :-) :-) Točím třetím rokem neznačkovou sračkovou VIVOU a nestěžuju si na nic. Točí dobře, a až dotočí tak jí hodím do popelnice a koupím novou, tu samou! 790 korun českých ještě podotknu, ne EURO! Asi nebudu fajnšmekr:-)

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 v 10:39 ® kerob reakce na …
kerob

Nevim jakej je nej navi do 4000… bud chci super navijak a pak je holt 4000 malo nebo chci normalni kolovratek a pak jw 4000 skoro moc. Nevim co bych si do 4000 vybral. Asi nic a jeste bych setril.

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 v 10:36 ® kerob reakce na …
kerob

On jeste nekdo vozi na kole duse?

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 v 8:01 ® troutkiller reakce na …

BigMike> Ono kdyby si chtěl aby dneska plášt na kolo vydržel to co za komanče,tak by si za normální plášt vymáznul 1500kč.Dřív se do pláště dával přírodní kaučuk,do duší taky,v březnu si kolo nafoukl a v listopadu mělo pořád stejnej tlak.Dneska je tam toho kaučuku stopové množství:-(( Výdrž tomu odpovídá.Na kole za 80 foukáš kola každej týden.

reagovat
Pondělí 1. prosince 2014 v 0:21 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

BigMike> Taková je doba, všeci chcou produkovat a prodávat hromady zboží za zdánlivě dobrý peníz. Podivej se na obchoďáky, plné sraček až po strop, slušného zboží, abys pohledal. Jak mě něco odejde po 10 rokách tož su nasraný, že to prd vydrží :-) Z koženou aktovkou s první třídy jsem donedávna denně chodil do práce :-) a jak jsem brblal, že prd vydrží, až pak mě došlo, že odsloužila 30let :-D a to jsem v ní tahal pár kilo železa. Nic lak už je medový, jdu lakovat :-)

reagovat
Neděle 30. listopadu 2014 ve 23:24 ® BigMike reakce na …

Venca Zelenka> nejsem vůbec technický typ, já jsem tzv. „tester“:))) Něco mi dejte, já vám dokážu, že to jde zničit, rozštelovat a VY přemýšlejte, co jste udělali špatně, že to nefunguje! Jenže „oni“ všichni výrobci potřebují ty, kteří otestují, vychválí a doporučí! Ne, že budou problémy! A nebo dají k testům něco materiálově jiného než pak vyrábějí! Povídal kluk co dělá na Slovači v továrně na auta, že ty auta v crash testech je ouplně jiný levl než se za rok, dva objevuje v sériové výrobě! A nedělám si iluze i o jiných oborech, jiných výrobcích atd… Kdysi normální pláště na kole vydržely 10 let bez praskliny, zpuchření – nepočítám ojetí! Dnes? Rok, dva a je třeba koupit nové! Blahé paměti, ještě s Karlem Učiků (Kajman)a výhradním!!! dovozcem produktů Berkley – debata o Fireline – v té době bomba na našem trhu! Hned jsem jí měl! Jak jsem tedy spokojen atd. Tak jsem řekl, že už slouží 3 roky, přetočím ji na cívce a další 3 roky vydrží = 6 let bajvoko 150m šňůry! A ejhle – vše z pohledu prodejce špatně – trvanlivý produkt = menší prodej toho nového!

reagovat
Neděle 30. listopadu 2014 ve 22:58 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

BigMike> Je to takový Ferda mravenec práce všeho druhu :-) možná by to dal. Pokud jsi technický tip a umíš na soustruhu nebo rísovat, mohl bys to zvládnout aj sám, je to všecko kulaté, brzdu by jsi přehodil z odrovnaného navi, no dalo by se to vymyslet aj vylepšit.

reagovat
Neděle 30. listopadu 2014 ve 21:22 ® BigMike reakce na …

Venca Zelenka> ty nejsi blbé!:) Průměr tak 15cm aby to mělo na jedno otočení návin i na boleny a třeba by to šlo! Kurník, tys mi nasadil brouka do hlavy! A to myslím vážně! Co s tím má společného Chorchus, dělá je?

reagovat
Neděle 30. listopadu 2014 v 0:25 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

BigMike> Tak pozor hošánku, nápad za milion :-) Ty potřebuješ dva v jednom, jako v tom článku o retro rybařině, otočné vrhací kolečko, trochu to zmodernizovat a nezničitelný parostroj přes pro tebe, napiš Chorchusovi jestli by ti nějaké nevytvořil, s centimetrovou oskou by ti mohl pár let vydržet :-)

reagovat
Sobota 29. listopadu 2014 ve 21:44 ® BigMike reakce na …

Kazan>však jsem ho odhodlaně pruboval, ale moje nervová soustava to nezvládá:) Jsem švihový typ a než bych to dostal do ruky na 100% hodně vody by uteklo, už nemám moc času nazbyt a hlavně, mohl bych psychicky vyhořet. Tedy ne mohl, ale stalo by se to! Tak jsem to vyhodnotil a každý rok, dva holt vyměním naviják. Ono i se smekáčem a jinými příhodami je vláčka v mém podání dobrodružství a brnkání na jemné strunky mých ocelových nervů.

reagovat
Sobota 29. listopadu 2014 ve 20:23 ® Kazan reakce na …

Venca Zelenka> mulťas mu zas nesedí :-D

reagovat
Sobota 29. listopadu 2014 v 19:59 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

BigMike> Chlape tobě do ruky jedině multík. Takový ten velký na placetníky ten by ti 2–3 sezny určitě vydržel :-D

reagovat
Sobota 29. listopadu 2014 v 15:35 @ huhucoctail

Ono je v podstatě jedno jaký naviják si člověk pořídí v ceně okolo 3 000 korun. Pokud bude od známé značky, je nějaká záruka, že bude víceméně kvalitní. Jen tak mezi řečí – včera jsem u kamaráda viděl rozborku ryobi zauber 4000 a tak semletý vnitřek jsem ještě neviděl.

reagovat
Sobota 29. listopadu 2014 ve 13:20 ® skwor reakce na …
skwor

BigMike> Neznám, bohužel…

reagovat
Sobota 29. listopadu 2014 ve 12:59 ® BigMike reakce na …

skwor> a co třeba: OKUMA AVENGER AV-30a

reagovat
Sobota 29. listopadu 2014 ve 12:58 ® BigMike reakce na …

Venca Zelenka> a v zimě s ním střílím kormorány, tady ehm – hážu ho po nich…:))) O pérku do překlapěče ani nemluvím, to je normálka, že mi alespoň 1× prasklo u každého navijáku, ale hladkost chodu, pak tam uvnitř začne něco vaklat na třeba každou 3. otáčku…

reagovat
Pátek 28. listopadu 2014 ve 20:31 ® skwor reakce na …
skwor

BigMike> Okuma VS 30 (asi už jenom z venku).

reagovat
Pátek 28. listopadu 2014 ve 20:28 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

čert ví co s těma navijákama dělá, mě ten zaubr drží taky a to se k němu nechovám bůhví jak. Šak on to používá aj místo čaganu a občas sním aj zapádluje. Se pak može divit, že se vrgle a nevydrží :-)

reagovat
Pátek 28. listopadu 2014 v 19:41 ® kubas reakce na …
kubas

BigMike> Do 4000Kč? Zauber CF 4000. Mám ho rok přesně a používám ho přesně na to, na co ty asi… Prut 30g a 0,16mm pletenka. Drží výborně a jsem spokojenej s tou pevnou kličkou, vyhovuje mi to maximálně.

reagovat
Pátek 28. listopadu 2014 v 17:42 ® BigMike

Takže jaký je nejlepší naviják na hodně pochůzek v roce, střední přívlač, velikost 3000, na prut do 30g, s pletenkou do 4.000,–?:) Každý za sebe řekněte jeden. Tedy pokud takové „póvly“ chytáte:)

Zaubr mám, nic moc. Jak psal Kazan, vakl na sklopné kličce mě motal, tak jsem ho vteřiňákem umrtvil. Koupil jsem Penn Battle – také nic moc. Atlantis 4000 drží.

reagovat
Úterý 25. listopadu 2014 v 15:39 @ huhucoctail

Mám jinou zkušenost a ač si jsou podobný, životnost a spolehlivost se liší. A nejsem sám. Vnitřek může vypadat stejně, ale shodna je jen vizuální. Kličku a jiné drobnosti neřeším. Není to jen o naběhaných hodinách, ale i o péči. I u té octávie měníš provozní náplně apod. Nebojím se zkoušet nové roláky, klacky a ani nová auta.

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1