Chytej.cz

Rada s výběrem prutu necteno

29.9.2014 | Lovec87 | 2.660 zobrazení | 2 odpovědi

Zdravím kolegové, už nějakou dobu plánuji koupi nového vláčáku, nemohu se ale rozhodnout, který pořídit. Ošahaných jich pár mám. V užším výběru jsou:

Sportex Black Pearl BR 2701 270cm 16–30g Daiwa LEXA –270cm – 8–35g Prut Dragon GUIDE SELECT Gnom 2,60m 7–28g (VP) DRAGON Team Dragon 5–18, 7–21, 10–25g

Navi mám zatím 3000 DAIWA Laguna, vlasce max 20–22 Chytání na stojáku s gumou do 12g, menší woblery, štika, candát, okoun Prosím o radu zkušených Děkuji za každou radu a postřeh…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 28. ledna 2015 v 18:17 @ Palivec

No, já ti radit, co máš koupit nebudu, proto že to většinou nedělává. Neznám tebe, ani co chceš chytat. mám jen jednu připomínku – v tvém výběru jsou pruty dost rozdílných vlastností. Třeba jen gramáž se pohybuje od 5–18 po 16–30. A každý prut se i v gramáži uvedené výrobcem chová jinak (jinak s 5 g, jinak s 18 a ta horní a spodní hranice je i tak často pochybná). Jiné kafe jsou jiné vlastnosti. Třeba zda je prut tyčka do plotu s měkkou špičkou, nebo má parabolickou akci od navijáku. Akce prutu se tomu říkalo…Teď všelijak. Je tady několik chlapů, co jsou v přívlači fakt dobří (nakonec i pan majitel a i ToRo jsou znalí problematiky), ale všechny ty pruty, co jsi uvedl nezná možná nikdo…

reagovat
Středa 28. ledna 2015 v 17:29 ® nezmar
reagovat