Chytej.cz

Rybolov u dětí necteno

14.4.2014 | lihosek | 6.705 zobrazení | 33 odpovědí | upravit

Zdravím všechny ve spolek, mám dotaz ohledně rybolovu dětí jak to přesně je? Nikde na net to nemůžu najít. Jsem členem a děti (8,10) se mnou chodí na ryby a chcou chytat taky. Můžou či nemůžou chytat? Oni na jednu udici a já na druhou? Díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Sobota 3. května 2014 ve 20:23 ® Cudla
Cudla

Zásada u Kadaně níže je někde leták a fotky z minulejch jsou ve fotoalbu dej Zásada 2010 až 2013 a ukáže se ti to,Děláme i Zlatou udici vše pod Ddm Chomutov…

reagovat
Sobota 3. května 2014 v 17:54 ® LadyLada reakce na …

Cudla> Víc než tahle věta v podmínkách není. Výklad bude zřejmě o člověku.

Kde to pořádáte (dětský tábor)?

reagovat
Sobota 3. května 2014 v 16:40 ® Cudla
Cudla

co to blbne?

reagovat
Sobota 3. května 2014 v 16:39 ® Cudla reakce na …
Cudla

Scraft_cz> dělam ,ale severní čechy…

reagovat
foto/forum/2014/th-img106510.jpgfoto/forum/2014/th-img106511.jpg
Sobota 3. května 2014 v 16:38 ® Cudla reakce na …
Cudla
reagovat
Sobota 3. května 2014 v 16:38 ® Cudla reakce na …
Cudla
reagovat
Sobota 3. května 2014 v 16:38 ® Cudla reakce na …
Cudla
reagovat
Sobota 3. května 2014 v 16:38 ® Cudla reakce na …
Cudla
reagovat
Sobota 3. května 2014 v 16:38 ® Cudla reakce na …
Cudla

Scraft_cz> dělam ,ale severní čechy…

reagovat
Sobota 3. května 2014 v 16:38 ® Cudla reakce na …
Cudla

Scraft_cz> dělam ,ale severní čechy…

reagovat
foto/forum/2014/th-img106505.jpgfoto/forum/2014/th-img106506.jpg
Sobota 3. května 2014 v 16:38 ® Cudla reakce na …
Cudla
reagovat
Sobota 3. května 2014 v 9:25 ® Scraft_cz
Scraft_cz

Já jsem taky dítě, ale to neznamená, že mi to nejde. Mám zatím jen 15 výjezdů k vodě a asi 60 cejnků, 3 kapry, atd. . znáte nějaký rybářský tábor na jižní moravě??

reagovat
Sobota 3. května 2014 v 8:56 ® Cudla reakce na …
Cudla

LadyLada>Rodič nebo blízký příbuzný(děda)ma­jitel RL může zapůjčit jedem prut dítěti,a sám chytá na druhý.Pozor kraje to maj ošetřený každý jinak,musíte to brát podle lokality kde chytáte.

reagovat
Středa 30. dubna 2014 ve 23:17 ® LadyLada

Mohu se zeptat, zda to znamená, že dané dítě nemusí mít rybářský lístek, povolenku,… a přesto může podle této věty s dospělým chytat? V podmínkách JČ je tato věta uvedena taktéž. Jen si nejsem jistá její správnou interpretací (viz úvaha výše).

reagovat
Středa 30. dubna 2014 ve 13:15 ® malamut reakce na …
malamut

FInnnp> už takhle chytá každej, kdo má do prdele díru. A o revíry by se staraly doručovatelky? Bude lepší, když Česká pošta bude dělat to, k čemu byla zřízena, a bylo by dobrý, kdyby s tím začala co nejdřív.

reagovat
Středa 30. dubna 2014 v 10:51 @ Palivec reakce na …

Dodám, že SRZ se pochlapil a děti mohou v období prázdnin lovit na revíru kaprovém, na který má papíry dospělý rybář a děti si nemusejí koupit hostovačku.

reagovat
Středa 30. dubna 2014 v 10:49 @ Palivec

Na Slovensku mají bumbrdlíci do 6 let povolení i rybářský lístek grátis. Lovit mohou jen v doprovodu dospělého rybáře a výhradně na bič. Od 6 roků se platí ročně 10€ a lov je povolen na jeden prut a už i s navijákem.

reagovat
Úterý 29. dubna 2014 v 9:28 ® FInnnp

Já osobně považuji ČRS za zkostnatělou organizaci.Získání povolenky by mělo být co nejjednoduší.Prostě přídeš na poštu zaplatíš patřičný obnos na patřičně dlouhé obdobý a chytáš.Vše pěkně rozdělit podle krajů.Celosvazové povolenky bych úplně zrušil,abych vybral co nejvíce.ČRS prostě zaspalo dobu.

reagovat
Pondělí 28. dubna 2014 ve 21:42 ® rybardusacek reakce na …
rybardusacek

Krásně si to napsal :-) je to vše jen a jen o lidech…

reagovat
Pondělí 28. dubna 2014 ve 14:23 ® Ouklejobijec reakce na …
Ouklejobijec

rybardusacek> :-) … souhlas – číst snad umíme všichni… nicméně jsou mi litery někdy protivné, a proto myslím, že je to hlavně o nás rodičích jak děti u vody vedeme (to je to nejdůležitější) a o rozumném přístupu RS :-) … je fakt, že kam Bůh a Pionýr nenadělil tam není ani co předávat dál :-) :-) :-)

reagovat
Středa 23. dubna 2014 ve 22:20 ® rybardusacek
rybardusacek

Ano můžou. Děti do 10 let mohou manipulovat s 1 udicí osoby provádějící lov starší 18ti let v jejím doprovodu. BPVRP na revírech ČRS bod VI. s. 19 úplně dole.

reagovat
Úterý 22. dubna 2014 v 19:40 ® nnnap reakce na …
nnnap

rou7> hrabej se mezi svýma 10 milijonama. Tvůj spolek mi nestojí ani za ehmehm, natož za pozdrav a už vůbec za charitu. Tam nabírej, mezi lakotou.

reagovat
Úterý 22. dubna 2014 v 18:56 ® rou7 reakce na …

nnnap> Takových jako jsi ty si můžu nasrat plný pytel. Velký huby, hromady keců jak je co špatně a jak to stojí za prd a když jim řeknu přijďte a udělejte pro to něco aby to šplapalo lépe tak najednou nikdo nemá čas …

reagovat
Pondělí 21. dubna 2014 ve 22:02 ® nnnap reakce na …
nnnap

hering> no vidíš to, tolik nástrahy zdarma! A to se vyplatí!

:-D

Není zač, rádo se stalo. Jinak dobrý příklad na to, co je psáno / dáno/ a jak to překroutíte, bolšáni, ...........Au­toCenzuRed...­........... Rád zůstanu mezi soběstačnými, slušnými negramoty na soukromáku. Zejména děcko bych k vám nikdy nedal. To není kec abych lacně nasral ale vážně jsem zvažoval socializaci svého štěněte a prakticky jsem nenašel pozitiva a zařadit se do stáda může později dobrovolně kdykoliv sám.

reagovat
Pondělí 21. dubna 2014 v 5:44 ® malamut reakce na …
malamut

hering> vzhledem k tomu, že zákony, a tedy i Zákon o rybářství, vznikají v Poslanecké sněmovně, tak bych se k těm soudruhům docela přikláněl. Pokud se někdo jako bolševik chová, tak prostě bolševikem je, a já mezi tou parazitující svoločí prakticky nikoho jinýho nezaznamenal.

reagovat
Neděle 20. dubna 2014 ve 21:28 ® hering
hering

nnnap> Howna tady meleš Ty. Platný zákon o rybářství a jeho prováděcí vyhlášku nepsali žádní soudruzi natož ČRS. Kydáš tady jen Ty!

A teď k tématu. V rybářském revíru může lovit jen osoba s platným RL a platnou povolenkou k lovu. Jak prosté a jednoduché.

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2014 ve 20:43 ® Cudla
Cudla

Nechce to jen mluvit a vzít takovou tlupu na deset dní k vodě dá to docela víc než se jim to sype v učebně do hlavy.Bohužel stárnem a mladý na to nemaj čas.Více fotek ve fotoalbu Zásada 2011–3.Jedem letos zas a jsou dvě místa volná.Více v akcích.začátek července

reagovat
foto/forum/2014/th-img106202.jpg
Čtvrtek 17. dubna 2014 ve 20:12 ® adzi

No nevím jaké máte zkušenosti s ČRS ale já zase odsuzuji soukromé revíry. Honosí se valkým zarybněním, a pak dám 300 na den a chytím tam prd, a se stejným jdu na svazovou vodu a chytím toho hafo moc. ČRS tvoří rybáři, a pokud mají i oni názor jako vy, tak je to složité a těžké :-(( Já jsme členem 21 let a nikdy jsem si neztěžoval, dražší to je, ale ne tak jako soukromé revíry, a vzhledem k času který tomu mohu věnovat to je zcela ideální. Váš názor mně tedy velice znepokojil a nelíbí se mně ! Hezký den…

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2014 v 9:21 ® Malinko
Malinko

VI. Chování při lovu Po příchodu k místu …

Děti do 10ti let věku mohou manipulovat s 1 udicí osoby provádějící lov starší 18ti let v jejím doprovodu.

reagovat
Středa 16. dubna 2014 ve 23:04 ® Ouklejobijec
Ouklejobijec

já si myslím, že nejdůležitější je jít dětem dobrým příkladem pokud jde o přístup k přírodě. Aby viděli to co vidět mají a cítili to co cítit mají. …myslím, že velká většina co si tento můj názoru mohou přečíst dobře ví co mám na mysli. stejně tak to platí i pokud jde o vnímání povinností spojených s členství v MO a vlastnictví povolenky. … když je dítko dobře vedeno přijde na to kdy absolvovat testy „z blbosti“ (omlouvám se, ale současná podoba testů na internetu se ani jinak nazvat nedá :-) neb po třetím zopakování to dá i cvičený šimpanz) a stát se řádným členem samo (po domluvě s tatínkem) … a pokud jde o jedno procento RS, kteří to nechápou – tak ty už jistě dávno před vámi měl někdo utopit :-) :-) :-) … tedy jen pro pořádek zdůrazňuji, že bych RS a ostatní kolegy neprovokoval tím, že já a mí dva malí synové odtáhneme od vody za dopoledne šest kaprounů … :-) :-) :-)

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1