Chytej.cz

Shimano SpeedMaster 240L necteno

3.3.2014 | Téca | 3.372 zobrazení | 13 odpovědí

Zdravím všechny. Měl bych otázku na rybáře – gumaře, zda-li má někdo zkušenosti s chytáním na smáčky/twistery za použití prutu Shimano SpeedMaster 240L (gramáž 3–15, pokud se nepletu). Chytal jsem na rybníku na smáčky s o číslo tvrdší verzí (7–21g) a dojem byl všelijaký. Nejspíš se moc nehodí, ikdyž chytání nemožné nebylo. Na řadu SpeedMaster nedám dopustit, proto bych ji rád rozšířil i o tento proutek, jen mě zajímá, jestli to nebude krok vedle. Díky za info!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 7. října 2015 v 19:40 ® skwor reakce na …
skwor

bjucek> Dobrá náhoda, právě tam jsem se chystal to jet okouknout :-) Díky moc.

reagovat
Středa 7. října 2015 v 19:21 ® bjucek reakce na …
bjucek

skwor> Slaný! Těch strediků tam měli několik, ale jsou fakt nesmyslně tvrdý. A pozor teď tam mají dovolenou

reagovat
Středa 7. října 2015 ve 13:55 ® skwor reakce na …
skwor

kerob> Díky za tipy. To Spro znám. Stradica si chci určitě osahat v reálu, naslepo se mi to kupovat nechce.

reagovat
Středa 7. října 2015 v 11:56 ® kerob reakce na …
kerob

o tomhle jsem uvazoval, mohlo by se ti libit: http://www.velka-ryba.cz/…-10-30g.html

na tohle ted chytam ja a jsem naprosto nadsenej (nahradil jsem tim skelouse 4–24g ve 240), je to super lehky, rychlý a citlivý a prekvapive vykonny, s novou caldii super combo: http://www.velka-ryba.cz/…m-9-38g.html

jinak se Stradicem jsem chytal chvilku na severu (pujcenej od Guida) a prisel mi uplne hroznej… celkove mi prijde, ze shimano nestoji za to – v poslední době ani v prutech a ani v navijácích (Stella ujde :-) ). Nastesti je z ceho vybirat.

reagovat
Středa 7. října 2015 v 8:35 ® skwor reakce na …
skwor

bjucek> Super, děkuju za hodně bonitní příspěvek. Toho Stradica mají ve Slaným, tak bych si ho zajel osahat tam. Podle katalogu je váha Beasta srovnatelná s tou původní verzí Speeda, ale tyhle pocitové záležitosti jsou důležité. Kde to bylo, prosím Tě, Praha?

reagovat
Úterý 6. října 2015 ve 21:18 ® bjucek reakce na …
bjucek

skwor> Včera jsem byl na krámu a měl jsem v ruce zrovna stradic, beastmaster bx a dx v gramáži 10–30(2,7m). Stradic je tvrdej jako prase, dxo má víc akci do špičky a zdál se mi nejtěžší, tak jsem vzal bxo, to má parabolu jako starej speed

reagovat
Úterý 6. října 2015 v 16:58 ® skwor reakce na …
skwor

kerob> Rád bych něco podobného, jako byl tenhle. Takže lehký, rychlejší prut s pozvolnější akcí. Takový lehčí univerzál na nástrahy max. 10cm (spíš 8cm, aspoň u woblerů). Od šíma se mi zamlouvá Beast DX a Stradic, ale teprve se začínám rozhlížet.

reagovat
Úterý 6. října 2015 v 16:56 ® kerob reakce na …
kerob

co od prutu očekáváš? Na co budeš chytat?

reagovat
Úterý 6. října 2015 ve 14:40 ® skwor
skwor

Dovolím si oživit tohle téma, jelikož jsem letos zničil SpeedMaster 10–30g (240cm). Čím ho nahradit? Nabízí se znovu SM, ale jak praví přísloví „dvakrát do stejné řeky nevstoupíš“, takže mě docela láká zkusit něco jiného.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 14:48 ® skwor reakce na …
skwor

Téca> Takhle už nic :-D A odpověď platí ta dole ;-)

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 14:43 ® Téca reakce na …

Nedám dopustit na SpeedMaster, ale na smáčkování mi SpeedMaster v provedení ML nesedl, je příliš tvrdý. Co je na tom k nepochopení? :-D

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 14:12 ® skwor
skwor

Trochu mě mate, že Ti Speed úplně nesedl, ale zároveň, že na tu řadu nedáš dopustit. Osobně bych se toho vůbec nebál, taky jsem o něm svého času uvažoval. Taky jde o to, jak velké ty gumy chceš používat.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 13:16 ® JKemr
JKemr

Kdyby jsi měl zájem, jeden Speedmaster AX Spinning prodávám, ale v délce 270 v Light verzi, 3–14g. Mě bohužel na velké řece příliš nevyhovuje.

reagovat