Chytej.cz

Lov jesetera pod ledem necteno

9.12.2013 | hanis93 | 3.758 zobrazení | 26 odpovědí

Lov jesetera pod ledemZačal jsem se zajímat o ulovení jesetera pod ledem.

Rád bych se dozvěděl informace o zvolených nástrahách, primárně peletách (halibut, korýš, ryba, …), jejich velikost, návazce, krmení do dírky, použité vybavení (vlastně ani nevím jak moc je jeseter bojovný) :-D Velikost ryb vše kolem 70–80cm.

Netuším, kde rybu hledat a dělat díry. Většinou je tam bahýnko ale kus tvrdého se najde taky. Krmí se při březích na mělčinách, drží se úkrytů, hledá hloubku, rovné, tvrdé dno? Případně kdo by mohl přispět s lovem na nějaké gumky, ráčky atd. taky budu rád.

Předem moc díky, ať Vám přes zimu mrzne!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 23. prosince 2013 v 19:14 ® hanis93 reakce na …
hanis93

David H.> přítelkyně by asi byla proti :-)) nějakou asijku by asi měl v životě „zvednout“ každý, ale zase to začíná značne odbíhat od tématu :-D

reagovat
Pondělí 23. prosince 2013 ve 12:05 ® HaD reakce na …
HaD

hanis93> kde je ta číňanka? :-D

reagovat
Neděle 22. prosince 2013 v 18:39 ® hanis93
hanis93

konečně jsem doma a jako na potvoru povolil led … každopádně jsem nachystaný na mráz … můj starý zlámaný vláčák konečně našel homemade využití- zvedne skoro i čínku :-D sorry za kvalitu

reagovat
foto/forum/2013/th-img103752.jpg
Středa 11. prosince 2013 ve 22:29 ® hanis93 reakce na …
hanis93

Chorchus> no to je hodne nezpecne … zase novinari musi taky z neceho zit :-| :-D

reagovat
Středa 11. prosince 2013 v 19:11 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

Martin Chmelík> toto dírkování je spojeno ještě s jednou příhodou, která zároveň odpovídá i na to jaký cajk. – Kolem mne vytahovali jednoho duháče za druhým a já stále na svoje Apetito nic. Nechavalo mě to klidným, mohl jsem si v klidu popíjet svařáček a zbytečně se neznervozňovat vytahováním ryb, no a pak to začalo, to byl takový fofr, že jsem sotva stačil zachytit prut už v dírce, moje vybavení bylo pruteček á 100 Kč, navijáček z umělé hmoty á 50 Kč vč. speciální zimní pletenky (psal výrobce). Problém byl s dobržďováním jesetera, jelikož brdička odešla okamžitě a dobržďoval jsem rukou, v mém širokém okolí šli všechny pruty do vody. Takže když se mi ho po půlhodině podařilo dotáhnou k sobě se všemi okolními pruty k radosti rybářu, očistili jsme ještě jeseterka o umělé mušky, které měl na sobě a vypadal jako zásobník na mouchy. Protože to však bylo takové pozdvižení, začali se ke mně blížit a fotit všichni z celého rybníka. Kolem mne se na ledu udělal takový paprskoidní obrazec, doprovázený zvukem praskání skla, takže ještě jedno doporučení na dírky – „netvořte kruh“ – „dodržujte vzdálenosti“ :-)

reagovat
Středa 11. prosince 2013 v 18:50 ® HaD reakce na …
HaD

Martin Chmelík> fotka z ledu je ode mě :-) Moc šetrné to není, ale pokud nemrzně, neměl by to být zásadní problém. Jakmile je ale hodně pod nulou, je delší pobyt na souši pro rybu hodně nepříjemný.

BTW: dírka na fotce je zamrzlá a nechytaná, lovnou dírku mám pod nohami – kvůli světlu…

reagovat
Středa 11. prosince 2013 v 15:17 ® Martin Chmelík reakce na …

Chorchus> přesně tak. Není důležité, co člověk při dírkaření předloží UPB (úplně blbému) jeseterovi, ale co předloží sobě. Tedy hlavně dbejte na grog, svařák, teplé polévky, grilované klobásy a podobné lahůtky. Hlavně o tom je dírkovaná. A když už nějakou tu UPB rybu chytíte, neválejte ji po ledu. Pro tu rybu to konfortní není a může jí to zabít. Že nevěříte? Doporučuji se svléct do trenek a fláknout s sebou na pár chvil na led. Uvidíte jak Vám bude. :-)) ) A to ještě oproti rybě máte výhodu. Zase se oblečete, ale tu rybu šoupnete do ledové vody.

reagovat
Úterý 10. prosince 2013 ve 14:44 ® HaD reakce na …
HaD

hanis93> :-)) )

reagovat
Úterý 10. prosince 2013 ve 14:16 ® hanis93 reakce na …
hanis93

David H.> skákat nemůžou ,nadřeli by si čumák :-D

reagovat
Úterý 10. prosince 2013 v 10:43 ® HaD reakce na …
HaD

hanis93> no pod 0,2 bych nešel. Sice budou v zimě pomalejší a tolik neskáčou, ale síly pořád dost :-)) )

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 ve 23:55 ® hanis93
hanis93

co vybavení? počítám nepodcenit sílu? jeseteři asi beránci nebudou co?

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 ve 23:03 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

hanis93> :-D

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 ve 22:58 ® hanis93 reakce na …
hanis93

Chorchus> http://sranda.kdecoje.cz/…la_trava.jpg co na tenhle taveňák?

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 ve 22:55 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

hanis93> zásadně nejít pod deset, akorát teď nevím jestli to nebylo náhodou Smetaníto.

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 ve 22:27 ® hanis93 reakce na …
hanis93

Chorchus> kolik grogu doporučuješ zkrmit? :-D fakt na taveňák?

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 ve 21:59 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

David H.> Chlapci, mě se zdá, že ten lov jesetera na dírkách strašně bagatelizujete. Nejdůležitější je při lovu svařené červené víno, případně grog. Nesmí se to přehánět s hřebíčkem a jen trochu skořice, důležitá je taky intenzita a pravidelnost dolévání. A pak už to jde, jak píšete. Ten můj je chycen na Apetito. :-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img103526.jpg
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:53 ® HaD reakce na …
HaD

hanis93> ale zase jsou tam mimořádně popíchani. A žerou furt

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:45 ® hanis93 reakce na …
hanis93

David H.> zase v Jestřabicích se intenzivně krmí a jsou zvyklí papkat … tady to budu muset zefektivnit asi … těžko říct budu chytřejší až příjdu od vody, teď zápočty a zkoušky nejdřív :-D zkusím i ráčky na jigu potom určitě

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:33 ® HaD reakce na …
HaD

hanis93> no ona to fak žádná věda není. V Jestřabicích se chytají v noci. Prý ve velkém množství…

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:29 ® hanis93 reakce na …
hanis93

David H.> krásná fotka :-) tak snad je tu pár zasvěcených a bude z čeho čerpat !?

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:24 ® HaD
HaD

doplnil jsem obrázek :-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img103521.jpg
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:18 ® HaD reakce na …
HaD

hanis93> jasan :-)

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:17 ® hanis93 reakce na …
hanis93

David H.> škoda tam nechat plavat ty příspěvky :-D

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:14 ® HaD reakce na …
HaD

hanis93> LOL. Jsi rychlejší než myšlenka :-)

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:13 ® HaD
HaD

Já bych v tom nehledal žádnou vědu. Jeseter je vysavač a o nějaké nedůvěře k montáži asi nemůže být řeč. Dal bych spíše kratší návazec, střední či menší peletky a díru dvěma hrstmi prokrmil. Co jsem byl u ulovených jeseterů, tak spíše ve střední hloubce nebo mělčí. Hlavně tam, kde se krmí. Jezdí tam pak jak vysavače a žerou.

Nebál bych se ani sýrů a krevet. To taky milujou. A ani rousnic nebo normálního masa. Jeseter je fakt blbej vysavač, kterej jen žere a sere. Nechá se chytit klidně 50× ročně. Hloupější ryby fakt není. Však ta inteligence pramení, že je tu tuším od dob dinosaurů :-D

reagovat
Pondělí 9. prosince 2013 v 19:13 ® hanis93
hanis93

dnes v 17:58 ® David H. reakce na … David H. hanis93> kerob> a krevety. To taky milujou. Nebál bych se ani rousnic nebo normálního masa. Jeseter je fakt blbej vysavač, kterej jen žere a sere. Nechá se chytit klidně 50× ročně. Hloupější ryby fakt není. Však ta inteligence pramení, že je tu tuším od dob dinosaurů :-D reagovat

dnes v 17:32 ® kerob reakce na … kerob hanis93> neboj se vyzkoušet i takovy nástrahy jako tvrdej sejra (eidam, chedar) a luncheonmeat z konzervy.

dnes v 17:20 ® hanis93 reakce na … hanis93 David H.> taky si myslím, díky! Tam se právě nekrmí a téměř ani nechytá, tak nemám z čeho opisovat. Uvidím, něco nakoupím a doufám, že bude co vložit do sekce „z lovu“ :-D snad kolem Vánoc …

dnes ve 13:58 ® David H. reakce na … David H. hanis93> já bych v tom nehledal žádnou vědu. Jeseter je vysavač a o nějaké nedůvěře k montáži asi nemůže být řeč. Dal bych spíše kratší návazec, střední či menší peletky a díru dvěma hrstmi prokrmil. Co jsem byl u ulovených jeseterů, tak spíše ve střední hloubce nebo mělčí. Hlavně tam, kde se krmí. Jezdí tam pak jak vysavače a žerou.

dnes ve 13:48 ® hanis93 reakce na … hanis93 David H.> Davide, nebo kdokoliv nemá tady někdo zkušenosti s lovem jeseterů pod ledem na pelety (dočetl sem se, že halibut, ryba, korýši jsou jejich) mají tak 70cm tak by mě zajímala velikost pelet. Pár článků sem našel teď spíš čekám nějaké věcné poznatky … zakrmit do díry tak hrst nadrobených pelet, výběr místa vůbec netuším (spíše hloubka, mělčina, úkryty, volná voda?), krátký, dlouhý návazec od olova? zbytek asi už zmáknu sám … :-)

reagovat