Chytej.cz

Kopírovací frézka na dřevo necteno

21.2.2013 | JKemr | 14.290 zobrazení | 24 odpovědí

Zdravim vsechny kutily a domaci vyrobce. Chtel bych si nechat vyrobit kopirovaci frezku na drevo na vyrobu wobleru, splavku atd. Nemate nekdo radu jak na to, nejlepe nejaky technicky vykres nebo planek? Predem diky.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 4. září 2014 v 19:03 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

OBr> jó Bitner, to je vo něčem inym. :-D

reagovat
Čtvrtek 4. září 2014 v 19:02 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

nnnap> složité? Dost odflinklé, já počítal na konci s automatizovanou lakovnou. :-)

reagovat
Čtvrtek 4. září 2014 v 10:48 ® OBr reakce na …
OBr

Chorchus> hmm..když to srovnám s „mojí“ verzí, která je ztlučená z prkýnek… „Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!“

reagovat
Úterý 2. září 2014 v 19:12 ® nnnap reakce na …
nnnap

Chorchus> zbytečně složité. Proč si toho voba nestáhneš z Uložto?:-O

reagovat
Úterý 2. září 2014 v 18:21 ® Chorchus
Chorchus
Když stroj, tak jedině kov. Dokončen a funguje famóózně :-P reagovat
Čtvrtek 28. února 2013 v 19:35 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

abraxas> máhagonové kuličky nebrat, pec na vypalování taky ze dřeva nebrat, soustruhy a frézky ze dřeva nebrat, prostě nářadí jedině ocel – tu myluju. :-D

reagovat
Čtvrtek 28. února 2013 v 10:53 @ abraxas reakce na …

džigit> Prostě si to vyrobil dřevař, to je jasné. Ten si měl udělat ze dřeva i tu brusku, Chorchus by to řešil asi tak.I když pochybuji, že v těch navijácích má ložiska s kuličkami z mahagonu.

reagovat
Čtvrtek 28. února 2013 v 10:51 @ abraxas

On je prostě jednoduchý princip, pokud jde jen o kopírování. Existují ještě fígle pantografové, jak to, co je kopírované zvětšit, či zmenšit. Také je to jednoduché. Složitost nastává, pokud jde o přesnost, ale pro woblery je to putna. Je to jen o tom, z čeho se to kopírovací zařízení vyrobí, jak dlouho bude sloužit a snad o rychlost. Jak jsem napsal, stejně se dělají i miliony pažeb ke kalachům, akorát je tam soudtružnický dřevařský nůž. Viděl jsem osobně. A celé soustružení „trochu“ složitějšího tvaru trvalo z kvalitního suchého dřeva jen chvíli, bylo to rychlejší jako toto šmidlikání wobů. Ale tam jde o zásobení celého světa. Já viděl výrobu ND, pro ty přejeté autem.

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 0:29 ® džigit reakce na …

Chorchus> :-D že Ti je bližši ten spodni,viď? Ten to ma vic olepene dřevem :-1 9-)

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 0:23 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

džigit> piše ti to v rožku, kamera mu je.la na zem.:-D

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 0:18 ® džigit

nějake šmečko,zajimalo by mně,co tam kouzlil po te čtvrte minutě.To nebude enem tak :-))

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 23:56 ® regulus reakce na …
regulus

Hrouzek73> šikovný handmade mašinky, jak prosté …

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 22:51 ® Hrouzek73
Hrouzek73

Tady to maj kucí taky pěkně zmáklý.

reagovat
Pátek 22. února 2013 v 10:15 @ Abraxas reakce na …

On ti autor jistě pomůže. Co mu nenapíšeš? Kutilové většinou nemají na své vynálezy kompletní konstrukční dokumentaci. Spíš nějaké skicy a hodně úprav není nijak zdokumentovaných.

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 16:57 ® JKemr reakce na …
JKemr

šnorchl> To se mi samozřejmě líbí, jen to asi bez plánku těžko zvládnu. Jeden obrázek mi prostě nestačí

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 16:24 @ šnorchl

Kemr – co se ti nelíbí na tomto? Jednodušší už to být nemůže…

http://www.chytej.cz/…oba-telicek/

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 16:22 @ šnorchl reakce na …

JKemr> No dyť tady máš Pťichyho sersám, který je asi na homemade vhodný.

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 15:57 ® lunimus reakce na …

JKemr> videl som vyrobenu „kopirovacku“ postavenu na rezacke na dlazdice, kde mas dve presne vodiace listy. Otacanie obrobku bolo zabezpecene ruknym pohonom, pohon frezky bol rieseny motorcekom zo stareho ventilatora. Maketu, aj obrobok musis uchytit na jeden hriadel a ten musi byt uplne rovnobezny voci vodiacim listam po ktorych beha frezka … ked budem mat trocha casu, skusim ti to naskicovat.

Ak chces ist do kusok kvalitnejsej zostavy, tak tato firma http://www.impkontakt.sk/…iely-strojov distribuuje klbovo-rurovu stavebnicu vratane linearnych aj krutiacich pohonov … ceny presne neviem, ale myslim, ze urcite neskrachujes :-)

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 15:18 ® JKemr
JKemr

Ja mel na mysli spis nejaky hand made do 3000Kc, urcite nic profi. Nebo neco co si za tu cenu dokazu vyrobit

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 11:21 @ šnorchl

Takže se spoj s Přichym, ať ti prodá licenci.

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 11:18 @ šnorchl

Toto jsi snad četl: http://www.chytej.cz/…oba-telicek/

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 11:12 @ šnorchl

Pro tebe by byla přece jen možná nejvhodnější kopírovací frézka. Třeba Wivamac: http://www.opp.cz/…_006_27.aspx

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 10:52 @ šnorchl reakce na …

Zdá se, že firma Proma dokáže splnit, co potřebuješ. Ale může to být za cca 10–20 tisíc. Je na tvém zvážení, či to má smysl. Ale když vyrobíš a prodáš 100 woblerů (to není tak moc) po 200 kaček(to také není moc) tak máš produkt 20 tis. Ovšem že to chce i matroš, práci a energii.

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 10:47 @ šnorchl

Asi spíš soustruh soudruhu. I pažby (ty dřevěné)na AK47 (avtomat Kalašnikova) se kopírují na soustruhu. Viděl jsem to. Blesková operace a z hranolu vyleze pažba. Samozřejmě ještě následuje řada jiných operací, ale tvar, který je určitě o hodně komplikovanější jako wobler, je na to tata.

Ono nemusí být až tak komplikované. Krom speciálních kopírovacích soustruhů se běžně užívají přídavná kopírovací zařízení. Prohlédni si toto: http://www.noto.cz/…e/soustruhy/

reagovat