Chytej.cz

Výroba plandavek necteno

27.6.2012 | JKemr | 9.865 zobrazení | 43 odpovědí

Ahoj, určitě je mezi Vámi spousta kutilů, proto využívám diskuzi a prosím o rady a typy při domácí výrobě plandavek. Jde mi o to, jaký použít materiál, jakl vytvarovat a správně prohnout plech atd. Předem díky za všechny příspěvky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Neděle 25. listopadu 2012 ve 20:48 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> Nebud skoromnej.. a dej sem nějakou fotku tvyho vyrobku ;-)

reagovat
Neděle 25. listopadu 2012 ve 12:47 ® lunimus reakce na …

Martin :-) strach a peniaze som nikdy nemal :-)

Vies … ono, ak by som sa riadil heslom: kto vie, ten mlci, kto nevie ten uci tak by som poradit mohol … ale toto nie je moje heslo …

Ked uvidim na vlastnej kozi vysledky s ktorymi sa budem moct podelit … to znamena, ze uvidim, ze moje vyrobky su porovnatelne s komercnymi, tak potom sa budem moct podelit :-) … moje vysledky su zatial len par zubacov, bolenov, jalcov a najde sa aj nejaky sumec (najväcsi mal cca meter)

Ale zatial som na privlac nevytiahol ziadnu stuku, ani ostrieza ani mrenu … takze sa mam este co ucit od panov privlaciarov :-)

poznamka pre pana ucitela matematiky: … tym heslom som sa ta nechcel nijako dotknut, ber to ako for :-D

reagovat
Neděle 25. listopadu 2012 v 11:52 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> se moc bojíš …To je škoda já si myslým že tvoje rady by k zahození nebyly.

reagovat
Neděle 25. listopadu 2012 v 10:17 ® lunimus reakce na …

Martin .. auk niekto bude stat o moje rady, tak poradim rad, ale v tomto okamihu sa citim stale ako zaciatocnik a nie som si isty, ze to co robim je takto spravne … … a co ak sem do diskusie pride niekto novy, co je tiez zaciatocnik, ale nevie, ze som tiez na jeho urovni a bude moje rady brat ako rady profika? … to si na zodpovednost nevezmem, ze by som niekoho zavadzal mylnou informaciou :-)

reagovat
Neděle 25. listopadu 2012 v 10:06 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> proč ne? něco si už nachytal ne?

reagovat
Sobota 24. listopadu 2012 ve 22:11 ® lunimus reakce na …

Martin Mošna> Ale ano … nieco viem, ale je to stale v rovine zaciatocnika … k rybam si radit netrufam … Ak bude chciet niekto poradit technologicky postup vyroby niecoho konkretneho, tak poradit viem, ale povedat, ze plandavka sa ma knisat horizontalne, alebo vertikalne … viem, ako to docielit, ale neviem, ktore je spravne … a nechces snad, aby som sa k tomuto vyjadroval, ked som este naozaj zaciatocnik :-)

reagovat
Sobota 24. listopadu 2012 v 19:55 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> Já si myslym že něco umíš tak proč by jsi nemohl něco poradit?

reagovat
Sobota 24. listopadu 2012 v 19:51 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

džigit> já chci jen poradit

reagovat
Pátek 23. listopadu 2012 v 10:00 ® lunimus reakce na …

Martin Mošna> hehe … ty ma tu opisujes ako velkovyrobcu :-) … je pravda, ze mam celkom slusne znalosti aerodynamiky a dokazem celkom slusne odhadnut, ako sa bude plandavka spravat vo vode … … je tiez pravda, ze som si par plandaviek, lyziciek, woblerov a inych drobnosti tiez vyrobil, ale stale plati jedna zakladna vec:

SOM ZACIATOCNIK!!! … i ked viem predvidat chod danej nastrahy a ona naozaj chodi, ako som si predstavoval, vobec netusim, ci je prave tento chod putavy pre ryby …

Takze vyrobit technicky dokazem takmer cokolvek … ale i ked sa to paci mne … bude sa to pacit rybam???

Takze Martin, dakujem za odporucanie mojej osoby ako poradcu, ale zatial si na poradenstvo funkcnych nastrah netrufam …

reagovat
Pátek 23. listopadu 2012 ve 4:02 @ axiom

hraji> Normalizátore, jsi 100 let za opicemi.

reagovat
Pátek 23. listopadu 2012 ve 4:00 @ axiom

Fryw> Nejlíp funguje správná technika nahazování. Ale občasnému zachycení se nevyhneš. Některé nástrahy k tomu mají sklony. Platí to i pro voblery.

reagovat
Pátek 23. listopadu 2012 ve 3:58 @ axiom reakce na …

fojtas> Vy ste tady samí poctivci. Zloděj vedle zloděje. Měli by tě vyrazit.

reagovat
Pátek 23. listopadu 2012 ve 3:56 @ axiom reakce na …

MATE BOBAN> To vypadá na laserové výpalky. Zaměstnavatel o tom ví, checheche? Kradeš mu mašinu, energii a materiál.

reagovat
Pátek 23. listopadu 2012 v 0:53 ® džigit reakce na …

Martin Mošna> no ale hlavně přispět a přičíst fišbouny…

reagovat
Čtvrtek 22. listopadu 2012 ve 20:29 ® MATE BOBAN

3cm 3.5cm 4cm 5cm antikor 2mm najúčinejšia je 3-ka

reagovat
foto/forum/2012/th-img88802.jpg
Čtvrtek 22. listopadu 2012 v 19:53 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Já ti neporadím,ale zkus se zeptat lunimuse ten si je dělá.

reagovat
Sobota 7. července 2012 v 10:04 ® troutkiller reakce na …

jepice>To co tu píšeš s tou lžící provozoval za kméru muj kámoš.Dovedl to do stádia že po příchodu do jeho oblíbené restaurace jedinej on jedl s hliníkovou lžící:-)) )

reagovat
Čtvrtek 5. července 2012 ve 20:21 ® Hony

Na bombírování plandavek jsem používal malé kladívko zbroušené dokulata a trubku 1/2" na které jsem to klepal. Šlo to celkem snadno.

reagovat
Čtvrtek 5. července 2012 ve 20:16 ® Hony

Fryw> Zkus prohodit háček s obratlíkem

reagovat
Pondělí 2. července 2012 v 19:30 ® -tom- reakce na …

Mě osobně teda naštve víc urvání svýho woba než třeba Rapaly :-D

reagovat
Pondělí 2. července 2012 v 19:05 ® fojtas reakce na …
fojtas

Kazan> Dík :-) A hlavně není člověk tak nasranej, když to nechá někde na stromě :-)

reagovat
Pondělí 2. července 2012 v 16:16 ® Kazan reakce na …

fojtas> pěkná práce:-> myslím že ta domácí výroba není o tom za každou cenu ušetřit. Je to o tom si něco dokázat a mít radost z výsledku a to je k nezaplacení.

reagovat
Neděle 1. července 2012 ve 23:59 ® fojtas
fojtas

Když nebudu počítat čas, materiál atd na výrobu lisovacího přípravku – v práci se fušuje zadarmo – tak cena kroužku + trojháku + obratlíku a hlavně + leštění nerezového plechu diamantovou pastou cca 30 minut – tak to vyjde plus mínus stejně jako v obchodě. Ale bavilo mě to a zatím jsem letos chytil s kolegou ryby jen na naše plandy…

reagovat
Neděle 1. července 2012 ve 23:53 ® fojtas
fojtas
reagovat
foto/forum/2012/th-img20729.jpgfoto/forum/2012/th-img20730.jpgfoto/forum/2012/th-img20731.jpgfoto/forum/2012/th-img20732.jpg
Neděle 1. července 2012 ve 21:09 ® jepice-zruseno

JKemr> Ahoj. Osobní supr zkušenosti mám se lžící vyrobenou z nerezové lžíce (lžíce z menzy bez držátka). Jiné vlastnoruční plandavky mi zatím moc ryby neberou :-((

reagovat
Neděle 1. července 2012 v 18:10 ® Kazan

JKemr> nenech se odradit a pár si jich vlastních vybouchej. Je to úplně jiný pocit dostat fišku na vlastní nástrahu. Nakonec výrobně je to jednodušší jak kterákoliv jiná vláčecí nástraha.

reagovat
Neděle 1. července 2012 v 16:16 ® Piranha
Piranha

JKemr> plandavky za 29,–- jsou zde.

http://rybar.braunstar.cz/…ky:ice-fish/

reagovat
Neděle 1. července 2012 ve 13:19 ® Fryw
Fryw

Luccini> Děkuju, pomohlo to :-)

B_Nick> planda, wobler i guma bez reakce…

nnnap> ne, to iá iá iá jsem si odpustil tentokrát :-D

reagovat
Neděle 1. července 2012 v 10:12 ® nnnap
nnnap

Fryw> nefunkční planda se snad dá ve vodě poznat, tak doufám, žes netahal jak vosel nefunkční nářadí:-D

reagovat
Neděle 1. července 2012 v 9:48 ® B_Nick

Fryw> No a co se říka? Kouzelne slovíčko… :-D … Uspěchy na plandavku?

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1