Chytej.cz

První nástraha necteno

15.6.2012 | Robur | 7.264 zobrazení | 73 odpovědí

pokud už jste rozhodnutí, co hodíte na zahájenou do vody jako první? Na co padla vaše volba?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 22. června 2012 v 1:19 ® Fryw reakce na …
Fryw

nnnap> Asi to tak bude. Ale nevím jestli tam přijela za tím co jsem tam táhnul a nebo tam už byla. On byl u břehu na hladině skoro metr širokej pruh naplaveny trávy a co jsem si stihnul všimnout tak vyjela pod tím pruhem směrem od břehu. Ale to můžu jen hádat. Voda byla tak kalná, že jsem tu svou nástrahu viděl až těsně pod hladinou.

Ale kvuli tomu, že jsem právě na tohle nemyslel jsem už přišel nejspíš o jednu hodně pěknou rybu.

reagovat
Pátek 22. června 2012 v 0:53 ® nnnap reakce na …
nnnap

Fryw> štiky pod nohama, to je pravidlo. Největší pozor si dej, když se chystáš vytáhnout nástrahu z vody. Když seš si jistej, že jej nějaká sleduje, je to tutovka.Je to velice časté. Příčinou podle mne bude, že před vytažením změníš rytmus, takže i když vedeš celou dobu blbě, se nic neděje a konec to zachrání a blízkost břehu říká štice- si naser. Proto skáče, i když předtím jenom sledovala..

reagovat
Pátek 22. června 2012 v 0:36 ® Fryw reakce na …
Fryw

kubas> Dneska. Ty woblery nemůžu najít na obrázku. Otec tam byl kdysi pracovně a dostal tam docela dost věcí. A tohle už je něco málo co z toho zůstalo. Je to víc než deset let zpět, spíš 15. Zitra vyfotím a upnu to sem.

p.s. ted koukam že se dají ještě koupit některé http://www.jrfish.cz/…ing-lures-21

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 ve 23:59 ® kubas reakce na …
kubas

Fryw> To bylo dnes? Tak to byla slušná chytačka :-) . Jaký máš ty Ryny? Dá se na to ulovit nějaká ryba, ale já to měl naposledy na prutu někdy před 7mi lety a mám na něj asi nejvíc štik nad 60cm(takových 5 –6 určitě), ale tehdy ty štiky na revíru ještě bývaly, teď už nikoli :-(( .

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 ve 23:45 ® Fryw
Fryw

První nástraha bylo 8cm dlouhé kopyto, celé bílé. Řeka byla zvedlá, přikalená. Po dvou nebo třech náhozech jsem se chtěl podívat jak taková nástraha v takové kávě vypadá. Tak jsem odmotal trochu vlasce, potopil pod nohy a potáhl. Byla z toho první štika. Nevím kolik, byŤ chycená, moji nerozhodností se vytřepala (chtěl jsem vytáhnout složený podběrák). Odhadem míru mohla mít. Kopyto ale mělo nakloflej ocásek. Ještě dvakrát jsem to tam prohodil, a popošel. Na tohle kopýtko přišla ještě jedna podobně velká, tentokrát se podívala i na břeh. Ale kopyto bylo už bez ocásku. Vzal jsem jiné, tentokrát v barvě běličky, s tmavým hřbetem. To byla má rybářská daň. Ani jsem si s ním nezablbnul. Tak přišly na řadu oldschool woblery ryna. Házel jsem, zkoušel jsem. Nic. Těm nevěřím. Já vlastně nevěřím woblerům celkově. Nic na ně nemám a myslim že nevím jak je tahat. Až mě to přestalo bavit, jel jsem domů. Spokojenost zatím.

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 ve 23:02 ® troutkiller reakce na …

Prichy>Neboj nic,dneska sem prohledal cajky a ještě tři našel:-) Mám je ze srazu.

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 v 18:52 ® Prichy reakce na …
Prichy

troutkiller> schovej si poslední kus do archivu, jednou ji od tebe odkoupím za slušnej peníz. Tyto již dnes více méně legendarní kousky vznikaly na podlaze mé kuchyně :-D . Je to počítám tak serie 0 nebo 1 :-) …ach to byly průkopnické doby :-D

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 v 15:05 ® troutkiller reakce na …

osprey>Se žlutým ocáskem:-)) Nástraha numero uno!

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 v 11:54 ® osprey reakce na …
osprey

troutkiller> Jóóó, zelenošedá mutace… :-))

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 v 9:28 ® troutkiller reakce na …

Alivio>Jo tak tohle je dobrá nástraha!Jen jí mám v takové zelenošedé mutaci která už se nedělá:-(( Ale jsem předběžně domluven s BoBem že jí vzfotím a bude mi nalita na zakázku:-)

reagovat
Čtvrtek 21. června 2012 v 8:49 ® Shrek reakce na …
Shrek

henny>

reagovat
foto/forum/2012/th-img20675.jpg
Úterý 19. června 2012 ve 23:37 ® kety.vydra
kety.vydra

Není pozdě? Nasadil jsem stříbrnou rotačku-letos u mě na to štiky úplně kašlaly (jindy nezklamala) a nakonec mě od zera zachránil wobík v imitaci štičky.Ale bylo fajn :-)

reagovat
Úterý 19. června 2012 ve 20:28 ® osprey reakce na …
osprey

Robur> Ten kalendář si děláš ty sám. To je to umění. Koupit kus plechu, dřeva, plastu, na tom nic není.

reagovat
Úterý 19. června 2012 v 19:34 ® Kazan reakce na …

osprey> jj, po tom co jsem dnes ráno honil po rybníku 15ctky woba bez valných úspěchu, byla nasazena tato tutovka :-)) a jednou štikou mě zachránila od zera

reagovat
Úterý 19. června 2012 v 19:28 ® Robur
Robur

ale na žlutého ďábla mám letos největší štiku

reagovat
Úterý 19. června 2012 v 19:27 ® Robur reakce na …
Robur

osprey> takže logicky na trhu chybí kalendář, kde by byla na každý den jiná nástraha.-d

reagovat
Úterý 19. června 2012 v 18:54 ® osprey reakce na …
osprey

henny> Žlutý kopyto, co tu s ním Bobo loni strašil celý podzim.

Klíčová otázka není na co chytat, ale kdy, jak a proč.

reagovat
Úterý 19. června 2012 v 18:40 ® Robur
Robur

např. tady

reagovat
foto/forum/2012/th-img20662.jpg
Úterý 19. června 2012 v 18:27 ® henny reakce na …

osprey> Zdali se můžu zeptat, chtěl bych vědět jak vypadá ten žlutý ďábel od vláčej.cz mohl by si mi tady dát foto :-)

reagovat
Úterý 19. června 2012 v 16:36 ® BigMike

Já dal 9 cm woba v barvě plotičky. Na zahájení nevytáhl nic, 18.6. pár bolenů, jeden vousatý spadl a sám w. už plandá někde u dna – budiž mu voda lehká!:)

reagovat
foto/forum/2012/th-img20661.jpg
Neděle 17. června 2012 ve 23:33 ® Mrakoš

Tak jsem si taky hoďku zavláčel. Fungovaly kopýtka, jedna kudla se spletla i na slidera, na třpytku taky jedna. Jediná mírová ryba byl candoš co sebral kopyto v barvě okouna.

reagovat
Neděle 17. června 2012 ve 20:51 ® Bigpista
Bigpista

Nakonec letěl první bílý twister od Vláčej. Pak pár dalších „gumáků“, nějaká rapala a dochytal jsem s nalezenou plandavkou.

reagovat
Neděle 17. června 2012 v 15:32 ® osprey
osprey

U mě Salmo, Rapala, Illex a žlutý ďábel od Vláčej.cz. Illex byl v zácviku, takže mu budiž odpuštěno, ďábel ovšem zklamal a to si dovolil dost:-)) Poláci s Finama si místo na slunci uhájili.

reagovat
Sobota 16. června 2012 ve 20:48 ® troutkiller

Tak já sem začínal s popíkem od Yo-zuri,pak sem tam dal plandu od Mepps,následovala rotna od Mapso a jako nástraha poslední záchrany Chubík od Illexu a výsledek hovno jako vždy:-)) ))Moje zahájení začíná na podzim.

reagovat
Sobota 16. června 2012 ve 20:35 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Tak na položenou volím klasiku(kukuři­ci,chléb,rohlík,ži­žaly,čarvý)tím­to vzdy začínám na položenou kdyz nejdou tak volím ruzné kuličky,boili­es.A na Anury mužu doporučit nejaké kuličky s příchutí Ořech.Když chtím amura tak vzzdy na toto nikdy sem Amura nechytil na nic jiného.A na přívlač používám menší rotačky ale ted nevím jakou presnou velíkost.Ale nemuškařím tak s tím neporadím .

reagovat
Sobota 16. června 2012 v 0:36 ® Fryw
Fryw

Zkusím kukuřici.

reagovat
Sobota 16. června 2012 v 0:31 ® OBr
OBr

doufám, že nepoletí můj oběd, neboť je to zároveň po mnoha letech první den rybářské dovolené naší partičky a poslední dobou jsem na žaludek trochu chabrus. Než ale zasedneme ke grilu, vezmu Stormy, co mi zbyly z Norska, začnu na těch větších červených 60g a půjdu postupně dolů, abych to zakončil malým okounkem, kterej je tak krásnej, že to na něj prostě musí přijít!

reagovat
Sobota 16. června 2012 v 0:04 ® noba
noba

tak já zítra cca v 5 hod zahájím za pomoci legendárního žluteho kopyta vlacej.cz koupeného letos na veletrhu a v 9 hurá do práce.

reagovat
Pátek 15. června 2012 ve 23:52 ® kingkubik

zitra okounovacka tudis jeste pred rozednenim male kopytko…co kdyby nejaky cecko:D:Dale tomu fakt neverim a pak se bude prechazet na smacek ci twiser!

reagovat
Pátek 15. června 2012 ve 22:51 ® Prichy
Prichy

Hmm, velmi těžká otázka :-D . Takže… máme něco nového na testování (zatím proběhly testy pouze v zahraničí),ale počítám, že to tam hned nepůjde.

  1. žlutý dábel
  2. redhead hrouzek (už mám připravené extraXXXL jigy v 9-ti gramech)

pokud bude nejhůř tak večer při procházce s přítelkyní (úkol je chytit vůbec nějakou rybu hihi) půjdou od „Bohouška“ čerstvě nalité twistříky 2,5cm s kouzelným flitrováním. Jsem přesvědčen, že to bude velmi dobrá barva. Jo abych nezapoměl navečer si chci vzít popika od Rapaly.

reagovat
foto/forum/2012/th-img20630.jpgfoto/forum/2012/th-img20631.jpg