Chytej.cz

SVRATKA 4 ryby necteno

27.4.2012 | alexdelpiero | 39.893 zobrazení | 50 odpovědí

Skvělej revír s krásnejma rybama :) A všichni si stěžují a brečí jak je to těžká voda nechápu… :)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Úterý 15. dubna 2014 ve 13:58 ® Robur reakce na …
Robur

Karel a Karel>ano, ele jen 1 Karel a musíš mít papíry pro Moravu. Akademická otázka, soupis revírů jsi již někdy viděl?

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 10:45 @ Karel a Karel

Zdravím všechny rybáře, chci se zeptat jestli se dá chytat v Komíně na svratce když mám povolenku mimopstruhové. Díky

reagovat
Středa 30. května 2012 ve 21:25 ® pašík

Dnes jsem sel s pritelkyni prochazku z komina k antroposu .. vice mene .. si vyhlidnout nejaka mista kde by se dalo zaparkovat s feederem .. svratku vubec neznam a nektera mista tam mi prijdou super. Co se tyce tematu .. zda ryby brat ci nebrat .. osobne to mam hodne podobne jako osprey .. ryba me vetsinou zajima do chvile nez je na brehu .. ten adrenalin vyprchava ve chvili kdy je pokorena .. nerikam ze nikdy nic nevemu ale je to spis vyjimka nebo proste musim mit na ni chut :-) Minulej rok jsem hodne chodil na svitavu .. splavy v obranech atd .. je fakt ze pokud vidim nejake zvertsvo u vody v drtive vetsine je to spis u starsi generace .. tak si tak nejak rikam ze se to treba casem zlepsi .. rozhodne bych zprisnil pravidla … obavam se ovsem .. ze pokud se to trochu nevystrida i na mistech kde se o tech pravidlech rozhoduje .. tezko se neco zmeni ..

reagovat
Čtvrtek 3. května 2012 v 10:59 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

nnnap> :-)

reagovat
Čtvrtek 3. května 2012 v 10:42 ® nnnap reakce na …
nnnap

Bigpista> tak ty jsou podle mne sekundárním projevem " nafouknutí" těla. U takových teter to je ještě v rámci nějaké estetiky, ale třeba u bojovnic, rájovců už to hraničí s hororem.

reagovat
Čtvrtek 3. května 2012 v 10:27 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

alexdelpiero>Takže záhada rozřešena. No jo, pořád se něčemu učíme. Díky.

reagovat
Středa 2. května 2012 ve 23:57 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

Bigpista>

http://www.rybareni.com/…/plotice.htm

reagovat
Středa 2. května 2012 v 16:05 ® Bigpista
Bigpista

Tady je příklad vodnatelnosti.

http://rybicky.net/…c/max/62.jpg http://rybicky.net/…c/max/61.jpg

reagovat
Středa 2. května 2012 v 15:56 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

alexdelpiero> Zajímavé. Jako akvarista vodnatelnost znám, ale nenapadla by mě, protože to u akvarijních rybek vypadá jinak – šupiny odstávají od těla.

reagovat
Středa 2. května 2012 v 15:41 ® nnnap reakce na …
nnnap

alexdelpiero> já tomu nerozumím, protože sladkovodním rybám se věnuji pouze jejich tepelné úpravě, ale z akvaristiky mi nesedí pojem infekční vodnatelnost a zde uvedené vyobrazení plísní.

reagovat
Středa 2. května 2012 ve 14:46 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

osprey> asi sem to našel…

Infekční vodnatelnost se u plotic vyskytuje hlavně brzo z jara a v době tření. Důvodem nemoci může být dlouhé zimní období a následné vyčerpání v období jarního tření. Napadené ryby nehynou.

reagovat
Středa 2. května 2012 ve 13:00 ® osprey reakce na …
osprey

alexdelpiero> Mohl jsem dát i „hnusnější“. Shrnu to, že věc znám, setkávám se s ní pravidelně dlouhá léta, zejména na přítoku Orlíku v době třecí migrace ryb. Na podzim nebo v zimě jsem to neviděl. Častější je to u samců.

Víc nevím.

reagovat
Středa 2. května 2012 ve 12:52 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

osprey> to je přesně ono jedna z ryb to měla ale ještě ve větším rozsahu a na hlavě a ve vetší velikosti než tvoje fota

reagovat
Středa 2. května 2012 ve 12:19 ® osprey reakce na …
osprey

Bigpista> Sliz to asi není. Je to dost pevné. Víc, než se zdá.

reagovat
Středa 2. května 2012 ve 12:17 ® Bigpista
Bigpista

osprey> Hm, tak to jsem opravdu ještě neviděl. A opravdu to není klasická rybí plíseň. Že by nějaká hormony vyvolaná nadprodukce slizu? Aspoň podle té poslední fotky to tak trochu vypadá…

reagovat
Středa 2. května 2012 v 11:59 ® osprey
osprey

Tady by to mělo být vidět. Je to v téhle roční době typické a vybral jsem snímky, kde je to zároveň s třecí vyrážkou.

Rozhodně to není klasická plíseň, která postihuje poškozené tkáně všech ryb.

reagovat
foto/forum/2012/th-img20388.jpgfoto/forum/2012/th-img20389.jpgfoto/forum/2012/th-img20390.jpgfoto/forum/2012/th-img20391.jpg
Středa 2. května 2012 v 11:45 ® osprey reakce na …
osprey

Bigpista> Obávám se, že jsi to neviděl. Ano může to být plíseň. Ale je to na ploticích a v naprosté většině případů se s tím setkávám jen teď zjara před výtěrem.

Budu muset jít vedle vyhrabat fotku.

reagovat
Středa 2. května 2012 v 10:39 ® Bigpista
Bigpista

alexdelpiero> Dost dobře to může být plíseň. Napadá ryby zraněné, oslabené, ale někdy stačí jen setřený sliz. Často se z toho ty ryby vyhrabou.

reagovat
Středa 2. května 2012 v 10:39 ® osprey reakce na …
osprey

alexdelpiero> Znám to a před třením se to u ryb objevuje i tady – právě a jenom u plotic. Příčinu neznám.

reagovat
Středa 2. května 2012 v 10:22 ® alexdelpiero
alexdelpiero

třecí vyrážku poznám pár ryb ji mělo tohle vypadalo spíše jak nějaký parazit nebo houba

reagovat
Středa 2. května 2012 v 9:28 ® Tomik reakce na …
Tomik

alexdelpiero> že by třecí vyrážka?

reagovat
Úterý 1. května 2012 ve 23:36 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

osprey> chci se zeptat dnes sem nachytal celkem dost ryb a asi u třech kousků byla na těle taková plíseň, nevíš co by to mohlo být? Ryby jinak vykazovaly zdravou bojovnost :-) Všechno to byly plotice

reagovat
Úterý 1. května 2012 ve 23:31 ® alexdelpiero
alexdelpiero

dnes na (svratce 4) 9 druhů ryb nachytáno, jeeeee jak jáá mám radost :-) moc fajn den u vody, řeky jsou fajn jinak za zmínku stojí 3 chycené podoustve na svratce moje první celkem prekvápko :-)

reagovat
Úterý 1. května 2012 ve 23:31 ® nnnap reakce na …
nnnap

alexdelpiero> no dobře, no. :-)

reagovat
Úterý 1. května 2012 ve 23:28 ® alexdelpiero
alexdelpiero
reagovat
Úterý 1. května 2012 ve 14:00 ® nnnap reakce na …
nnnap

Robur> nevim, letos asi skončím bez papírů. Udělal nějaké změny, nemám problém, ale z nějakých obecných principů se na to vykálím.

reagovat
Úterý 1. května 2012 v 8:28 ® Robur reakce na …
Robur

nnnap> v dnešní době můžeš dělat vše najednou, co ti brání vzít lulinu, smart chytej a jít na ryby:-D

reagovat
Pondělí 30. dubna 2012 ve 23:55 ® osprey reakce na …
osprey

nnnap> Používáš dost tvrdou terapii:-))

No vidíš. Pro mě je to maso druhořadá věc. Jsem lovec zážitků. Chci být u vody, vidět ty barvy, zažívat to napětí a třeba i něco chytit.

Chápu, že lov je lov. Snažím se nechytat malé ryby, neopájím se počtem a jsem připravený nést odpovědnost za to, že nějakou rybu dorvu tak, že nebude mít smysl ji pouštět zpátky.

Pokud jsem ale té rybě nic neudělal, můžu ji pustit. Naše setkání pro ni bylo asi jako pro mě návštěva zubaře.

Dnes jsme byli se ženou nakoupit, cestou zpátky jsem zastavil na mostě a koukali jsme na plotice, co migrujou za výtěrem. To je můj dnešní rybářský zážitek. Stačil.

reagovat
Pondělí 30. dubna 2012 ve 22:48 ® nnnap reakce na …
nnnap

osprey> nehodlám spasit svět, jenom synek to viděl pouze bíle. On je netolerantní. Proto jsem mu nabídl terapii a ty hned takhle.:-D Co se týče mne, já zastávám filozofii, že když nechci rybu, tak je nelovím. To znamená, že když mám odchytáno, tak ani k vodě nejdu. Se bavit. Ani relaxovat. Sem dospělý člověk. Mám lulinu, chytej, už s tím se dá docela dobře pracovat. Ale své postoje nikomu necpu.

reagovat
Pondělí 30. dubna 2012 ve 22:11 ® osprey
osprey

nnnap> Já nemyslím, že to ten kluk dělá špatně. Já sním tak čtyři pět kaprů za rok, ale taky jich chci chytit víc. Chytám pro ten pocit, kdy čekáš na záběr (je spousta signálů, že tam ty ryby jsou nebo nejsou, co dělají a tak) a pro ten boj, při kterým u těch říčňáků nevíš co dřív.

Nechytám prostě primárně kvůli žrádlu, i když nemám problém vzít si rybu.

Takže klidně se můžeš pustit do mě. Bude lepší polemika než ty proti němu.:-))

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1