Chytej.cz

Mobilní aplikace SmartCHYTEJ - ZDARMA! necteno

27.2.2012 | HaD | 147.265 zobrazení | 1.146 odpovědí

Mobilní aplikace SmartCHYTEJ – ZDARMA!V tomto fóru budeme vděčni za Vaše hodnocení, připomínky a náměty.

Pokud se vám aplikace líbí a chcete podpořit její další rozvoj, budeme rádi, když přispějete zakoupením PRO verze, která je placená. Pro Android: http://tinyurl.com/awjcuum

Pro iOS: http://tinyurl.com/adrnfuh

Verze pro iOS bude schválená během několika málo dní.

Další neplacené verze, které jsme pro vás připravili, pracují na většině zbylých systémů:

Android: http://tinyurl.com/bfqarb7

Jednodušší LITE verze pro Android: http://tinyurl.com/d8t5pto

iOS: http://tinyurl.com/beht3bm

Windows phone: http://tinyurl.com/bcsvdeu

Symbian: http://tinyurl.com/avlx6ta

A co vlastně aplikace přináší a umí?

Kompletní a aktuální seznam všech revírů v České republice (ČRS a MRS) Aktuální rybářské řády, atlas ryb, uzlů a především mapovou aplikaci pro hledání revírů v okolí.

Placená verza pak obsahuje možnost práce s vlastními úlovky.

Takže si např. představte, že jedete na cestu, narazíte na říčku, rybník, zapnete SmartCHYTEJ.cz vyhledáte revíry v okolí Vaší polohy a hned víte, zda se jedná o svazový revír, jaké jsou zde podmínky, kde začíná a končí…

Více také na www.smartchytej.cz

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 2. ledna 2014 ve 13:48 ® mikes1271

Jen škoda že není verze i pro tablet

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:56 ® OBr reakce na …
OBr

Martin Chmelík> …u mě šel osud ještě dál a přiřkl mi letos do garáže nesmrtelný malotraktor Kramer z roku 1952, takže jedině polní telefon, Nokie je pro mě už moc velký pokrok ;-)

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:42 ® Martin Chmelík reakce na …

OBr> No my dva už retro jsme. Takže nemysli na smart Audi a podívej se někde v autobazaru po staré Škodě 120 GLX, kup si v bazaru Nokii 3110 a jsi relativně v bezpečí.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:41 ® Martin Chmelík reakce na …

Fryw> To jsi popsal přesně. Data zůstávají, lidé odcházejí. A pokud se někdy otočí kormidlo dějin, data která jsou „někde“ (čti mimo vlastní kontrolu) uložena, mohou být „smart“ použita proti těm, co si je do virtuálního světa uložili. Člověk si dobrovolně sám na sebe plete bič.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:41 ® OBr reakce na …
OBr

Fryw> nějaké globální ryché změně může právě zabránit globalizace, zvlášť v našem případě, kdy jsme jakž takž součástí EU.

Jediná důležitá věc(pro mě), která je mnohdy ompomíjená, je naše totální závislost na elektronice. Přitom stačí, aby se Slunce špatně vyspalo a je tady parádní kolaps společnosti…

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:31 ® OBr reakce na …
OBr

Martin Chmelík> teď jsem četl, že Google bude spolupracovat s Audi na implementaci Androidu do aut – televizi můžu vytáhnout ze zásuvky a je klid, ale až mi někdo hackne audinu na dálnici, to bude teprv prča :-)

ČB telka je fajn, za chvilku to už bude těžký retro styl, stejně jako my dva ;-)

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:25 ® Fryw
Fryw

No ono je to o tom, že ty data tam prostě budou věčně a situace se může změnit jakkoliv. Jak pro jednotlivce, tak globálně. Kdo mě zaručí že se tady za třicet let nebude dělat štvanice na ty co se projevovali na internetu pravicově/levi­cově/křesťansky/ži­dovsky…

Ale k současnosti. Ty telefony jsou prostě srovnatelný. Já osobně nevím zatím o ničem co by na jednom OS šlo a na druhým v žádným případě. Brácha měl 3× android a teď ma nokiu s OS. Chvilku brblal, pak si zvykl. Největší bolístka tady těch chytrejch telefonů je ta, že je vlastně nemobilní. Respektive…pokud začnu využívat všechno to „smart“ tak klidně dojedu za půl dne na baterku a už zase musím z mobilu udělat drátovej telefon (drát do zásuvky). Právě ty mobilní data, to je největší mor. No a další jsou samotný aplikace kvůli kterým si člověk často takový telefon pořídí. Telefon mám už nějakou dobu v továrním nastavení, bez aplikací (jen gps navi) a teď konečně zase vydrží pár dní (pokud nejsem na mobilních datech a nesurfuju, to se vydojí prostě rychle). Vlastně jde spousta věcí na které jsou aplikace obhospodařit přímo z prohlížeče… Měl jsem 3,2" jednojádrovej android s baterkou tuším 1100 mAh. Když jsem používal co mě napadlo tak vydržel den. Teď mám dualcore s 4,3" obrazovkou a baterku tuším 2700 mAh a při stejném použití vydrží vlastně stejně… V tomto směru prostě žádnej pokrok. Ta bráchova nokie je na tom uplně stejně.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:14 ® Martin Chmelík reakce na …

OBr> Máš v podstatě pravdu. Ale co nějaké smarphony, na trh přicházejí smart TV, které z našeho soukromí jednou udělají „přímý přenos“ z našeho domácího života. To teprve bude paráda. Kdeže mám po dědovi ČB TV zn. Junosť. :-)

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 23:04 ® OBr reakce na …
OBr

Martin Chmelík> trocha paranoi není na škodu, zvlášť když je člověk trochu veřejně činný… Mě osobně to teď moc nevadí, beru to jako daň za jistou úroveň ochrany, kterou nám ty služby(ať už státní, nebo soukromé) poskytují. Zlodějíček má dnes snazší zjistit, kdy nejsem na chalupě, aby mě vykradl. Pokud se mi tam ale vloupá, ihned o tom vím, mám jeho video na mobilu a volám si posily, takže ve výsledku je to co do možností zase remíza.

Blbý je, že proti tomu se nikdo z nás neubrání. Kdysi jsem se cítil nesmírně IN když jsem několik let odmítal mobil, teď už bez něj nejde pracovat. Kdysi dávno protestovali zemědělci, že jim pochcípají krávy, když jim u pastviny zahouká parní lokomotiva…ale je pořád výborné, že nám prokrok ponechal svobodné rozhodnutí nechat telefon doma v šuplíku, až o tohle přijdeme, to teprve bude problém.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 22:53 ® Martin Chmelík

Včera jsem měl možnost vyzkoušet nový OS od BlackBerry na Z10 a docela překvapení. Takže aby těch OS nebylo málo, že?

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 22:42 ® Martin Chmelík reakce na …

OBr> No jsem možná paranoidní, ale já za tím vidím, všechny špionážní organizace, které o lidské populaci chtějí mít dokonalý přehled. Dnes jsme všichni díky smartphonům jako pochodující „radarové“, je přehled o našem pohybu s přesností na pár metrů. A to dokonce i když mám smartphone vypnutý (proč se asi vyrábějí čím dál více modely, kde nelze baterii vyjmout?). Proto mám nyní Samšunt, tam se dá baterie vyjmout a už na signálu člověk není. Každoádně si říkám, pro koho jsou ty smartphony chytřejší. Zda pro uživatele nebo pro zvědy. Zlatá Nokia 6310..... :-) Prostě člověk ztratil své soukromí a když se k tomu přidá ještě Fejsbůk a tomu podobné sociální sítě, kde lidé své nitro odhalují totálně, kde se v podstatě dobrovolně svlékají do naha, pak pán Bůh s náma.

PS: dnes stačí v nějaké souvislosti na Fejsbůku napsat slovo bomba a už je člověk monitorován. :-((

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 22:32 ® Rico reakce na …
Rico

Bohužel bez dropboxu a Evernote si to už neumím představit, možná jsem moc línej?

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 22:29 ® Rico reakce na …
Rico

Velice pozitivní zprávy :-) Díky!

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 22:23 ® OBr reakce na …
OBr

Martin Chmelík> synchronizace je pohodlná, své starosti přenecháváme jiným – a to je jediná věc, kterou si troufnu předpovědět – ty chytrý mašinky budou stále ve větší míře více podporovat naší pohodlnost. Někdo v tom vidí postupné „hloupnutí“, na druhou stranu to zase rozvíjí jiné schopnosti, které umožní přežití v elektronickém světě. Je jen na nás, čeho se vzdáme a co si ochráníme před okolím, nakonec naše soukromí je to, čím momentálně platíme za používání internetu.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 22:08 ® Martin Chmelík reakce na …

Kantik> Tak trochu z mého pohledu. Dlouho jsem měl iPhone, naposledy 5. Jako pracovní mobil jsem měl Lumii 920 a teď mám tolik nenáviděný Samsung S4. Když tyto mobily a OS porovnám, pak každý má do sebe něco. Asi ideálním řešením by bylo, kdyby z těchto třech OS, tedy iOS, Windows mobile 8 a Android 4.3 se vzalo to nejlepší a vznikl jeden operační systém. To je však utopie, že? Musím říct, že jsem byl docela „woknama“ překvapen, dokonce se mi některé vychytávky líbily. Jako třeba úvodní obrazovka, kde se měnily fotografie kontaktů, mohl jsem měnit velikost dlaždic atd. Konstrukční provedení Lumie 920 skvělé, jen ta váha. Zcela zbytečně velká kvůli blbosti, jako je bezdrátové nabíjení. OS WM 8 se hodně vylepšil, jen je nedostatek aplikací. Zase tento mobil u mne vyhrál s navigací. iPhone mi přestal vyhovovat jen kvůli tomu, že dispej o velikosti 4" je v dnešní době za zenitem. iOS perfektní mnoho aplikací zdarma, iTunes paráda, konstrukční provedení a použité materiály nejlepší. Teď mám S4 s Androidem, který jsem nikdy nechtěl. Za velmi krátkou dobu jsem si zvykl, aplikací v Google play je taktéž hafo. Konstrukční provedení dobré, vyhovuji mi že mohu vyndat baterii, přidat paměťovou kartu (což u iPhone ani Lumie možné nebylo). Hrozné je to plastové provedení, ani rámeček okolo telefonu není z hliníku. Přesto nic nevrže a dá se to. Perfektní je 5" displej, hardwarově také paráda. Tedy jak říkám, každý OS má něco v sobě, každá značka také. Asi největší pokrok za poslední rok udělal Windows mobile 8. Ale předvídat budoucnost? To si netroufnu.

PS: A co mě „sere“, to jsou všelijaké synchronizace s gmail, Dropbox atd. Jenom blbec si může svá data uschovávat někde ve virtuálním prostředí.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 21:50 ® OBr reakce na …
OBr

Kantik> taky si myslím, že nemáš pravdu. Na nejlepším OS už naše aplikace běží, bohužel pro nedostatek výrobních prostředků pouze v jediné verzi. Systém, o kterým mluvím, je dokonalý, bohužel nikoliv 100% blbuvzdorný, protože u něj se naopak projeví vnitřní síla uživatele. Na dřeváckým OS funguje třeba populární sčot: http://upload.wikimedia.org/…y_abacus.jpg .. a tady je ta naše verze: http://www.chytej.cz/…img20955.jpg :-D

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 21:46 ® Bigpista
Bigpista

OBr má recht, že kdo se kdy pokusil věštit budoucnost IT, tak si vždycky strašně namlel hubu.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 20:38 ® regulus reakce na …
regulus

Kantik> obávám se, že nemáš pravdu. Wokna v žádným případě nejsou nejlepším OS ani pro mobily a pro počítače už vůbec, u komplů jsou pouze nejrozšířenějším OS. Ale na to časem přijdeš. :-93;

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 20:28 ® Kantik

Nechápu, proč chybí úplná verze pro Windows phone.. Okna jsou jednoznačně nejlepším OS (pc i mobily), kam se hrabe iOS nebo dokonce Android.. Koukněte se na to, jak dlouho je Android a jak dlouho WIndows.. Na chvíli se opozdil, ale nyní se vzpamatovává a za chvíli mu bude patřit celej svět jako u počítačů.. Bohužel dnes je to tak, že kdo nemá slavný korejský naleštěný zrdcadlo Galaxy S4, jako by nebyl.. Přitom Lumia 520 nabízí stejné množství potřebných funkcí a navíc je asi za pětinovou cenu.. Tato diskriminace mobilů Samsungama a operačních systémů Androidem mě celkem štve.. Ale jak už se tady psalo, za chvíli bublina Android a Samsung praskne a poletí Windows.. Dávám tomu ani ne deset let..

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 19:26 ® Fryw
Fryw

Tak kolik se čeho vyrobí a prodá je myslím nedůležitý. Spíš jde o to kdo si to na jakej mobil nainstaluje a dá případně nějakej feedback :-)

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 18:00 ® OBr reakce na …
OBr

kucí, hlavně bacha na flame-wars Apple vs. zbytek světa.. každé má své pro a proti, dneska není nic černobílé, však i ten iPhone už dělají barevnější, než jen černobílej ;-)

Sice se v IT trochu pohybuju, ale nějaké výhledy do budoucna radši nezkouším. V době, kdy táhnou hezká marketingová hesla a přitom to je často jenom takové pozlátko bez kloudného přínosu, je těžké cokoliv předpovídat..

Rico> Aktualizace budou, teď jsem se sice opozdil (měl jsem vnitřní termín do podzimní výstavy MR), ale už se pracuje na vylepšení a mapy budou jedna z položek, na které se určitě zaměřím.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 17:37 ® regulus reakce na …
regulus

mascha> s tím zatracováním iOS bych byl opatrnej. Pohybuju se v IT už nějakej ten rok (ty konec konců nejspíš taky) a pamatuju doby kdy v USA bylo nesrovnatelně víc MACů než PC, všichni kloudní grafici dělali jen na MACu a tehdy bylo doslova nemyslitelné, že by se totéž dělalo na PC (pominu jiný vlivy). Postupem let začal MAC ztrácet svůj lesk, jednu chvíli to dokonce vypadalo, že se to chýlí k pozvolnýmu konci a najednou se objevili uživatelé z úplně jinýho spektra kteří si k MACu našli cestu a troufám si tvrdit, že je MAC na možná mírným, ale přece jen na vzestupu.
Nevidím důvod proč by to mělo být s OS pro mobily jinak, Mrkvosoft zaspal, Android se urval ze řetězu a trh je zaplavemej relativně levnejma telefonama s tímto OS a Apple si furt drží svoji solidní kvalitu za sice vyšší ceny, ale je spousta lidí, kteří si jej právě proto koupí.
Osobně bych Mrkvosoft nepodceňoval, nenechají si ujet vlak (myslím úplně). Jak to navlíknou nevím, ale necháme se překvapit. Jen aby ta bublina která splaskne nebyl nakonec Android … :-D

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 16:07 ® mascha reakce na …
mascha

Bigpista> jj, v ČR to zatím roste, my jsme v technice vždycky trochu pozadu :-) Ne, vážně, winphone jen tak nezmizí, ale všichni velký producenti aplikací se jednoznačně vyjádřili, že je tahle platforma v podstatě nezajímá. A stejně rozpačitý jsou reakce stále rostoucí řadu verzí Androidu a jejich rozdílnost na různých zařízeních. Na druhou stranu, kult iPhone je umělý a jednoho dne ta bublina splaskne…

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 15:18 ® Rico reakce na …
Rico

Tohle je těžké :-) Napřiklad teď si web prohlížím z iPadu a chytejáckou aplikaci mám v iPhonu a jsem s ní celkem spokojen až na ovládání mapy. Ale zpět, já zase nedám dopustit na iOS, každý si vybere co mu vyhovuje a je jen na tvůrci aplikace aby zacílil co největší okruh uživatelů. Jsem rád, že chytejácká apka je pro iOS a budu velmi rád když se bude udržovat aktuální.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 13:50 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

mascha> Jakožto majitel WidlousFounu si dovolím odporovat. Někde jsem viděl statistiku využití různých OS ve smartphonech v ČR a Windows dost rostou a v momentálně je uživatelu WindowsPhone víc, než uživatelů iOS. I když k Androidu se to ani zdaleka neblíží.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 11:39 ® OBr reakce na …
OBr

mascha> nejprve jsme měli verzi iOS + Android, ale použitý framework neumožňoval portování pro další OS jako nativní aplikaci. Ale chtěli jsme vyhovět většině, takže jsem se pustil do „multiplatformní“ HTML5 verze, kterou bych mohl pomocí phonegap snadno dostat na ostatní OS. Měl jsem naivní představu, že jeden kód poběží všude stejně… Tolik konec hezké teorie. Realita, kdy mi to trvalo 3× déle a stejně to nefungovalo všude stejně dobře, dopadla tak jak dopadla. Pak už nemáš ani chuť dodělávat vylepšení, o kterých píšeš, když víš, že nad odladěním strávíš týden… ten čas pak radši věnuji na Androidy a iOS.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 ve 2:14 ® mascha reakce na …
mascha

OBr> nevyznam se v programovani aplikaci, delam do UX a trochu do mobilnich webu. A tedy moc nechapu, proc se ta apka jak rikas tolik lisi pro ruzny systemy. IMHO by se melo lisit vyuziti nativnich funkci jednotlivych OS, ale zakladni ovladaci schema, resp. uzivatelsky scenar by mel byt pro vsechny platfomy stejny, ne? Kdyz delam mobilni web, tak neresim, jestli si ho nekdo bude prohlizet na jabku nebo na boruvce, obsah a funkce jsou stejne, lisi se max vykreslovani nativnich prvku systemu.

Ale jestli je z nejakyho duvodu potreba z gruntu jinej pristup pro kazdy system zvlast, tak souhlasim s tim, ze delat cokoli pro wifon je ztrata casu, winfon je slepa vyvojova vetev (a ja ho bohuzel dostal v praci befelem)

reagovat
Neděle 29. prosince 2013 ve 22:15 ® OBr reakce na …
OBr

mascha> díky za postřehy, tohle máme pořešené na iOS a Androidech. Win a Symbian verze jsou bohužel takové popelky, kde jsou aktualizace a další vývoj trochu nejisté.

Na druhou stranu je to i otázka zpětné vazby. Z Win verze mám 3 reakce bez další odezvy, u Symbianu je to ještě méně. Pokud to srovnám s více jak stovkou podnětů (nemyslím teď hodnocení) od uživatelů iOS a Androidu, je jasné, kam mé úsilí směřuje.

reagovat
Sobota 28. prosince 2013 v 1:09 ® mascha
mascha

Mám apku na winfonu. Upřímně? Nepoužitelné. Položil si někdo otázku k čemu budou lidi apku pravidelně používat? Jaké z toho vyplývají uživatelské scénáře? A jaké jsou jejich priority? Říkají vám něco pojmy jako user experience nebo usability? Abych byl v kritice konstruktivní – jsem přesvědčený, že hlavní usecase pro drtivou většinu užíváků je následující: hledání čísla a popisu určitýho revíru. Takže by jako první měly být dvě CTA: 1) input pro hledání revíru podle názvu (s chytrým našeptávačem) 2) tlačítko najdi revíry v okolí. Všechny další funkce, jako třeba RŘ, atlas ryb a buhví co to tam ještě je za zbytečnosti, může být schováno někde v dalším menu. Dneska jsem dorazil na Slapy. Nepamatuju si číslo, tak sáhnu po apce. Pokouším se hledat revíry v okolí a najde mi to jen Mastník. Tedy funkce k ničemu. Hrabu se tedy v seznamu revírů. Proč mám defaultně rozbalený moravský kraj, když jsem tam v životě nic nehledal? Mělo by si to pamatovat poslední otevřený kraj. OK, najdu středočeský, Slapy budou asi Vltava, tak hledám pod V. Ajtakrajta, jakmile je název dlouhý, tak se nezobrazí celý. Vidím „Vltava 15 údolní nád..“ hmm. to jsou ty Slapy nebo Kamýk nebo co? Dívám se na detail revíru, ale ani tady nic nepoznám. Kliknu na back a jsem místo na seznamu revírů od V na seznamu od B. Ani po dalších dvou pokusech jsem číslo Slap nenašel, jen se vytočil nad neintuitivností pohybu po seznamu. Apka letí do koše…

reagovat
Středa 4. září 2013 v 11:44 ® OBr
OBr

Pokud máte jakékoliv připomínky a náměty na vylepšení, sem s nima. Budeme teď zase výrazně vylepšovat aplikaci, takže to můžeme zapracovat.

reagovat