Chytej.cz

Rady pro chytání bičem necteno

4.3.2005 | Tloust | 17.061 zobrazení | 119 odpovědí

Chtěl bych se dozvědět něco o chytání bičem. Mám vyhlédnutý 7 m shimano, ale nemůžu se rozhodnout. Poradtě mi prosím jaký vlasec, jak se nahazuje a kde všude se dá bič použít. Takže kdo máte s tímto lovem nějaké zkušenosti tak prosím pište, pište, pište!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Středa 11. února 2009 v 7:13 ® FishmanAlda reakce na …
FishmanAlda

no na bic jsou urcite nejlepsi pevny splanvky nemas ani duvod tam davat anglana nebo waglera ;-)

reagovat
Středa 11. února 2009 v 7:12 ® FishmanAlda reakce na …
FishmanAlda

no kdyz to jde tak bezvadne nic lepsiho neznam pokud jde o malou rybu a kdyz ti na to houpne kapr kolem 50cm super adrenalin :-)

reagovat
Úterý 10. února 2009 ve 23:17 ® romank1
reagovat
Úterý 24. dubna 2007 ve 21:00 ® M.BURNES
M.BURNES

Tak sem si taky pořídil bič 8m tak sem zvědavej jak se s tim chytá

reagovat
Pondělí 26. února 2007 ve 21:11 ® Kubajs
Kubajs

chtěl bych se zeptat kdo tady používá při lovu na bič wagler???podle mě je bič vyroben pro lov s pevnáými splávky!!

reagovat
Úterý 16. ledna 2007 v 18:15 ® Robur
Robur

to alivio už má v sobě lepší matroš – uhlík atd.

reagovat
Úterý 16. ledna 2007 v 18:14 ® Robur
Robur

tak jsem dnes obhlédl pár bičů a počkám si na veletrh, defacto jich mají v každémkšefte na výběr pár kousků do 400 Kč, takže není žádné srovnání, pokud je to jen laminát, tak se to na můj vkus moc třepe, pak jsem měl v ruce bič Alivio, ale jen ve 4m a byl slušný, ale nevím jak by se choval v 6m, páč ho neměli

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 23:21 ® Bezrybka reakce na …
Bezrybka

Kubajs: pro menší splávek o hmotnosti 5g používáme výraz kačena

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 20:23 ® Kubajs
Kubajs

CeP:předpokládám pevné a menší splávky do 5g

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 20:18 ® CeP reakce na …
CeP

Kubajs.. Kubajs.. a čo si napriklad predstavujetě Vy pod takýmto pojmom „normalní splávek“. na bic se pouzivaji vetsinou takovehle „normalni“ splavky : www.ceskyrybar.net

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 v 19:40 ® Kubajs
Kubajs

chytá se z bičem na nějaké jiné splávky nebo postačí normalní

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 13:59 ® Kubajs
Kubajs

Robur:sorry já jsem si ho nevšiml ju!!

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 13:51 ® Robur
Robur

Kubajs, nic ve zlým, ty by sis ji zasloužil, vždyť o tom vlasci se píše ve třech odpovědích pod tvým dotazem. Jinak si myslím, že plavačková sekce stačí, já ji zatím četl minimálně, a pokud pochopíme bičovou montáž, tak pak už sjou to jen plky o nástraze a tloušťce vlasce, takže už skoro nulový přínos.

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 13:46 ® Kubajs
Kubajs

Robur:ty si myslíš že by nám mohli udělat samostatnou diskuzi???

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 13:44 ® Robur
Robur

jo, Cepe napiš to, proč jsi o tomještě nenapsal?:-D

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 ve 13:26 ® Kubajs
Kubajs

jak se přidělává vlasec na bič??

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 v 10:50 ® CeP reakce na …
CeP

aha.. tak nezapomnel. musel jsem ho zkonvertovat do *.jpg "

reagovat
foto/forum/2007/th-img1581.jpg
Neděle 14. ledna 2007 v 10:47 ® CeP reakce na …
CeP

herdek ja sem vcera zapmnel na ten obrazek; tak tady je:

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 v 10:42 ® Kubajs
Kubajs

tak se nám to tu hezky rozjelo takže vlastně já ten bič můžu zkracovat!!!to je dobrý

reagovat
Neděle 14. ledna 2007 v 0:23 ® CeP
CeP

Robur> no abych konecne vysvetlil „vyraz ryba pod spickou“. je to uplne jednoduchy. proste ucinnym krmenim ryby stahnes na flek kterej mas zakrmenej. u bice to sice neplati vzdy, ale treba u deldy ano. pak vedle tebe sedici kolega s matchkou nema sanci aby te prechytal protoze s bicem buds daleko rychlejsi nez on. nastrahu na hacku jednoduse spustisd do vody a mas ji vzdy tam, kde ma byt.
k tomu zakonceni na spicce. od vyrobce je osazeno ortodoxnimi plavackari opovrhovane koncove ocko. je totiz docela neprakticke pro nasazeni a rychlou vymenu udice. pridani karabinky je tfujtajbl reseni, ale uznavam ze kdo se plavce prilis nevenuje a bic vytahne parkrat do roka, tomu bezpochyby vyhovi. plavackar ho okamzite odstrani a nahradi spešl adapterem STONFO (viz obrazek), nebo pouziva prichyceni udice buzirkovym zpusobem. to je takhle. na konec udice navleknes cca 3cm dlouhou buzirku prumeru konce spicky a popotahnes dal. pak navleces cca 5mm kousek vetsiho prumeru a konec vlasce jim jeste 2× provleces. kratsi buzirku s povlecenym vlasvem nasadis na spicku a popotahnes kam pujde – asi 20cm. volny vlasec ted nekolika zavity obtocis az ke konci spicky a zafixujes tim delsim kouskem buzirky maleho prumeru tak, ze budes mit 1cm na spicce. HOTOVO.. ;-) ulozeni udice na hrazdicku; spravne je to kostricka. no nic lepsiho asi nikdo nevymysli. a stejnak potrebujes i kdyz budes bicovat malo alespon nekolik kostricek s pripravenymi udicemi s vyvazenym splavkem. zavodnici ich mivaji i nekolik desitek s ruznou delkou udice, nosnosti splavku a silou vlasce. v zasade jde o to, ze az ti vezme velka ryba a utrhne ti sestavu, tak jsi znovu bojeschopny v radu desitek sekund. pokud ne, budes navazovat a vyvazovat dlouho a je to ztrata casu.

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 23:48 ® Firetiger reakce na …
Firetiger

Logika je, že můžeš buďto 1) nevysunout celý bič – to dělám já, protože jsem línej. Je pravda, že pak díly trošku lítají, ale když si zajdu jenom večer po práci potrápit pár ouklejí tak to neřeším. Nebo můžeš jít cestou 2) odšroubuješ krytku a odstraníš poslední (nejširší) díl. Pak chytáš s bičem zespoda nezakrytým, takže musíš dávat pozor kam ho odkládáš, aby Ti tam nevniknul bordel. Za zmatečnost se omlouvám, přišlo mi to mi to jednodušší jak se zdálo. Moje chyba. Mimochodem, fičura rozšroubování biče je velmi praktická, například proto že bič ve složené formě nikdy neuschne, takže má tendenci zasmrádat (poznatek z praxe).

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 23:38 ® Robur
Robur

Cepe, s těmi 2 biči jsi mě pobavil,

ale dnes to asi bylo vysvětleno dost zamtečnčně v 19:21® Firetiger, reakce na …

Alivio: Na to je strašně složitá fičura, úplná raketová věda: předposlední kus necháš v posledním, simsala bim, a máš o metr kratší bič :-)) )

Takže jde spíš o provleční těch užších dílů včetně návazce „rukojetí“

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 23:16 ® Shrek reakce na …
Shrek

no to samozřejmě jde,jen jsem s tím jaksi nepočítal,že byste toho byli schopni.No nic,prdim na to.

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 21:41 ® CeP reakce na …
CeP

jeee… ty mas dva bice? cheche…

ale jasny. vim jak to myslis. mam 4m tyc na podberak a presne takovymhle zpusobem pouzim nejvice 3m. odsroubuju dole spunt, vyklopim jen tri dily a sup.. kouzlo je hotovo…

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 20:59 ® cormaxx
cormaxx

Kubajs: nevim jestli si mě dobře pochopil tak ti sem hodim fotku;-)

reagovat
foto/forum/2007/th-img1574.jpg
Sobota 13. ledna 2007 ve 20:52 ® Prutos reakce na …
Prutos

Na závit samozřejmě…

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 20:52 ® Prutos
Prutos

Kubajs: dole je takovej špunt na zívit. Když ho odšroubuješ,vyndáš si dílů kolik chceš a zbytek necháš bokem…

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 20:49 ® Kubajs
Kubajs

cormaxx:a to ti ten díl nevyjede?

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 20:48 ® cormaxx
cormaxx

Kubajs: a proč by vyjížděl? vždyť ty ostatní díly máš vysunutý a zapasovaný v sobě,a když skončíš lov tak to zase složíš dohromady,zaš­roubuješ koncovku a je to :-)

reagovat
Sobota 13. ledna 2007 ve 20:46 ® cormaxx
cormaxx

Alivio:Já vim že se tu bavíme o klasických bičích,jenže ten je teleskpickej a bez oček ,tudíž si z šesti metrovýho můžu před lovem udělat 5ti metrovej (odebere se délka prvniho dilu).Akorát si zkratim návazec a je to.Já když chytam nástražní rybičky přímo u břehu tak chytam jen se třemi díly (± 3m ) protože je to v tu chvíli praktičtější než mít celých 5m…;-)

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...