Chytej.cz

Berounka 2 - pod Karlštějnem- je bez ryb necteno

18.4.2011 | jeewee | 18.902 zobrazení | 128 odpovědí

Vážení kolegové rybáři, celý svůj dospělý rybářský život chodím v zimě i v létě na „svoje“ místo. Tím je revír Berounka 2 pod jezem v Karlštějně – Klučicích. Uvádím to proto, aby bylo jasné, že tuhle vodu znám opravdu důvěrně. Po celou tu dobu si chodím k řece především sednout – ani neumích chytat trofejní ryby – i když se sem tam nějaká spletla. Stejně tak i 99% procent úlovků hned vracím zpět. Vždy jsem se bavil chytáním tloušťů, podouství, cejnů, cejnků, línků – taková ta jarní droboť, která člověka baví, když neberou jiné ryby. Jenže letos je to úplně jinak – od počátku roku jsem ani já, ani ostatní rybáři, které každý víkend potkávám – nechytli nic jiného než kapra. Jiná ryba nebyla na revíru od počátku února ulovena (nepočítám 2 – slovy „dva“ tlouště). Není vidět ryby kroužkovat, sbírat z hladiny, nezaloví dravec…prostě mrtvá voda až na ty vysazené kapry. Mám lodičku, tak jsem si dal tu práci a každý víkend se vyptávám já a další tři kolegové, zda někdo chytil jinou rybu než kapra. Všichni mají jen šupináče – nic jiného. Nemáte někdo představu, co se mohlo stát? Tahle řeka byla vždy jako kotel plný ryb, rybiček, potěru … a teď člověk nechytne nic ani na červíky. Když dám housku, kolínko, nebo kukuřici, tak tam je do půl hodiny kapr. Poraďte, prosím…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...
Pátek 25. července 2014 v 11:54 ® jeewee reakce na …
jeewee

No…mohu mluvit jen o úseku mezi karlštejnským a třebaňským jezem. Za celý letošní rok pouze kapři, 1× amur a 1× cejn. Zdůrazňuji, že ani na housku, červíka, kuku apod. nepřišel vůbec žádný tloušť, cejnek, karas a ani podoustev apod…prostě vůbec žádná bílá ryba. Stejné zkušenosti mají i moji ostatní kolegové, kteří v daném místě bydlí a rybaří. Z dravců štičky (malé), 1× candát a pár sumečků. Opravdovou hrůzu máme z nedostatku bílých ryb – je to skutečné hrozné…od počátku roku mám 32 docházek. Podobnou statistiku mají i moji kolegové :-((

reagovat
Úterý 22. července 2014 ve 12:48 ® Bořík

jak to vypadá letos?

reagovat
Pondělí 21. července 2014 v 19:55 ® BigD

Myslím, že řešením by byla kombinace dvou aktivit. Nejdříve prosadit vyjmutí kormorána ze seznamu ohrožených druhů a následně zaangažovat celebrity, jako jsou p.Polreich, Paulus, Ihnačák, Babica a třeba i kluky v akci, aby vymysleli pár skvělých receptů a dali to do médií. Zvláště vejce bych vyzdvihl lako lahůdku. Národ by se pustil do shánění hlavní ingredience, což by výrazně pomohlo. Třeba by se toho chytilo pár řetězců asijských bister a to už bychom měli vystaráno. :-D

reagovat
Pondělí 21. července 2014 v 19:35 ® pilot reakce na …

mastrof> A prosím tě, kolik je ti vlastně let když píšeš " asi…" apropo, Korea se píše s velkým " K " studente. Čus a lámej pruty. Pilot

reagovat
Pondělí 21. července 2014 v 19:32 ® pilot reakce na …

mastrof> komu doporučuješ severní Koreu ? To jsi nenapsal, brachu.

reagovat
Neděle 20. července 2014 ve 14:09 ® Hony

Pod Dobřichovským jszem to stojí na prd. Velké kameny pokryté hnědou řesou. Nedá se v tom chodit. A málo vody. Od nádraží k jezu přívlačí dvě parmičky a tři okouni. Žádná sláva. :-((

reagovat
Čtvrtek 17. července 2014 v 11:25 ® mastrof reakce na …

pokud se ti u nás nelíbí, doporučuju severní koreu;)))

reagovat
Úterý 15. července 2014 v 16:15 ® pilot reakce na …

Zdravím, člověče, ani jsem se nevšiml, že je to tak starý. Dík za upozornění .

reagovat
Pondělí 14. července 2014 v 15:10 ® Mysak1 reakce na …

pilot> V zásadě s tebou souhlasím ale reagovat na příspěvek starý víc než 3 roky ? No nevím, ať ti koušou. Myšák.:-)

reagovat
Pondělí 14. července 2014 ve 14:19 ® pilot

osprey> Jak vidím za doby komoušů, ti bylo 15 – 16 let .Čtu,že ti moc ublížili a nyní že se z tebe stal antikomouš. Prosím Tě, – čím tě vychovali a čím a jak osobně tobě 15 – 16 letému klukovi ublížili, že se z tebe stal zapřísáhlý antikomunista. Prostě kecy co slyšíš v hospodě. Ano byl leckde velký bordel, souhlasím, ale byla práce, jistota což dnes není. Ano můžeš cestovat po světě – když na to máš, ano stála se fronta na wc papír , dámské vložky a já nevím na co ještě – pravda dnes je všechno a v rámci demokracie můžeš zabijet, krást,a kecat i nesmysli. Havel a Klaus by Ti řekli – to je daň za demokracii. Děkuji za takovou daň tu nechci. Chtěl bych vidět ty kluky co jsi vychovával, jak asi? No nic, antikomunisto pravičáku, nenadávej na pravici kterou jsi zřejmě volil a dnes ji nemůžeš přijít na jméno. To není od tebe pěkné. Nevíš co chceš a až si to ujasníš, tak mi napiš. Petrův zdar a lámej pruty. Pilot

reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 v 9:14 @ tomygr

Svatá pravda, mám uplně stejné informace i zkušenosti. Voda po pravém břehu u hotelu mlýn byla plná ryb amuři, velcí tloušti a dravci. Teď tam není nic a jediný úlovek tento rok je kapr 50cm.

reagovat
Sobota 18. června 2011 v 10:45 ® Hony

Není bílá ryba, nejsou dravci. Proti dřívějšku bída. Berounka je hodně vybrakovaná. A né jen Brounka, taky Vltava pod ZOO. Kdysi psali v časopisu Rybářství o zarybněné vodě. Nyní díky černým ptákům, kteří tam hnízdí, pusto a prázdno. Můžeme jen vzpomínat na dobu hojnosti.

reagovat
Pondělí 13. června 2011 ve 12:57 ® mana01
mana01

Sumci !!!

reagovat
Středa 8. června 2011 ve 12:56 ® BigMike

Mluviti sříbro, mlčeti a konati zlato.)))) Ale i ty broky mají něco do sebe.)))))

reagovat
Středa 8. června 2011 v 1:01 ® osprey reakce na …
osprey

Juraj> O těchhle věcech se nemluví. A to že o nich nemluvím, to neznamená… nic. :-)

PS: Kulovnici nemám.

reagovat
Pondělí 6. června 2011 ve 23:00 ® Juraj

osprey> Na to vůbec nemusí být broky. Jde to báječně kulovnicí. Musíš ovšem jít za myslivecký zákon. Fór je v tom jít na to za bezměsíčné noci a s noktovizorem. Je to pak jak růže na střelnici. Můžeš je sundávat dle libosti, a ani se nepohnou. Takováhle změna v zákoně by byla účiným řešením, jinak totiž nemáš žádnou šanci. Za předpokladu, že to děláš na černo je problém v tom, že tak do 5-ti výstřelů, pak musíš bleskově kormouše sesbírat a zmizet, bo do 1/2 hoďky jsou tam policajti. Kulovnice dělá kravál a lidi jsou všímavý.

reagovat
Pondělí 6. června 2011 ve 22:47 ® BigMike

Problém je ten, že když ho vyjmou ze seznamu chráněných živočichů, nebude za škody jím způsobené stát vyplácet soukromníkům náhrady!!! Takže je tlak to tak nechat! A i kdyby ho vyjmuli, zase ho nedají pro myslivce na seznam živočichů k odstřelu, takže nebude chráněný, ale nebude se moct střílet:)) A tak to ty .íˇ. na ministertvu asi navrhnou a vláda odsouhlasí!!! Nebo se v něčem mýlím?

reagovat
Pondělí 6. června 2011 ve 22:29 ® Jiří Jehlička reakce na …

Nikdy není pozdě zakročit, chtěl bych se nějak zapojit do zrušení ochrany kormoránu, ale připadá mi, že se nic nedějě. Jako kdyby nikdo neměl kontakty odvahu nebo nevím co v tom vězí. Ale když vidím tu mrtvou vodu všude kolem chce se mi brečet. Připadám si bezmocnej. Organizace málo tlačí na ty nahoře, rybáře a jejich revíry se snaží zaplácnout kaprama a dál nic se neděje. Ještě pár let a nezbude tady ani prd

reagovat
Pondělí 6. června 2011 v 19:58 ® osprey reakce na …
osprey

elhierro> A program už máš?

reagovat
Pondělí 6. června 2011 v 19:44 ® Martin Chmelík reakce na …

BigMike> Dám vědět co a jak během týdne. Myslím si, že podpora bude slušná a že se najde i dost lidí, ochotných pomoci tam, kde je třeba, popřípadě časem změnit to, co již nevyhovuje dnešní době. :-)

reagovat
Čtvrtek 2. června 2011 ve 21:38 ® BigMike

Jinak bych ještě mohl interně dodat " know how" ohledně přesídlování kormoránů!

reagovat
Čtvrtek 2. června 2011 ve 21:38 ® BigMike reakce na …

elhierro> jsem pro!!!

reagovat
Čtvrtek 2. června 2011 ve 13:57 ® PetrC
:-)) :-))
reagovat
Středa 1. června 2011 ve 22:00 ® Martin Chmelík

Přátelé, kolegové. Myslím si, že nastala doba, kdy je potřeba určité problémy začít řešit. Ale ne „plkáním“ na webech, v hospodách atd. Ale prostě „bouchnout do stolu“ a udělat něco smysluplného. Podívám-li se kolem sebe, zjistím, že kdejaký obor má několik profesních asociací, sdružení a mnoho dalších spolků. Osobně bych viděl situaci tak, že by bylo dobré založit asociaci (know-how bych zřejmě měl), která bude hájit zájmy rybářů, firem působích v oblasti ryboluvu atd. atd. Příští týden se sejdu s HaDem a vizi s ním proberu. RYBÁŘI SOBĚ! :-)

reagovat
Středa 1. června 2011 v 9:21 ® BigMike

Také si myslím, že je to krom kormoušů hodně vo hubu:( To chce jít po nich cíleně.))) V zimě jsem našel jednoho uhynulého:), tak jsem si vzal zobák – pěkné páradlo a ty hrany jsou jak nože:(

reagovat
foto/forum/2011/th-img17666.jpgfoto/forum/2011/th-img17667.jpg
Úterý 31. května 2011 ve 23:37 ® osprey reakce na …
osprey

krl> Ten článek znám. Plašení na kormorány moc nefunguje. Když si mají vybrat, jestli překonat strach nebo umřít hlady, vybírají si celkem jasně prní možnost.

reagovat
Úterý 31. května 2011 ve 12:51 ® krl reakce na …
krl

osprey> http://orava.sme.sk/…alizuju.html
Tohle snad bude fungovat

reagovat
Úterý 31. května 2011 v 10:42 ® krl reakce na …
krl

osprey> http://orava.sme.sk/…yhrali-snury-​proti-kormoranom-zlegalizuju.html#ix­zz1GPZP801Z

Našel jsem ten článek

reagovat
Úterý 31. května 2011 v 10:22 ® krl reakce na …
krl

osprey> nedávno jsem někde zahlédl na netu plášící stuhy přes řeku.Myslím ,že to bylo ze Slovenska.Možná by se to alespoň na malých tocích osvědčilo.Jezdím v zimě na Žehrovku,která je široká cca 3 m a po náletu asi 5–10 kormoránů letos v zimě tam nezůstala ryba.

reagovat
Pondělí 30. května 2011 ve 12:10 ® osprey
osprey

krl> Což ono je to jasné. Ale já si prošel celou tu legislativní situaci a věř, že z toho není díra ven.

Od letoška ještě mají myslivci u vody nařízené ocelové broky (to zkrátí účinný dostřel o 10 – 15 m) a je to úplně v háji.

reagovat
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...