Chytej.cz

Odlévání olova necteno

13.1.2011 | Stroft | 14.146 zobrazení | 21 odpovědí

Poradí někdo příměs do olova která dá odlitému pilkru tvrdost? Co používáte aby odlitek zůstal stříbřivě lesklý a časem neztmavěl? Děkuji

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 4. ledna 2015 v 19:19 ® Pařez

Já doporučuji opatřit pilker kroužkem na trojhák s přesně deklarovanou nosností, která je menší, než použitá šňůra. Pak se trhají trojháky místo celých pilkrů a nemusí se řešit jejich levná domácí výroba.

reagovat
Čtvrtek 1. ledna 2015 ve 13:38 @ Copter reakce na …

Antimon koupíte třeba tady: http://metalmarkers.eu/cs/?…

reagovat
Pondělí 10. února 2014 ve 2:54 @ antimon reakce na …

scháním antimon máte někdo? spedradek@seznam.cz

reagovat
Pondělí 10. února 2014 ve 2:52 @ antimon

Scháním antimon děkuji

reagovat
Pondělí 23. července 2012 v 16:39 ® kerob reakce na …
kerob

jamson89> opravil jsem ti ty hrubky… :-)

jinak antimon se tavi pri 630 stupnich, olovo pri 330.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 v 16:23 ® jamson89

Stačí 3% antimonu roztavit v olovu pro požadovanou tvrdnost. Taví se při cca 500–600 stupních stejně jak olovo, takže bez problému.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 v 16:21 ® jamson89

Prodám čistý antimon 250Kč/Kg. Koupil jsem si pro odlévání, ale hodně mi toho zbylo 20kg. Antimon je nadrceny na prašek pro snadnější dávkování a tavení. Při koupi celých 20kg zašlu zdarma. e-mail: jamson89@seznam.cz

reagovat
Úterý 25. ledna 2011 v 18:48 ® Hrouzek73
Hrouzek73

Já když jsem odléval krmítka,tak jsem do roztaveného olova přidával kousky ze starých rozlámaných karburátorů.Olovo celkem o dost ztvrdne.

reagovat
Pondělí 24. ledna 2011 ve 12:07 ® kerob reakce na …
kerob

zulu> ono taky zalezi na tom, zda se takove pilkry, jake pozaduje vyrabeji. Pokud ne, tak poznamka o cene je irelevantni – taky si vyrabim spoustu veci a duvod je ten, ze nejdou sehnat presne takove, ktere pozaduju, neni to o usetreni penez.

reagovat
Pondělí 24. ledna 2011 v 11:50 ® zulu
zulu

Také veci podla mňa budú mať ľudia čo si sami doma prebíjajú strelivo. Pokiaľ viem tak v Čechách to je povolené, a viem že máte eshopy s týmto materiálom. Ale tiež by som radšej kúpil ten pilk. Keď si to potom spočítaš tak ťa to vide drahšie.

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 v 18:56 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> No tady u nás se písmovina nesežene, to ti garantuju.:-)) Když pominu akumulátory v traktorech, tak nejvíc olova má doma hajnej v nábojovým pásu.

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 v 15:03 ® kerob reakce na …
kerob

hraji> vzhledem k tomu, ze pismovina je v podstate nerecyklovatelna a jeji puvodni ucel uz pominul (knihtisk se uz v podstate nepouziva), tak je jeji cena vetsinou dost nizka, obcas i za odvoz…

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 ve 14:21 ® Stroft reakce na …
Stroft

hraji> V jakém poměru ten cín a olovo?

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 ve 13:56 ® hraji reakce na …
hraji

kerob> je to otázka ceny, neorientuji se v oboru, ale než odlévat pilkery dráž než se dají koupit, je lepší nakupovat. Mě se na pilkery osvědčily nerezové trubky

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 v 10:38 ® kerob reakce na …
kerob

hraji> jestli nebude lepsi sehnat tu pismovinu (literinu), nasel jsem i nejaky inzeraty… a kdyz jsem ji shanel ja, tak jsem nemel problem, mam zasobu na hodne dlouho, radove 200kg :-)

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 v 9:22 ® džigit

Kluci,když blbli s perkusákama,při­dávali do 10% liteřiny a kolem 2% cínu.Někomu stačil matroš z závažíček z pneuservisu.Oni tu tvrdost cínu dělili podle použití,někdo nedával cín vůbec,bo to zasíralo hlaveň. Takže doporučuji vyhledat něco,či někoho od „střelců“,na netu určitě najdeš :-)

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 v 0:51 ® kerob reakce na …
kerob

osprey> urcite se da nekde sehnat pismovina coz je prave slitina olova, antimonu a cinu.

reagovat
Čtvrtek 13. ledna 2011 ve 22:15 ® hraji reakce na …
hraji

kerob> jestli nebude místo antimonu lepší ty pilkry koupit.

reagovat
Čtvrtek 13. ledna 2011 ve 21:26 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> To je pravda, třeba do loveckých broků. Ale vůbec nevím, jestli se to dá sehnat.

reagovat
Čtvrtek 13. ledna 2011 ve 21:25 ® kerob
kerob

Na tvrdost se pridava antimon :-)

reagovat
Čtvrtek 13. ledna 2011 ve 20:08 ® hraji
hraji

Většinou stačí přídavek cínu.

reagovat