Chytej.cz

Polarizačky- barva skel necteno

23.6.2009 | Rybman | 8.520 zobrazení | 41 odpovědí

Jakou barvu skel mám zvolit?…z finan­čních důvodů si nemůžu dovolit více brýlí takže bych potřeboval co nejuniverzálnější.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Úterý 7. července 2009 v 1:02 ® Beebo reakce na …

Jasně, máš určitě pravdu a taky jsem nechtěl nikoho naštvat, jen jsem chtěl říct, že většinou ty cyklistické, které mají navíc ještě výměnná skla a stojí jen pár korun, nemají s rybářskými polarizačními nic společného. Samozřejmě, že se nechci hádat zda se vyrábějí nebo ne, ale spíš jde o funkci samotnou, než o to zda jsou cyklistické, horolezecké, rybářské a nebo potápěčské :-) Ať si každý používá co chce, já chtěl jen říct svůj názor a jestli to někomu pomůže, tak to bude jenom dobře.

reagovat
Neděle 5. července 2009 ve 23:13 ® LuboO reakce na …
LuboO

Beebo> myslis, ze cyklisticke bryle nemozu byt polarizaky? Netvrdim, ze Taro take ma, ale cyklisticke polarizaky sa robia, aj Polaroid mal take v ponuke. Co sa tyka toho odtiena, to mas pravdu. Pri hnedej farbe je zvysenie kontrastu pridana hodnota k polarizacii.

reagovat
Neděle 5. července 2009 ve 20:57 ® Beebo

Jinak co se týče samotných polarizačních brýlí bych ti doporučil docela levnou variantu. Používám brýle Sema se žlutohnědými skly, oproti černým jsou lepší v tom, že v této barvě mají zároveň i rozjasňovací efekt, tzn. že i když sedíš někde ve stínu lesa nebo v zamračeném počasí, tak přes brýle vidíš vše v jasných odstínech. Já je používám a ze všech jiných mi vyhovují nejvíc, s černými skly pak v zamračeném dnu někde u lesa nevidíš lautr nic a navíc jsou i levné, za tyhle jsem dal něco málo přes 400,–Kč. koukni se na stránky www.sema.cz a určitě si vybereš.

reagovat
foto/forum/2009/th-img9378.jpgfoto/forum/2009/th-img9379.jpg
Neděle 5. července 2009 ve 20:46 ® Beebo reakce na …

nechci ti do toho kecat, ale cyklistický brejle jsou sice proti slunci, ale nemají polarizační efekt, tzn. že neodstraňují odlesky z vodní hladiny. Takže proti slunci sice dobrý, ale jinak na ryby úplně k ničemu, protože s cyklistickými nevidíš pod vodní hladinu.

reagovat
Pátek 3. července 2009 ve 20:50 ® pipa reakce na …
pipa

kubas> souhlas!! tež mam žluty..

Lubo: nejde ohledně brejli radit :-)) ))

reagovat
Čtvrtek 2. července 2009 v 0:26 ® mira.ll
mira.ll

albin> Teď jsem se taky orosil :-) . Tak to je palba! To bych se taky radši potil.

reagovat
Středa 1. července 2009 ve 23:30 ® albin reakce na …
albin

mira.ll> Ne že by to nešlo už jsem se na to ptal,ale mám speci vadu zraku a potřebuju speci cylindrycký dioptrický skla.Tudíž cena za levý oko je 15000 a za pravý 10000.Normální brejle mi vyjdou na 7000.To se radši budu potit.

reagovat
Středa 1. července 2009 ve 22:42 ® mira.ll
mira.ll

albin> tak si kup dioptrické polarizační brýle.

reagovat
Středa 1. července 2009 ve 22:28 ® albin
albin

Vám je hej.Já bez dioptrií neuvážu ani tažný lano :-D take mám takový co jdou přiklapnout na kšilt.Nejhorší je,když je vedro a pod tim kšiltem s polarkama to nevětrá.To sem jak kdyby mi polejvali vodou.

reagovat
Středa 1. července 2009 v 11:29 ® -zruseno reakce na …

LuboO> Tmavě černý skla i obroučky.

reagovat
Úterý 30. června 2009 ve 21:23 ® LuboO reakce na …
LuboO

padák> a co znamena to černý?

reagovat
Úterý 30. června 2009 v 17:03 ® -zruseno

Já mám černý rapaláky.

reagovat
Úterý 30. června 2009 ve 12:26 @ Taro

Ja mám cyklistické a dajú sa na nich meniť aj sklá.Viem,že je to neštandartné, ale mne to vyhovuje. Tmavozelené sklá cez deň, žlté večer, svetlé sklá, keď je zamračené.

reagovat
Čtvrtek 25. června 2009 ve 20:56 ® Kubajs
Kubajs

mám hnědý skla a nemůžu si to vynachválit na vláčku jsou nepostradatelný ale na feeder a plavačku je nějak moc nepoužívám

reagovat
Středa 24. června 2009 v 19:44 ® kubas reakce na …
kubas

LuboO> asi máš pravdu, ale zatím se tak neděje :-)

reagovat
Středa 24. června 2009 v 19:00 ® LuboO reakce na …
LuboO

kubas> no, mozno ta nebolia, ale urcite su ovela viac exponovane voci slnecnemu svitu ako pri hnedej, sedej, zelenosedej farbe. Ono to casom pride, hlavne ak ich budes nosit na plnom slnku:))

reagovat
Středa 24. června 2009 v 18:57 ® kubas reakce na …
kubas

Futureriver> já mám žlutý a oči mě nebolí, je to individuální :-)

reagovat
Středa 24. června 2009 ve 14:58 ® Piranha
Piranha

Mam Semy s hnedym sklem.Paradni jsem maximalne spokojenej.Uz mam treti polarizacky a porad ty stejny.Uz nic jinyho nechci na oci.Mel jsem pujceny zluty a to bych se asi brzy zblaznil. Cena tehda 350 nyni porad ten stejnej model co jsem dneska kupoval tatovy 299,–

reagovat
Středa 24. června 2009 ve 14:30 ® Rybman reakce na …

Robur> no z růžový nemám moc dobrej pocit :-D

reagovat
Středa 24. června 2009 v 11:53 ® Futureriver reakce na …
Futureriver

To jsou rady tohle…:)

reagovat
Úterý 23. června 2009 ve 20:28 ® Robur
Robur

nebo si kup růžový skla, když hovno chytíš, aspoň by to mohl být dobrý pocitově:-D

reagovat
Úterý 23. června 2009 ve 20:02 ® sus1 reakce na …

Futureriver> Opravdu Regulovi ty Polaroidy neseděli,fakt.:-)) Regul:Pardon.:-)

reagovat
foto/forum/2009/th-img9169.jpg
Úterý 23. června 2009 v 19:53 ® regulus reakce na …
regulus

Futureriver> jak už tu bylo nejmíň dvakrát napsaný, je nutný si to vyzkoušet, každýmu vyhovuje něco jinýho, mě třeba brýle od Polaroidu vůbec nevyhovovaly (myslím obroučky, vůbec mi nesedly na ksicht) a někdo jinej si je nemůže vynachválit. Mám takový šedivý Semy a žlutý Solana, a když se trochu zešeří tak je přes ty žlutý vidět blbě a přes ty šedý vidím kulový, z druhé strany když praží slunko, jsou ty žlutý až nepříjemný. Takže pokud nechytáš aspoň z 90% v zarostlým terénu, tak tě dvoje stejně neminou.

reagovat
Úterý 23. června 2009 v 19:41 ® Futureriver
Futureriver

ahoj tak to teda fakt nevim jakou barvu skel, chtěl jsem si koupit tmavě žlutou (jantarovou)-ale když říkáte , že z toho bolí oči, tak se mi nechce dávat prachy za brýle ze kterých mě budou potom možná bolet oči.. :-(( …Budu muset ještě popřemýšlet,díky za rady a zdar

reagovat
Úterý 23. června 2009 v 16:17 ® gomz
gomz

panove nechci nikomu nic radit ani odporovat, pokud si neco vybral, ale verte, ze LuboO MA ZKUSENOSTI a moc dobre vi o cem pise.pokud budete potrebovat odbornou radu pak ji jiste smerujte na LuboO.jde o me postrehy a zkusenosti, ktere nikomu nenutim, ale osobne bych to takto resil.hezky den preji vsem.

reagovat
Úterý 23. června 2009 v 15:08 ® LuboO
LuboO

Par postrehov, urcite si bryle kupujte v kamennom obchode, alebo s moznostou odskusat. Typy tvari nie su univerzalne, ani bryle nie. Zlta alebo oranzova farba su urcene skor do sera, hmly, nie na plne slnko, prilis rozjasnuju, trpi zrenica aj sietnica. Ine farby, seda, zelena, hneda v pohode. Ja doporucujem hnedu v kategorii 2, je to lepsie ako cire sklo, co sa tyka absorpcie sln. svitu, pri trojke uz je trosicku stazene pozeranie za podmracenej oblohy, ale aj absorpcia v jednej kategorii moze byt rozdielna, lebo je to v rozsahu, nie presne percento. A hneda je vyhodnejsia aj na soferovanie, zvyraznuje kontrast a zachovava farby. Potom je vhodny antireflex z vnutornej strany cocky, ale to uz je ina cenova kategoria, aj ked v poslednej dobe aj to ide dolu. Kvalitne Polaroid Xoor sa pohybuju uz v cen. relacii okolo 80 € a je tam kvalitna cocka, polarizacia, antireflex, samozrejme UV 400 nm.

reagovat
Úterý 23. června 2009 ve 14:47 ® stopař
stopař

To že si je musíš vyzkoušet to je svatá pravda.Já mám dvoje,jedny tuším že Sema agent a druhé Rapala,oboje mají kovové obroučky a tmavší skla Semácké mají o maličko světlejší.Zkoušel jsem i skla žlutá ale po těch mně taky bolej oči.Já když sem si sháněl polaryzačky Rapala tak sem jel od města k městu až sem se dostal z Liberce až do Ústí n/L do Všebořic, no a to je tam a zpět cca 200 Km ale nelituju toho.

reagovat
Úterý 23. června 2009 ve 14:40 ® ferdoz

Podľa mojich skúseností je najuniverzálnejšia svetlohnedá farba skiel.

reagovat
Úterý 23. června 2009 ve 13:26 ® Filip00
Filip00

Ahoj dobrej výběr mají u kordy na Praze 8 – Kobylisy. ceny jsou 499 – 1100Kč, já si koupil polaroidy a jsem zatím spokojenej, mám tmavá skla, kamarád má žlutá a jak píše sethy taky mě z nich bolej oči. Takže z mého ostřížího pohledu mohu doporučit skla tmavá.:-D

reagovat
Úterý 23. června 2009 ve 12:37 ® sethy
sethy

Rybman> musis je vyzkouset, bez zkouseni je nebrat ne kazdemu sednou kazde. A co se tyče barvy skel: žlute rozjasňují a tmavé jsou spíš do sluného dne, ale bacha na to, mě třeba se žlutých skel hodně bolej oči, Proto mám tmávý na den a na rano a večer a zatažený počasí chci pořídit buď čistě čiré skla (polarizační) nebo růžové, bohužel jsem zatim nesehnal takové které by mně seděly na hlavě…

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1