Chytej.cz

BUFFALO necteno

11.4.2008 | vagi | 29.145 zobrazení | 28 odpovědí

Zajímalo by mě, zda někdo má zkušenosti s touto rybuší? Nikde jsem tu nic nenašel a už několikrát mi kolegové říkali, že jí chytali na soukromákách. Vůbec nevím, co je to zač, jak to vypadá, čím se to žíví atd. Rozšiřte obzory méně znalému kolegovi. Dík.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 1. března 2016 ve 22:56 @ arab reakce na …

[url=http://www­.to.cz]to teda[/url] by mě taky zajímalo

reagovat
Pondělí 29. února 2016 ve 21:38 ® denny89 reakce na …

Ahoj a kde presne byla chycena?Dekuji

reagovat
Pondělí 29. února 2016 ve 21:37 ® denny89 reakce na …

mart> Ahoj, nepamatuješ si přesné místo, kde byl chycen na Ohři?Děkuji (souřadnice by byly ideální)

reagovat
Čtvrtek 30. října 2014 v 16:27 ® hrdobec reakce na …
hrdobec

hanuš> skoro každá ryba je chutově lepší než kapr :-)

reagovat
Čtvrtek 16. října 2014 v 18:33 ® cujo

V jednom čísle časopisu Rybářství je článek od nějakýho Němca, kterej je jezdí chytat do Států

reagovat
Středa 15. října 2014 ve 14:42 @ hanuš reakce na …

Říkejte si co chcete,ale chuťově je skoro lepší než kapr

reagovat
Pátek 20. dubna 2012 v 18:06 ® the fish

Čeleď: Pakaprovití (Catostomidae) Kaprovec (bufalo) velkoústý (Ictiobus cyprinellus)

Původ: Jeho domovinou je střední část severní Ameriky od Mexika až po Kanadu, zejména oblasti řeky Misissipi a Velkých kanadských jezer. K nám byl dovezen váčkový plůdek v roce 1986 z bývalého Sovětského svazu. Oba druhy byly původně u nás označovány rodovým názvem bufalo, který je v posledních letech nahrazován označením kaprovec.

Popis: tvarem těla je podobný kaprovi (divoké formě). Šupiny jsou stříbřité, snadno opadavé. Ústa jsou pohyblivá, masitá, bez vousků. Jsou středního postavení, šikmo vzhůru rozštěpená. Oko má malé. Ve své domovině dorůstá hmotnosti 30–45 kg.

Výskyt: Vyhovují mu různé typy vod, na kvalitu prostředí není náročný. Ve srovnání s kaprem je teplotně náročnější. U nás je vzácne chován v rybnících (Vodňansko, Pohořelicko).

Biologie: žije v hejnech, patří mezi planktonofágní druhy. Ve své domovině dorůstá značných rozměrů a dožívá se věku přes 20 let. V našich podmínkách roste pomaleji než kapr. Přijímá rovněž krmiva.Výtěr probíhá v květnu až červnu při teplotách vody 18–21°C. Je fytofilní druh, výtěr je jednorázový. Žluté jikry jsou lepivé, bobtnavé, velikosti 1,2–1,8mm. Absolutní plodnost dosahuje až 750tis. jiker. Inkubační doba je v našich podmínkách 5–6 dnů. Vykulený plůdek velikosti 5mm se nezavěšuje, je silně světlomilný a do doby naplnění plynového měchýře plave trhavými pohyby.

Význam: jeho maso je v porovnání s kaprem označováno jako chutnější. U nás byla již provedena jeho umělá reprodukce a následný odchov, vzhledem k výraznému vlivu klimatických podmínek na růst však nenalezl dosud většího rozšíření.

reagovat
Pátek 20. dubna 2012 v 11:55 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Klon> Hnusnější je snad jen tolstolobýk. :-D

reagovat
Pátek 20. dubna 2012 v 11:35 @ markol

myslím že asi tady je to dosti vystížné co je to ryba buffalo http://www.landbigfish.com/fish/fish.cfm?…

reagovat
Pondělí 14. března 2011 ve 20:58 ® Libor
Libor

Doufám že se to do přírody moc nedostane, další ošklivá ryba jako náplavka :-((

reagovat
Pondělí 14. března 2011 ve 20:51 ® superweb
superweb

Udajne je maji na ww.rybniknovy.cz, ve fotogalerii jsem ale nasel jen jednoho kolem 40cm. Rekl bych ze se jim u nas z nejakeho duvodu moc nedari rust.

reagovat
Sobota 12. března 2011 ve 23:13 ® mart

já ho chytil na pstruhové Ohři a měl 58cm…docela zabíračka ho v tom proudu vytáhnout…jo a vzal na mikro twistra se zlatou hlavičkou…

reagovat
Sobota 12. března 2011 v 18:47 ® ART
ART

zajímavá ryba, idyž ze začátku toto forum vypadalo jako žert, spletl jsem se

reagovat
Sobota 12. března 2011 ve 13:04 ® JKemr reakce na …
JKemr

Klon> Zdar, kdes vzal to foto? Je tam vyfocenej známej…

reagovat
Sobota 12. března 2011 ve 12:59 ® hank mosher

neco malo je napsano v knize ryby z blizka od zdenka šimka. sou tam i fotografie.

reagovat
Pondělí 14. dubna 2008 v 9:14 ® Alfons

U nás roste pomaleji než kapr (kromě prvního roku). Pozor při chytání – je to dost choulostivá ryba. Kdyby jste si jí chtěl někdo pořídit, tak je má Rybářství Chlumec – co vím tak pobočka Březina.

reagovat
Neděle 13. dubna 2008 v 17:46 ® Flash25
Flash25

vonderka: Zdravim tě,na nějakejch anglickejch stránkách byl focenej 82 cm. Taky by mě zajímalo kolik dorůstá,může to být celkem zajímavý.

reagovat
Neděle 13. dubna 2008 ve 14:50 ® vonderka
vonderka

Nevíte taky někdo do jakých rozměrů vyrůstají?

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 v 19:45 ® vagi
vagi

Klon: Super. Dík za informace a za foto, tolik jsem jich ani nečekal. Ale rybka i tvůj popis se mi líbí. Příště na Splavy vyrazím s nima, ať si to taky zkusím. Robur: Fakt vypadá, jako by se cicmala někde v průvanu :-)

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 v 16:30 ® Klon
Klon

Bojovnost bych přirovnal a Amůrovi,ale s tím rozdílem že má větší sílu…

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 ve 13:58 ® Flash25
Flash25

Zajímavá ryba,vypadá dost svalnatě.Může to být zajímaví chytání.

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 ve 13:10 ® Robur
Robur

takže kdoví, zda to není jen obyčejnej kapr s oparem z muchlovaček a polibků s karptýmy či blonďákem:-)

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 ve 13:01 ® Klon
Klon

Řekl bych že soukromáků,ale v přírodě nemusí být zas tak výjimečná.Kolega ji chytil na Labi,ale buhví jak se tam dostala.Mohl jí tam někdo vypustit a ona jede na vlastní triko :-)

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 ve 12:58 ® Robur
Robur

tož vypadá hezky, je to záležitost soukromáků nebo je už i v přírodě?

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 ve 12:01 ® Klon
Klon

Ta ryba je vlastně hodně podobná našemu kaprovi co se vlastností týče.Prodává se i za stejnou cenu jako kapr.Chytíš ho na to na co chytáš normálně.Mě se ho povedlo chytit několikrát na boilies.Dám ti sem foto,ale není to moje fotka.Dávám jí sem jen proto aby jsi měl představu jak tato ryba vypadá… Jinak " bufalo " je severoamerický druh kaprovité ryby.Je to dost bojovná stříbrně – modrá rybka.

reagovat
foto/forum/2008/th-img3509.jpg
Pátek 11. dubna 2008 v 10:06 ® monaster
monaster

a tady i s obrázkem www.fishbase.org

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 v 10:04 ® monaster
monaster

pokud vládneš angličtinou jukni na www.tpwd.state.tx.us

reagovat
Pátek 11. dubna 2008 v 9:58 ® jijin

Ryba se správně jmenuje kaprovec.Ale slyšel jsem i jméno americký kapr.

reagovat