Chytej.cz

Slezská Harta necteno

17.9.2007 | Petula | 746.972 zobrazení | 6.261 odpovědí

Vodní dílo leží v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím.Ačkoliv mladý rybářský revír,ale uloveno již bylo na této přehradě mnoho trofejních ryb,převážně dravci štika,candát.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 26. dubna 2016 v 17:59 @ Vítězslav reakce na …

… aha, tak tedy napravuju svou chybu. Měl jsem na mysli kpra či amura.

reagovat
Úterý 26. dubna 2016 v 16:04 ® Stroft reakce na …
Stroft

Vítězslav> Nenapsal jsi jaké ryby, pokud ti jde o pstruhy, tak čti níže:-)

reagovat
Úterý 26. dubna 2016 ve 13:33 @ Vítězslav

Zdravim chlapi.. Chtěl bych se zeptat, na Hartě sem nikdy nechytal, chodil sem spiše na Pochen, ale ta je jaksik mrtva, posledni dobou, tak bych chtěl skusit Hartu, jenže neznam tam žadna mista, kde bych nechytil hned nějake kořeny, či pařezy a hned to neurval… Tak sem se chtěl zeptat, zda by někdo neporadil, kde by se dalo dobře zachytat. Vim že mate každy svoje mista, ktere si hlidate, ale byl bych Vam moc vděčny. Jedna se mi spíše o lokalitu ze strany od Leskovca, tu mam nejblíž. Díky moc…

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 15:16 ® trip reakce na …
trip

Čemu konkrétně nevěříte kolego?

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 15:15 @ bioorg

Dobrý den, trip vás uvedl v omyl a to co tady tvrdí ohledně výzkumu je pravdou. Foto jikernaček je z pondělí z 11.4.2016. Tímto se vám všem také omlouváme, že jsme vás uvedli v omyl a také, že jsme využili nick pana doktora pro vložení fotografií na tuto diskuzi.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 11:46 ® Petula reakce na …
Petula

trip> Kecy hezké,ale mne jsi na nudli neutáhl,pokus dobrý,ale bohužel.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 8:26 ® hraji reakce na …
hraji

trip> proč já ti tyhle kecy nevěřím?

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 8:25 ® RADE4EK reakce na …

Pokud je to tak jako píšeš, tak klobouk dolů, utáhl jsi vlak na uvařené nudli.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 6:54 ® trip
trip

Za výzkumný team vám chci všem popřát hodně rybářských zážitků a ať vám to jezdí. Přeji pěkný den.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 6:53 ® trip
trip

Děkuji za zastání kolego.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 6:52 ® trip
trip

Tady jsi měl velmi dobrý úsudek. JE to prakticky nemožné chytit na hartě takové ryby, notabene u přítoku, když je tam miliony plotic a cejnů, kteří čekají na cokoliv, co spadne do vody.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 6:51 ® trip reakce na …
trip

Tak a teĎ ještě k tomu postmortem stavu. Souhlasím Strofte s tebou, že běžný rybář musí zaznamenat stav změny zbarvení (někteří bystřejší i drsnosti kůže pod slizem) v letním období zhruba od 30 min do 3 hodin po zabytí. Toto je dáno rozdílnými teplotami vody a vzduchu. Když jsme zkoumali aktivitu mikrobů a enzymů u zabitých ryb, došli jsme k názoru, že jeden z klíčových faktorů ovlivňující postmortem je teplota vody a vzduchu při zpracování ryby a atmosféra, ve které se ryba uchovává. U pstruha se podařilo prokázat, že postmortem při běžných podmínkách trvá zhruba od 30 min do cca 3 hodin. Pokud vystavíte mrtvé tělo zabitého pstruha stejné teplotě, jako má teplota vody v ochrané atmosféře Argonu a oxidu uhličitého, je možné prodloužit dokončení postmortem stavu až na 40 hodin. Ryba vypadá stále jako čerstvá. Tohoto jevu byste si všimli tehdy, pokud chytíte rybu a teplota vody a vzduchu je stejná a je nižší než 10°C.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 6:44 ® trip
trip

Co se týče těch pstruhů, tak tito pstruzi byly opravdu chyceni, ale né v hartě, ale v experimentální nádrži,kde je zkoumán vliv endokryjních disruptorů na plodnost pstruha. TEnto výzkum probíha již pátým rokem a tyto jikernačky byly vyřazeny z důvodů neplodnosti. Proto jsme je využili i jako podklad pro další výzkum.Bohužel, tyto ryby byly zlikvidovány, neboť obsahovali hormony. Za to se také omlouváme. Co se týče zarybňovacího plánu, tak do slezské harty nejsou sazeny ani pstruzi (experimentální výsazení proběhlo u pstruha duhového v roce 2013 naposled mám pocit) Pstruh potoční se prakticky zde nesadí a jeho výskyt je spíše náhodný. Experimetálně zde byly vysazeny také hlavatky poddunajské někdy v roce 2014, ale jejich pohyb nemonitorujeme, takže nevíme, zda se ještě v hartě vyskytují.

reagovat
Pondělí 25. dubna 2016 v 6:37 ® trip
trip

Dobré ráno kolegové:-) . Chtěl bych vám všem poděkovat za reakce a že jste nenechali moje fota zaniknout. Přesně tohoto jsme potřebovali docílit. Zkoumáme vliv fora na aktualní návštěvnost konkrétní lokality revíru. Dlouho jsme přemýšleli, jak vás všechny vyburcovat k reakcím a využili jsme těch krásných potočáků, které jsme nafotili a vložili sem jako ulovky z harty. Můžeme prohlásit, že od zveřejnění toto četlo necelých 600 lidí. Na hartě byl team, který se konkrétně ptal rybářů, zda četli tyto diskuze a co konkrétně loví. Velmi zajímavé zjištění bylo, že byď je toto téma poměrně čtené, rybáře to k vodě FYZICKY nepřitáhlo. Tento výzkum je provádět pro Ministerstvo zemědělství.

reagovat
Neděle 24. dubna 2016 ve 21:34 ® regulus reakce na …
regulus

Klobasa> já jen pro pořádek … :-93;

reagovat
Neděle 24. dubna 2016 ve 21:33 ® regulus reakce na …
regulus

Mysak1> ty tak nasadíš leda něco do udírny … :-D

reagovat
Neděle 24. dubna 2016 ve 13:53 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

regulus> Samozřejmě, taky se v drtivé většině živím prasetem9-)

reagovat
Neděle 24. dubna 2016 ve 12:21 @ bioorg reakce na …

Monitoring ukoncen. 505531 konecny pocet.

reagovat
Neděle 24. dubna 2016 v 8:31 ® trip reakce na …
trip

Pletes se kolego,v obecne rovine plne chapu ne tvuj nazor ale spise postreh s uchovanim ryb na druhe strane je to trochu jinak. Vysvetlim ti to zitra. Dnes to jeste zkus vydrzet.

reagovat
Neděle 24. dubna 2016 v 7:04 ® Mysak1 reakce na …

regulus> Juro ,husy ,krocany ,kachny a kuřata máš z Černobylu? Pošli ,nasadím.

reagovat
Sobota 23. dubna 2016 ve 23:00 ® regulus reakce na …
regulus

Klobasa> já ti nevím, ale maso má 4 nohy … ;-)

reagovat
Sobota 23. dubna 2016 v 1:04 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

Petula> Potočáků i lipanů je vždy veliká škoda, stejně jako okounů, štik, candátů, parem, ostroretek i dalších našich „původních krasných ryb“. Většina lidí si to možná nikdy neuvědomí, prostě se nažere a nazdar, je to nejlevnější maso, které si můžeme papírově koupit.

reagovat
Pátek 22. dubna 2016 v 10:15 ® Petula reakce na …
Petula

trip> ještě mi tedy prozraď,jak nevykuchanou rybu udržíš 24 hodin v takové kondici,že vypadá jako bys ji chytil před hodinou......To bude jistě zajímat úplně všechny rybáře,ještě nikomu se to za staletí nepodařilo :-)

reagovat
Pátek 22. dubna 2016 v 10:09 ® Petula reakce na …
Petula

trip> jak píšu,už jsi za vola a masařku.Do chlapa musíš ještě dorůst.

reagovat
Pátek 22. dubna 2016 v 9:35 ® daja

Tech potocmenu je skoda. Byt to nasazeni granulaci, tak je to suma fuk. Takove ryby svaz zcela urcite nenahradi.

reagovat
Pátek 22. dubna 2016 v 6:50 ® trip reakce na …
trip

Jak říkám lov za dva dny u přítoku moravice na hartě.

reagovat
Čtvrtek 21. dubna 2016 ve 20:47 ® RADE4EK

Stroft> jednou na podzim jsem vytáh na malou rotku 2 duháky, ale oba čerství násaďáci

reagovat
Čtvrtek 21. dubna 2016 ve 20:45 ® RADE4EK

trip> To je na papíry pane a za ty potočmeny exemplárně potrestat.

reagovat
Čtvrtek 21. dubna 2016 ve 14:25 ® palab
palab

Petula: Ano, tak nějak jsem to předpokládal, nic jiného už mu teď nezbývá.. :-)

reagovat
Čtvrtek 21. dubna 2016 v 8:27 ® Petula
Petula

palab> měl jsi pravdu,už kličkuje

reagovat