Chytej.cz
ZVÝHODNĚNÉ SADY - NASTRAHY

Slezská Harta necteno

17.9.2007 | Petula | 515.111 zobrazení | 6.178 odpovědí

Vodní dílo leží v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím.Ačkoliv mladý rybářský revír,ale uloveno již bylo na této přehradě mnoho trofejních ryb,převážně dravci štika,candát.

Novinky CORMORAN

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.


Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   206 205 204 ...
Neděle 26. června v 16:31 ® Bugs Bunny

Ahoj Všem. Tak sem opět po roce věnoval pár dní svému nejoblíbenějšímu revíru s vlačákem a musím říct že mě to dost zklamalo.kromě několika candátků a štiček co nestojí ani za řeč mám pocit, že v hartě zbyli jen kapři, plotice, cejni, a smradlaví sumci. Je to jen můj pocit? Nebo máte někdo z letošního zahájení lepší zážitky co se trofejních candátů a štik týče?

reagovat
Pátek 17. června v 9:55 ® welik reakce na …
welik

welik> myslím žes udelal dobře žes to vzdal.ale sel bych se mrknout dneska jak to tam vypada.myslím,že si domu přineseš i pár bivaku,deštníku atd. :-)

reagovat
Pátek 17. června v 9:54 ® welik reakce na …
welik

alfík>

reagovat
Čtvrtek 16. června v 6:58 ® alfík
alfík

Tak jsem šel na procházku kolem Harty, podívat se kam na zahájení. Už vím že nikam. Už dnes je tady víc lidí než na sídlišti.

reagovat
Úterý 10. května ve 13:46 @ pimpoš

Teda tohle forum vždy překvapí.Ve stylu "ještě větší blbec,než jsme doufali :-((

reagovat
Čtvrtek 28. dubna v 11:11 ® džigit reakce na …
džigit

plescarp> kolni do teho domu,oni maj,oni ví ;-)

reagovat
Středa 27. dubna ve 20:31 ® plescarp

chlapi nevim jestli nekdo budete moct poradit. Mame v planu s přitelkyní jet na tyden na hartu chci hlavně vyzkoušet lov z loďky daji se nekde vypujčit lodky? pokud ano dne již dlouho hledam ale nachazim bud špaladla nebo plachetnice :-D a to zrovan neni ono :-D Ubytovani jsem chtěl v rybím domě nekdo nejaké zkusenosti popřípadě drahé rady ??

reagovat
Úterý 26. dubna v 17:59 @ Vítězslav reakce na …

… aha, tak tedy napravuju svou chybu. Měl jsem na mysli kpra či amura.

reagovat
Úterý 26. dubna v 16:04 ® Stroft reakce na …
Stroft

Vítězslav> Nenapsal jsi jaké ryby, pokud ti jde o pstruhy, tak čti níže:-)

reagovat
Úterý 26. dubna ve 13:33 @ Vítězslav

Zdravim chlapi.. Chtěl bych se zeptat, na Hartě sem nikdy nechytal, chodil sem spiše na Pochen, ale ta je jaksik mrtva, posledni dobou, tak bych chtěl skusit Hartu, jenže neznam tam žadna mista, kde bych nechytil hned nějake kořeny, či pařezy a hned to neurval… Tak sem se chtěl zeptat, zda by někdo neporadil, kde by se dalo dobře zachytat. Vim že mate každy svoje mista, ktere si hlidate, ale byl bych Vam moc vděčny. Jedna se mi spíše o lokalitu ze strany od Leskovca, tu mam nejblíž. Díky moc…

reagovat
Pondělí 25. dubna v 15:16 ® trip reakce na …
trip

Čemu konkrétně nevěříte kolego?

reagovat
Pondělí 25. dubna v 15:15 @ bioorg

Dobrý den, trip vás uvedl v omyl a to co tady tvrdí ohledně výzkumu je pravdou. Foto jikernaček je z pondělí z 11.4.2016. Tímto se vám všem také omlouváme, že jsme vás uvedli v omyl a také, že jsme využili nick pana doktora pro vložení fotografií na tuto diskuzi.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 11:46 ® Petula reakce na …
Petula

trip> Kecy hezké,ale mne jsi na nudli neutáhl,pokus dobrý,ale bohužel.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 8:26 ® hraji reakce na …
hraji

trip> proč já ti tyhle kecy nevěřím?

reagovat
Pondělí 25. dubna v 8:25 ® RADE4EK reakce na …

Pokud je to tak jako píšeš, tak klobouk dolů, utáhl jsi vlak na uvařené nudli.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 6:54 ® trip
trip

Za výzkumný team vám chci všem popřát hodně rybářských zážitků a ať vám to jezdí. Přeji pěkný den.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 6:53 ® trip
trip

Děkuji za zastání kolego.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 6:52 ® trip
trip

Tady jsi měl velmi dobrý úsudek. JE to prakticky nemožné chytit na hartě takové ryby, notabene u přítoku, když je tam miliony plotic a cejnů, kteří čekají na cokoliv, co spadne do vody.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 6:51 ® trip reakce na …
trip

Tak a teĎ ještě k tomu postmortem stavu. Souhlasím Strofte s tebou, že běžný rybář musí zaznamenat stav změny zbarvení (někteří bystřejší i drsnosti kůže pod slizem) v letním období zhruba od 30 min do 3 hodin po zabytí. Toto je dáno rozdílnými teplotami vody a vzduchu. Když jsme zkoumali aktivitu mikrobů a enzymů u zabitých ryb, došli jsme k názoru, že jeden z klíčových faktorů ovlivňující postmortem je teplota vody a vzduchu při zpracování ryby a atmosféra, ve které se ryba uchovává. U pstruha se podařilo prokázat, že postmortem při běžných podmínkách trvá zhruba od 30 min do cca 3 hodin. Pokud vystavíte mrtvé tělo zabitého pstruha stejné teplotě, jako má teplota vody v ochrané atmosféře Argonu a oxidu uhličitého, je možné prodloužit dokončení postmortem stavu až na 40 hodin. Ryba vypadá stále jako čerstvá. Tohoto jevu byste si všimli tehdy, pokud chytíte rybu a teplota vody a vzduchu je stejná a je nižší než 10°C.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 6:44 ® trip
trip

Co se týče těch pstruhů, tak tito pstruzi byly opravdu chyceni, ale né v hartě, ale v experimentální nádrži,kde je zkoumán vliv endokryjních disruptorů na plodnost pstruha. TEnto výzkum probíha již pátým rokem a tyto jikernačky byly vyřazeny z důvodů neplodnosti. Proto jsme je využili i jako podklad pro další výzkum.Bohužel, tyto ryby byly zlikvidovány, neboť obsahovali hormony. Za to se také omlouváme. Co se týče zarybňovacího plánu, tak do slezské harty nejsou sazeny ani pstruzi (experimentální výsazení proběhlo u pstruha duhového v roce 2013 naposled mám pocit) Pstruh potoční se prakticky zde nesadí a jeho výskyt je spíše náhodný. Experimetálně zde byly vysazeny také hlavatky poddunajské někdy v roce 2014, ale jejich pohyb nemonitorujeme, takže nevíme, zda se ještě v hartě vyskytují.

reagovat
Pondělí 25. dubna v 6:37 ® trip
trip

Dobré ráno kolegové:-) . Chtěl bych vám všem poděkovat za reakce a že jste nenechali moje fota zaniknout. Přesně tohoto jsme potřebovali docílit. Zkoumáme vliv fora na aktualní návštěvnost konkrétní lokality revíru. Dlouho jsme přemýšleli, jak vás všechny vyburcovat k reakcím a využili jsme těch krásných potočáků, které jsme nafotili a vložili sem jako ulovky z harty. Můžeme prohlásit, že od zveřejnění toto četlo necelých 600 lidí. Na hartě byl team, který se konkrétně ptal rybářů, zda četli tyto diskuze a co konkrétně loví. Velmi zajímavé zjištění bylo, že byď je toto téma poměrně čtené, rybáře to k vodě FYZICKY nepřitáhlo. Tento výzkum je provádět pro Ministerstvo zemědělství.

reagovat
Neděle 24. dubna ve 21:34 ® regulus reakce na …
regulus

Klobasa> já jen pro pořádek … :-93;

reagovat
Neděle 24. dubna ve 21:33 ® regulus reakce na …
regulus

Mysak1> ty tak nasadíš leda něco do udírny … :-D

reagovat
Neděle 24. dubna ve 13:53 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

regulus> Samozřejmě, taky se v drtivé většině živím prasetem9-)

reagovat
Neděle 24. dubna ve 12:21 @ bioorg reakce na …

Monitoring ukoncen. 505531 konecny pocet.

reagovat
Neděle 24. dubna v 8:31 ® trip reakce na …
trip

Pletes se kolego,v obecne rovine plne chapu ne tvuj nazor ale spise postreh s uchovanim ryb na druhe strane je to trochu jinak. Vysvetlim ti to zitra. Dnes to jeste zkus vydrzet.

reagovat
Neděle 24. dubna v 7:04 ® Mysak1 reakce na …

regulus> Juro ,husy ,krocany ,kachny a kuřata máš z Černobylu? Pošli ,nasadím.

reagovat
Sobota 23. dubna ve 23:00 ® regulus reakce na …
regulus

Klobasa> já ti nevím, ale maso má 4 nohy … ;-)

reagovat
Sobota 23. dubna v 1:04 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

Petula> Potočáků i lipanů je vždy veliká škoda, stejně jako okounů, štik, candátů, parem, ostroretek i dalších našich „původních krasných ryb“. Většina lidí si to možná nikdy neuvědomí, prostě se nažere a nazdar, je to nejlevnější maso, které si můžeme papírově koupit.

reagovat
Pátek 22. dubna v 10:15 ® Petula
Petula

trip> ještě mi tedy prozraď,jak nevykuchanou rybu udržíš 24 hodin v takové kondici,že vypadá jako bys ji chytil před hodinou......To bude jistě zajímat úplně všechny rybáře,ještě nikomu se to za staletí nepodařilo :-)

reagovat
novější starší
Stránky:   206 205 204 ...