Chytej.cz
Nástrahy.cz
smartCHYTEJ

Slezská Harta necteno

17.9.2007 | Petula | 369.315 zobrazení | 5.707 odpovědí

Vodní dílo leží v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím.Ačkoliv mladý rybářský revír,ale uloveno již bylo na této přehradě mnoho trofejních ryb,převážně dravci štika,candát.

AKCE ADLER

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   191 190 189 ...
dnes ve 22:48 ® malamut reakce na …
malamut

hraji> ty máš hlavně velkou zkušenost s pobíráním renty jako bejvalá guma. Z kapes daňových poplatníků.

reagovat
dnes ve 21:41 ® Petula reakce na …
Petula

hraji> Další věc,kterou zřejmě stále nechápeš je ta,že těch přestupků na úseku rybářství jako že zřejmě máš na mysli pytláctví se tady tolik neřeší jako spíše přestupky o ochraně přírody a krajiny ještě k tomu v hygienickém pásmu ochrany.Letos jsem udělal takovou věc,že jsem se prošel s igelitem kolem jednoho takového městečka a naplnil jsem ho celý bordelem,když jsem se rybářů zeptal jestli je to jejich,tak řekli,že nikoliv.Druhý den jsem udělal to samé u těch samých rybářů.Opět jsem nasbíral plný pytel.Zeptal jsem se jestli krom nich tady někdo byl,řekli,že ne,tak jsem jim řekl,že potom ten nasbíraný bordel je jejich,někteří mlčeli,jiní něco pobrukovali a ti poslední se dali do pohybu a začali kolem sebe uklízet.Toto vážně není přestupek který by mohla řešit jen RS,dokáže to plnohodnotně vyřešit MP nebo prostý rybář jako jsem já.Nehledej pořád milion výmluv a alchimii důvodů,které ti vždy svážou ruce,někdy stačí přemýšlet,nic víc.

reagovat
dnes ve 21:31 ® Petula reakce na …
Petula

hraji> Tvé znalosti a praxe s prací PČR a MP je zřejmě chabá.Má zkušenost a praxe bohatá,vyplývá to asi i z mého povolání,ale neobhajuj pořád jedno a to samé.Stanové městečka s hromady bordelu a s pytláctvím se na Hartě nezrodí na jednu noc,ale bohužel drží se tam celou hlavní sezonu,když k tomu přidám,že je tam více karavanů jak bivaků,tak není o čem diskutovat,jelikož jsou všude jasně napsané cedule o zákazech,takže tyto přestupky plně spadají pod řešení MP,nepotřebují na to PČR,tu volají až k trestnému činu a nebo,když si to vyžádá druhá strana.Že to není jednoduché ohlídat revír je každému jasné,to není zapotřebí komentovat,ale když je někdo placený za hlídání našimi penězmi a já jako plátce nemůžu nikde zkontrolovat jeho činnost a výsledky,jelikož toto se dočíst nikde ani nedá,tak to už je zase trošku jiné téma.Když na Hartě někdo a není jich málo,tráví v karavanu čas od května do září a nemá jedinou kontrolu,tak tomu se nedá říct,že zrovna někdo ten revír hlídá.Profíci byli zřízeni na Sev.Moravě právě kvůli Harty,ale dříve je potkám u mně na štěrkovně než na Hartě.A z klasické dobrovolné RS tam její členové trefí akorát na ryby nikoliv na kontrolu.Znám revíry jako jsou Těrlice či žermanice,kde zájem MO a následně RS je na jiné úrovni a proto ti co chtějí pytlačit a dělat si co chtějí jezdí na Hartu,tam je jistota,že si jich krom rybářů nikdo nevšimne.Letos jsem řešil konkrétně 4 přestupky s MP a 6 vážnějších deliktů s PČR.Neměl jsem jediný problém.

reagovat
dnes ve 21:14 ® hraji reakce na …
hraji

Petula> ty někde v mém příspěvku vidíš napsané, že to nejde? Pak vidíš víc než já. Já jen napsal, že to není tak jednoduché, jak se tu snažíš naznačovat. A věř, že mám hodně dlouhou zkušenost s prací RS. Hele jak si představuješ, že bude RS reagovat na telefonické udání, že někdo porušil zákaz vjezdu? Půjde mu vypustit kola? Kolikrát jsi volal PČR nebo tu MP k přestupku na úseku rybářství? Nemusíš přesně, stačí přibližně. Mimochodem MP udělá jedinou věc, zavolá PČR.

reagovat
dnes ve 20:47 ® Stroft reakce na …
Stroft

džigit> Tak tam jsem nebyl 20let:-(( Zítra jede mistr Kejra tak jsem zvědav jak dopadne. Čekám na ochlazení, pak vyrazím.

reagovat
dnes v 19:36 ® romanek26
romanek26

Z tohoto důvodů přes léto v podstatě na hartu nejezdím,stačí že se nervuju doma z manželkou 9-) .sere mne že některé opice ničí tuto krásnou vodu.ale myslím že je to na těch našich svazovkach všude stejne .párkrát jsem volal rs i já,slibily že dojedou,nicmene nikdo nepřijel,asi řešili závažnější přestupky chrr .já mám za 3roky 2 kontroly což mi připadá málo.

reagovat
dnes v 18:49 ® džigit reakce na …
džigit

Stroft> na Hartu ni,byl sem prubnut Vítovku

reagovat
dnes v 18:24 ® Stroft
Stroft

Chodí ještě někdo na ryby? :-(

reagovat
dnes v 16:06 ® Petula reakce na …
Petula

hraji> Jsem vždy nadšený z tvých příspěvků,jelikož vždy napíšeš jedno a to samé......že to nejde.Propírání RS nemá význam,je mnoho jiných způsobů jak čelit správním deliktům u vody.Když napíšu,že se ani RS ani profi RS na Hartě neobjeví jak je léto dlouhé,tak je jisté,že vodu nikdo nehlídá.Další věc je vjezd vozidel do zákazů,když nepřijede PČR rádi přijedou z MP a rádi vyřeší i bordel u vody z řad rekreantů,jelikož Harta je druhé hygienické pásmo,tudíž zasahovat né že můžou,ale musí.Dnes každý disponuje mobilem s foťákem,takže pořídit si důkazní materiály a dál to řešit není taky žádný problém.Ale pokud tedy jako rybář spolupracuji a nahlásím mimo jiné pytláctví,ale nikdo z řad RS na to nereaguje,není divu,že na Hartě je potom povoleno vše.Osobně jsem jen letos několikrát povolal PČR,vždy max.do 20 minut přijeli,mají stanici v Benešově,což je kousek.Za to RS nepřijela nikdy a tak to je každý rok.Tvá obhajoba RS už mě docela štve,pokud členem RS sám jsi,tak musíš vědět proč jím jsi a jaké máš možnosti.Když se něco řešit chce,tak to jde vždy a nemusím mít žádné pravomoce.

reagovat
dnes v 15:53 ® hraji reakce na …
hraji

Petula> já bych s dovolením jen uvedl pár postřehů k té placené RS.

1. Tím že je placená, nená ani o milimetr větší pravomoce jak jakýkoliv jiný strajde s plackou RS.
  2. Přivolat si PČR sice může, ale s tím, že ta PČR musí dojet bych to po vlastních zkušenostech neviděl tak růžově. Klidně se může stát, že tam bude RS na tu policii čekat pár hodin, protože PČR řeší úkoly dle naléhavosti a společenské důležitosti. A protože RS nemá právo zadržovat osoby, není v jejích silách přimět toho, kdo se dopustil přestupku, aby setrval na místě.
  3. RS (ani ta profi) nemá žádnou pravomoc dohlížet na rekreanty nelovící ryby, nemá pravomoc na řidiče nedodržující dopravní předpisy ani na žádné další osoby, mimo rybáře. Představa, že například v sobotu odpoledne zavolá RS na odbor životního prostředí do Bruntálu, aby nahlásila nějakou nepřístojnost je hezká, ale …
  • nikdo ten telefon nezvedne
  • i kdyby ho zvedl, tak nikdo z úřadu nepřijede dělat pořádek
  • Policie ČR, když jim vysvětlíte, že se jedná o přestupek například vjezd do zákazu vjezdu bez povolení, nikam nepojede, protože má důležitější úkoly.

4. Žádná RS, ani profesionální, ani neprofesionální, není schopna uhlídat revír jako je Harta. Proto je věcí rybářů, aby se zapojili. Máme mnohem jednodušší revír na hlídání a přesto jsme rádi, když nám rybáři přestupky, které vidí hlásí jednotlivým RS telefonem. Bez pomoci těch, kteří kritizují nepořádek, ale nepřiloží ruku k dílu, to tedy na Hartě nepůjde.

reagovat

Rybářský e-shop TOMI-FISHING.cz
dnes v 15:30 ® Petula reakce na …
Petula

Bruzly> přečti si třeba tento příspěvek. http://www.ceskatelevize.cz/…zapade-cech/

reagovat
dnes v 15:09 ® Petula reakce na …
Petula

Bruzly> Kolego,co se týká skládky,plně souhlasím s tvým názorem,ale když už reaguješ na příspěvky,je nutno si je řádně přečíst.Já jsem psal bohatě zaplacená profi RS a to je bohužel nebo bohu dík placená funkce.Rybářský svaz a povodí tomu bordelu tiše přispívá svou právě nečinností.Profi RS je HPP,nikoliv nějaká brigádka po šichtě.To ví asi každý krom tebe,ale rádi ti to tady vysvětlíme.Pokud někde končí pravomoc RS,má možnost si přivolat k vyřešení PČR,která je povinná se na místo dostavit.Plně souhlasím s Džigitem co se týká ankety o kontrolách RS na Hartě.Žádné prostě nejsou,toď vše,kolego

reagovat
dnes v 11:52 ® džigit
džigit

klidně tu možem dat anketu,kdo byl na Hartě přes léto kontrolován a kolik návštěv tam měl.
Myslím,že by Tě výsledek nepotěšil ;-)

reagovat
dnes v 11:50 ® džigit reakce na …
džigit

Bruzly> jako že bych dojel motorák na gumáku?!? :-)) A nezalézám za křak, neboj.
Krz své bývalé povolání o pomáhání řešení průseru něco vím a taky o tom že nemůžou být všude.
Jenže ti v na lukách za Roudnem jsou jedni a titíž a nikam jim neunikají!!!!!!!!!!­!!

reagovat
dnes v 10:30 @ Bruzly reakce na …

Dobře to určitě není,ale když jsi toho byl svědkem,proč jsi nebyl hrdina co na to poukáže.Každý jen kecá o průserech/ tak je to tady v republice zažité/ aale když má pomoct vyřešit průser,tak zaleze za keř.Kamaráde přiznej, že RS nemůže být všude a všechno vidět.

reagovat
dnes v 10:16 ® džigit reakce na …
džigit

Bruzly> kdyby ona „kvalitní“ RS vykonávala činnost alespoň tak, jak se jich zastáváš,tak jsou na ti taky rybáři na lukach u Roudna dávno bez not.
Pokaždé,co sem tudy plul byli zalezlí ve svých příbytcích a pruty nahozené!!! A taky jsem byl,ne sám, svědkem, jak chytal boryš na dva pruty na těžko,vedle plavajdu se splávkem a když viděl ,že nám na vláčku občes zabere, jal se i vláčet. RS i s policajtem na člunu najeli ve velkém stylu k němu,div nás neobrátili a pak cosik přátelsky prohodili a toť vše…
A to nejsem zdaleká sám,kdo má takovou zkušenost s tou seriózní RS !

reagovat
dnes v 9:57 @ Bruzly reakce na …

Máš Petulo pravdu pouze v tom ,že na to serou vlastníci pozemků a Pčr a Povodí Odry.Bordel u vody dělají z 90% rybáři a to systémem „přisypu na hromadu " na igelitový pytel.Je to opracdu HNUS.Lidi jednat systémem-CO si přivezu to odvezu- u nás neumíJestli na Hartu jezdíš,tak se mnou musíš souhlasit,jestli ne tak jenom tlacháš a tom co jsi někde slyšel.A hluboce se mýlíš v tom ,že na to sere svaz nebo "BOHATĚ“ zaplacená RS.Tady meleš nesmysly. Za prve by mne zajímalo odkud víš jak je RS placená?Něco se domníváš nebo jedna bába povídala,či jenom někomu něco závidíš/což je v Čechách zvykem/.Viděl jsi snad nějakou výplatní pásku RS? Pokud vím ,tak všeci RS mají normální zaměstnání a žádný z profi RS se tímto výkonem služby neuživí. Všeci to dělají jako vedlejší zaměstnání. A musím se jich z vlastní opakované zkušenosti zastat,chovají se ,zvláště pak na Hartě ,velmi seriozně a profesionálně. Za druhé.Na otázku vjezdů vozidel rybářů nemá RS žádnou oporu v stávajících předpisech a není v tomto ani trochu kompetetní ,aby rybáře natož „rekreanta“ vykazovala s autem od vody.Tomu snad rozumíš.Je to věc pouze Pčr,Povodí Odry a majitelů pozemků. Petrův zdar.Tak a teď se do mne pusť.Dopředu Ti děkuju za slušnost.

reagovat
dnes v 6:34 ® Petula reakce na …
Petula

Mysak1> Vidíš a já místo abych šel chytat tam kam jsem poslal tebe,tak jsem šel mezi ten příbřežní dobytek což nemohlo asi ani jinak dopadnout.:-)

reagovat
dnes v 6:15 ® Mysak1 reakce na …

džigit> Já jsem si teda zachytal docela slušně,teda žádné óbr ryby ale početně to bylo víc než slušné. To co se děje na březích komentuju níže. Nakopat to řití!!!

reagovat
Úterý 29. července ve 23:42 ® Petula reakce na …
Petula

džigit> Záměrně konstatuji pouze dění ve vodě,na souši se to ani slušným slovem okomentovat nedá

reagovat
Úterý 29. července ve 23:24 ® džigit reakce na …
džigit

Petula> co se týká ryb, neovlivníš ale ta svoloč na břehu?!?

reagovat
Úterý 29. července ve 23:05 ® Petula reakce na …
Petula

džigit> z hlediska aktivity ryb je letošek k nepoznání oproti jiným rokům

reagovat
Úterý 29. července ve 22:50 ® džigit reakce na …
džigit

Petula> jenom letos?

reagovat
Úterý 29. července ve 21:50 ® Petula reakce na …
Petula

kingkubik> ani nemluv,Harta je letos úplně o ničem.:-((

reagovat
Pátek 25. července v 11:07 ® Petula reakce na …
Petula

Mysak1> Je to tím,že okolním obcím to vyhovuje,mají vyděláno,bouří se pouze vlastníci pozemků,kterým neustále někdo jezdí po polích autem.PČR na to kašle stejně jako svaz a bohatě zaplacená profi RS,každý si tam dělá co chce a to je pásmo 2.hygienické ochrany.Kde není žalobce,není soudce.Všichni jsou spokojení,však na jaře se to formou brigády za těžké svazové peníze uklidí.Povodí do toho zasáhne až se změní kvalita vody a bude prokazatelné,že na vině je stav,který odpovídá tvému příspěvku.

reagovat
Pondělí 21. července v 8:07 ® Mysak1

Tak krásný víkend strávený na Hartě, s kolegou něco pochytáno viz z lovu. Proč proboha povodí Odry nedělá něco s tím bordelem kolem vody? Zalezlí jsme byli v lese a i tam posbírány tři velké pytle bordelu před zahájením lovu. V zátoce proti nám vybudované kempy,v noci nespočet ohňů ,auta až u vody to opravdu nikomu nevadí??? Co jsem tak vypozoroval v těch kempech je rybářů minimum ,stačilo by podle mě jen flastrovat ty zákazy vjezdu a rádoby koupačů by rázem ubylo. Proč já můžu nechat auto před cedulí a s vercajkem dojít na místo kde jsem pod deštníkem tři dny a trouba který se jede vykoupat zajede až do vody. Uffff, jak psal „Petula“ Harta jde do kopru. Je to škoda ,nevím co udělat pro to aby se s tím nějak hnulo. Je to nádherná voda.

reagovat
Čtvrtek 17. července v 10:59 ® kingkubik reakce na …

Petula> taky se ti letos dari jo:D

reagovat
Čtvrtek 17. července v 5:49 ® Petula
Petula

Letos to je nějaké zamrzlé i v létě,opět ani ťuk.:-)

reagovat
Pondělí 14. července v 10:31 ® kingkubik

Luukii> jestli ty nejsi kus vola?!!!

reagovat
Pátek 11. července ve 21:43 ® Pařez

Tuším, že tam plave poslední kus. Příští sobotu už nebude, pokud mě někdo nepředběhne :-) .

reagovat
novější starší
Stránky:   191 190 189 ...