Chytej.cz

Domácí oprava prutu necteno

27.5.2007 | bizkit | 21.569 zobrazení | 47 odpovědí

Potřebuju poradit s výměnou SIC očka na vlačáku. Jak očko sundat (mechanicky, chemicky aj.), jakým lepidlem lepit, lakem lakovat, popřípade kde sehnat nová očka (dodavatel, velkoprodejce). Prostě každá informace by bodla. Dik

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Neděle 13. března 2016 ve 13:30 ® breca reakce na …

wmaty> pokud je to koncové očko na špičce, tak se zkus podívat v rybářských potřebách, zda nemají náhradní. Původní očko ohřej zapalovačem, lepidlo se uvolní a očko jde stáhnout lehce z prutu. Dvousložkové vteřinové lepidlo dostatečně poslouží k nalepení nového. To je akce na pět minut.

reagovat
Neděle 13. března 2016 ve 13:16 ® kakadu reakce na …
kakadu

hraji> Myslet neznamená vědět.Nešiř tu nesmysly.Pruty opravuje.Hlavně po různých packalech,kteří si na opraváře pouze hrají.

reagovat
Středa 2. března 2016 v 15:09 ® cormoran reakce na …
cormoran

wmaty> U jakýho prutu? A celý očko, nebo jen ta vložka?

reagovat
Úterý 1. března 2016 ve 13:00 ® wmaty

Ahoj rybáři,mám podobný problém na špičce se mi utrhlo očko a nevím kde se to dá opravit Maty ustí nad labem.

reagovat
Pondělí 11. ledna 2016 ve 20:33 ® hraji reakce na …
hraji

brko 58> myslím si, že Orion už dávno pruty neopravuje. Znám ho osobně.

reagovat
Pondělí 11. ledna 2016 v 19:38 @ brko 58 reakce na …

kde se presne nachazi prosim opravna Orion rybarskych prutu v Ostrave nevite nahodou nekdo dekuji za odpoved predem

reagovat
Pondělí 13. října 2008 ve 21:50 ® EDYS reakce na …
EDYS

uplne ten samej problem..:-D a jak jsi dopadnul?

reagovat
Pondělí 15. září 2008 v 0:45 ® flyfox reakce na …

rgb23-na stránkách věnujících se prodeji komponentům na stavbu prutů lze najít i vložky do oček.V cizině se celkem běžně prodávají,ale dost pochybuji,že někdo,kdo tady pruty opravuje,bude tyto vložky mít.Je to příliš mnoho typů a druhů.Snadnější bude sehnat celé očko,případně prut svěřit opravně.

reagovat
Neděle 14. září 2008 ve 23:55 ® rgb23 reakce na …
rgb23

V záruce to je, ale nemůžu najít paragon ani reklamační list. Protože mě tam znají tak to snad vezmou, ale to se uvidí až zítra. Když ne, svět se nezboří. Hlavně nechápu jak se to mohlo takhle vyštípnout:-(( . Na kovové obroučce není ani škrábanec.

reagovat
Neděle 14. září 2008 ve 23:45 ® EDYS reakce na …
EDYS

cele ocko..jestli to mas vzaruce bez to reklamovat..

reagovat
Neděle 14. září 2008 ve 23:17 ® rgb23
rgb23

Tak jsem někdy tenhle víkend taky zrušil očko na vláčáku, sice nevím kdy a jak, ale to zjištění docela zabolelo:-(( Btw: musí se vyměnit celé očko, nebo jde i osadit jenom novou keramickou vložkou?

reagovat
foto/forum/2008/th-img4931.jpg
Úterý 2. září 2008 v 0:17 ® mihy.san
mihy.san

Orion je jedinec a navic i znama firma :-) . Kontakty ma uvedeny ruzne po rybar. strankach. Ovsem v pripade, ze jde o opravu zarucni, neni duvod to dal rozebirat, opravu zajisti prodejce …

reagovat
Pondělí 1. září 2008 ve 23:46 ® EDYS reakce na …
EDYS

No ale mam to v zaruce tak co..a to je nejaka firma nebo jedinec??

reagovat
Pondělí 1. září 2008 ve 22:49 ® mihy.san
mihy.san

Edys: Byt tebou necham si prut opravit u Oriona, je z Ostravy, ceny ma „za babku“ a pruty opravuje uz leta. Jakekoliv, vcetne zavodnich, servisuje u nej cela 1. i 2. liga LRU …

reagovat
Pondělí 1. září 2008 v 19:17 ® EDYS reakce na …
EDYS

ja si tedka nejsem jistej ale mam ho i vazane..:-D ..tak nvm jestli se lepi..:-D a je to nejaka specialni nit,?,

reagovat
Pondělí 1. září 2008 v 17:12 ® CarpMaster
CarpMaster

V době kdy jsem byl ješně chudý a mlád :o))) jsem čas odčasu nějakej ten bazmek opravoval. Sice šlo o teleskop, takže to je mimo téma, ale co vím, tak dnešní výrobci očka vážou pevnou nití a poté nekolikrát přelakují … vyjma prvního očka, které se lepí na hrot.

reagovat
Pondělí 1. září 2008 v 16:11 ® EDYS
EDYS

No takze prut mam jeste v zaruce takze jsem se sel prvne zeptat..ikdyz mi kazdy rikal to je ocko to ti neuznaj..kde jsem ten prut koupil a majitel rikal ze mam donest i druhy dil a ze to je v pohode..:-D tak snad to bude ok..

reagovat
Pondělí 1. září 2008 ve 13:31 ® EDYS reakce na …
EDYS

no tak jako bavil jsem se s rybari co uz maj neco odchytane a rikali ze to jde v pohode takze vbc nevim z vlastni zkusenosti..a cim to mam omotat nejakym hedvabim ci co?? a pak to zalakovat lakem na pruty??

reagovat
Pondělí 1. září 2008 ve 12:14 ® ART reakce na …
ART

Edys: Očko stojí podle toho jaký chces nejaký ty kvalitnější okolo 80kc ty levnejsi jsem viděl za 30kc

reagovat
Neděle 31. srpna 2008 ve 22:55 ® EDYS
EDYS

Mam stejny problem..je to delicka..staci kdyz koupim v obchode hedvabi a v rybarstvi lak na pruty??a pak to odriznu a dam tam novy ocko..nevite kolik takove ocko stoji??tak by to mohlo byt ok ne??cetl jsem tadyk nejake specialni nite ci co..:-D a na kolik by me to tak vyslo v servise??

reagovat
foto/forum/2008/th-img4642.jpg
Pondělí 16. července 2007 v 10:20 ® bizkit reakce na …
bizkit

ja jsem nemel nic takoveho, ze bych to do toho pichnul a tocil kym ta pryskyryce uschne, tak jsem to vyrezis jak jsem moch. bez tak jsem spokojen, napoprve to ujde.

reagovat
Neděle 15. července 2007 v 18:56 ®  reakce na …

Á tak to se omlouvám regulusovi, který už to napsal předemnou, no nečet jsem všechno.

reagovat
Neděle 15. července 2007 v 18:53 ®  reakce na …

bizkit No vždyť jsem ti řikal, že to jde. Na to aby se nedělaly ty kapky, tak to jsem vyřešil motorkem na grilování, prut jsem k němu přidělal jen tak gumičkou, druhý konec do vidličky a točit dokud epoxid neztuhne.

reagovat
Neděle 15. července 2007 v 11:21 ® bizkit reakce na …
bizkit

dalsi fotka

reagovat
foto/forum/2007/th-img2254.jpg
Neděle 15. července 2007 v 11:20 ® bizkit reakce na …
bizkit

tak a mam to. neni to zadna slava, ale ucelu poslouzi. sundani ocek sem provadel vysouvacima nuzkama, slo to snadno, je nutne ale davat pozor, aby se u toho neporusil blank. pak to misto je zapotrebi trochu ocistit jemnym smirglovym papirem. pak se ocko prichyti gumickou, vycentruje a prelepy lepicii paskou. odstrani se gumicka a muze se omotat trebars nejakou levnou pletenkou a prumeru 0,1. nejtezsi je ale praca s pryskyrici. je hodne tekuty a proto vzdy tece. nanaset proto jen tenkou vrstvu a prut pritom neustale otacet az kym pryskyryce trochu nestvrdne. pak uz jenom nechat poradne zatvrdnout a je to. pri srovnani s puvodnim ovynem, neni to moc estetycky, ale nestraci na funkcnosti. prikladam nekolik fotek pro ponauceni dalsich tichych blaznu, kteri se o to tak pokouseji. bohuzel tu pryskyryce jsem nanasej v hrube vrstve a tak to potom dopadne. lovu zdar a neklepajici se ruce :-)) )

reagovat
foto/forum/2007/th-img2253.jpg
Pondělí 28. května 2007 v 19:44 ® pupak reakce na …

www.jedemenaryby.cz

reagovat
Pondělí 28. května 2007 v 19:30 ® bizkit reakce na …
bizkit

pravda, pupak-ovou prvotni prispevek jsem prehlidnul, a pak jsem zbytecne reagoval prehnane, tak sorac. jinak toho Studenyho neznam, kde je vlastne k mani? doufam ze bude mit i sterdni ocka a ne jenom koncovy. rika se ze ten kdo nic nedela nic nezkazi

pupak: dik za „step by step“ postup

reagovat
Pondělí 28. května 2007 v 19:17 ® regulus reakce na …
regulus

Bizkvit, já ti za prvé neříkal že seš blbec, ani si to nemyslím a upřímě je mi gancprcka jak tvůj prut dopadne. Za druhý nemůžu přes net čuchat, jak je kdo šikovnej, budík umí rozdělat každej, ale podstatně méně lidí ho umí složit. A za třetí si myslím, že seš zbytečně hustej viz tvůj příspěvek z 28.5. 16.50 , myslím, že ti Pupák ve 14.30 poradil, stálo by to za omluvu.

reagovat
Pondělí 28. května 2007 v 19:02 ® pupak reakce na …

bizkit – zajdi si v Brne ke Studenymu pro ocka, klacek si vem s sebou nebo si zmer prumer spicky, at ti muze dat koncovy se stejnym prumerem a pokud nejsi uplne chudej tak si kup od nej i nit, jo a ocka pred vyvazanim upevnis na blank, bud tavnym lepidlem nebo je uchytis tenkym prouzkem samolepici pasky kterou pak odstranis pred dokoncenim, ocko na konci nozicky musis pribrousit jemnym brouskem aby se dobre delaly oviny a nemel si tam schod, zacatek ovinu udelas tak ze podvliknes nit a nekolika oviny ji uchytis, pak to vyrovnas a navijis v pravidelnych ovinec, konec se adjustuje, ze asi tak pet ovinu pred dokoncenim provleknes smycku jine nite podle nozicky ocka a pak dokoncis ovin, po te provleknes konec nite do smycky a zatahnes to pod ocko, teda pokud chces aby to aspon trochu vypadalo a nebylo o ohrabany jak od prasete.

reagovat
Pondělí 28. května 2007 v 18:48 ® bizkit
bizkit

regulus, pupak: dik za rady, jsou to cenné info.
u zábranského a gammarusu jse dnes byl, no nepochodil. očka jsem nesehnal. očka jsem už sundal a šlo to bezva, blank není porušen, takže zatím bez komplikácí. neboj, když to poseru tak budeš první člověk kterýmu to napíšu, abys my potom připoměl jakej jsem blbec.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1