Chytej.cz

chytej ostrava a okolí!!! necteno

25.5.2007 | HaD | 617.834 zobrazení | 14.289 odpovědí

Pro všechny z regionu Ostravy a okolí. Poznatky, zkušenosti, o revírech, setkání…

Nafukovací člun Alfonso

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.


Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   477 476 475 ...
Pátek 27. května ve 22:57 ® olsak.honza

Zdravím,nevíte někdo,kde najdu sumáře za loňský rok na jednotlivých revírech a podrevírech?

reagovat
Čtvrtek 26. května v 18:55 ® mkratas

Co přinesla novela vyhlášky č. 197/2004 Sb Ministerstvo zemědělství vydalo dne 11.4.2016 vyhlášku č. 123/2016 Sb., kterou se mění vyhláška č. 197/2004 Sb., tedy prováděcí vyhláška k zákonu o rybářství (zákon č. 99/2004 Sb.). Tuto prováděcí vyhlášku někdy označujeme jako „Rybářský řád“, protože upravuje podrobnosti výkonu rybářského práva. Za dobu od vydání vyhl. č. 197/2004 Sb. (tedy od roku 2004) praxe postupně ukázala slabší místa této úpravy. Připomínkového řízení před vydáním novely se ČRS svými zástupci účastnil velmi aktivně a připravil řadu návrhů; ne všechny byly akceptovány, nicméně některé významnější ano. Novela nabývá účinnosti dnem 16.6.2016, vyjma ustanovení § 10 (zavedení krátkodobých rybářských lístků); tato úprava nabývá účinnosti od 1.1.2017. Takže:

  • jsou poněkud upraveny vyžadované předpoklady pro výkon funkce rybářského hospodáře a jeho zástupce. Tato změna se však do hospodaření na našich revírech nijak neprojeví (§ 6 odst. 1). Rovněž se to týká prokazování předpokladů pro výkon rybářské stráže (§ 19 odst. 1).
  • pro uživatele revírů a zejména pro rybářské hospodáře je významnou změnou úprava, podle níž při stanovení způsobu hospodaření v rybářském revíru rybářský orgán určí zejména minimální množství vysazovaných ryb pro jednotlivé kalendářní roky podle druhu a množství ryb v uvedené věkové kategorii (§ 7 odst. 1 písm. a/). Je tedy rozumně stanoveno minimální množství vysazovaných ryb, nikoliv zcela přesné množství nebo dokonce maximální přípustné množství.
  • rybářský lístek je vydáván obecními úřady pro celé území ČR na dobu 10 let, 3 let nebo 1 roku od jeho vydání. S účinností od 1.1.2017 bude vydáván obecními úřady rybářský lístek také na dobu na 30 dní od jeho vydání; jeho cena není dosud stanovena, je nutné doplnění zákona o správních poplatcích; uvažuje se o ceně 200 Kč.). Pro vydání tohoto krátkodobého rybářského lístku není třeba prokazovat kvalifikační předpoklady a předkládat o tom osvědčení. Tento rybářský lístek ovšem neopravňuje k tomu, aby na jeho základě byl následně vydán rybáři dlouhodobý rybářský lístek; k prvnímu dlouhodobému rybářskému lístku bude i nadále třeba předložit osvědčení o získané kvalifikaci (§ 10).
  • v mimopstruhovém i pstruhovém rybářském revíru byla zvýšena nejmenší lovná míra kapra obecného na 40 cm. Tato úprava v podstatě uvedla stav právní do souladu se stavem faktickým, protože převážná část uživatelů revírů tuto zvýšenou míru kapra na svých revírech vyžadovala úpravou BPVRP. Návrhy na stanovení nejvyšší přípustné lovné míry kapra (viz K 70) není možné akceptovat, protože zákon o rybářství ( § 13 odst. 11 písm. c/) zmocňuje vyhlášku pouze ke stanovení nejmenší, nikoliv však největší lovné míry ryb; znamená to, že by nejdříve muselo dojít ke změně zákona o rybářství.
  • významná změna ! Zrušeno bylo ustanovení o tom, které časy doby lovu se posuzují podle letního času a které podle středoevropského času (§ 12 odst. 3). Dosavadní velmi diskutované a různým výkladům podléhající ustanovení je tedy zrušeno a pro rybáře to situaci velmi zjednodušuje. Bude-li vůbec ještě platit tzv. letní čas, rybář jako každý občan, si nařídí hodinky podle toho času, který zrovna platí, pak se podívá do § 12 odst. 1,2 vyhlášky a může jít lovit.
  • další podstatná změna. Je zavedeno všeobecné hájení všech druhů ryb v pstruhových revírech v době od 1. ledna do 15. dubna a od 1. prosince do 31. prosince. Většinu rybářů to ale nepřekvapí, opět jde v podstatě o respektování faktického stavu.
  • Pozor! V mimopstruhových revírech je od 1. ledna do 15. června nově hájen okoun říční (§ 13 odst. 3). Dramatický pokles výskytu této ryby na některých revírech si toto opatření vyžaduje.
  • velice jsme přivítali úpravu povolených způsobů lovu v mimopstruhovém revíru. Dosavadní znění bylo nesrozumitelné, ale nyní je už jasno, že lov přívlačí, lov hlubinou přívlačí nebo lov čeřínkováním je povolen jen v době od 16. června do 31. prosince (§ 16 odst. 1).
  • drobné změny doznala i úprava zkoušky rybářské stráže, kde je stanoveno, že uchazeč musí odpovědět správně nejméně na 70 % otázek v každé ze tří tematických oblastí. Že by téměř zbytečné ustanovení? Vždyť naši uchazeči o funkci rybářské stráže chodí ke zkouškám jistě připraveni výtečně.
  • nově je vyhláškou stanovena povinnost pořadatele nejpozději 7 pracovních dní před konáním zkoušek na rybářského hospodáře a jeho zástupce a zkoušek pro výkon funkce rybářské stráže zaslat ministerstvu informaci o termínu a místu konání. Z tohoto znění vyplývá, že se tato povinnost nevztahuje na školení a zkoušky pro získání osvědčení o získané kvalifikaci pro získání prvního rybářského lístku.

JUDr. Alexander Šíma, předseda ČRS z. s.

reagovat
Sobota 21. května ve 20:28 ® mkratas reakce na …

lubo OV> Ale Lubo přeci nebudeš jak hašlerka před vyplivnutím.Na ostatní nereaguji mám na ně vlastní názor, a odpoštěti je přeci lidské a zvlášť v tom našem kraju.:-)) :-P

reagovat
Sobota 21. května v 19:48 ® chose120 reakce na …
chose120

lubo OV> Kratas má přehled všude on se přece vyzná.

reagovat
Sobota 21. května v 18:42 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

mkratas> i tady jsi to vylepil? Bacha, aby si to někdo nevyložil, že jsi jeden z jeho fandících slouhů :-)

reagovat
Sobota 21. května v 18:22 ® mkratas

Hurá Kuba už zabrousí i do Ostravy.

reagovat
foto/forum/2016/th-img119508.jpg
Pátek 20. května v 18:36 ® mkratas

V dalším bodu jednání se Rada zabývala otázkou výše členského příspěvku a po diskusi se rozhodla předložit letošnímu listopadovému sněmu ČRS návrh na zvýšení členského příspěvku dospělých členů ČRS o 100 Kč s platností od roku 2018 (poslední změna rovněž o 100 Kč byla od roku 2009). Důvodem je zejména získání prostředků na nákupy a nájmy rybářských revírů.

reagovat
Pátek 20. května v 11:27 ® Deska88

Omlouvám se předem za tento příspěvek. Dobrý den pokud někdo uvažoval nebo chce si koupi sonaru z názvem Deeper muž předvést nebo dát informace používám novější verzi Deeper Pro. který je přez WiFi připojení nejsme žáden prodejce ani distributor kontakty: new88martin@seznam.cz nebo Whatsapp 604535639

reagovat
Neděle 15. května ve 20:40 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Kamarádi, děkuji moc za gratulace… chytla jsem kapříka 54 cm a candátka 21cm na hnojáka…krmila jsem hnojem s hnojáky:-) vyhrála jsem jsem pohár a bednu Plzně takže spokojenost,Širda opět nula bodů :-((

reagovat
Neděle 15. května v 19:18 ® Hora reakce na …
Hora

IV.TO.ŠIRDA> Ivetko gratuluji,Tonda musel pořádně hulákat,aby Ti tam nahnal ryby :-P :-D :-D

reagovat
Neděle 15. května v 10:35 ® kakadu reakce na …
kakadu

IV.TO.ŠIRDA> Kurnik!!! Tondo ty jsi štastný člověk.Jak to ta Ivetka dělá? Prostě to umí a to si zaslouží Gratulaci.Doufám ,že jsi ji doma odměnil za ten výsledek pořádnou erotickou masáží.chrr chrr chrr

reagovat
Sobota 14. května ve 21:38 ® chose120 reakce na …
chose120

IV.TO.ŠIRDA> gratuluji vždy máte nějakou vychytávku Tondo.

reagovat
Sobota 14. května ve 21:16 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Přàtelé hlásím se ze závodů v Moravské Třebové.Ivetka obsadila 2.místo,velká gratulace Širda

reagovat
Středa 11. května v 11:53 ® mkratas

Zdravím kolegové – dnes se na mně obrátili s fa.Koupelny Ptaček – nalezli u nich kabelu s léky a je určitě od rybáře – takže pokud by jste o někom věděli že hledá a neví kde zapomněl tak ji má u nich.viz foto.

reagovat
foto/forum/2016/th-img119354.jpg
Úterý 10. května ve 12:14 ® Marcel reakce na …

Lubovka, takovou mušku Brčál určitě nemá a asi nikdy mít nebude, páč nevím jestli by našel odvahu vzít do ruky ten materiál o kterém píšeš… :)

reagovat
Úterý 10. května v 8:41 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

mkratas> spíš jsem chtěl vidět zase jednou partyju. Moucha, jako moucha, to nemůže být zase takový problém. Kajsyk vyhrabu z batohu rezavý kovák, vyškubnu pět vousů, pět chlupů z panděra, tři z rozkroku, přidám čtyři vlasy, převážu vláknem, vytaženým z měsíc neprané bambusové ponožky a mám muchu jak od Brčála. ;-)

reagovat
Pondělí 9. května ve 21:23 ® razič reakce na …

Strašně mě mrzí, že se to tak blbě sešlo moc jsem se na tuto akci chtěl podívat, ale na Brušperku byla 2 liga v plavačce takže jsem dal přednost těmto závodům. Tyto závody se konají v okolí Ostravy jen zřídka.

reagovat
Pondělí 9. května v 18:54 ® mkratas reakce na …

lubo OV> No vidíš a zase nic nevíš.Toník se aspoň naučil vázat mušku – ale druhou mi už navázat nechtěl.Je to srab.:-D

reagovat
Pondělí 9. května v 18:53 ® mkratas

Zdravím – uvolnilo se jedno místo na 2.ročníku R-Spekt 24 hod.závodu dětí více na http://rybarskezebricky.cz/termin.php?…. Mohu přibrat do auta – vysílám dvě družstva. Loni to byla supr akce.

reagovat
Pondělí 9. května ve 12:16 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

IV.TO.ŠIRDA> Toníku a co rybníček? Neměli bychom hromadně zase překontrolovat, jak rostou želvy?

reagovat
Pondělí 9. května v 9:02 ® daja

V sobotu jsme na soukromaku otestovali zavazeci lodku. Tonaz cca 2 rakety SPOMB. Na baterku vydrzi pry 6h provozu. Dosah 300m, ovsem myslim ze strop je tak 50–60m, protoze bez dalekohledu nejde poznat jestli jste uz na miste kde chcete vysypat naklad a nema to GPS. Ale, tak co taky chtit od cinskeho kramu za 2100kc, ze? :-) Jeste zbyva otestovat jestli to odveze i sestavu s hackem :-)

reagovat
foto/forum/2016/th-img119308.jpgfoto/forum/2016/th-img119309.jpgfoto/forum/2016/th-img119310.jpg
Pondělí 9. května ve 4:28 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Přátelé včera ve 14 00 jsem si uvázal za velké pomoci mladého CHuchráka svoji mouchu sice na Lojzu nemám ale moc klukum dík Jiří těšim se na druhý srazik Širda

reagovat
Neděle 8. května v 18:38 ® lubo OV
lubo OV

Do prčic. Měsíc na to myslím a v den konání na to zapomenu :-((

reagovat
Neděle 8. května v 1:07 ® Gill

Zdar všem. Včera byla na Bečkárně fajna akce. Více najdete v galerii : http://skupina.msporuba1.cz/…voju-muchu-_

reagovat
foto/forum/2016/th-img119281.jpg
Čtvrtek 5. května ve 20:12 ® mkratas

Dáváme na vědomí že v neděli dne 15.5.2016 bude uzavřen revír 471066/5 BEČKÁRNA pro rybolov.Na revíru proběhne městské kolo Zlaté udice dětí a mládeže.Celou akci pořádá odbor mládeže MO ČRS Ostrava.Podrevír č.6 není uzavřen.

reagovat
foto/forum/2016/th-img119250.jpgfoto/forum/2016/th-img119251.jpgfoto/forum/2016/th-img119252.jpgfoto/forum/2016/th-img119253.jpg
Pondělí 2. května v 18:49 ® mkratas

Dodány fotky s oslav 90 let Svinovských rybářů.Více foto na http://skupina.msporuba1.cz/…skych-rybaru a zde malá ochutnávka. A pro všechny kamarády, nezapomeňte na sobotu 7.5.2016 je akce ZROB SI SVOJU MUCHU – Chorchus a jeho spolupracovníci se na Vás těší.Dnes jsme doladili detaily a o 13,00 hodině začneme.

reagovat
foto/forum/2016/th-img119205.jpgfoto/forum/2016/th-img119206.jpgfoto/forum/2016/th-img119207.jpgfoto/forum/2016/th-img119208.jpg
Sobota 30. dubna v 19:42 ® daja

Dnes jsem na ryby vyrazil az odpoledne a doufal jsem, ze ryby budou zrat. Nakonec z toho bylo 6 kapru, nejvetsi supik 75cm prisel na cerveny teleskop a proveril akci prutu. Akorat priste si uz teda vezmu novy podberak. Soukat vetsi ryby do toho pidi podberaku z dob totality je vazne umeni :-) U hladiny jsem videl amura a u brehu jsem napocital celkem 5 sticek. Povedeny den, az na to jedno method krmitko co skoncilo na vetvi :-)

reagovat
foto/forum/2016/th-img119116.jpgfoto/forum/2016/th-img119117.jpgfoto/forum/2016/th-img119118.jpgfoto/forum/2016/th-img119119.jpg
Středa 27. dubna ve 13:34 ® džigit
džigit

že Vas ještě takový magor,jako proutek vzrušuje…

reagovat
Středa 27. dubna v 11:00 ® LeoC reakce na …
LeoC

Marcel> Líp to nejde napsat

reagovat
Středa 27. dubna v 8:50 ® Marcel

No ty vole, módní policie. Příště si na vyhlašování dětské rybářské soutěže pozvěte vystajlovaného moderátora, povinně v hadrech od Armaniho, s cool kabelkou co je in a pochopitelně musí mít tělo jako proutek!

reagovat
novější starší
Stránky:   477 476 475 ...