Chytej.cz
NYMFA REDBASS XL

chytej ostrava a okolí!!! necteno

25.5.2007 | David H. | 562.303 zobrazení | 13.992 odpovědí

Pro všechny z regionu Ostravy a okolí. Poznatky, zkušenosti, o revírech, setkání…

Novinky CORMORAN

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.


Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   467 466 465 ...
dnes v 1:32 @ ov adamo

zdravím chlapi zkouseli jste uz jezero nebesak-? http://ostravsko.cz/…ero-nebesak/

chtěl jsem vedět jak to tam bere a jaké boilies ted v tom chladnejším počasí ?

reagovat
Středa 2. září v 18:24 ® Petula reakce na …
Petula

mkratas> Musím pouze smutně konstatovat,že RS (né všichni,ale i tak jich je dost) má problém trefit vůbec k vodě natož kontrolovat problémovou osobu,dále má problém vůbec zadržet někomu povolenku,aby se vyhnula konfliktu,takže o zadržování a omezování na osobní svobodě pytláka si skoro nedokážu představit.:-)) )

reagovat
Středa 2. září v 18:15 ® mkratas

Zde máte jednu otázečku na zamyšlení – položena byla 1.9.2015 našemu nejvyššímu p.JUDr. Alex. Šímovi Původně odpovídal na dotaz v roce 2010 a podobně odpovídá i dnes.

V časopise Rybářství č. 4/2010 byla zveřejněna v rubrice „Právní poradna“ odpověď na otázku, zda může rybářská stráž zadržet pytláka nebo rybáře, který se dopustil rybářského přestupku. Moje odpověď tehdy zněla, že prakticky nikoliv. Odpověď: Kolega Václav Horáček mě upozornil na článek v tisku, který naznačoval, že např. revizoři v prostředcích hromadné dopravy mají právo „černého pasažéra“ zadržet do příjezdu Policie. Člen rybářské stráže se tedy důvodně ptá, proč by tuto možnost neměla mít i rybářská stráž.

Ještě než se dostaneme k informaci, která se objevila v tisku, vrátím se ke zmiňované odpovědi z Rybářství č. 4/2010. Nejen, že na ní nemám co měnit, ale dokonce došlo ke zhoršení situace v tom smyslu, že v mezidobí byla přijata novela trestního zákona, která skutkovou podstatu trestného činu pytláctví (§ 304 tr. zák.) upravuje takto :„Kdo neoprávněně loví ryby…v hodnotě nikoliv nepatrné…“ Čili trestného činu pytláctví se nedopouští jen ten, kdo už ulovil neoprávněně ryby v hodnotě nad 5000 Kč, ale už i ten, kdo ryby v této hodnotě loví (aniž by je skutečně ulovil). Jak se taková skutečnost může prokazovat, to ví jen tvůrce trestního zákona. Uvědomme si, že zadržuje-li rybářská stráž (či kdokoli jiný) pytláka při páchání trestného činu, musí si být vědom, že pytlákovi musí být prokázáno, že lovil ryby v hodnotě nad 5000 Kč (to je součást skutkové podstaty trestného činu, jinak nejde o trestný čin). A to prokázat prostě nejde.

Nyní k oněm oprávněním revizora v dopravním prostředku. Článek v tisku vychází z interpretace odůvodnění rozsudku Nejvyššího správního soudu ČR (dále jen NSS) ze dne 9.10.2010 č.j. 1 As 34/2010–73. Ten v části, která nás zajímá, vychází ze zákona č. 266/1994 Sb., o dráhách. Podle § 37 odst. 4 tohoto zákona pověřená osoba (revizor) je oprávněna dávat cestujícím pokyny a příkazy…je oprávněna vyloučit z přepravy cestujícího, který se na výzvu pověřené osoby neprokáže platným jízdním dokladem a nesplní povinnost zaplatit jízdné a přirážku, uložit zaplacení jízdného a přirážky k jízdnému nebo vyžadovat od cestujícího osobní údaje k vymáhání jízdného; osobními údaji jsou jméno, příjmení, rodné číslo nebo datum narození a adresa trvalého pobytu. Právům pověřené osoby (revizora) korespondují povinnosti cestujícího. Ten je, mimo jiné, povinen podle § 37 odst. 5 písm. d/ zákona na výzvu pověřené osoby ji následovat na vhodné pracoviště veřejné správy ke zjištění totožnosti, anebo na výzvu revizora setrvat na vhodném místě do příchodu osoby oprávněné zjistit totožnost cestujícího (tedy policisty nebo obecního strážníka). Nejvyšší správní soud dovozuje, že revizor není oprávněn sám přes odpor cestujícího zjišťovat jeho totožnost. Pokud cestující dobrovolně svoji povinnost prokázat svoji totožnost nesplní, musí nést s tím spojené negativní následky, tedy musí následovat revizora na vhodné pracoviště veřejné správy nebo setrvat na vhodném místě do příchodu Policie ČR.

A teď to nejdůležitější. Vzhledem k tomu, že právní vztah mezi cestujícím a provozovatelem drážní dopravy (jednalo se o provoz trolejbusu) má povahu vztahu soukromoprávního (neboť se řídí smlouvou o přepravě podle občanského zákoníku), pak lze, cituji ,,uvažovat za určitých okolností i o přestupku proti majetku. V takovém případě nelze paušálně vyloučit právo revizora odvrátit tento útok zadržením cestujícího, který se pokouší utéct, tedy pokouší se porušit sekundární povinnost podle § 37 odst. 5 písm. d/ zákona o dráhách. Právě pokus o únik cestujícího z místa, kde jej revizor vyzval k vyčkání na příchod osoby oprávněné zjistit totožnost cestujícího, je útokem na majetková práva provozovatele, tedy na zájem chráněný zákonem" (konec citace). A v takovém případě NSS nevylučuje výjimečné použití nutné obrany, spočívající v zadržení cestujícího. Přitom revizor, dále cituji ,,nesmí použít větší síly než je nezbytně nutné k dosažení cíle jeho zákroku, kterým je ochrana majetkovývh práv provozovatele" (konec citace).

Významné je, že výjimečnou možnost v rámci tzv. nutné obrany zadržet černého pasažera v dopravním prostředku váže NSS na porušení povinnosti cestujícího na výzvu revizora jej následovat na vhodné pracoviště veřejné správy nebo setrvat na vhodném místě. A takové či podobné ustanovení zákon o rybářství nemá!

Výkon rybářského práva není obsahem soukromoprávnho vztahu mezi rybářem a státem. Rybářské právo nemá, podle převažujících názorů, majetkovou povahu. Nejde v něm tedy o ochranu takových majetkových práv, k jejichž ochraně by bylo možno využít institutu nutné obrany.

A vzhledem k tomu, že ani postavení tzv. úřední osoby rybářské stráži (revizor v trolejbuse touto osobou není) pravomoci v tomto směru nezvyšuje, nemohu se dopracovat k jinému závěru, než že rybářská stráž právo zadržet pytláka či toho, kdo se dopustil rybářského přestupku, stále nemá. Byla-li by zcela výjimečně zdůvodnitelná výjimka, pak by šlo právě o tu výjimku, která potvrzuje pravidlo. Odpovídal: JUDr. Alexander Šíma dne 1.9.2015

reagovat
Středa 2. září v 18:11 ® Petula reakce na …
Petula

mkratas> Super,díky moc.:-)

reagovat
Středa 2. září v 18:03 ® mkratas reakce na …

Petula> Zatím nic bližšího – info dodám ihned jako vždy

reagovat
Úterý 1. září v 19:25 ® Petula
Petula

mkratas> Zdar a sílu,můžu mít dotaz jestli náhodou nemáš info o podzimním hájení,jestli bude na vše nebo jenom na kapry?a termín?Přece jen jsi jeden jediný,který podstatné info zveřejní.Děkuji

reagovat
Sobota 29. srpna ve 12:04 ® daja

http://www.tyden.cz/…_353534.html

Smrt vsem kaprum!!! do vsech rybniku candat!

Jako pozitivní příklad uvedl třeboňský rybník Rod, který je přírodní rezervací a loni tam rybáři nasadili candáta. „Razantně tam přibylo ptactva, a dokonce i ve velké míře vyvedli mladé. Ptáci se na něj stahovali z celé tamní rybniční soustavy,“ poznamenal Musil

reagovat
Sobota 29. srpna v 11:08 ® lubo OV
lubo OV

Ruším předchozí poplach, 12.9. nemůžu (řekla manželka) :-( :-D

reagovat
Sobota 29. srpna v 10:11 ® lubo OV
lubo OV

Mně je to jedno. Přizpůsobím se těm, co dělají na směny.

reagovat
Sobota 29. srpna v 7:45 ® džigit reakce na …
džigit

daja> u mně je to jedno,mám volný pouze ten první, 4.-6.9. :-((

reagovat
Pátek 28. srpna ve 23:20 ® daja

tak hazejte terminy. Tezko zvolit datum, kdyz tu zadne nepadlo :-)

reagovat
Pátek 28. srpna v 19:06 ® Hora
Hora

Přizpůsobím se většině,mám čas o víkendech.Už dlouho jsem nevytáh želvu ani rybu.:-)

reagovat
Pátek 28. srpna v 11:50 ® kakadu reakce na …
kakadu

daja> Kua no to je nápad. Na hovno je lov Veslonose. Želvy budeme lapat. Ivetka nám uvaří želvi polévkupivo

S termínem se přizpůsobím většině.

reagovat
Pátek 28. srpna v 10:04 ® daja reakce na …

IV.TO.ŠIRDA> OK teda. Dam tady 3 sobotni terminy, tak se vyjadrete komu to jak vyhovuje. V terminu s nejvetsim poctem hlasu bychom pak udelali sraz u Sirdovic kaluze. Toniku, mas tam jeste vubec nejake ryby, nebo jen zelvy? :-)

12.9. 19.9. 26.9.

Me vyhovuje 12 nebo 26

reagovat
Pátek 28. srpna v 10:00 ® daja reakce na …

lubo OV> No jeste ze maji na roubence lodku, me nezastrasis :-) A kdyz ty pruzinu, tak ja za staleho michani vykydam kvasek do hajzliku :-)

reagovat
Pátek 28. srpna v 8:14 ® džigit reakce na …
džigit

IV.TO.ŠIRDA> a ja od 11.9. týden na Dyji…

reagovat
Čtvrtek 27. srpna ve 21:44 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

čau hoši,odjíždím do Žďáru na jesetery, ale po příjezdu uděláme soustředění na mé kaluži… Dajo, zorganizuj termín na tutovku zváni jste všichni,Širda

reagovat
Čtvrtek 27. srpna ve 21:08 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

Stroft> a tobě navrtám loď, ať se na Hartě pořádně vykoupeš :-P :-D

reagovat
Čtvrtek 27. srpna ve 21:07 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

daja> tak říkáš smrt kaprům jóó. Odcházím pro nářadí a jdu zpátky preparovat pružinu z rakety :-P :-D

reagovat
Čtvrtek 27. srpna ve 12:38 ® daja reakce na …

Stroft> No tak to by bylo samozrejme idealni, ale nejsme ve FIN, SWE kde se jim v jezerech, rekach a brakickych vodach prohani kvanta zubatych. Tady jak se jednou stika 50+ splete tak uz se zpet do vody nepodiva… Ten amur aspon neni tak blby jak kapr a aspon pro me je to vyzva :-)

reagovat
Čtvrtek 27. srpna ve 12:32 ® Stroft reakce na …
Stroft

daja> A co je to za rybu ten Amur? O kaprovi jsem už slyšel, prý je strašně blbý, žere vajgly a smrdí:-(( Ps. Do všech vod jen zubaté, co žerou maso!

reagovat
Čtvrtek 27. srpna v 8:22 ® daja reakce na …

Stroft> Cerveny teleskop vcera zklamal. 2 jizdy na kukurici varenou s badyanem a 2× se kapř vypnul. Nakonec to zachranil jeden sedesatnik na chleba z hladiny. Cilova ryba amur se opet nekonala. Smrt kaprum, do vsech reviru amury!

kakadu> takze 12.9. by slo? Co ostatni? I kdyz pit pivko se da i ve dvou lidech :-)

reagovat
Úterý 25. srpna ve 22:48 ® kakadu reakce na …
kakadu

daja> Kua to datum mi taky sedí a je úplně jedno, kde se slezem.Klidně i u širdovic kaluže.

Stroft: Nesýčkuj a dojdi někdy.

reagovat
Úterý 25. srpna ve 22:40 ® Stroft reakce na …
Stroft

daja> Furt by jen chlastal a žral, styď se, červený teleskope:-)

reagovat
Úterý 25. srpna v 19:14 ® daja reakce na …

kakadu> a coz tak u Sirdovic rybnicku, tam muzeme zachytat, opect burty, dat pivko i pokecat :-) Akorat mam prvni volnou sobotu 12.9. :-(( popr ty burty apivo muzeme dat i na beckarne

reagovat
Úterý 25. srpna v 19:05 ® kakadu reakce na …
kakadu

mkratas> Bez připomínek!!! Nachystej si ceduli, plavky a nějaký funkční žací stroj. Budeš mít to privilegium před náma plavat jako ponton.Tvým jediným úkolem bude vysekat Stulíky hlavnímu zátahovému komandu.:-/ :-/ :-/

reagovat
Úterý 25. srpna ve 13:41 ® mkratas reakce na …

kakadu> nech Bečkárnu Bečkárnou – těch ryb je tam poskrovnu:-)) a :-D tak je třeba ji tam nechat a ne tahat Širdovy zatahovací sítě.:-> :-> pivo

reagovat
Úterý 25. srpna v 10:43 ® kakadu reakce na …
kakadu

daja> To jako že bychom si zase někde nechali nabít ceduli VIP? To není špatný nápad. Na Bečkarne je ted malo vody, Širda by nám půjčil zatahovací sítě a to by boha nebylo, aby se zkušební odlov nepodařil.

reagovat
Úterý 25. srpna v 8:16 ® daja reakce na …

kakadu> beru te za slovo, ovsem to bychom museli nejdriv nejaky sraz naplanovat at uz u vody ci v hospode :-)

reagovat
Pondělí 24. srpna v 9:54 ® kakadu
kakadu

daja> Fuj. Pohlupave ryby krmene zdechlinama? No pockej!!! Za takový tiiiip te při první příležitosti ozeru tak, že te vlastni stara nepozná. Nádražípivo

reagovat
novější starší
Stránky:   467 466 465 ...