Chytej.cz

USMRCENÍ RYBY necteno

20.4.2007 | HorseFish | 17.713 zobrazení | 82 odpovědí

Mozna hloupa otazka,ale zajimalo by me,jak usmrcujete ruzne druhy ryb.Zabijite vsechny ryby stejne nebo mate jinou metodu na kapra a jinou na pstruha?Nejsem zadnej masar,ale sem tam si nejakou rybu domu vemu a tak by me zajimalo jak ji co nejsetrneji usmrtit.Ja vetsinou rybu majznu klackem pres hlavu a pak ji propichnu srdce.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Pátek 26. ledna v 11:39 ® Radek Hora

Vyrábim na tapetování todle.

reagovat
foto/forum/2024/th-img134501.jpg
Pátek 26. ledna v 11:39 ® Radek Hora
reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 ve 21:41 ® stump reakce na …
stump

LuboO> Ahoj. Tvé přikývnutí mne potěšilo. Můj zmíněný přítel byl pravodatný myslivec. Ty ostatní tlachy o použití šupiny, či ostnu z ploutve byl nejapný pokus o fór.

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 ve 20:14 ® Mrakoš

Zapeřit bažanta je snadný. Párkrát jsem to dělal. Určitě je to snazší než zabít rybu nožem mezi obratle.

reagovat
Pátek 26. listopadu 2010 ve 21:47 ® osprey reakce na …
osprey

LuboO> Tak je to pravda, že pero je mocnější než meč… A já pořád nevěřil, snad jen u toho Chucka Norrise mi to přišlo reálné.

reagovat
Pátek 26. listopadu 2010 ve 21:05 ® LuboO
LuboO

stump> ja prikyvnem, ak to staci, tiez som to viackrat takto urobil. Je to rychle, zver sa netrapi.

reagovat
Pátek 26. listopadu 2010 ve 20:32 ® stump reakce na …
stump

osprey> Viděl jsem kdysi takto usmrtit postřeleného bažanta. Předvedl mi to starý myslivec, přítel Václav Hájek z Prahy. Je už pár let na pravdě boží, takže nemohu očekávat jeho přikývnutí.

reagovat
Pátek 26. listopadu 2010 ve 13:45 ® LuboO reakce na …
LuboO

osprey> divil by si sa, ale uspel. len vediet kde a cim

reagovat
Čtvrtek 25. listopadu 2010 ve 23:50 ® osprey reakce na …
osprey

stump> Zapeřování se obvykle provádělo kovovým nástrojem (nožík, šídlo). Bojím se, že brkem bys neuspěl.

Z ryb, kde by se to dalo udělat, by mě napadl bodlok. Má hodně silný trn. Možná i sumeček americký – ty trny v ploutvích jsou na jeho velikost slušné.

A pak by tu byli samozřejmě mečoun s pilounem…

reagovat
Čtvrtek 25. listopadu 2010 ve 23:45 ® rgb23 reakce na …
rgb23

stump> nemáš k tomu nějaký zdroj? to je taková ptákovina, až tomu skoro věřím:-)

reagovat
Čtvrtek 25. listopadu 2010 ve 20:18 ® stump
stump

Myslivci prý kdysi usmrcovali zraněnou, pernatou zvěř tzv. „zapéření“. Spočívá to v propíchnutí míchy v jamce mezi hlavou a páteří ostnem pera vytrženého z letky ptáka. Zkoušel jste už někdo usmrtit rybu její největší šupinou či ploutevním ostnem?

reagovat
Pondělí 22. listopadu 2010 ve 22:07 ® osprey reakce na …
osprey

Robur> Nebo pustit hrůzu, rybjsou prý lekavé. Leknou, ani nevíš jak – mohu potvrdit, měl jsem akvárium.

reagovat
Pondělí 22. listopadu 2010 ve 22:02 ® Robur
Robur

a co avada kedabra?

reagovat
Pondělí 22. listopadu 2010 ve 21:57 ® osprey reakce na …
osprey

vw> Veškerá smrtelná zranění musíš té rybě způsobit zezadu otvorem pod skřelovou kostí (bodnutí spodem do mozku, přerušení tepen vedoucích od žaber – stačí malý vpich, ne díra, kterou by preparátor nedokázal zamaskovat).

Osobně jsem ale na preparování ryb rezignoval.

reagovat
Pondělí 22. listopadu 2010 ve 13:24 ® džigit reakce na …

Robur> myslím,že tomu bude docela jedno jak.Hlavně jak v ní nebude díra po jateční pistoli :-))

reagovat
Pondělí 22. listopadu 2010 ve 12:52 ® Robur
Robur

já bych si napsal preparátorovi, který by mně to dělal. On s tím matrošem ´bude pracovat.

reagovat
Pondělí 22. listopadu 2010 v 11:21 ® vw

Jak mám zabít dravce kterýho chci nechat preparovat.Do­poručuje se odříznout hlavu + 3 cm z těla. A pochopitelně nechci aby byla hlava poškozená – zdeformovaná tak do ní nechci mlátit.

reagovat
Čtvrtek 11. února 2010 ve 21:10 @ mike777 reakce na …

Sander> Díky moc. Neboj, směr sklonu směrem k vodě bude častější než opačný. Já jsem právě nikdy neměl odvahu jim to udělat, jen se ptám. :-) :-)

reagovat
Čtvrtek 11. února 2010 ve 20:25 ® Sander
Sander

mike777 > je to jednoduchý chvat – vemeš pstruha normálně do dlaně a mezi prsteníček a malíček vložíš jednu nebo obě břišní ploutve. Trošku ho nakloň hlavou vzhůru – dopředu ti z ruky vyklouznout může (díky směru růstu b. ploutví), ale na couvačku už to nejde. A takhle když ho uchopíš, není problém mu vklidu uštědřit přesnou ránu.

Jo, a bavíme se o duhákovi, s potočákem to nedělej. Když už ho vemeš do dlaně, nakloň ho opačným směrem, aby mohl sklouznout zpět do vody :-)

reagovat
Čtvrtek 11. února 2010 ve 20:15 @ mike777 reakce na …

Sander> Díky, já právě pstruží chvat neznám. Ptám se proto, jelikož jsem ve vodě, vhytnu, a jít na břeh, klepnout, podřezat…a čekat, je celkem na čas (a to nepovídám o tom, co to pak udělá v košíku co má člověk na sobě). Ale díky za každé info, co je k rybám šetrné a rychlé.

reagovat
Čtvrtek 11. února 2010 v 19:52 ® tomashr

Velmi stylová by byla metoda tradičního sekořezu – vybavení třeba http://www.highlife.cz/…-series-v293

reagovat
Čtvrtek 11. února 2010 v 19:06 ® osprey
osprey

Taky je možné rybu vyděsit, aby se hodně lekla. Leklé ryby jsem viděl, nevypadaly moc živě…

Zkusím přes zimu natrénovat nějaké grimasy.

reagovat
Čtvrtek 11. února 2010 v 17:10 ® džigit

výhodu má ta ryba,která umí plnit přání.Když se mně na přání zeptá,odpovím: chcípni,sviňo!!! :-D

reagovat
Čtvrtek 11. února 2010 v 17:00 ® jersey
jersey

Já zkouším rybu nejdřív ukecat, jestli by neumřela sama.Když to nezabere, natočím jí EKG, abych věděl, jak je na tom se srdcem.Po té jí vložím přesnou dávku rohypnolu do tlamy a čekám, až usne.Pak už je to jedno.Buď klasicky,(zapojím elektriku do mého křesílka a pohodlně ji do něho usadím), nebo použiju střelu krátkého doletu typu země-země. A když třeba spěchám, tak dostane dřevěnou narkozu a po ní následuje gilotina ostrým nožem.

Jake: tvůj způsob je také výborný, jen by mi vydily ty vytřeštěné oči, které té rybě po tom pohledu zůstanou… :-))

reagovat
Středa 10. února 2010 ve 22:08 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Piranha> Aspoň to maj rychle za sebou. :-))

reagovat
Středa 10. února 2010 ve 21:20 ® Piranha
Piranha

Ja je vrazdim timto :-))

reagovat
foto/forum/2010/th-img12012.jpg
Středa 10. února 2010 v 19:54 ® Sander
Sander

mike777 > chce to znát pstruží chvat (ten s tím malíčkem za břišní ploutví) a mít vždy po ruce zavřený nůž, kterým ho jednou dobře mířenou ranou zbavíš života.

Někdo to dělá tak, že strčí palec levé ruky na pstruhovu horní čelist a zakloní mu hlavu o 90° – tzn. zlomí mu vaz.

reagovat
Středa 10. února 2010 v 19:43 @ okoun123

bodni za hlavu a vzřízni žábry

reagovat
Středa 10. února 2010 v 17:03 ® Jak.novi
Jak.novi

mike777> Proč si to nedovedeš předstvait? Klacek u vody skoro vždy najdeš a kudla se ti do kapsy vejde.

reagovat
Středa 10. února 2010 v 16:54 ® 

mike777> Tyhle ryby jsem nikdy nechytil :-)) Naprostou většinu hodin u vody věnuji feederu.

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1