Chytej.cz

způsoby chytání rousnic a jak na ně?? necteno

10.4.2006 | Lukas | 62.752 zobrazení | 134 odpovědí

Jakými způsoby chytáte rousnice? Nemyslím lov rousnic elektrikou a chytání po dešti v noci.Ale nejaký nový rychlý způsob chytání rousnic a dokonce například ve dne,ale tak si představte ze chcete jit na ryby nemate nic ale muzete mit zizaly ale jak je dostat ven z te dlouhe diry???Diky za kazdy namet.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 29. dubna 2006 v 19:25 ® CeP
CeP

vcera v noci jsem se prosel po sidlisti a sbiral jen z asfaltu. pocital jsem do 150 a pak jsem pobral jeste skoro 100 dalsich, ale tak pulka ty stovky je mirne poskozenejch k rychle spotrebe. osvetleni v pohode verejne a dokonce vypomohl i jeden opilec.. :-)) )

reagovat
Sobota 29. dubna 2006 v 19:24 ® Shrek reakce na …
Shrek

prší dva dny,takže mokro si myslim že je,neboj,nejsem trotl abych to zkoušel na vyprahlý zemi :-D

reagovat
Sobota 29. dubna 2006 v 19:17 ® Lukas reakce na …

Aliviomusi byt mokro a leze jich moc.

reagovat
Sobota 29. dubna 2006 v 18:16 ® J.I.M.
J.I.M.

tady něco o rousnicích www.karpjim.com

reagovat
Sobota 29. dubna 2006 v 18:04 ® Shrek reakce na …
Shrek

tak jsem zabodnul vidle,mlátil jsem do nich jak hluchej do vrat a nic,prostě a absolutně nic.Nechápu.

reagovat
Středa 19. dubna 2006 v 19:43 ® Lukas

Robur:Ja si udelam zasobu hec!

reagovat
Středa 19. dubna 2006 v 19:36 ® Robur
Robur

Už jim chudinkám žížalkám dejte pokoj, zelení maj stejně našlápnuto do parlamentu, takže …:-))

reagovat
Středa 19. dubna 2006 v 19:12 ® Mlady_Rybar reakce na …

zatluč do země kůl a začni do něj mlátit jako vůl měly by vylézt…Nejlepší bude asi sloupek na plot…

reagovat
Středa 19. dubna 2006 v 1:30 ® regulus reakce na …
regulus

CeP – ty seš přímo šedá eminence, mažeš příspěvky, to už si člověk nemůže být zcela jistej, jestli ten jeho projde sítem cenzury??? Už nehul a nežer ty anabolika, evidentně ti to nedělá dobře na pleť. -:))))))))))

reagovat
Středa 19. dubna 2006 v 0:24 @ Rolf reakce na …

Díky za rekonstrukci. Ještě jsem chtěl doplnit, že většinou v té dírce mají třeba nějaký list nebo stvol. Ten odstraním , špičatým dřívkem udělám kolem díry kužel (dovnitř), aby ta tekutina z konvičky netekla kolem.

reagovat
Úterý 18. dubna 2006 ve 22:57 ® CeP
CeP

OMYLEM JSEM TED SMAZAL PRISPEVEK ROLFOVI..?? (jestli si ten nick pamatuju dobre) cimz se mu timto hluboce omlouvam. jadnalo se o dosud nepopsany figl s oresakovym listim. budu se snazit zrekapitulovat :

„listy z oresaku nejprve nalisty z oresaku na jemno naseka sekerou a pak jeste tupou stranou rozmacka na kasi kterou da louhovat do vody. vzniklym roztokem pak vyhani zizaly z der a odchycene oplachuje cistou vodou.“

reagovat
Pondělí 17. dubna 2006 ve 21:09 ® Sander
Sander

Tak zkus tohle. Kůl s vyřezanými zoubky natluč tak 30cm do země a druhým klackem jezdi po těch zoubcích, dokuď nezačnou lézt. Nebo nadzvedávej kameny, možná se taky trefíš…
A do třetice – můžeš je vklidu nakopat, třeba lopatkou, když bys na ryby nechtěl tahat rýč :-)) )

reagovat
foto/forum/2006/th-img422.jpg
Pondělí 17. dubna 2006 ve 20:56 ® Lukas

tak nikdo nic??

reagovat
Neděle 16. dubna 2006 v 10:46 ® Lukas reakce na …

Sander:ja vim ale na jeden lov nebotrebujes 300 Rousnic.

reagovat
Sobota 15. dubna 2006 ve 22:45 ® Sander
Sander

Lukas > bude to ekologičtější, ale mě přijdou všechny tyto metody trochu zvláštní a dooost neefektivní. Stačí jít v noci po dešti na posekanou trávu a 300ks není problém nachytat. To s nějakým jarem nebo citronem asi nepůjde :-)) Ale o tom už se zde napsalo dost.....

reagovat
Sobota 15. dubna 2006 ve 21:10 ® Lukas

skuste nekdo citron nalit do dirky nebo na zem a bude to mozna ekologictejsi nez jar.(neotestovane)

reagovat
Sobota 15. dubna 2006 v 17:42 ® lasta

chodím na ně taky večer při baterce,ale na ruku kterou je chytám si beru chirurgickou rukavici,žížaly tolik nekloužou a nezamažu si ruku

reagovat
Sobota 15. dubna 2006 v 17:23 ® nurse02 reakce na …
nurse02

Jarova voda je dobra, ale mam tu zkusenost, ze nikdy nevylezou tak big jako pri elektrice a sberu. Jinak jeste malickost, pri sberu je vhodna cervena baterka. Ale tech psich ho… co uz jsem prolezl. Pouzivam ke sberu jeste nakolenky co mam po me fotbalove kariere.Tak lovu zdar.

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 ve 22:22 ® Padis
Padis

skwor a navíc je tolik nepoškodíš jako třeba když je chytá pomocí elektriky

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 ve 22:19 ® skwor
skwor

Padis: Přesně, klasika nezklame.

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 ve 22:14 ® Padis
Padis

pěkně v noci s baterkou a mám je.

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 ve 22:09 ® Lukas

Kdyz pouzivas elektriku tak ses skoro kamikadze vem si vydle zabodni je do zeme zacni s nima kvrdlat a zachvilku lezou(minutu)musi byt vlhko ale dnes sem jich tak nasbiral dost asi 60.a to sem to zabod 5krat a ma to ucinost 1metr. Az dostanete jednu mega ranu elektrikou tak si nestezujte vase blbost.

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 v 19:43 ® Miraryb reakce na …
Miraryb

Lukasi. To je dobře. Opakování matka moudrosti.

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 v 19:37 ® Donald
Donald

Na některých místech stačí nalít konvu vody s jarem. Viděl jsem, že pod ořechem, kde nerostal tráva, vylezlo asi 5 rousnic a pár menších asi za 2 minutky.

Ale elektrika je lepší:-) .

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 v 16:31 ® pilot reakce na …

Počkej jednou tam pichneš vidle, zapneš proud a vylezou horníci a dostaneš přes prdel těma vidlema. Čus

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 v 10:39 ® Lukas reakce na …

Miraryb:To uz sem nekde na netu cet!!

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 v 8:52 ® Miraryb reakce na …
Miraryb

Ptá se rybář rybáře, jak loví rousnice.,, No přece elektrikou". Potkají se za dva dny a první rybář byl samá modřina a boule. ,, Co jsi dělal"? ,, Ale poslechl jsem tě, jenže jsem dal vysoké napětí, vylezli horníci a takhle jsem dopad". Tak bacha na to!

reagovat
Pátek 14. dubna 2006 ve 3:15 ® bobkoc

Já prostě píchnu do země vidle s elektrikou. Do minuty je venku vše. Vyberu si nejzdatnější jedince. Po vypnutí elektřiny je do minuty vše zpět v zemi. Nic není rozryto, pohoda. Při dlouhodobém suchu je potřeba „lovné místo“ cca š dny 2–3× za den prolít vodou.

reagovat
Čtvrtek 13. dubna 2006 ve 22:38 ® xyz reakce na …

Robur> zatim mam hotovo asi jednu osminu zahrady. Kdyz ti tece pot do oci tak jenom vidis ten len co mas jeste pred sebou. Ale ted mam dlouhe volno tak snad neco zase zmaknu. Opravdu tyto frekvence co vydaval tento pristrojecek mechanizmecek na zizaly nefungovaly

reagovat
Čtvrtek 13. dubna 2006 ve 22:25 ® Robur
Robur

xyz, ale určitě jsi měl po přerytí trávníků hodně žížal :-)) , ale neboj, též jsem bojoval s krtkem, takže rozumím. S pozdravem Zničit krtka. Robur P. S. takže na žížaly to nezabíralo? Nebo jsi se spíš soustředil na úbytek krtin.

reagovat