Chytej.cz

způsoby chytání rousnic a jak na ně?? necteno

10.4.2006 | Lukas | 62.752 zobrazení | 134 odpovědí

Jakými způsoby chytáte rousnice? Nemyslím lov rousnic elektrikou a chytání po dešti v noci.Ale nejaký nový rychlý způsob chytání rousnic a dokonce například ve dne,ale tak si představte ze chcete jit na ryby nemate nic ale muzete mit zizaly ale jak je dostat ven z te dlouhe diry???Diky za kazdy namet.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...
Sobota 7. srpna 2010 v 0:09 ® Koubek3

Takže..Já osobně si myslím že je lepší si je nachytat předem v noci.Akorát jsem přišel z lovu rousnic,a povím že kdybych měl tři páry rukou tak je asi sbírám všemi!!Dneska byla u nás 2× bouřka docela to tu zalilo,a byla radost ty žížalky sbírat. Sběr v noci je asi ten nejlepší a nejosvědčenější způsob jak si nachytat rousničky. Lidi tadyk píšou že se loví elektrikou ti jsou podle mně blázni,a ti co se je snaží celý den někde vybrnkat jsou asi blázni taky. Elektrika je podle mě hazard,člověk může ublížit sobě nebo někomu blízkému. A to brnknání?To bude asi taky docela ztráta času. A pokud se ti nechce obětovat hodinka na to aby sis je nasbíral,tak si je jednoduše kup.Jo a ty rousnice podle mych zkušeností vydrží i mněsíc,jak je uchovat?To se tadyk na chytej určitě taky dočteš:-) Hezy den!

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 22:01 ® tony.bobo reakce na …
tony.bobo

target40>To je přesně to o čem sem psal níž jen to dělám jinak.Zapíchnu rýč nebo vidle a kvedlám.Zachvíli jsou venku.

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 17:44 ® target40 reakce na …
target40

asi jsou u nás jiné žížaly než na Floridě :-)

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 17:02 ® džigit reakce na …

sus1> G 11 jen proto,že už je to europivo!Sorry nemusím.Taky Egenberg,Samson,Brá­ním,Platan,Jih­lavský ježek..... a od nás Zlatovar.Ale jak říkám,zkur..... nám i toho Radegasta!!!

reagovat
foto/forum/2010/th-img14525.jpg
Pátek 6. srpna 2010 v 16:55 ® Robur reakce na …
Robur

sus1> jj, mladí ti už znají jen Klementa Zlína

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 15:00 ® sus1

džigit> Bohužel.:-((
Když jsem tam byl v létě a ptal se hospodského, proč nemá Gambr.? odpověděl,že ho nikdo nepije,drahé.Vedle v samošce lahvové G mají.
Vozí ho tam z Polska a vyjde levněji (údajně) než z Plzně, tak na to sem taky koukal.:-)
Ad 11 G se nechá,je fakt dobrá.

Dál už jen o žížalách.:-)

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 14:58 ® džigit reakce na …

sus1> z toho bych vynechal Gambrihnus,ten Budvar a Prazdroj Ti projde :-)) Stějně mám pocit,že nám tu svými přehnaně „čistými“ technologiemi ty piva zpodobnily. Kdysi mělo každépivo svou specifickou chuť a teď je to tak nějak podobné Europivo :-((

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 14:48 ® sus1 reakce na …

Robur> Jj, takhle se to píše,bo když napíšeš jen Kléma,tak ty porevoluční ......, co sem chodí,nebudou vědět, o kom je řeč.:-)

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 14:43 ® sus1

džigit> Gambrinus 11(někdy 12 Prazdroj) Excelent a Budvar 12.Nemůžu si stěžovat.:-)
Nedavno jsem měl pil Rychtář 12 z piv. Hlinsko a to mě též chutnalo.:-)

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 13:08 ® Robur
Robur

jó hochu já mám paměť jak Klement Gotwald či jak se to píše

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 13:01 ® džigit reakce na …

Robur> koukám,že ta smutná už mi zůstane konce mého účinkování v tomto seriálu :-)) A neboj,šak já něco vymamlasím jiného…

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 12:29 ® Robur reakce na …
Robur

Šnek> co jim to vysvětluješ, trubkám. Měl jis napsat, že jsi poslal flašu slivovice, to by je trochu podšprajclo…I když jak znám Džigita, tak by ju stejně rozbil

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 12:13 ® džigit

No chmelové odborníky bych tu rozhodně nečekal! :-)) Sus1> bych chtěl vidět ten samo.er,co chlemtáš u Vás :-D

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 ve 12:10 ® Šnek reakce na …

Robur>
vy ste máča,děkoval sem roburovi za to, že mi dohodil odkaz na tohle téma s rousnicema džigit>

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 11:23 ® sus1 reakce na …

džigit>

Robur> A ještě se to nedá pít, tak at raději nic neřiká.:-))

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 11:20 ® Robur reakce na …
Robur

džigit> po vašem je to v překladu Radegast:-D , tak vol slova

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 11:16 ® zazatec reakce na …
zazatec

target40> Ten způsob jsem už zkoušel, ale moc se mi neosvědčil.

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 10:57 ® džigit reakce na …

Šnek> u vás říkáte dešti Robur? :-D

reagovat
Pátek 6. srpna 2010 v 9:44 ® Šnek

Tak sem byl mile překvapen,včera večer pěkně sprchlo,okolo 11 hod. to ustalo,tak sem vyrazil před barák,ne na nějakou trávu,prošel sem zámkovou dlažbu a bylo jich tam plno,malý velký…pak sem šel při podezdívce u plotu,a nachytal sem si jich nějakých cca.45 ks :-) díky robure

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 ve 22:27 ® target40
target40
rousnice chytám po dešti nebo po vydatném zalití zahrádky. Myslím , že elektřina nebo voda s Jar-em , snižijí přirozenou čilost rousnic Na Floridě mají docela zajímavý způsob chytání žížal :-O reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 ve 21:56 ® Radek M. reakce na …
Radek M.

Šnek> Tak ja s tím problém nemám. Zajdu na zahradu a během 10 minut mám rousnice na dva dny. Stačí už znát místa kde kopat.

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 ve 21:26 ® Šnek reakce na …

Nemyslete si že sem nějaký idiot.Fakt nepotřebuju ty rousnice tak nutně, abych se ktomu přizabil elektrikou,nějaký ty návrhy nějakého strejdy mi připadají dost připitomělí :-D

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 ve 21:07 ® tony.bobo
tony.bobo

Pokud je nechceš zbírat večer, lovit elektrikou nebo zapíchnout vidle či rýč do země a kvedlat tak si je budeš muset koupit cestou na ryby nebo koukni někde v chládku pod kamany nebo pařez nebo kopej,pokud je vlhko tak se moc nenakopeš.

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 v 19:32 ® spike reakce na …
spike

džigit> Elekrtika je parádní. Ale chce to mít dobré podmínky a když je země po dešti tak nemít v blízkosti nějakého čtyřnohého kamaráda.

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 v 19:04 ® Robur
Robur

šneku kuk

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 ve 12:21 ® Radek M.
Radek M.

Beebo> LOOOOOOOOOL :-D tak to se ti povedlo.

Jinak stačí nasekat trochu trávy dát na jedno místo 10 cm vrstvu (na cistou hlínu) a zalít vodou a pokud je teplo tak jich tam bude plno.

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 v 11:08 ® džigit reakce na …

Robur> však právě,v 15 letech… To není o „odvaze“

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 v 11:03 ® Robur
Robur

ono to je popsané níže, takže si neuškodí zopakovat, že jsou bezpečnější metody než lov elektřinou

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 v 10:56 ® džigit reakce na …

Robur> ty jsi neskutečně pohotový :-) už jsem se lekl,že mu poradíš nějaké „fajné“ a definitivní zapojení

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 v 10:39 ® Robur
Robur

pro šneka

reagovat
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...