Chytej.cz

Co je šoková šňůra? necteno

6.2.2006 | Hrouzek003 | 23.203 zobrazení | 9 odpovědí

Co je šoková šňůra? Z čeho se skládá?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 25. června 2008 ve 2:38 ® mayor

sokova snuru pouzivas pri dalekych hodech muze to byt prakticky jaka koliv snura(original sokovka) nebo nekde se pouziva silny monofil o primeru 0.50nebo0.60 zalezi jaky ses rybar pokud jsi kaprar a chytas nekde kde jsou skeblicky nebo ostre kameni tak muzes davat i 30metru taky zalezi kde a jak chytach úpokud chytas ve skeblich s feedrem 15metru od brehu tak je blbost davat 30metru sokovky jinak se da koupit kevlarova snura(od j.tesinskeho je do myslim ENDURO)jinak hja davam od foxe presne tak abyck mel dobry proves a 2–3oviny na civce at se nazadrhava pri nahozu jinak pkud vyvazim 30–50metru(ale ne od foxe bych se nedoplatil :-)) .na vlaceni jde pouzit ale asi bych pouzil oltra pleteny vlasec whiplash ktery ma tevnost pri 0.06 10kil. takze zalezi jak a na co chytas pokud jdes s feedrem 3.60m tak i dej 5 metru sokovky a muzes s tim mlatit daleko jak divej pokud na kapry nesel bych asi s pvnosti pod 20kilo.

reagovat
Středa 25. června 2008 ve 2:30 ® mayor
reagovat
Pondělí 23. června 2008 ve 14:27 ® Klon
Klon

Tak co se týče té šokovky,tak na prut se dává opravdu 2–3 délky prutu.Samozřejmě jsou mezi námi i šetřílkové a dávají délku šokovky jen aby měli pár ovinu na cívce navijáků,což je také dostačující.Šokovka by měla být kulatá.Dnes už se prodávájí přímo šokové šňůry.Někdo je zaměňuje za pletené,ale podle mě to není ono a namáhají se očka prutu,ale to je jen můj názor.Co se týče spojení ze silonem,tak je několik uzlů.ale ja používám 2 krvavé uzle.Necháváse tak cca 1 cm dlouhe konce,aby při náhozu uzel nezadrhával o očka prutu.Tím že se nechají ty cancoury,tak to nezadrhává.Tot vše :-)

reagovat
Pondělí 23. června 2008 v 9:57 ® tucnak11
tucnak11

Ja použivam na vlačku jen šnuru pod podminkou že idu na candoše bez šnury nemohu představovat si je chytat kameny vazki a take nulova prutažnost.Chytam většinou na gumy a použivam hački s pružinoveho dratu ktere se ohnu přy vyproštiovani s vazki a vrati se do svoji polohy nastraha je zahraněna,a dalši věc bezprotihrotu.

reagovat
Pondělí 23. června 2008 v 1:02 ® rgb23
rgb23

Asi jsem nepřišel na nic nového, ale po spoustě urvaných gum v pařezech a kamenech v rozmezí 5 až 10m od břehu, mě napadlo, jestli by se dal na vláčku použít šokový návazec a jigové háčky na tvrdo rvát z vázky ven přes šokovku, která nepraskne. Existuje na vláčku nějaká spešl šoková šňůra? Fungovalo by třeba 10m pletenky s výrazně větší nosností? Pokud ano, jak to navázat, abych nezkrátil odhozovou vzdálenost skrz miniaturní koncová očka přívlačového prutu atp.

reagovat
Středa 8. února 2006 v 11:36 ® Hrouzek003

Ještě mě vrtá hlavou uzel na spojení, ikdyž bude dobře provedený(krvavý) nezarazí se o očka?

reagovat
Středa 8. února 2006 v 11:32 ® Hrouzek003

Děkuji.

reagovat
Úterý 7. února 2006 v 19:28 ® nurse02
nurse02

Tak jak rika David, ale zkus pohledat na Chytej. Neni to tak davno co se to resilo.

reagovat
Úterý 7. února 2006 v 19:04 ® HaD
HaD

To ti asi nejlépe vysvětlí nějakej kaprař. Každopádně je to asi 2–3 délky prutu, tj. řekněme 10 metrů šňůry, která slouží k tomu, aby ses do náhozu mohl řádně opřít a nepraskl ti vlasec. Se šňůrou bys totiž tak daleko nedohodil – proto je zbytek návinu je vlasec, který krásně z navijáku letí.

reagovat