Chytej.cz

Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 vs. Norstream Areal 2,0m 3-10g

18.3.2014 vložil HaD | Pruty | zobrazeno: 17.615×

Jelikož pstruhová sezóna klepe na dveře, srovnáme si dnes dva pruty, které jsou pro lov lososovitých ryb přímo vyráběny. Jedná se o krátké lehké pruty dvou renomovaných značek v řekněme středně vyšší cenové a kvalitativní úrovni, po které rybáři, kteří si chtějí rybolov užít s kvalitním cajkem, nejčastěji sahají. Srovnávat se budou mírně odlišné modely – Pezon Michel 1,8m 2–7g a Norstream Areal 2,0m 3–10g. Ačkoliv se zdá, že jsou z rozdílné kategorie, jsou dle mého názoru vcelku srovnatelné a informace o jejich vlastnostech lze využít i při nákupu jiných délek a gramáží. Pokud by vás odradil od čtení duelu fakt, že se jedná o pruty vyráběné pro lov pstruhů, čtěte dál, protože se jedná o pruty, s kterými se mimořádně dobře a příjemně loví v podstatě všechny dravé ryby.

Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180

Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180 Pezon Michel Specialist Source Trout Spin 180

 

Na prutech z dílny firmy Pezon Michel, jak známo, "ujíždím" již řadu let. Zapátrám-li do minulosti, byl jsem jeden z prvních majitelů zajímavého pstruhového proutku s dělenou rukojetí v České Republice. Jednalo se o proutek 2,1 metru s gramáží 2-7g. Ačkoliv se nejednalo o žádný zázrak (prut měl celkem silný blank, pomalejší "céčkovou" akci), zamiloval jsem si ho jak na závodní přívlač, tak na běžné chytání - např. na okouny na smáčky.

Prut, který v dnešním duelu hodlám popsat, je oproti zmíněnému stařečkovi úplně něco jiného. Vše je na něm úplně jiné, zachován byl snad jen koncept rukojeti a sedla navijáku - konec prutu je dělený tak, jak s tím kdysi, zřejmě jako první, přišla firma Berkley u prutu Skeletor.

Začneme od koncovky prutu. Jak již bylo zmíněno, je dělená. Dělení má jednak estetický efekt, současně je tím snížena váha prutu. Jako vcelku praktickou věc vidím u Pezonu skutečnost, že rukojeť je vyrobena z poměrně kvalitního a příjemného korku, je velmi dobře tvarovaná a kompaktní a díky tomu dobře sedí v ruce. A nezanedbatelné je i to, že to vypadá dobře. Koncovka je z černé pěnovky, což má mimo zajímavého vzhledu i praktický přínos - pokud prut postavíte na zem a zašpiníte jej, pěnovka přeci jen méně trpí a lépe se čistí.

Sedlo navijáku je plastové a naviják se upevňuje šroubováním přední části rukojeti. Když byl prut nový, bylo potřeba jej občas utáhnout.

Blank prutu je poměrně velmi rychlý s výraznější špičkovou akcí - při náhozech s lehčí nástrahou pracuje nejvíce první třetina, stejně tak při zdolávání menší ryby. U těžších nástrah a větších ryb se postupně zapojí i zbytek blanku, který v sobě skrývá poměrně dost síly. Díky těmto vlastnostem se mi s prutem velmi dobře a přesně nahazuje i na menších zarostlých vodách - k náhozu stačí velmi krátký švih.

Očka, kterých je celkem 7, jsou dvonožičková FUJI. Resp. poslední tři jsou jednonožičková. Výplň oček je poměrně masivní a kvalitní - prut chytám i s nanofilem a zatím jsem si nevšiml žádných vyřezaných drážek.

Prut jsem i zvážil - celková váha je 88,8g s tím, že špička váží 8,6g a spodní díl prutu 80,2g.

Design prutu je podle mne velmi zdařilý - kombinace decentní černé s příjemnými prvky metalické červené asi neosloví každého, ale myslím, že určitě nikoho neurazí.

Prut je vhodný na lov (jak závodní, tak běžný) s rotačkami vel. 000 - 1, woblery do 7cm, smáčky, nymfami a nejrůznějšími gumičkami do cca 7g. V tom vcelku udávaná gramáž odpovídá. Vhodné vlasce jsou 0,10 - 0,16mm. Více bych asi nedával. Osobně prut používám velmi často i s nanofilem 0,06mm (např. na dropshot) s tím, že na konec dávám návazec z vlasce 0,12-0,14mm (mimo význam z hlediska ryb je to i jakási pojistka proti zlomení prutu). Cílová ryba je podle výrobce pstruh, já však na prut běžně chytám tlouště 10-50cm, malé i velké okouny, samozřejmě pstruhy (rekord mého prutu je duhák cca 55cm v proudu) a když zabere řekněme 2-3kg štika, prut si s ní poradí také.

Norstream Areal 2,0m 3-10g

Norstream Areal 2,0m 3-10g Norstream Areal 2,0m 3-10g Norstream Areal 2,0m 3-10g Norstream Areal 2,0m 3-10g Norstream Areal 2,0m 3-10g Norstream Areal 2,0m 3-10g Norstream Areal 2,0m 3-10g Norstream Areal 2,0m 3-10g

 

Pruty Norstream jsou v posledních letech mezi milovníky ultralehké přívlače velmi populární. Ačkoliv firma vyrábí i "ostřejší klacky", je známá především modely pro lov s malými nástrahami. Tyto pruty jsou velmi populární i u závodníků v přívlači. Já jsem asi jedním z mála, kdo žádný prut značky Norstream nevlastní. Asi je to dáno mou láskou k Pezonům a potřebou jít proti proudu - když všichni Norstream, tak já ne :-) Asi poněkud zvrácený postoj, ale tak to prostě mám.

Přestože žádný Norstream nevlastním, s modelem Areal mám odchytáno poměrně dost. Na mnoha závodech jsme si v rámci naší stáje pruty navzájem půjčovali a stejně tak na trénicích či běžných vycházkách a myslím si, že mohu prut celkem dobře zhodnotit. Na pomoc jsem si ale pro jistotu přizval Jirku Vlažného, který na prut již několik let chytá.

Prut je bezvadný. Stačí se jen podívat na vybavení mnoha závodníků, i chytajících na MS a tento prut u nich naleznete. Je to dáno především jeho relativně solidní cenou a vynikajícími vlastnostmi, které se snaží v současné době napodobit více výrobců. Například ukrajinská značka Favorite.

Koncovka prutu je stejně jako u konkurenta dělená. Efekt je stejný -estetický efekt a nižší výha prutu. Stejně jako u Pezonu je koncovka z černé pěny, sedlo je ovšem také z pěny a jeho tvarování vcelku solidní. Co mě osobně poněkud vadí je fakt, že šoubení sedla je vzadu a držíte ho v dlani, což sice nijak moc nepříjemné není, nicméně celistvý korek u Pezonu hodnotím lépe. Navíc, ačkoliv je to dnes u drahých prutů běžné, bych v této cenové hladině více uvítal kvalitní korek, než "lacině" působící pěnu.

Sedlo navijáku je také plastové, značky FUJI a naviják se upevňuje, jak jsem již zmínil, šroubováním zadní části rukojeti, což je poněkum méně příjemné v dlani. Sedlo je kvalitní a nepovoluje se.

Blank prutu je pocitově o něco pomalejší, cože je dáno i skutečností, že má akci méně špičkovou - při náhozech a chytání pracuje téměř celá první polovina prutu. Tím se více eliminují chyby rybáře a např. při smáčkování se s nástrahou o něco lépe pracuje. Kdybych si měl vybrat na smáčky, asi bych sáhl po Arealu, na dropshot mi naopak lépe sedí Pezon. S prutem se velmi dobře a přesně nahazují lehčí i těžší nástrahy v rámci doporučované gramáže (o čemž svědčí i obliba u závodníků, u nichž je přesnost většinou předpokladem úspěchu), oproti konkurenci je potřeba o fous více prostoru pro nahazovací švih. Při zdolávání větších ryb má prut velmi příjemnou parabolickou akci a souboje jsou "pošušňáníčko".

Očka jsou velmi kvalitní a lehká. Jsou také FUJI, ovšem jsou jednonožičková, tzn. lehčí. Je jich také 7, dle některých odborníků je obtížnější poškození (ulomení) prvního a druhého velkého očka - údajně lze ohnout bez poškození až k blanku prutu. Přiznám se, že jsem Jirku ukecával k testu, ale z mě neznámých důvodů mi jej nepovolil. Budu to tedy muset vyzkoušet někdy u vody, až prut odloží a půjde si ulevit a pak budu referovat - buď jak jsem byl přistižen, jak držím ulomené očko v ruce a kroutíc nevěřícně hlavou dostal do huby, nebo o tom, že mají zmiňovaní odborníci pravdu :-) Výplň je také velmi kvalitní a po náznacích prořezávání nejsou žádné stopy.

Prut jsem stejně jako u konkurence zvážil - celková váha je 89g s tím, že špička váží 8,4g (o 0,2g méně při délce o 10 cm více) a spodní díl prutu 80,6g.

Design prutu je v mých očích také zdařilý, přiznám se však, že Pezon se mi líbí o něco více. Zkrátka ona zmiňovaná láska na celý život.

Prut je vhodný, stejně jako jeho konkurent, na lov (jak závodní, tak běžný) s rotačkami vel. 000 - 1, malými woblery , smáčky, nymfami a nejrůznějšími gumičkami do udávané gramáže. Vhodné vlasce jsou také 0,10 - 0,16mm, případně pletená šňůra 0,04-0,06mm. Cílová ryba je podle výrobce také pstruh, ostatně dnešní duel je o pstruhových prutech, nicméně stejně jako u Pezonu je prut mimořádně vhodný i na tlouště všech velikostí, okouny, pstruhy apod. Jirkův Areal má svůj osobák tlouště 7cm a na druhém konci spektra je např. candát 73 cm, kapr 5kg a řada štik přes 60 cm.

Klady

+ korková rukojeť
+ zajímavý design
+ trochu obratnější při nahazování ve stísněném prostoru
+ příznivější cena

Klady

+ lehčí a kvalitnější očka
+ celkově váhově příznivější provedení
+ ověřená kvalita mnoha závodníky v přívlači

Zápory

- těžší očka
- občas se povoluje sedlo navijáku
- prut je oproti konkurentovi celkově o pár gramů těžší resp. váží víceméně stejně při délce o 20 cm kratší

Zápory

- trochu vyšší cena
- méně příjemná a levněji působící pěnová rukojeť

Závěrečné zhodnocení

Co říci na závěr? Snad jen tolik, že dnes jen velmi těžko můžeme hledat vítěze. Oba pruty jsou totiž skvělé a mušky, které jsem na nich nalezl, jsou vlastně jen nepatrné vady na kráse a rozhodnutí je spíše otázkou vkusu a sympatie k té či oné značce. Tak jako já nedám dopustit na mé milované „Pezonky“, budou rybáři, kteří vždy sáhnou jen do stojanů s Norstreamy. Ne vždy je totiž důležitá ta či ona vlastnost, rybaříme především pro potěšení a pokud vám pocitově přinese tento pocit prut, kteří všichni haní, klidně si ho pořiďte. Chytat na něj totiž budete jen a jen vy, nikoliv oni. Přeji šťastnou ruku při výběru!

Váš názor

Máte návrh na duel? Dejte nám vědět!

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k duelu

Neděle 8. února 2015 v 15:04® Mr.Štikáč
Mr.Štikáč

S tim kopirovanim smacku a nymf Havlickem absolutne souhlasim ;-) Jen cekam kdy udelaj kopii savage gearu Real trout a real ell :-D

Sobota 7. února 2015 ve 23:46@ Ilove norstream

dle mého je areal lepší, protože ta pěnová rukojet vypadá lacině, ale pro funkčnost je mnohemlepší, protože korek časem zajde a ztmavne. Takže za mě je lepší areal, ale každý má jiný názor.

Úterý 25. března 2014 ve 21:01® jarysek
jarysek

Diky za duel jdu si pro Pezon :)

Neděle 23. března 2014 v 16:05® HaD
HaD

dam> Taky jsem o S1 snil. Nakonec na něj ani nedošlo :-)

Neděle 23. března 2014 ve 12:30® skwor
skwor

dam> Kdepak :-) Když jsem s Ul začínal (tak rok 2004–5), tak jsem právě kraťasy měl. Dokonce dva. Ale prostě mi ta délka chyběla. Celkově proti UL nic nemám, ale provozuju jí v podstatě už jenom na pstruhy. Okouny většinou chytám tam, kde je třeba házet daleko a tlouště spíš na větší nástrahy.

Neděle 23. března 2014 ve 12:00® dam
dam

Tahle diskuze se mi začíná více a více líbit :-)

Palivec> bylo mi jasné, že když ti přišlo vše takové bez výrazných rad, že to rozhýbeš… mě se to líbí, tak to má být, hlavně to má nějaký reálný základ a jsou vidět léta zkušeností. Sice občas vykveteš nad tou prostou neznalostí ostatních, ale proč ne? :-)

jepice> bohužel tvoje chytrácké vypisování ve všech diskuzích je oproti Palivcovi naprosto bez zkušeností. Pokud chceš o něčem opravdu hovořit, tak zkus někdy vyzkoušet opravdu to, o čem se hovoří a nelaď nás svými nelogickými závěry…Zatím jsi toho opravdu ještě moc nezažil…

skwor> zbytečně se čertíš, strašně rychle vyšumíš :-)měl by jsi opravdu někdy zkusit kratší pruty, možná by jsi byl překvapený, že toho zvládnou podstatně víc než ty delší…

sethy> je super, pokud si rybář jde za svým cílem a nakonec ho naplno realizuje…podle mě jsi jeden z mála, který nehledá univerzálnost, což bývá také náležitě odměněno…a jsem rád, že na dvoumetrový potok nechodíš s 2,7 a 30g, protože by jsi i o toho jednoho nejspíš přišel :-)

David H.> těch našich názorových rozporů bylo poměrně dost a ani nyní se na všem neshodneme. Souhlasím však s tím, že tento duel byl o krátkých prutech a samozřejmě o hledání rozdílů mezi naopak dlouhymi. Pamatuju si, jak jsem se strašně burcoval s Bassem o tom, kdo bude mít dřív Series One, neskutečný prut to byl a nyní stojí v koutě…a buším to už několik let podobně jako ty na kraťase, ze břehu, z lodi, z boatu a jde to pěkně s UL i těžkou vláčkou

Sobota 22. března 2014 ve 20:17® HaD
HaD

sethy> na velké tlouště taky beru mikromrdky. Mají to rádi. Když šlo o závody, tak i ty malé. Tak to bohužel je :(

Sobota 22. března 2014 ve 20:15® HaD
HaD

sethy> nástraha je relativní. Používám i mikrosmáky a nymfy na DS. Někdy je to jedinej recept.

Sobota 22. března 2014 ve 20:00® sethy
sethy

David H.> Myslel jsem chytat záměrně na velkých vodách, s výskytem větších ryb s pidi nástrahama. Pokud na UL narveš 7cm smaka, 5cm kopyto atd tak to je jiná – pokud jdeš po okounech. Ale jít cíleně s 000 rotačkou na 10cm tlouště, s 5cm smákem na 30cm štiky atd je fakt uchylárna.
Pro mě je ULko spojeno se pstruhovkou, jinde nevidím důvod jej vytahovat :)

Sobota 22. března 2014 v 19:12® HaD
HaD

skwor> ale co je „to ono“? Pokud je to v danou chvíli přínosem, je „to ono“ i přes milion pouček. A je konec konců zhola jedno, zda to nazveme UL či HT, XY…

Sobota 22. března 2014 v 19:06® skwor
skwor

David H.> Jasně, jde. Ale přece jenom to není úplně ono. A hlavně má o metr víc, než ti dva v duelu :-)

Škoda, že tahle diskuze skončila takhle. Nejlepší duel za poslední hodně dlouhou dobu a stočilo se to úplně jinam.

Sobota 22. března 2014 v 19:03® HaD
HaD

skwor> UL = ultra/velmi lehké. I se skeloušem se dá provozovat UL přívlač.

Sobota 22. března 2014 v 19:00® HaD
HaD

sethy> ještě k tomu zda je to na normální vody kravina: chytám s ním na Orlíku běžné velké okouny (30–35cm +). Nechci a ani to nebudu měnit. Vyhovuje mi to. Užívám si to.

Sobota 22. března 2014 v 18:57® HaD
HaD

sethy> kašli na to. Souboj teorie s praxí nejde vyhrát. Jepice by teoreticky chytal s třílibrovým kaprákem a mikronymfou a Ty chytáš tak, jak je potřeba a jak Ti to vyhovuje. Jde o howno, když nejde o zdraví. Klidně pujčím na pražské potoky můj UL sumčák. 200–800g 3,15 m a krásně pracuje spodek. UL to je nepochybně, protože vlasec 0,10 ještě nikdy nepřetrhl. :)))

Sobota 22. března 2014 v 18:52® HaD
HaD

Palivec> z jaké doby máš ty gumky?

Sobota 22. března 2014 v 18:51® HaD
HaD

Palivec> kdoví zda je Berkley Fordem. Možná. Není to ale v dnešním světě už tak trochu jedno?

Sobota 22. března 2014 v 18:48® HaD
HaD

jepice> to, že to tak máš Ty je Tvoje věc a Tvá neschopnost a jen si hledáš alibi a berličky. Ještě že světoví výrobci a rybáři mají vlastní rozum a nepotřebují „jepičí pravdy“.

Sobota 22. března 2014 v 17:35® sethy
sethy

jepice> Vůbec jsi nepochopil, ale to je jedno. Přesvědčovat tě nebudu :) Potoků a potučku jsou mraky, to vůbec nebylo podstatou věci. (ty vody vypadají všechny stejně).
No nic du zas dělat něco užitečnějšího než se tu přít kvuli slovíčkaření.
Nicméně jsem rád žes odpověděl na celý zápis, přesně jak je u tebe zvykem :-D resp že sis zas vybral jen ty části, které se ti hodí.

Tento příspěvek byl editován Sobota 22. března 2014 v 16:38 uživatelem sethy.
Sobota 22. března 2014 v 17:31® skwor
skwor

Palivec> David normální je, zato Ty se tu prezentuješ jako zapšklej namyšlenej idiot. Který s radostí kecá o věcech, o kterých nemá ani šajn. Klidně napiš něco o tom, kolik ti je. Věk není zásluha. A tu urážku níž jsem Ti smáznul. Howgh.

Sobota 22. března 2014 v 16:12@ Palivec

skwor> TAK TAK, SKELOUŠ OD 2 GRAMŮ TŘÍMETROVÝ JE KLACEK DOBRÝ AKORÁT TAK JAKO NÁHRADA TYČKY DO PLOTU.

CO SE TADY FŠECKO NAJDE… DOBRÉ JE JEN TO, CO MÁM DOMA,NEBO KÁMOŠ V OBCHODĚ NA ULICI NAPROTI. VÝJIMKOU JE TO, CO VYRÁBÍ DAVID – TO JE POVINNĚ DOBRÉ, I KDYŽ TAKOVÝ POSTOJ DAVID OD NIKOHO NEŽÁDÁ A SNAŽÍ SE, ABY V DANÝCH MOŽNOSTECH NABÍZEL TO NEJLEŠÍ. MÁM ASI 150 GUM RED BASS… JE TO TAKOVÁ POVINNOST TĚCH PŘIBRZDĚNÝCH SOUDRUHŮ, ŽE POKUD SE DAVID SEKNE A NAPÍŠE, ŽE DNES JE ČTVRTEK, NAJDE SE „LOAJÁLNÍ“ BLBEC, NEBO DVA ČI TŘI, CO TO POTVRDÍ. PŘI TOM SÁM DAVID JE EVIDENTNĚ NORMÁLNÍ CHLAP, CO TO PO NIKOM NECHCE A OPRAVÍ CHYBU SÁM.

Tento příspěvek byl editován Sobota 22. března 2014 v 16:29 uživatelem skwor.
Sobota 22. března 2014 v 16:08® jepice-zruseno

sethy> Aha, takže ty potoky jsou najednou jeden potok a ty pstruzi 50+ jsou jeden pstruh :-)) Tak aspoň že víme, na čem jsme.

Sobota 22. března 2014 v 16:02® skwor
skwor

Trochu nechápu, proč je v diskuzi o pstruhových prutech zmíněn 3m skelouš. To je sice fajn klacek, ale na úplně jiný účely. Jenomže to se na googlu nevyhledá, že? :-D

Sobota 22. března 2014 v 15:45® jepice-zruseno

Palivec> Měl jsem na mysli prut ten tebou popisovaný konrétní prut Berkley, ale to jsem asi špatně napsal.

Sobota 22. března 2014 ve 14:58® sethy
sethy

jepice> Já psal něco o pravidelnosti? Je to voda s malým počtem ryb. Loni jsem tam chytl 3 pstruhy (pokud si dobře pamatuju). 50, lehce pod 50 a cca 30cm. Máš tam x vycházek bez kontaktu. S mušákem tam nezachytáš ani náhodou. Nereálné. Je to ULko. Spodek práveže pracuje krásně a je v něm síla. Ne jak u většiny prutů. „O správný UL totiž nepřetrhneš vlasec 0,10, aniž by se ti ohybal korek v ruce“ tuhle definici jsi vzal kde? Zeptám se tě jinak – jak je definováné ULko? Trochu mi připomínáš chlápka co tvrdil, že UL je jen do 10g :-)))
Na revírech ČRS nechytím ani jednoho. V životě jsem tam nechytal.

Tento příspěvek byl editován Sobota 22. března 2014 ve 14:06 uživatelem sethy.
Sobota 22. března 2014 ve 14:49@ Palivec

jepice> Jezdi na kole… Nebo létej. VŽDYŤ LÉTAT JE TAK SNADNÉ! Už jsi slyšel o Karlu Čapkovi a jeho kapsách? Vymyslel i robota. Nejméně skladný mám prut dvojdíl Quantum Old School 1,75 lb. Složený má 180. Já mám nesložený o dost víc. A do auta vlezu. Ale nemám ten supersport , co ty. Ten můj miláček pod 10 litrů nejde. AŽ BUDEŠ STARÝ JAKO JÁ, BUDEŠ MÍT NEPOCHYBNĚ LETADLO. BOMBARDÉR. JAKO KOMEDIANT STROPNICKÝ, CO HRÁ MINISTRA.

Sobota 22. března 2014 ve 14:42@ Palivec

jepice> Kurva rybáři jepičí, do piči. Berkley není Franta Mrkvička – Kurvička, co pěstuje ředvičky v Horní Dolní. Je to jeden z největších, možná největší firma produkující rybářské krámy. Tvoje bezvědomí, vázané na Česko, na tom změní hovno. Já jejich vlasce kupuji cca 25 let. Evidenci nevedu. Jinak tě mám rád Filoméno…

Takoví nešťastníci, jako třeba zdejší David,ale in jiní, produkty firmy Berkley kopírují ve vzhledu, ale i to se spožděním 5 a více let. I když jsou mistry či vicemistry jakýchsi MS, o kterých amíci ani nevědí. A v materiálu nemají evropští snaživci šanci. Čichni si k hajzlům nasyceným jedovatými změkčovadly, co produkuje nešřastník Přichystal a jeho kámoši, či David pod markou Red Bass. V Táboře můžou vyvinout akorát dobrý guláš.

Ale tím nechci sympaťáka Davida podupat. V těch možnostech co má, je OK. Berkley je cca o 5 řádů dál. A o 10, či více let. Či víš lépe, jak to je? Jiný trh,jiné prachy, jiné hlavy, jiný rozum… Tady můžou snaživci jen něco aktívně kopčit. Nic víc, nic míň.

Sobota 22. března 2014 ve 14:02® jepice-zruseno

Palivec> No hlavně to nikdo z nich asi neprodává :-D Konkrétně Berkley neznám. Měl jsem kdysi půjčenej prut 3m dlouhej s podobnou gramáží od jiného výrobce, chytal jsem s ním na Labi z vyšších břehů, obtáhne se tím kde jaká vrba. Ten prut byl super. Proč bych si ho nepořídil? Protože jestli je to dvoudíl, tak se mi nevejde do kufru od favorita :-D

Sobota 22. března 2014 ve 13:40® jepice-zruseno

sethy> No, to bych chtěl taky pravidelně chodit na pstruhy přes 50 :-D Akorát bych na to nepoužíval UL vláčák. To je pro mě naprosto akademická poznámka, protože řeku plnou půlmetrovejch pstruhů jsem ještě nepotkal a na ty třicítky, který chytám občas na MP vodách je nejlepší mušák. Podezřívám tě ale, že jestli je ten prut takový, jak píšeš, tak nechytáš na UL. Je to prostě medium s měkkou citlivou špičkou. Jestli to jde nazvat takto feederově. Maká vrchní půlka, spodní je určitě tuhá, jak násada vod vidlí. Mám daiwu exceler UL, skvělý prut, dle mne ale spíše kategorie L. A je určitě celá měkší, než oba pruty z duelu. O správný UL totiž nepřetrhneš vlasec 0,10, aniž by se ti ohybal korek v ruce :-D Edit: Můžu se zeptat, kolik potočáků 50+ ročně na revírech ČRS chytíš? Není to žádná narážka, jen se ptám. Protože mě by doteď ani nenapadlo se na takové krásné pstruhy dá nějak zaměřovat.

Tento příspěvek byl editován Sobota 22. března 2014 ve 12:49 uživatelem jepice-zruseno.
Sobota 22. března 2014 ve 13:03@ Palivec

A co prut Berkley SKELETOR PRO 3,00m 2–12g soudruzi? Není to párátko do 2 metrů, takže ortodoxním párátkářům asi nevyhovuje, že?

Mám rád pruty, ne párátka. Ani tyčky do plotu, tam kde to není nutné.

Proto i kapry lovím s pruty, ne s tyčkami do plotu. Quantum Radical Old School 1,75 lb.

Tento příspěvek byl editován Sobota 22. března 2014 ve 12:04 uživatelem .
Sobota 22. března 2014 ve 12:31® sethy
sethy

K duelu. Mám PM, druhý ne. Do dnes jsem člověku, který mi ho doporučil vděčný. Pro mé potřeby je to ideální kousek. A hlavně není to žádná vyhoněná křehotinka. Co ten už zchytal ran od stromů a keřů podel vody…

novější starší
Stránky:   3 2 1