Chytej.cz
NOVINKY 2016 - NASTRAHY

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.680 příspěvků, z toho 2680 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   90 89 88 ...
Středa 12. října v 10:38® hraji
hraji

Valerie.Kapri> to není úplně lehká otázka. Protože schází jakékoliv upřesnění, jak je veliký váš syn (jiný prut je možné doporučit dítěti ve věku 7 let a jiný 13 letému „chlapovi“), jaké ryby bude převážně lovit (jiný prut je na větší ryby typu kapr, jiný na menší ryby typu plotice, jiný prut je na štiku), na jaké vodě – (stojatá nebo tekoucí), jakou technikou bude lovit (plavaná, přívlač, položená, feeder, muška). Sama vidíte, že je těch možností strašně mnoho. Zkuste trochu přiblížit výše zmíněná témata a něco se určitě vybere.

Středa 12. října v 9:19® Valerie.Kapri

Ahojte,

můj syn začal rybařit a chtěla bych mu koupit lepší prut na narozeniny. Mohl by mi někdo poradit jaký typ vybrat? Děkuji

Pátek 30. září v 8:56® vlasta32

Ahoj všem. Měl bych dotaz ohledně použití čeřínku, konkrétně tvar. V RŘ je napsáno: Při lovu čeřínkováním se použije 1 vodorovná síť, jejíž plocha nepřevyšuje výměru 1 m2. A teď k tomu vodorovná síť. Prodávájí se čeřínky tohoto tvaru viz obrázek. Je to pořád vodorovná síť když to má zvedlé ty hrany?Asi blbá otázka,ale co myslíte.

foto/diskuze/zaciname/2016/th-img120818.jpg
Úterý 30. srpna v 6:51® hraji
hraji

JardaJ74> začnu tím, že psát u koníčka něco o tom, že se to nevyplatí je zcela mimo mísu. Jinak samozřejmě je možné stihnout vydání povolenky ještě letos, jedná se o záležitost na pár dnů.

Středa 24. srpna v 8:11@ JardaJ74

Ahoj, cca před 20 lety jsem byl členem, ale po nezaplacení vše propadlo. Nyní bych rád obnovil členství a rybářský lístek. Zajímá mne, zda existuje možnost jej dostat ještě letos? Chápu, že se to nevyplatí ale sezona zdaleka nekončí. Když jsem zašel na svaz, tak údajně neexistuje možnost. Ale tomu se mi moc nechce věřit v dnešní. Chodím na soukromé rybníky a když si spočtu cenu a návštevy do konce roku, tak by se mi fakt lístek ještě vyplatil. Díky za případnou radu.

Úterý 12. července v 11:34® Gabča69

Ahoj všichni rybáři :-) Můj syn začíná s rybařením, výbavu i povolenku máme, jen dědeček, jeho učitel, nechce chodit tak často, jak on by si přál. Není tu kluk tak 13 – 15 let, kterého také nebaví chodit na ryby samotného a který by rád chodil s ním? Děkuji Gabča (Jsme z Ústí n.L)

Sobota 25. června v 0:08® Scanix
Scanix

ULTRAMIX> podle me je problem i v tom, ze je civka asi prilis plna a lovis prilis lehke nastrahy, ktere nedostatecne utahuji pletenku pri vedeni, me se takhle pokazde darilo nahodit slusnou paruku snury a na par minut bylo o praci postarano. To rovnani snury rukou po nahozu, jakesi napnuti a pridrzeni pri prvnich par otackach, nez se vse napne, to dost pomuze…

Úterý 21. června ve 13:16® bruny

ULTRAMIX> Nebo zkus jít za prodejcem ukaž mu to co ti to dělá třeba ti poradí, šel bych dřív tam než bych brousil hranu.

Tento příspěvek byl editován 21.6.2016 14:17:37 uživatelem bruny.
Úterý 21. června v 9:15® hraji
hraji

ULTRAMIX> v tom případě ti zbývá použít druhé rady, překlápět oblouk řadící šňůru na cívku rukou a vždy se přesvědčit, že je šňůra správně v rolničce. Třetí rada je pro manuálně přiměřeně zdatné: obrousit a zkosit ten okraj matice cívky, za který se šňůra zachytává tak, aby se nezachytávala. Tato úprava se musela udělat i u některých jiných navijáků, například Red Arc také někdy zachytával šňůru. Po sražení hrany takovým způsobem, že se nemá šňůra za co zachytit tako nepříjemnost byla odstraněna.

Pondělí 20. června v 17:01® ULTRAMIX
ULTRAMIX

hraji> Problém je v tom, že je to čistě naviják na přívlač a podle výrobce/prodejce ,,Tento naviják je perfektní zejména pro použití šňůr" Použil jsem ho 2× a běžet hned pro jiný :o(

Pondělí 20. června v 6:36® hraji
hraji

ULTRAMIX> špatně je konstrukce navijáku. Pomůže jen když budeš dávat pozor po nahození a překlopení oblouku, zda sedla šňůra správně a navíjí se na cívku. Já bych použil jiný naviják, na přívlač se mi tento nelíbí.

Neděle 19. června v 11:53® ULTRAMIX
ULTRAMIX

Dobré odpoledne. Začínám s rybařením mám Cormoran Black Master Spin 2,7m 5–25g, naviják Cormoran Votacor 7PiF 3000. Používám pletenou šňůru Dyneema 150m – 0,10mm/ 6,40kg. Už několikrát se mi ale stal problém (viz obrázek ). Poradí někdo co je špatně? Díky moc

foto/diskuze/zaciname/2016/th-img119785.jpgfoto/diskuze/zaciname/2016/th-img119786.jpg
Středa 13. dubna ve 12:54@ kon76

Draky> ja děkuji za pomoc ;-)

Středa 13. dubna ve 12:54@ kon76

Draky> ja děkuji za pomoc ;-)

Středa 13. dubna v 10:14® Draky
Draky

kon76> To už bohužel neporadím, nejlíp asi uděláš, když navštívíš nějakou místní kamennou prodejnu, pruty si vyzkoušíš a pokud pan prodejce nebude úplnej tydýt, tak ti bude schopen i poradit. :-)

Pondělí 11. dubna ve 21:09@ kon76

Draky> ok takže by byl vhodnější nějaký prut s menší odhozovou hmotností abych rybu cítil nějaké doporučení díky

Pondělí 11. dubna ve 20:52® Draky
Draky

kon76> No takhle, tvrdší prut neznamená nutně, že budeš házet dál, musíš mít taky sílu ten prut utáhnout, ale zas takovej, aby se pod tou silou nezlomil.

Realita je taková, že házet 100 m s kompletní sestavou už je pro většinu rybářů docela výzva a upřímně bych řekl, že na rekreační rybolov je naprosto zbytečné tak daleko házet. Tu vodu neznám, ale jsem naprosto přesvědčen, že ryba bude i jinde, než jen na korytě.

Proč tohle všechno píšu? Myslím si, že na jak ty říkáš „relaxování“ u vody je mnohem vhodnější jemnější sestava, protože lze očekávat spíše drobnější ryby a věř, že to není žádnej zážitek usmýkat čtyřicítku kapra na 25 silonu s jedničkou háčkem.

Pondělí 11. dubna ve 20:17@ kon76

Draky> aha, tak spíš rybníky a stojatý vody a jde mi o to že např na nejbližším nádrži (Jiviny)potřebuji házet celkem daleko jelikož je tam koryto až za půlkou

Draky>

Pondělí 11. dubna v 19:50® Draky
Draky

kon76> No spíš nám řekni, jak si představuješ chytat, respektive jaké jsou podmínky k lovu, protože tohle jsou dost tvrdý pruty. :-)

Pondělí 11. dubna v 19:14@ kon76

Dobrý den mám otázku ohledně rady nákupu prutů který by by jste doporučili z těchto dvou Sema Therapy Tele 150 3.60m nebo Mivardi Prut Enigma TeleCarp 3,6m 50–100g je to pro začátek chodím k vodě spíš relaxovat tak prosím rady prut pod pět tisíc není prut mě opravdu nepomůžou , zajímá mě jak daleko se dá dohodit atd.Děkuji popřípadě i za jiný tip cca do 1500

Pondělí 21. března v 8:28@ Zuzka

Jose.Pepe> No tak po přezkoumání né tak docela: http://www.chytej.cz/…031-labe-28/

http://www.rybarskasit.cz/r/451031/

Pod farou Jarkovské Na každé mapě je zakresléné jinde…

Neděle 20. března v 17:38@ Zuzka

Jose.Pepe> Děkuji, pomohlo.

Neděle 13. března v 10:23® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Zuzka> Ahoj, neví zda ti to pomůže. Čísla podrevírů jsem k tomu také nenašel. http://www.rybarskasit.cz/r/451030/ mapka a seznam podrevírů – je to i v mobilní appce Smartchytej :-)

Tento příspěvek byl editován 13.3.2016 10:26:20 uživatelem Jose.Pepe.
Pátek 11. března v 17:03@ Zuzka

Tak třeba na revíru 451 030 Labe 27 hledám Semín.

Neděle 28. února v 19:03® hraji
hraji

Zuzka> možná by všem pomohlo, kdybys uvedla jméno revíru a rybníka, který hledáš. Takové teoretické vysvětlování je celkem na nic

Neděle 28. února v 18:03@ Zuzka

Ahoj, rybaříme sice již dlouho, ale dotaz se hodí asi sem, jak najdete rybník pod revírem, hledám již dva dny a nikam jsem se nepohla. Zde pod revírem je na mapě zakreslen jen jeden z osmi, na seznamu na mapách jsem našla jen jiné názvy rybníků, ve vyhledavači také nic. Děkuji za odpověď

Pátek 22. ledna ve 21:02® hraji
hraji

domasek4> zkušenosti nelze získat čtením knih, tím můžeš získat informace a rady. Zkušenosti získáš pouze tím, že půjdeš k vodě a budeš chytat, tedy praktickou činností.

Pátek 22. ledna ve 20:44® domasek4
domasek4

Ahoj . Také jsem stávající rybář . Čtu si hlavně knížky a články na internetu .. Získávám tak nové zkušenosti

Tento příspěvek byl editován 22.1.2016 20:44:52 uživatelem domasek4.
Čtvrtek 18. června 2015 v 17:54® Tomas_Novak13

Mám dotaz..Chci chytat na pelety a nevím to které příchutě mám jít, jestli spíš ovocné či masové např halibut krill… Jěště nevím čím nebo jak mám pelety dopravit na krmné místo chci krmit vyhradně peletami a method mixem Chtel bych je dopravovat vetším množstvím..Chci chytat ve střední vzdálenosti. s method kmítkem .Pelety na krmení si chci koupit okolo pruměru 6mm.Mám koupit stejnou příchut? .Mám tam ty pelety dopravit v peveačku nebo v raketě?Díky za odpověd

Sobota 4. dubna 2015 v 10:05® Tom_Novak

Ahoj mám jednu otázku dá se z fluocarbonu zhotovit zig rig návazec nebo je lepší ho udělat z njákeho tuhčího silonu nebo s jemné pletenky.Předem díky za odpověd

novější starší
Stránky:   90 89 88 ...