Chytej.cz
NOVINKY 2016 - NASTRAHY

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.675 příspěvků, z toho 2675 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   90 89 88 ...
Úterý 12. července ve 12:34® Gabča69

Ahoj všichni rybáři :-) Můj syn začíná s rybařením, výbavu i povolenku máme, jen dědeček, jeho učitel, nechce chodit tak často, jak on by si přál. Není tu kluk tak 13 – 15 let, kterého také nebaví chodit na ryby samotného a který by rád chodil s ním? Děkuji Gabča (Jsme z Ústí n.L)

Sobota 25. června v 1:08® Scanix
Scanix

ULTRAMIX> podle me je problem i v tom, ze je civka asi prilis plna a lovis prilis lehke nastrahy, ktere nedostatecne utahuji pletenku pri vedeni, me se takhle pokazde darilo nahodit slusnou paruku snury a na par minut bylo o praci postarano. To rovnani snury rukou po nahozu, jakesi napnuti a pridrzeni pri prvnich par otackach, nez se vse napne, to dost pomuze…

Úterý 21. června ve 14:16® bruny

ULTRAMIX> Nebo zkus jít za prodejcem ukaž mu to co ti to dělá třeba ti poradí, šel bych dřív tam než bych brousil hranu.

Tento příspěvek byl editován 21.6.2016 14:17:37 uživatelem bruny.
Úterý 21. června v 10:15® hraji
hraji

ULTRAMIX> v tom případě ti zbývá použít druhé rady, překlápět oblouk řadící šňůru na cívku rukou a vždy se přesvědčit, že je šňůra správně v rolničce. Třetí rada je pro manuálně přiměřeně zdatné: obrousit a zkosit ten okraj matice cívky, za který se šňůra zachytává tak, aby se nezachytávala. Tato úprava se musela udělat i u některých jiných navijáků, například Red Arc také někdy zachytával šňůru. Po sražení hrany takovým způsobem, že se nemá šňůra za co zachytit tako nepříjemnost byla odstraněna.

Pondělí 20. června v 18:01® ULTRAMIX
ULTRAMIX

hraji> Problém je v tom, že je to čistě naviják na přívlač a podle výrobce/prodejce ,,Tento naviják je perfektní zejména pro použití šňůr" Použil jsem ho 2× a běžet hned pro jiný :o(

Pondělí 20. června v 7:36® hraji
hraji

ULTRAMIX> špatně je konstrukce navijáku. Pomůže jen když budeš dávat pozor po nahození a překlopení oblouku, zda sedla šňůra správně a navíjí se na cívku. Já bych použil jiný naviják, na přívlač se mi tento nelíbí.

Neděle 19. června ve 12:53® ULTRAMIX
ULTRAMIX

Dobré odpoledne. Začínám s rybařením mám Cormoran Black Master Spin 2,7m 5–25g, naviják Cormoran Votacor 7PiF 3000. Používám pletenou šňůru Dyneema 150m – 0,10mm/ 6,40kg. Už několikrát se mi ale stal problém (viz obrázek ). Poradí někdo co je špatně? Díky moc

foto/diskuze/zaciname/2016/th-img119785.jpgfoto/diskuze/zaciname/2016/th-img119786.jpg
Středa 13. dubna ve 13:54@ kon76

Draky> ja děkuji za pomoc ;-)

Středa 13. dubna ve 13:54@ kon76

Draky> ja děkuji za pomoc ;-)

Středa 13. dubna v 11:14® Draky
Draky

kon76> To už bohužel neporadím, nejlíp asi uděláš, když navštívíš nějakou místní kamennou prodejnu, pruty si vyzkoušíš a pokud pan prodejce nebude úplnej tydýt, tak ti bude schopen i poradit. :-)

Pondělí 11. dubna ve 22:09@ kon76

Draky> ok takže by byl vhodnější nějaký prut s menší odhozovou hmotností abych rybu cítil nějaké doporučení díky

Pondělí 11. dubna ve 21:52® Draky
Draky

kon76> No takhle, tvrdší prut neznamená nutně, že budeš házet dál, musíš mít taky sílu ten prut utáhnout, ale zas takovej, aby se pod tou silou nezlomil.

Realita je taková, že házet 100 m s kompletní sestavou už je pro většinu rybářů docela výzva a upřímně bych řekl, že na rekreační rybolov je naprosto zbytečné tak daleko házet. Tu vodu neznám, ale jsem naprosto přesvědčen, že ryba bude i jinde, než jen na korytě.

Proč tohle všechno píšu? Myslím si, že na jak ty říkáš „relaxování“ u vody je mnohem vhodnější jemnější sestava, protože lze očekávat spíše drobnější ryby a věř, že to není žádnej zážitek usmýkat čtyřicítku kapra na 25 silonu s jedničkou háčkem.

Pondělí 11. dubna ve 21:17@ kon76

Draky> aha, tak spíš rybníky a stojatý vody a jde mi o to že např na nejbližším nádrži (Jiviny)potřebuji házet celkem daleko jelikož je tam koryto až za půlkou

Draky>

Pondělí 11. dubna ve 20:50® Draky
Draky

kon76> No spíš nám řekni, jak si představuješ chytat, respektive jaké jsou podmínky k lovu, protože tohle jsou dost tvrdý pruty. :-)

Pondělí 11. dubna ve 20:14@ kon76

Dobrý den mám otázku ohledně rady nákupu prutů který by by jste doporučili z těchto dvou Sema Therapy Tele 150 3.60m nebo Mivardi Prut Enigma TeleCarp 3,6m 50–100g je to pro začátek chodím k vodě spíš relaxovat tak prosím rady prut pod pět tisíc není prut mě opravdu nepomůžou , zajímá mě jak daleko se dá dohodit atd.Děkuji popřípadě i za jiný tip cca do 1500

Pondělí 21. března v 9:28@ Zuzka

Jose.Pepe> No tak po přezkoumání né tak docela: http://www.chytej.cz/…031-labe-28/

http://www.rybarskasit.cz/r/451031/

Pod farou Jarkovské Na každé mapě je zakresléné jinde…

Neděle 20. března v 18:38@ Zuzka

Jose.Pepe> Děkuji, pomohlo.

Neděle 13. března v 11:23® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Zuzka> Ahoj, neví zda ti to pomůže. Čísla podrevírů jsem k tomu také nenašel. http://www.rybarskasit.cz/r/451030/ mapka a seznam podrevírů – je to i v mobilní appce Smartchytej :-)

Tento příspěvek byl editován 13.3.2016 10:26:20 uživatelem Jose.Pepe.
Pátek 11. března v 18:03@ Zuzka

Tak třeba na revíru 451 030 Labe 27 hledám Semín.

Neděle 28. února ve 20:03® hraji
hraji

Zuzka> možná by všem pomohlo, kdybys uvedla jméno revíru a rybníka, který hledáš. Takové teoretické vysvětlování je celkem na nic

Neděle 28. února v 19:03@ Zuzka

Ahoj, rybaříme sice již dlouho, ale dotaz se hodí asi sem, jak najdete rybník pod revírem, hledám již dva dny a nikam jsem se nepohla. Zde pod revírem je na mapě zakreslen jen jeden z osmi, na seznamu na mapách jsem našla jen jiné názvy rybníků, ve vyhledavači také nic. Děkuji za odpověď

Pátek 22. ledna ve 22:02® hraji
hraji

domasek4> zkušenosti nelze získat čtením knih, tím můžeš získat informace a rady. Zkušenosti získáš pouze tím, že půjdeš k vodě a budeš chytat, tedy praktickou činností.

Pátek 22. ledna ve 21:44® domasek4
domasek4

Ahoj . Také jsem stávající rybář . Čtu si hlavně knížky a články na internetu .. Získávám tak nové zkušenosti

Tento příspěvek byl editován 22.1.2016 20:44:52 uživatelem domasek4.
Čtvrtek 18. června 2015 v 18:54® Tomas_Novak13

Mám dotaz..Chci chytat na pelety a nevím to které příchutě mám jít, jestli spíš ovocné či masové např halibut krill… Jěště nevím čím nebo jak mám pelety dopravit na krmné místo chci krmit vyhradně peletami a method mixem Chtel bych je dopravovat vetším množstvím..Chci chytat ve střední vzdálenosti. s method kmítkem .Pelety na krmení si chci koupit okolo pruměru 6mm.Mám koupit stejnou příchut? .Mám tam ty pelety dopravit v peveačku nebo v raketě?Díky za odpověd

Sobota 4. dubna 2015 v 11:05® Tom_Novak

Ahoj mám jednu otázku dá se z fluocarbonu zhotovit zig rig návazec nebo je lepší ho udělat z njákeho tuhčího silonu nebo s jemné pletenky.Předem díky za odpověd

Pátek 3. dubna 2015 v 8:00® jepice
jepice

Kralu021> Ta cenzura mi taky celkem vadí, poslední dobou tu mizí dost věcí.

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:51® Kralu021
Kralu021

Škoda že to tu bylo smazané odpoledne nebil čas reagovat a už ani nevím nick toho kdo to tu psal ale moc se mi líbil názor na dvojháky a trojháky,něco podobného jsem řešil loni a musim říct také jsem je používal ale po pár zkouškách s jednohákem o trochu větším bylo hned rozhodnuto jednohák se mnohem lépe tahá a učinost záseku je taky lepší a i to rybu méně zraní a co je hlavní při používání jednoháku a lovu na živou rybičku standartně na kačenu se mi už dlouho nestalo aby se dravec píchnul a rybičku nechal být ted když už na rybku zautočí tak z toho je pokaždé záběr a vždy to je seklé jak má né jak s trojhákama že sešije celou tlamu a podobně......bo­hužel z mé zkušenosti kolem vody stále mezi rybářema převládá názor že na dravce jedině trojhák..

Čtvrtek 2. dubna 2015 v 0:48® Kralu021
Kralu021

Nejsem žádnej ostřílenej závodák ale na pár závodech už jsem byl a nebily to žádné 48h a více carp maratony,prostě klasickej závod na půl dne,, první 2 závody na kterých jsem byl dopadly katastrofálně naprosto bez bodů-bez ryby a mohla za to jen moje nepřipravenost bud jsem neměl sebou splávky nebo náhradní cívku nebo to byly závody vesměs plavačkářské a já tam zkoušel čarovat s boilí montážemi :-) No začátky byly spíš že jsem jezdil do počtu ale pak se začalo dařit sice pořád nejsem nijak dobrý ale mám pár umístění v první 10 a pár cen jsem posbíral…Ale důvod proč to sem píši chci jen říct lidi je to sport neberte to tak vážně jde především o relax a odpočinek a závod je spíš schuze kde se pokecá něco vypije atd… Rozhodně o nějakých důstojných soupeřích bych se nebavil dneska tyhle velcí carp závody jsou spíš jako presentace kde si ostatní ukazují kde co mají a co si můžou dovolit
a předvádí svoje mnoha poschodové biwaky,,,vesku­tečnosti ti ani sebelepší a dražší prut nebo naviják nebo LK BAits belíček tu rybu prostě nezaručí a to na co někdo potřebuje naviják za 8–9 tisíc aby se cítil důstojně zvládne kolikrát i děda od nás z pískovny se starým schakesperem nebo tokozem…

A recept na uspěch na závodech není bud tam ty ryby najedou nebo prostě né můžeš je lákat ale je to všechno moc náhodné trefit chut,barvu,vzdá­lenost případně hloubku a do toho ještě doufat že ti bude přát i počasí páč jsem zažil i několik dní bez potahu :-)

Úterý 31. března 2015 ve 22:37® jepice
jepice

hraji> Jestli jsou to závody toho formátu, jako některé gulášovky, tak jsem už zažil, že vyhrál týpek kterej chytl jednoho kapra za hřbet a druhýho za oko :-D Většina lidí tenkrát neměla ani drbanec.

Tom_Novak> Ideální by bylo, kdybys popsal alespoň kde to je a jaká jsou pravidla závodu. Možná že ještě nemáš zkušenosti, jak popisuje hraji, ale jestli jdete na závody s kroužkem, tak ti tam třeba někdo poradí a něco okoukáš i od ostatních rybářů pro příště, takže to nemusí být vyloženě špatný nápad. Ale záleží na typu závodu, jestli to je skutečně kaprařskej závod tak tomu já nerozumím a byly bychom tam na tom oba úplně stejně :-D

Úterý 31. března 2015 ve 21:12® hraji
hraji

Tom_Novak> jestli jsou to skutečné kaprařské závody, tak důstojným soupeřem nebudeš ani náhodou, protože na to nemáš ani vybavení, ani znalosti a zkušenosti. Myslet si, že na základě sebelépe myšlených rad na internetu budeš umět něco, co neumíš vůbec, je chyba, a realita bude krutá. Tobě by v tomto okamžiku nepomohlo ani kdyby sis přečetl knížku, protože jedna věc je naučit se teorii a druhá věc je naučit se skutečně chytat. Trénuji už nějakou dobu a neznám žádného začátečníka, kterému by stačilo napsat několik rad a postřehů, a on se stal úspěšným závodníkem. Navíc, schází to podstatné, jakékoliv přesnější údaje o vodě, kde se bude závod konat. Jak chceš poradit na co chytat a jakou technikou, když neposkytneš důležité informace. Jediná konkrétní informace, kterou jsi poskytl je, že se závod koná 10. května, a že se budou chytat kapři. Dost málo.

novější starší
Stránky:   90 89 88 ...