Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.431 příspěvků, z toho 128431 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 8. listopadu 2014 ve 21:44® jepice-zruseno

gavlos> Jo, amur je vytrvalej bojovník, člověk si myslí, že už je u břehu zdolanej a von to znova někam rozfičí.

Sobota 8. listopadu 2014 v 17:58® gavlos
gavlos

jepice> ja je upalim vetsinou svou nesikovnosi..kon­kretne to misto placka bez cehokoliv coby rybe mohlo proti me pomoci.spatne ser. brzda a mnoho jinych lajdackych faktoru :-) ze me dela toho slabsiho protivnika.bo­huzel.naposle­dy jsem zoufal opet nad vazkou.utahnu brzdu nadzvednu a nic..a ani centak vlasce.nez se vazka jak metrove poleno rozjelo kamsi do hloubky a ja sem zplakal..opet :-) chytam hooodne kratce ale nikdy jsem nezazil nic proti amurovi v plne sile :-)

Sobota 8. listopadu 2014 v 17:28® jepice-zruseno

gavlos> Já jsem je v poslední době vždycky chytal akorát v létě na plovátko na rohlík nebo na chleba. Ale tyhlety větší mi to dycky fláknou mezi nějaký pařezy a pak se upálej :-((

Sobota 8. listopadu 2014 v 17:00® gavlos
gavlos

jepice> ok.tak na ne vyrazim jinam a nejakeho zmasim.„svou bilou“si necham at me jeste nejaky patek muze „srat“......videl sem ho nekolikrat prisaham ze je to furt ten samy.dobrych 80 a stale jedno misto.hloubka max 0,5m v rakosi cca 50m ctverecnich.jen a jen bonduel :-D

Sobota 8. listopadu 2014 v 16:50® jepice-zruseno

gavlos> Nevím jak chutná amur, když je velkej, ale takový ty sotva mírový klasický pětašedesátky jsou vcelku dobrý. Jedl jsem uzenýho, pečenýho na zelenině, obalovanýho smaženýho i grilovanýho a nikdy mě nezklamal. Ještě že jsem nacpanej, měli jsme gulášek z vepřových srdcí :-D Ve všední den by mě takovádle debata pěkně naštvala.

Sobota 8. listopadu 2014 v 15:33® HaD
HaD

gavlos> amura si kde kdo chválí. Já ryby nemusím, takže neumí říci a zřejmě jsem ho asi ani ještě nejedl…

Sobota 8. listopadu 2014 v 15:17® gavlos
gavlos

Jeste bych hodil otazku k diskuzi.co amur k jidlu?uz asi pul roku me sere jeden.co se nenecha vytahnout.3× sem ho upalil a nescetnekrat se mi vypnul metr od podbderaku.ze bych ho za trest snedl :-) sice by to byla skoda snist si svou"bilou velrybu" ale kdybych lapil jineho treba.stejne na amury vip kaprari nadavaji..lepsi jak zmasit parmu ci jinou kraaasnou rybu co?

Sobota 8. listopadu 2014 v 15:11® gavlos
gavlos

jepice> ja vetsinou topivo vypiju.a urco ne kvuli vicka :-) hehe.ja to delam vse na panvi.a ja jako kuchar to vyfiletuju precizne ze neni odpad a zustanou ciste kosti.a trouba mi prijde zbytecna energie na 10minutove jidlo.samo pokud nefandis minutkove uprave nemam co dodat.

Sobota 8. listopadu 2014 v 15:00® jepice-zruseno

gavlos> Tak to já zase nic nefiletuju. Krájím na podkovy a nejraději peču v troubě. Posolím, pokmínuju, prdnu to do vyhřátý trouby a peču chvíli přiklopený, aby se to nevysušilo, pak odklopená a pak už je to akorát. Nemá cenu nijak experimentovat s tou mojí jednou štikou ročně :-D Filety mi přijdou zbytečný, když to pak vidličkou shodím z těch žeber jako prd a mám čistý maso.

Když už jsme to rozjeli takový zajímavý téma, tak by mě zajímalo, jak škrábete candáta. Já teda škrábu taky tak přibližně jednoho za rok, ale jde to hůř než ostatní ryby. Většinou s u toho „musím“ otevřítpivo a ty menší šupinky vodrbam tou zátkou.

Tento příspěvek byl editován 8.11.2014 14:01:17 uživatelem jepice-zruseno.
Sobota 8. listopadu 2014 ve 12:46® gavlos
gavlos

jepice> jeste aby ne.nejsem lada hruska abych delal se stiky podkovy a „varil“je v mikrovlnce.:-) hehe.nastesti tento pristroj nicici vse hodnotne v jidle NEVLASTNIM.Stika se da dobre vyfiletovat dat na oil v celku..lepsi ryba na jidlo neni.pche candat.

Sobota 8. listopadu 2014 ve 12:28® jepice-zruseno

sipkarekT> Souhlasím s gavlosem, štiku nestahuju.

Sobota 8. listopadu 2014 ve 12:06® gavlos
gavlos

sipkarekT> to se ptas na hodne spatnem miste.za chvili te ukamenoujou.tady prevlada chyt,pomazli se,vyfot pust :-) hehe.jinak standartne.jinak nevim kolik ryb uz si spapal,ale stiku zasadne nestahuju!!jen oskrabat nozem.jemna kuze je pod soli a kminem mnaam.a par kapek citronu a salatek k tomu :-D

Sobota 8. listopadu 2014 v 11:59® sipkarekT

Žďárek,poradí někdo jak stáhnout štiku? Dík

Středa 5. listopadu 2014 ve 21:17® pepe73

Ty vogo s tím kotětem je to síla :-) A propo, neprodáváte někdo zachovalý tenhle rybářský deštník ? Tenhle typ od Suretti : http://www.trekshop.cz/…suretti.html

Úterý 4. listopadu 2014 v 16:27® HaD
HaD

Nerodia> Už jsem ho viděl. Ve Tvém článku… http://www.chytej.cz/…4/nasi-raci/

Pondělí 3. listopadu 2014 v 18:02® Nerodia
Nerodia

David H.> Dejte do Googlu krab čínský a hned máte jeho fotky.Já bohužel žádné nemám.

Pondělí 3. listopadu 2014 v 17:03® HaD
HaD

Nerodia> máš fotku?

Pondělí 3. listopadu 2014 v 16:43® Nerodia
Nerodia

David H.> Velikost je cca 80 mm( tělo(délka karapaxu) má velikost cca 60 mm).

Pondělí 3. listopadu 2014 ve 12:58® HaD
HaD

Nils Master> No to by chtělo uvést do praxe – vyrobit imitaci koťat a na vhodných místech s nimi poskakovat po břehu. A trofejní štiky jsou naše :-D A nebo toto:

foto/diskuze/vseobecna/2014/th-img110327.jpg
Pondělí 3. listopadu 2014 ve 12:55® HaD
HaD

Nerodia> jak jsou velcí? Koukám, že toho neznám stále mnohem více, než znám :-((

Neděle 2. listopadu 2014 ve 13:16® jepice-zruseno

Nils Master> A zase to netrefila :-D

Neděle 2. listopadu 2014 ve 12:15® Nils Master
Nils Master

štika zaútočila na kotě

http://www.novinky.cz/…do-vody.html

Neděle 2. listopadu 2014 v 10:58® Nerodia
Nerodia

jepice>A v tom je pro mě ta záhada .Občas mi někdo napíše že ho viděl (chytil,nafotil,at­d)ale nikdo ho nechce pro mě zachovat .A přitom se jedná o tvora který je u nás přivandrovalec a podle mých informací se dokonce v Německu část rybářů v době tahů těchto krabů na ně vysloveně specializuje pak je dále prodávají do restaurací.Holt mi jsme plní paradoxů.

Neděle 2. listopadu 2014 v 0:37® jepice-zruseno

Nerodia> Já jsem ho bohužel (nebo spíš buhudík?) ještě neměl tu čest u vody potkat.

Sobota 1. listopadu 2014 ve 22:05® Nerodia
Nerodia

jepice> Ano, o tento druh kraba se jedná. Jinak o tento druh kraba mám velký zájem.

Sobota 1. listopadu 2014 ve 21:49® jepice-zruseno

BigMike> Nepoznám, jestli jsou to skutečně nohy z kraba, ale vyskytuje se občas invazivní Číňan, i když na lužnici – no nevím? Možná jsou to nohy z raka, nebo to tam dones nějakej pták, kterej přilít od jinud.http://www­.biolib.cz/cz/ta­xonmap/id181/

Tento příspěvek byl editován 1.11.2014 20:49:29 uživatelem jepice-zruseno.
Sobota 1. listopadu 2014 ve 21:47® Nerodia
Nerodia

BigMike> V tomto případě bych se přiklonil k tomu že se jednalo o nohy raka.Jinak krab se vyskytuje v Labi a ve Vltavě.

Sobota 1. listopadu 2014 ve 21:07® BigMike

Nerodia> Bechyně – Lužnice. Je to fakt krab? A jsou tady u nás v řekách?

Tento příspěvek byl editován 1.11.2014 20:08:29 uživatelem BigMike.
Sobota 1. listopadu 2014 v 17:26® Nerodia
Nerodia

BigMike> Můžu znát místo nálezu?

Sobota 1. listopadu 2014 v 15:06® BigMike

Nerodia> tuhle jsem na šlajsně narazil na nožičky, evidentně od kraba a asi vykakané ptáčkem – je to možné?

Tento příspěvek byl editován 1.11.2014 14:11:03 uživatelem BigMike.
foto/diskuze/vseobecna/2014/th-img110281.jpgfoto/diskuze/vseobecna/2014/th-img110282.jpg