Chytej.cz
PSTRUHOVÉ ZAHÁJENÍ SE BLÍŽÍ

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 127.821 příspěvků, z toho 127821 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   4.261 4.260 4.259 ...
Středa 20. dubna v 18:04® Shrek
Shrek

Vážení přátelé a kamarádi. Ve dnech 6.-13.8.2016 pořádáme tábor pro děti na Hracholuskách.Máme ještě tři místa volná pro děti a vzal bych i jednoho praktikanta ve věku 15–18 let. Pokud byste o někom věděli, dejte vědět. Bližší info osobně nebo přes mail či telefon. Díkes Shrek (774141182, rkloket@seznam.cz)

Tento příspěvek byl editován 20.4.2016 18:05:44 uživatelem Shrek.
Středa 20. dubna v 17:48® Filo

dam>To právě vim. Proto píšu, že bych si to nerad zplet.

Středa 20. dubna v 11:59® dam
dam

Filo> jesen je hlavně hájený…

Středa 20. dubna v 7:13® Filo

BigMike> cormoran> Scanix> Děkuju za rady:-) U týhle ryby už je to celkem jedno, ale chtěl jsem předejít tomu, abych někdy menšího jedince nezbalil jako nástražku s domněním, že to je kříženec:-)

Úterý 19. dubna ve 21:14® hraji
hraji

dav> jen velmi stručně. WD40 není mazivo, takže do navijáku rozhodně nepatří. K namazaní navijáku (skutečnému namazaní vnitřního převodu) rozhodně nestačí vyšroubovat kličku. Je potřeba naviják rozebrat. Pokud s tím nemáš zkušenosti, svěřil bych to servisu. Po jednom roku i velmi častého používání by rozhodně naviják neměl vykazovat zadrhávání. Problém nebude velmi pravděpodobně v nedostatku maziva. Na převody se používá kvalitní vazelina, měla by být odolná i proti nízkým teplotám. Aby v zimě nezatuhla.

Úterý 19. dubna ve 12:00® dav

Zdravím, potřeboval bych poradit s navijákem Stradic 1500 (pro lehkou přívlač), mám ho asi cca 1 rok a na zahájenou bylo občas trochu problém pootočit kličkou – jemně zadrhávala. V žádném případě nevydává zvuk jak archaický mlýnek na kafe. Přiznávám že sem ho jen na začátku trochu očistil a hotovo, na zem mi nespadl ani nebyl koupán ve vodě. Myslím, že stačí důkladné promazání, poradíte mi jak prosím? Stačí vyšroubovat kličku nebo víc rozebrat (moc si na to netroufám)? A jaký olej nebo mazivo je vhodné?
Ještě malý dotaz – WD 40 na navijáky ano či ne? Zaslechl sem, že je to zlo ale nevím co je na tom pravdy. Díky i za malou radu a pomoc, ať koušou.

Pondělí 18. dubna ve 20:27® Scanix
Scanix

Filo> podle me to bude jesen, to zbarveni ploutvi se u nich dost lisi, nekdy maji prsni a ritni ploutve rude, jindy jen lehce nacervenale az nevyrazne. S tou kratsi hlavou a mensi tlamkou jsou taky rozdily, asi podle stari a preferovane potravy, jednou tlama jak od bolena, jindy jen krouzek jak od perlina :-)

foto/diskuze/vseobecna/2016/th-img118935.jpgfoto/diskuze/vseobecna/2016/th-img118936.jpg
Pondělí 18. dubna v 8:02® cormoran
cormoran

Filo> Ony se ty populace revír od revíru malinko liší, převážně zbarvením a stavbou těla, ale mně tohle přijde jako čistej jesen. Je tam teda mizerně vidět hlava, ale i tak :-)

Neděle 17. dubna ve 21:04® Filo

BigMike> Děkuju za odpověď, docela se mi ulevilo :-) Trochu mě tam rozhodila ta barva ploutví.

Neděle 17. dubna ve 20:00® BigMike

Filo> kříženec to je, ale kdo s kým si dal ti asi řekne jen odborník podle nějakých znaků:) V podstatě je to jedno, akorát kdyby jsi potkal světa znalého člena RS a ten to vyhodnotil jako jesena, asi by dost prudil:)

Neděle 17. dubna ve 14:26® Filo

Dobrý den.Dneska se mi na Orlické přehradě podařila ulovit tato ryba.Bohužel byla zažraná a po vytažení z ní lila krev, tak jsem ji vzal.Nejsem si ale jistý,zda jde o nějakého křížence perlína s ploticí nebo jesena.Poraďte prosím.

foto/diskuze/vseobecna/2016/th-img118891.jpg
Sobota 16. dubna ve 12:59® BigMike

horrous> no jo, když je někdo v Rs moc aktivní… Ale na druhou stranu jsi povinen napsat váhu, míru, ale až před odchodem od vody. Když si představím, že to vezmu do detailu a těch 7 kg cejnů na salát pak rozepisuju jednotlivě před odchodem od vody, budu mít po týdnu cestu na výdejnu pro nový sumář!

Sobota 16. dubna v 11:45® malamut
malamut

horrous> to si srovnej sám se sebou, já vidím chudáky s otřepenejma ploutvema mordovaný v nějaký skleněný nádrži bez ničeho.

Pátek 15. dubna ve 23:05® horrous

tam byli jen přes noc,jsou dávno v rybníce.

Pátek 15. dubna ve 21:05® malamut
malamut

horrous> no to se fakt maj výborně.

Pátek 15. dubna v 19:51® horrous

.....já je nezmasil, mají se fajn a mít se budou, jen abys věděl, ale o to mi nešlo…

foto/diskuze/vseobecna/2016/th-img118852.jpg
Pátek 15. dubna v 19:34® malamut
malamut

horrous> zmasit lína je hnusný, ne zakázaný, ale hnusný.

Pátek 15. dubna v 18:46® horrous

Všem rybářům přeji úspěšné zahájení pstruhové sezóny 2016 a pro pobavení zasílám můj předvčerejší úlovek,napomenutí a zápis do povolenky od RS – číslo zřejmě Jamese Bonda z Valašského Meziříčí za to, že jsem neměl zapsány míry lína… tak my tady žijem !

foto/diskuze/vseobecna/2016/th-img118842.jpg
Pátek 15. dubna v 15:46® HaD
HaD

Drazí kamarádi, rybáři, přeji všem úspěšné zahájení pstruhové sezóny!

Pátek 15. dubna ve 13:49® dav

Jáááá už chci jíííííííííííít !!!!

Chytat na pstruhovku, ehm. Promiňte mi ty emoce :-) , nešlo to jinak.

Pondělí 11. dubna ve 20:45® malamut
malamut

Klobasa> cejna pod pětatřicet nemá cenu brát, možná na zavináče, ale ty nedělám ani nejím :-)

Pondělí 11. dubna ve 20:43® malamut
malamut

BigMike> pamatuju doby, kdy jsme na cejny jeli s feederem dvakrát ročně a dvakrát byla plná bedna na uzení, to je cca pětadvacet až třicet kousků (na sedmidecovku šprotů musím obrat dva kusy a nedisciplinovanej dobytek to sežere za půl hodiny polívkovou lžící a bez chleba :-) Míra byla cca osmatřicet a přes pětačtyřicet byl vzácnej, a nebyl problém je nalapat, loni jsem jich pětadvacet dlachnil tak čtyři měsíce, jdou jen na jaře a jak se vytřou, tak snad nežerou, zato kaprů je po kokot, tak budem udit kapry a je to vyřešený :-)

Pondělí 11. dubna v 19:20® Klobasa
Klobasa

malamut> Přiznám se, že letos se mi zatím taky vůbec nedaří tak jak bych si představoval, ale loni i předloni touto dobou jsem dával za vycházku dva až čtyři menší násadové kapry do padesáti cm, (cca. 2,50 kg) na vodě kde se smí brát pouze jeden týdně. Tak jsem si vybral jednoho týdně a šel domů. Na jiné vodě když cejny najdu, nachytám jich sedm kilo do hodiny, jenže mají dvacet až pětadvacet čísel a já nejsem ani matjesák ani pečenáč, takže radši vezmu dva velký za rok a mám vystaráno. Není to samozřejmě pokaždé a souhlasím s Tebou, že každý nemůže sedmikilový limit denně plně využít, ani by asi nikoho nebavilo sedět denně u vody a drancovat si jí. Ovšem u dravců je finanční rozdíl na kus ryby sakra velkej a tam si myslím, že je potřeba daleko víc myslet než něco sejmu, to je jen můj názor.

Neděle 10. dubna v 19:54® BigMike

malamut> já už toho nechal, na kuchání cejnů jsem si oddělal za půl roku loket.)) Letos jsem ještě nebyl s prutem u vody, ale tento týden mám něco volna a až se to přehoupne do teplejcna, prvních letošních 7kg prubnu nachytat:) Akorát to holt nebude mít zuby, tak to poplave dál.

Sobota 9. dubna ve 13:42® malamut
malamut

BigMike> takovej Bobrman s rybkou by to dal :-) Ale řešit a kritizovat možnost ponechání 7kg denně je naprostá blbost, málokdy se to v cílový rybě povede a když už potřebuju cejny do udírny, nebudu je střádat po dvou, no a pokud je někdo takovej borec, co to dokáže chytat na požádání, pak nemá snad potřebu to využívat denně.

Sobota 9. dubna ve 12:09® Draky
Draky

BigMike> Jestli nezamrzne řeka, tak klidně vemu na tenhle termín službu. :-D

Sobota 9. dubna v 11:15® BigMike

malamut> akorát asi nikoho neseženeme na leden až únor. I když jsou asi i tací, co těch 7kg dají kdykoliv.)

Sobota 9. dubna v 11:12® BigMike

teddyL> jo, můžeš, pokud máš na 2 pruty povolenku. Klidně první prut na těžko s 2 návazci s jednoháčkem, ale i dvojháčkem či trojháčkem, na každém jinou nástrahu ( žížala, kukuřice ) a to samé na 2. prutu pod splávkem – 2 návazce s jednoháčkem až trojháčkem ( bílí červi, hnojáček ):)

Tento příspěvek byl editován 9.4.2016 11:14:36 uživatelem BigMike.
Sobota 9. dubna v 10:03@ teddyL

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda při lovu mohu chytat na 2 pruty najednou, ale v této kombinaci návazců: jeden prut na těžko a druhý prut na splávek? Děkuji za odpověď.

Pátek 8. dubna ve 21:17® malamut
malamut

BigMike> ta štafeta je fajn nápad, snad bych v září pár dní dal :-)

novější starší
Stránky:   4.261 4.260 4.259 ...